Nejčastější otázky ke kurzu Šarm ženy – umění stárnout do krásy

K zbrusu novému kurzu Šarm ženy – umění stárnout do krásy mi v posledních dnech chodí různé otázky.  Jsem nadšená, kolik z vás se ptá, kolik otázek mi přišlo do e-mailu a taky z toho, kolik žen už se do kurzu přidalo. Bude to boží jízda. Otázky, obavy i strachy se často opakují a spousta z nich má podobný základ. Často uvnitř cítíte, že se chcete přidat a intuice vás volá do změny, ale ještě ten první krok odkládáte, protože logika a racionální část vaší mysli ještě stále hledá argumenty pro rozhodování.

Pokud jste to právě vy, tak vám tento článek a taky záznam živého vysílání bude moc k užitku. Odpovím v něm na nejčastější dotazy ke kurzu a taky vám řeknu něco o souvislostech  – co je záměrem kurzu Šarm ženy, jaký má kurz přesah, jak je organizovaný nebo pro koho dává smysl.

Věřím, že v tomto vysílání najdete podporu pro to, rozhodnout se podle srdce a k vaší spokojenosti. Věřím, že si Šarm ženy zavolá přesně ty ženy, které jsou připraveny na komplexní změny v tom, jak o sebe s přibývajícími roky pečují.

Tak pojďme na to. Zde si pusťte záznam živého vysílání, kde na nejčastější otázky odpovídám. Pokud vás napadne nějaká další, napište mi e-mail na misa@magickyzenska.cz ráda vám odpovím:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nahrávku si můžete pustit i do uší jako podcast:

 

Otázky jsem seřadila tak, aby vás provedly celým záměrem kurzu i jeho organizací. Na jaké otázky získáte odpověď?

 • Kdy je pro mě kurz vhodný? Nejsem na to mladá nebo už moc stará?
 • Je nějaká horní věková hranice kurzu?
 • Jak poznám, že je šarm ženy pro mě?
 • Už jsem zkusila hodně krémů a cvičení na obličej a vrásky, které měly fungovat a na mě nic nefunguje.
 • Jak je Šarm ženy časově náročný?
 • Musím být někde v přesný čas online?
 • Bojím se, že nebudu stíhat, můžu jít vlastním tempem?
 • Na jak dlouho mám přístupy do Šarmu ženy a do členské sekce?
 • Musím mít Facebook, když chci do kurzu vstoupit?
 • Budeš otevírat Šarm ženy i v jiný termín?
 • Můžu si platbu rozložit na splátky?
 • Je kurz pro mě, i když už používám omlazující kosmetiku a o anti-age se zajímám?
 • Pomůže mi kurz s mým sebevědomím?
 • Kdy je pro mě kurz vhodný? Nejsem na to mladá nebo už moc stará?

 

Kdy je pro mě kurz vhodný? Nejsem na to mladá nebo už moc stará?

Začnu tedy tím, pro jaké ženy je Šarm ženy vhodný obecně. Šarm ženy je kurz, kde společně projdeme základní principy stárnutí do krásy a je vhodný pro ženy, kterým záleží na nejen na tom, jak s přibývajícími roky budou vypadat, ale hlavně jak se budou jako ženy cítit.

Protože jedna z mylných představ, která se beauty průmyslem a reklamním průmyslem šíří je fakt, že se stárnutí a péče spojují jen s péčí o pleť. A to je nesmysl.

Stárnutí ženy je přirozený proces, který potřebujeme přijmout – protože ať se vám kdokoli snaží namluvit cokoli jiného, pravdou je, že stárnutí nezastavíte. Můžete ale zmírnit a zpomalit jeho projevy, můžete se naučit postupy a kroky, které podpoří vaši mladistvost a můžete do péče o sebe zavést dlouhodobě návyky, které pomůžou vašemu tělu a tím samozřejmě i pleti, abyste se cítily vitálně, plné energie a s pohrály si i s tím, že budete vypadat vkusně a mladistvě a jako žena budete do té krásy zrát.

Tohle je vlastně ten největší záměr kurzu. Podpořit vás v tom, abyste se naučily stárnout do krásy a vnímaly to jako proces, který máte částečně ve svých rukou.

Když se budeme bavit o té spodní hranici – pro koho je Šarm ženy vhodný. Obecně naše tělo stárne každý den. Prokazatelně se na úrovni pleti a zpomalování procesu regenerace pleťových buněk začnou procesy zpomalovat kolem 25. roku. Ale pokud je vám 25, tak do Šarmu ženy ještě nevstupujte. To si raději nejdřív projděte Triádu, což je jeden z mých kurzů, který se detailně věnuje základům v péči o pleť, líčení a oblékání.

Šarm ženy je pro ženy, kterým je 34+, kdy už je pleť zralejší, blíží se 40 nebo pro ženy, které už 40 mají za sebou a cítí, že chtějí v péči o sebe udělat smysluplné změny, aby z každého dalšího roku v občance nebyly na nervy, ale aby věděly, že o sebe pečují tak, že zmírňují projevy stárnutí, podporují pleť, tělo, mysl a celkový životní styl v tom, že mají základy, rozumí, co se s tělem ženy s přibývajícími roky děje a aby uměly podpořit svůj šarm a ženskost i na úrovni vzhledu od pleti až po oblečení.

Je nějaká horní věková hranice kurzu?

Osobně si to nemyslím že by byla nějaká věková hranice, kdy se o sebe má žena přestat starat. Jsem přesvědčená o tom, že na změny není nikdy pozdě. Mám zkušenost, že když otvírám svoje kurzy, píšou mi třeba ženy, kterým je 55 jestli už na to nejsou moc staré.

Odpovídám otázkou – průměrný věk ženy v České republice je zhruba 82 let. Stojí těch dalších 25 let za to, abyste o sebe pečovaly smysluplně a uměly svoji mladistvost podpořit? Pro mě osobně je odpověď jasná. 🙂

Jak poznám, že je šarm ženy pro mě?

Tak za prvé cítíte, že v péči o sebe chcete udělat konkrétní změny a pořád je odkládáte, nebo je vynecháváte, nebo momentálně zaměřujete péči na to, aby vám zmizely vrásky. Ale tušíte, že je za mladistvostí a uměním stárnout do krásy daleko více.

Takže jak to poznáte:

 • Jste ženy, které lákají techniky omlazení pro vaši pleť, aby byla rozjasněná, mladistvá, bez zbytečných pigmentových skvrn a vrásek. Zároveň hledáte efektivitu a cestu, která vás bude každý den bavit a nezabere vám hodně času.
 • Jste připravené objevit návyky dlouhověkosti, které vám pomůžou zářit a cítit v životě víc energie, sebevědomí, svěžesti, radosti i uvolnění. A jsi připravena jít do akce a začít je dělat.
 • Kromě rozjasněné a mladistvé pleti chcete mít v rukávu i jasné kroky, jak na to, aby s přibývajícím věkem vypadaly dobře ve svém oblečení a stylu oblékání, přizpůsobily líčení zralé pleti a byly spokojená se svými vlasy.
 • Líbilo by se vám rozšířit si obzory o poznatky vědy i estetické medicíny v oblasti stárnutí a využít je ve svůj vlastní prospěch, aniž byