Kniha ZDARMA jen za poštovné do pátku 6.8.

Přidej se k víc jak 18 000 čtenářkám a udělej si radost.
Objednej tu svoji tady >> 

21 spolehlivých tipů pro magicky ženskou pleť, které pomohly už tisícům žen

Tento článek obsahuje tolik praktických tipů pro vaši pleť, že si zaslouží vaši pozornost, i když se o svoji pleť už pečujete a máte pocit, že ji máte v malíku nebo jste zatím v péči o ni začátečník. 

Podělím se v něm s vámi o 21 spolehlivých tipů, které jsem sdílela každý den ve Stories na mém InstagramuFacebooku. Tuhle 21 denní výzvu spustila jednoduchá anketa. Z výsledků totiž vyplynulo, že víc jak 40 % žen, které mě sledují, péči o pleť ráno a večer jednoduše nezvládá. Nedalo mi to a začala jsem se pídit dál a zeptala se na detaily. Přišlo mi víc jak 300 odpovědí a kromě toho přišla výzva, kterou jste si odhlasovaly i letos.

Podpoříš nás v dalších 21 dnech, aby nám to šlo?

Wow! Jasně, protože pravidelná péče o pleť je něčím, co v našich ženských životech přináší více sebejistoty, sebeuvědomění, ženskosti i krásy. Když víte, jak na ni. A když chápete systém péče o pleť komplexně.

A protože mi spousta z vás psala a prosily jste mě, abych dala všechny tipy z výzvy na jedno místo, vznikl tento článek. Jsem si jistá, že vás vaše pleť bude milovat, pokud začnete pravidelně alespoň s tím prvním. Garantuji vám, že ucítíte výsledky okamžitě. Ale on sám o sobě nestačí. Péče o pleť je komplexní systém a je důležité vše vnímat v souvislostech.

Než se do tipů pustíte, chci zmínit jednu důležitou věc. Každá z nás má pleť jinou, každá z nás potřebuje trochu něco jiného, ale obecná pravidla a myšlenka platí pro všechny.  Aby vám péče o pleť fungovala, je důležité, abyste své pleti porozuměly. Konkrétní značky a produkty si pak potřebujete vybrat na míru své pleti.

Proto pokud v tipech uvedu konkrétní produkty, neznamená to, že je musíte používat. To vůbec ne. Zároveň jsou to produkty, které používám já sama, není to žádná forma spolupráce, ale sdílení mých osobních zkušeností. Pokud chcete přidat svoje tipy k čemukoli, napište do komentáře k článku. 

21 spolehlivých tipů pro vaši pleť

Začnu nejdřív celým seznamem. Projeďte ho rychle očima a sledujte svoje pocity. Kde vám tělo řekne, že je to to ONO a kde naopak ucítíte pochybnost a nedůvěru? Je zajímavé si tohoto všímat a podívat se na zoubek tomu, co si vlastně o péči o pleť myslíte. Ideálně si projděte postupně všechny body. Nebo si klikněte tam, kde to nejvíc cítíte.

 1. Mějte svoji výzvu na očích.
 2. Důkladně pleť čistěte ráno a večer.
 3. Hydratujte.
 4. Hydratujte zevnitř.
 5. Krk je taky váš, myslete na něj.
 6. Odličujte si správně oči, už žádné drhnutí!
 7. Dopřejte pleti 1x týdně něco navíc
 8. Nerýpejte do toho. (Ano, pupínky v hlavní roli.)
 9. Kolik cukru denně sníte?
 10. Krásná pleť prochází žaludkem
 11. Zatočte s černými tečkami.
 12. I když vynecháte, neznamená to konec
 13. Rozmazlujte pleť každý den
 14. Minimalizujte zanášení bakterií na pleť – čistěte štětce
 15. Vyměňte povlečení
 16. Všeho moc škodí
 17. Používejte pleťové oleje správně
 18. Pravidelnost růže přináší
 19. Dopřejte pleti pravidelnou masáž
 20. Odstraňte to, co vaše pleť nepotřebuje
 21. Co si o péči o pleť myslíte?

#1
Mějte svoji výzvu na očích

Jedna z nesmírně důležitých věcí, když chcete nastartovat změny. Jedna z věcí, kterou většina žen podceňuje a vnímá ji jako nedůležitou. Přitom je to jedna z klíčových věcí na startu jakékoli změny, abyste v ní vytrvaly dlouho.

Vidět to. Mít svůj cíl i svoji výzvu na očích a udělejte si VIZUÁLNÍ KOTVU. Důvod, proč s tím začít je prostý a vědecky dokázaný.

Kam směřujeme pozornost, tam to roste.

Naše pozornost je mocná čarodějka. Všechno, čemu věnujeme pozornost, se stává součástí našeho života. Cokoli, čemu věnujeme pozornost, získává naši energii a soustředění. Ať už se jedná o to, co chceme, nebo o něco, co nás štve. Směřujte pozornost i v péči o pleť správným směrem. Dejte si na oči to, co skutečně chcete a každý den si to připomínejte. Udělejte si pro sebe připomínku toho, že jste se ROZHODLY každý den udělat něco malého v každodenní péči o svoji pleť.

Důležitá poznámka…

Jestli vám péče o pleť nejde a nefunguje, ale teď kroutíte nevěřícně hlavou a nechce se vám udělat ani malou věc, že si uděláte třeba malou cedulku pro připomenutí do svého diáře nebo na zrcadlo v koupelně, protože si myslíte, že je to „blbina“, tak se zamyslete nad tím, jestli se vlastně chcete pohnout z místa nebo je vám takto dobře.

Tato maličkost nestojí totiž ani peníze, ani čas (ty dvě minuty si najde každá z vás), takže pak je pes vašeho neúspěchu zakopaný jinde.

#2
Důkladně pleť čistěte ráno a večer

Každodenní čištění pleti je naprostý základ péče o pleť. Když čištění dlouhodobě podceňujete, jsou i všechny další kroky v péči o pleť polovičaté. Protože účinné látky i z té nejkvalitnější kosmetiky na nevyčištěné pleti nefungují, jak mají. Navíc se dlouhodobé nečištění na pleti projeví na její kvalitě v podobě zanícených pórů, černých teček nebo třeba suchých stroupků.

Základem je pravidelné čištění pleti ráno a večer. A právě tohle je u vás nejčastější kámen úrazu. To, že si pleť vyčistíte večer, je pro spoustu z vás ještě docela přirozené a logické. Ale často se mě ptáte, proč si ji čistit ráno? Myslíte si, že se v posteli pleť neušpiní a čištění ráno nepotřebuje. 

Jenže zapomínáte na to, že se pleť v noci regeneruje a čistí skrze póry zbylé nečistoty na povrch. Takže od vás ráno potřebuje pomoc, abyste ty odpadky, které ona vynesla na povrch, jednoduše vzaly a vyčistily. Protože když je hned ráno zaplácnete zpět do pleti krémem nebo dokonce make-upem, nemůžete se divit, že dlouhodobě nevypadá hezky.

Můj tip

Na čištění pleti existuje spousta možností. Já osobně používám čistící emulzi a konjac houbičku. Teď si užívám skvělou přírodní čistící emulzi od značky Hemptouch, která je jemná a skvěle vyčistí, nepne pleť, neštípe, nepálí. Dlouhou dobujsem používala gelový cleanser od značky Kiehls.

 

Vy si najděte svoji cestu. Je na vás, jakou péči své pleti chcete dopřát a jakou kosmetiku si vyberete.

Na čištění můžete použít mycí gel, čistící mléko, pěnu. Vybírejte podle svého typu pleti a podle toho co vám vyhovuje a co budete skutečně dlouhodobě dělat, aby produkty nestály jen zbytečně na poličce. Vím, že se to může někdy zdát jako alchymie, ale věřte mi, když jednou pochopíte, víte už napořád. Pokud chcete tip, kde se porozhlédnout po přírodní kosmetice a vybrat si pro sebe to nej, ukážu vám svého oblíbence. Obchůdek Gravitas mé kamarádky Beaty >>

Detaily, jak si nastavit komplexní a fungující systém v péči o pleť procházím s ženami v online kurzu Magicky ženská pleť. Zorientujete se nejen v přípravcích na čištění. Omrkněte ho tady >>

#3
Každý den svoji pleť hydratujte

Je to za mě po čištění druhý nejdůležitější krok v každodenních rituálech, aby vaše pleť zářila a byla plná energie. Takže na vyčištěnou pleť vždy naneste hydratační přípravek, který ji hydrataci dodá. Ideálně dobře hydratační krém, který vyberete s ohledem na svůj typ pleti. Důležitý je, aby vaši pleť vyživil a hydratoval skutečně z hloubky a aby pleťové buňky dostaly každý den pořádnou dávku energie.

Samozřejmě je do péče o pleť nutné doplnit i další kroky, ale čištění a hydratace jsou naprostý základ. Další kroky společně můžeme projít v kurzu Magicky ženská pleť  a detailně je nastavit. Pokud už teď tápete, jak si správně vybrat svoji kosmetiku, tak si přečtěte tento článek, pomůže vám v orientaci >>

#4
Hydratujte svoji pleť zevnitř

Péče o pleť není jen o kosmetice a rituálech v koupelně. Ale je i o dalších důležitých krocích a dalších oblastech vašeho života, které její kvalitu zásadně ovlivňují.

Jednou z nich je pitný režim. Hydratace pleti zevnitř je základ, protože voda je základem našeho těla a tím pádem i pleťových buněk. Takže začněte vnímat svůj pitný režim v souvislosti s kvalitou vaší pleti. Už po pár dnech ucítíte velké změny. Bohužel spousta žen má v tomto ještě pořád velké rezervy. Během výzvy jsem se zeptala na to, kolik vody denně vypijete. Výsledky mluví za vše.

Můj tip

Pokud tedy máte s pitím vody během dne potíže, mám pro vás jeden tip. Hned ráno si dejte džbán s vodou na viditelné místo, abyste na pití nezapomínaly. Já jej mám na stole a podle ročního období a podle nálady do vody doplním bylinky nebo ovoce. Funguje to skvěle.

 

#5
Krk je taky váš, myslete na něj

Péče o pleť nekončí na obličeji a s koncem vašich čelistí. Bohužel spousta žen to tak pořád vnímá. Jenže vás krk a váš dekolt potřebují taky pozornost. Právě krk a dekolt nejčastěji prozradí skutečný věk každé ženy.

Takže pokud to neděláte, začněte čistit a hydratovat pokožku na krku i v dekoltu. Obzvlášť, pokud patříte k ženám, kterým se v oblasti dekoltu dělá akné nebo vyrážky. Naučte se na krk a dekolt myslet minimálně 1x denně. 

Můj tip

O svůj krk pečuji pravidelně přímo ve sprše, čistím ho masíruju konjac houbičkou. A pak ho vždy namažu hydratačním krémem, když si mažu pleť.

 

Navíc ještě posílám 3 tipy, které nic nestojí, fungují a můžete s nimi začít hned:

 • Dělejte si pravidelně jemný kávový peeling (mletou kávu smíchejte v poměru 1:1 s kokosovým nebo olivovým olejem).
 • Na posílení a zpevnění pleti na krku a v dekoltu funguje hezky střídavé sprchování teplou a studenou vodou. Nebo si sem tam můžete vzít kostku ledu a udělat si osvěžující masáž (třeba u oblíbeného seriálu).
 • Pravidelně svaly na krku posilujte. Můžete třeba 10x po sobě na pár vteřin stahovat svaly na krku.

#6
Odličujte si správně oči, už žádné drhnutí!

Zeptám se vás otázkou. Kolikrát týdně si nalíčíte oči a dáte si aspoň řasenku? Když jsem dala tuto otázku ženám ve Stories na Instagramu, výsledky po 6ti hodinách byly jasné. 81 % žen si líčí oči více jak 2x týdně a 14,5% žen si líčí oči spíše výjimečně. Dohromady je to 95,5 % žen, pro které je tahle informace důležitá. Tipnu si, že k nim patříte taky.

Pokud se i vy občas nalíčíte, začněte si všímat toho, jak si každý den odličujete oční okolí. Spousta žen si odličuje každý den (celý život) oči nešetrně a nešetrnými pohyby a oční okolí při odličování namáhá a tvoří si tak dlouhodobě mechanicky samy vrásky kolem očí.

Za svoji praxi jsem na líčení, na workshopech líčení nebo na konzultacích viděla stovky žen, které se přede mnou odličovaly… a často: dřete, drhnete, šmudláte to, tlačíte na oči, neodlíčíte řasenku a linky pořádně…

A tím pleti okolo očí škodíte. Protože pleť okolo očí je velmi jemná a tenká, neobsahuje tolik mazových žláz a potřebuje od nás šetrnou a jemnou péči. A nešetrným zacházením a odličováním si ji můžete dlouhodobě poškozovat. Schválně se zamyslete nad tím, od kolika let si oči líčíte a jak si je celou tu dobu odličujete?

Takže vědomě přemýšlejte nad tím, jak svoje oči odličujete. Buďte jemné, používejte správní pohyby, nevytahujte zbytečně pleť a nedrážděte ji. I o tom, jak správně oči odličovat mluvím v kurzu Magicky ženská pleť >>

#7
Dopřejte pleti 1x týdně něco navíc

Ano, nemluvím o ničem jiném, než o pořádně výživné pleťové masce. Já osobně na pravidelnou pleťovou masku využívám nedělní rána – jak doma, tak když někam jedeme. Často jsme totiž s mužem spolu, takže mám více prostoru užít si ji v klidu a bez rušení.

Takže si taky dopřejte jednou týdně 10 minut samy pro sebe klid a své pleti dopřejte pleťovou masku plnou vitamínů, dlouhodobě se vám za tuto péči odmění zdravým vzhledem.

Přidávám rovnou svůj tip na jednu skvělou přírodní z mé knihy Magicky ženská.

Když jsem se zeptala žen na Instagramu, jaké masky mají nejraději, došlo mi přes 200 odpovědí. Tyhle se opakovaly nejčastěji:

 • Maska superfood od Inlight
 • Havlíkova apotéka
 • Avokádová maska
 • Jílová maska

#8
Nerýpejte do toho!

Když se vám na pleti udělá pupínek, ucpaný pór, akné… nemačkejte to silou a silou do něj nerýpejte! Často si právě nešetrným zacházením problém zvětšíte, pleť poškodíte, pak řešíte strup okolo, chcete to maskovat make-upem a jste z toho nešťastné. Pupínek se pak hojí daleko delší dobu a vznikají vám zbytečně jizvy.

Pokud na akné, vyrážky a pupínky na pleti trpíte, je potřeba zrevidovat celou vaši péči o pleť, protože kosmetika sama o sobě jednoduše často nestačí.

Péče o pleť je totiž komplexní systém. Naše pleť je živý orgán, který s námi každý den komunikuje. Při problémech s pletí je potřeba detailněji prozkoumat stravu, vliv stresu, hormonální výkyvy, jak jste na tom s odpočinkem a spánkem, s vašimi myšlenkami o pleti a celkově s životním stylem.

Je fajn všechny tyto oblasti chápat a rozumět tomu, jak kvalitu vaší pleti ovlivňují. Protože jen díky porozumění můžete každý den ovlivnit to, co pro svoji pleť děláte a jak bude vypadat. Jedině díky tomu, že porozumíte, bude vám péče o pleť fungovat už napořád. Cesta k němu vede tudy >>

Můj tip

Když se vám na pleti udělá nějaký pupínek, na lokální ošetření a vysušení nejčastěji používám 100% éterický olej z levandule. Je jedním z olejů, které se dají použít lokálně na pokožku v neředěném stavu. Levandule působí antisepticky a protizánětlivě.

 

#9
Kolik cukru denně sníte?

Pozor, než tenhle bod úplně přeskočíte, zbystřete. Nechci říct, že musíte cukr ze svého jídelníčku úplně vynechat a přestat ho jíst. Ale buďte v jeho konzumaci vědomě. Proč?

Cukr je totiž ve velkém množství pro vaši pleť doslova zabiják. Překyseluje organismus, podporuje záněty v těle, narušuje hormonální rovnováhu (a spoustu dalšího…). A tohle všechno se projeví kde? Ano, tušíte správně. Na vaší pleti. Proto začněte vědomě sledovat, kolik cukru každý den sníte – ve všem, co jíte. 

Než se do sledování pustíte, nezapomeňte na to, že cukr není jen v čokoládách, koblihách a sladkostech. Cukr je i v přílohách, v ovoci nebo třeba ve víně. Tak se na něj vědomě soustřeďte a celkově sledujte složení jídel. Pokud vás trápí akné a záněty, tak na čas cukr vysaďte úplně.

Můj tip

Abych vás nenechala s pocitem „prostře nežerte cukr“ posílám ještě dva tipy, co mi pomáhá, když mě honí mlsná, přepadne mě chuť na sladké, ale nechci se cpát cukrem.

 • Obilné kafe s kokosovým nebo rýžovým mlékem.
 • Kakaové boby. Protože kousek něčeho hořkýho chuť na sladký utlumí.

#10
Krásná pleť prochází žaludkem

Tento tip vás má inspirovat k tomu, abyste se podívaly na to, co pleti dáváte pravidelně jíst. To co jíme má totiž na kvalitu pleti obrovský vliv. Potravin, které můžete do jídelníčku zařadit je velká spousta a detailně se jim věnujeme v kurzu Magicky ženská pleť. Přimlouvám se za to, abyste jako první přidaly do jídelníčku mandle. Já osobně je jím každý den ráno, nejčastěji si je přidávám do snídaní nebo si je dám v momentě, kdy mě honí mlsná.

Jestli je pravidelně nejíte, je na čase začít. Jsou skvělou superpotravinou se spoustou antioxidantů, které vaší pleti dodají skutečně šťávu. Důležitá je ale jedna věc. Přes noc je namočte do vody. Tohle platí obecně i u jiných ořechů. Semena mandlí se aktivují a aktivují se enzymy a všechny prospěšné látky.

Můj tip

Na lince mám připravenou misku a každý večer než jdu spát do ní jen hodím hrstku mandlí. Otázka 5 vteřin a ráno je hotovo.

#11
Zatočte s černými tečkami

Na start vám řeknu něco, co nechcete slyšet. Nejčastější příčina toho, že se vám dělají černé tečky, je nedostatečné čištění pleti. Je to tak. Černá tečka je totiž zanešený a ucpaný pór, který je ucpaný kožním mazem, odumřelými buňkami, nečistotami…

A je mi jasné, že spousta z vás teď kroutí hlavou a říkáte si, že si pleť čistíte dobře. Jenže možná zapomínáte na důležité věci, tak si přečtěte tento článek o tom, jak černé tečky vznikají a jak můžete jejich vzniku předcházet. Najdete ho tady >>

Můj tip

Na základě dotazů, které mi v hojném počtu došly, chci ještě dodat, že to není o tom, čistit si pleť „víc“ a častěji. Ale podívat se na to, JAK a ČÍM čistíte a jak ucpaným pórům předcházíte.

Způsob, důkladnost, pravidelnost, správný přípravek, který nebude podporovat tvorbu kožního mazu a ucpávání pórů. Mně osobně pomáhá na čištění konjac houbička a kartáček na pleť.

Střídám je podle nálady. Ale pozor, není kartáček jako kartáček, je potřeba vědět, kdy je pro vás vhodný a kdy ne, než do něj budete investovat. I o tom se pobavíme v kurzu Magicky ženská pleť.

#12
I když vynecháte, neznamená to konec

Často se setkávám s tím, že ženy v péči o pleť dlouhodobě nevydrží. Možná k nim patříte i vy. Začnete, po pár dnech vynecháte a pak se s vámi táhnou pocity, že na to nemáte a že to nemá cenu. Tak vám chci jen připomenout jedno. Jedno vynechání není konec světa!

Pokud s péčí o pleť začínáte, učíte se nový návyk a to je dlouhodobý proces. Řídit auto jste se taky nenaučily za 11 dní a pravidelně si čistit zuby vás rodiče učili několik let. Péči o pleť, tu vás ale nikdo neučil. Takže na sebe buďte hodné. Jen si zapamatujte jedno důležité pravidlo.

Nikdy nevynechávejte 2x po sobě!

#13
Rozmazlujte pleť každý den

Tenhle tip je o rozmazlování. Ale ne o tom, že si jednou za čas (když si vzpomenete), dáte pleťovou masku. Kdepak. Tento tip je o každodenním rozmazlování. Zvlášť pokud vám bylo už 30 let. Naše pleť od narození stárne. A od 25-30 let začíná přirozeně stárnout. Zpomaluje se proces regenerace a obnovy kožních buněk, tvorba kolagenu, její pružnost…

A to je čas zapojit do každodenní péče o pleť pořádnou výživu a energii v každodenní péči. Ideální volbou je pleťové sérum, které působí do hlubších vrstev pleti. Já se momentálně nejvíc rozmazluji tímto nádherně vonícím olejem, Pár kapek zahřeju v dlaních a než aplikuji na pleť, zavřu oči, přičichnu si a letím do nebes. Sérum, které mé pleti už dlouho vyhovuje, je sérum od značky Kiehls. 

Možností je na trhu hodně a vaše pleť si každodenní rozmazlování zaslouží. I když to některým z vás teď možná připadá zbytečné a kroutíte hlavou, za 10 let se budete do hlavy tlouct, proč jste se své pleti nezačaly s láskou věnovat už dříve a nedopřály ji pravidelně vitamíny a hloubkovou péči.

Než si ale koupíte sérum, je dobré mít jasno v tom, v čem konkrétně chcete, aby vaší pleti pomohlo. Nikdy nic neztratíte sérem, které podporuje hydrataci pleti. Možností je na trhu velké množství, vybírejte s ohledem na typ pleti i svůj věk. Detailněji se na ně podíváme tady >>

#14
Minimalizujte zanášení bakterií na pleť – čistěte štětce

Aby vaše pleť byla zdravá a pěkná, musíte se naučit jednu důležitou dovednost. Minimalizovat cesty, jak se na pleť dostávají nežádoucí bakterie, které způsobují zánětlivé pupínky. Ta nejčastější z cest, na kterou ženy zapomínají, je líčení. 

Pokud se líčíte, dbejte na pravidelnou dezinfekci a čištění kosmetických štětců a produktů. Věnujte jim pravidelně čas, proberte je a všechny důkladně vyčistěte a vyperte.

A protože spousta z vás nevíte, jak na to, přidávám odkaz na článek s konkrétním postupem, produkty na čištění a s tím, na co si dát pozor, abyste si štětce nezničily. Nestyďte se za to, že jste nevěděly… Ale teď už víte a změna je ve vašich rukách. Článek o čištění štětců najdete tady >>

Aneb jak napsala jedna z žen, která se výzvy účastnila:

#15
Vyměňte povlečení

U pravidelného úklidu ještě chvilku zůstaneme. Zeptám se vás, jak často měníte povlečení na polštáři, na kterém spíte? Vím, že ho měníte, ale je fajn zamyslet se nad frekvencí. Protože pleť je orgán, který se v noci regeneruje a obnovuje a potřebuje k tomu čisté a vzdušné prostředí, aby jí to šlo a aby byla zdravá a vypadala svěže.

Může se to zdát jako automatická banalita, ale pokud řešíte problémy na pleti, trpíte akné nebo máte na obličeji zánětlivá ložiska, je tohle bod přesně pro vás. V takovém případě měňte povlečení na polštáři klidně jednou za 2-3 dny.

#16
Všeho moc škodí

Platí to obecně v životě, v oblékání, v líčení a i v péči o pleť. Ano, i pleť můžete „přepečovat“ a přemírou péče jí naopak ublížit. Naše pleť péči potřebuje, ale bohatě jí stačí péče 2x denně. Není potřeba to dělat častěji. Ani nulová péče o pleť, ale ani naopak moc velká péče není správná cesta k dlouhodobě pěkné a zdravé pleti.

Stejně tak to platí v kosmetice. Nepotřebujete desítky lahviček a přípravků, nepotřebujete tři séra ani pět rozdělaných krémů. Stačí vám udělat si svůj základní set kosmetiky přesně na míru vašim požadavkům a požadavkům vaší pleti, který bude mít třeba 4-5 produktů a ty skutečně a efektivně používat.

Vyprdněte se na kvantitu a investujte do kvality a tu spojte do správného systému péče o pleť. Bude to fungovat, věřte mi. Tak mrkněte do své koupelny a zamyslete se, kterých produktů máte v péči o pleť zbytečně moc (a které vám třeba naopak úplně chybí).

#17
Používejte pleťové oleje správně

Často se ptáte, co říkám na pleťové oleje. Co já na to?

Pleťové oleje jsou skvělí pomocníci, ale spousta žen je neumí používat.

Pleťové oleje se totiž nepoužívají stejně, jako krém. Olej nemá sám o sobě hydratační schopnost, ale uzamyká hydrataci v pleti. Tím pádem se musí i jinak používat. Spousta z vás ho jen natřete na suchou pokožku a máte pocit, že jste mastný, ale cítíte, že je pleť stále suchá a chce pořád víc a víc namazat.

Jestli se vám to stává, tak používáte pleťový oleje špatně a je fajn jejich aplikaci změnit. Zkuste to jinak. Jak na to si přečtěte v článku o 3 zásadách, jak používat pleťové oleje. Článek o správném používání olejů najdete tady >>

#18
Pravidelnost růže přináší

Zní to jednoduše, ale spousta z vás má právě s pravidelností velký problém. Samy sebe omlouváte slovy, že „sem tam“ to přece stačí. Ale upřímně. Starat se o pleť „jen někdy“ zkrátka nestačí. Péče o pleť je dlouhodobý návyk na celý život.

Protože naše pleť se neustále obnovuje. Což je super, protože můžete její kvalitu přímo ovlivnit, a to jak pozitivním směrem, tak bohužel i naopak, pokud se na péči o ni vykašlete a děláte ji jen nárazově nebo „sem tam“. Takže vědomě pozorujte, co v péči o pleť pravidelně děláte a do čeho se vám nechce.

Můj tip

Posílám vám k tomu i jeden můj praktický tip, jak u změn v péči o sebe dlouhodobě. Platí jak pro péči o pleť, cvičení, stravu, čas na sebe… 

Náš mozek nás totiž vždycky bude za pár dní přesvědčovat, že to stejně nemá smysl a že tu změnu návyků nevydržíme. Jedna z důležitých věcí, co mi pomáhá? Mít svoje PROČ a mít ho jasně na očích.

Nejspíš to pro vás není novinka. Tak schválně. Kolik z vás ho v péči o pleť máte? A kolik z vás ho máte třeba u změny návyků v pohybu nebo třeba v dělání si času na sebe? 

Všechny to „v hlavě“ tušíte, ale tipnu si, že více jak půlka z vás by mi to neuměla pár slovy říct. Jenže právě tohle pomáhá. Mít jasno a pořád to vidět.

 

#19
Dopřejte pleti pravidelnou masáž

Masáž obličeje má fakt velký přesah a pomůže vám nejenom s uvolněním napětí v obličeji a s navozením klidu. Ale právě s lepší kvalitou pleti a taky s tím, že se vaše pleť stane pružnější a bude vypadat mladší. Pravidelnou masáží se pleť pravidelně prokrví a díky prokrvení se k pleťovým buňkám dostane víc kyslíku a taky aktivní látky z kosmetické péče a prokrvení má pozitivní vliv na tvorbu kolagenu a pružnost pleti. Rozproudí se lymfa, která pomáhá odvádět tekutiny zadržené v obličeji, takže budete vypadat svěžeji. Zlepšuje akné i vrásky a umí zatočit s tmavými kruhy pod očima.

Takže jednoduše – tohle je parádní příležitost, jak své pleti dopřát skvělou péči. O tom čím a jak můžete svoji pleť pravidelně masírovat bude samozřejmě řeč v kurzu. A garantuji vám, že vás to bude bavit!

#20
Odstraňte to, co vaše pleť nepotřebuje

Co to vlastně je? Ano, mám na mysli odumřelé kožní buňky, které můžou působit nezdravý a smutný nádech na vaší pleti. Aby vaše pleť působila zdravě a neměla takovou tu zašedlou barvu bez života, používejte pravidelně pleťový peeling.

Při jeho používání si dejte pozor na dvě nejčastější chyby:

 • Nepřežeňte to s četností. Stačí ho používat 1x za 14 dní, abyste si pleť zbytečně mechanicky nedráždily. Pokud opravdu cítíte, že potřebujete použití častěji, tak maximálně 1x za týden.
 • Vybírejte na obličej peelingy s jemnými zrníčky, ať vaši pleť „nepoškrábou“.

Já osobně používám ráda marocký jíl, který můžete použít jako jemný peeling a zároveň si ho namíchat jako pleťovou masku. Je běžně k dostání v DM drogériích.

#21
Krásná pleť začíná ve vaší hlavě!

Přemýšlela jsem, jaký tip pro vaši pleť by měl celou 21denní sérii uzavírat. A našla jsem ho rychle. 

Tak jako krása začíná ve vaší hlavě, tak i péče o pleť začíná právě tam.

Proto si vědomě všímejte myšlenek, které se vám při péči o pleť v hlavě honí během celého dne, a taky toho, jakou energii do péče o ni dlouhodobě vkládáte. 

O tomto tématu se v péči o pleť vůbec nemluví, při tom právě naše vnitřní nastavení a práce s myslí je pro dlouhodobý úspěch alfa omega. Naše vnitřní nastavení je nejen základ dlouhodobé motivace, disciplíny a tajemství krásné pleti, ale je taky důležitým faktorem, které má vliv na kvalitu pleti. Protože právě vnitřní nastavení se na její kvalitě viditelně odráží. 

Proto se vnitřnímu nastavení, skrytým vnitřním programům i technikám, jak s myslí v péči o pleť pracovat detailně věnujeme v kurzu Magicky ženská pleť, do kterého vás srdečně zvu. Cesta vede tudy >>

A nějaké moudro na závěr tohoto článku?

Možná teď máte pocit, že je toho na vás hodně. Že to, co jste se dočetly nemůžete rozhodně pobrat. Chápu vás. Péče o pleť je daleko komplexnější disciplína než jen vybrat ten správný krém. A tuhle disciplínu vás nikdo doma ani ve škole neučil. Takže pokud v ní tápete, není to vaše chyba. Na druhou stranu to nemá být výmluva, proč to nedělat.

Pokud to chcete vzít od podlahy a věnovat péči o pleť skutečně pozornost na celý život, tak se na vás těším uvnitř kurzu Magicky ženská pleť. Víc detailů i přihlášku najdete na této stránce >>

Ať je pro vás péče o sebe i svoji pleť radostí a děláte ji každý den s láskou.

Míša


Chcete se cítit víc sebevědomě a žensky?

Přidejte se do 5týdenního programu

MAGICKY ŽENSKÁ PLEŤ

Naučte se ucelený systém péče o pleť, který vaší pleti pomůže vypadat skvěle i bez nalíčení. A vám s pěknou pletí zářit a cítit se spokojeně. Vaše ženskost i sebevědomí vystřelí do oblak. To vám garantuji. Osobně vás ve změnách podpořím.

Přihlášky jsou otevřené právě teď.
V tomto roce otvírám jediný běh kurzu, přihlásit se můžete do 4.3.2021. 
Víc informací tady >>

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu.

Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě.

Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře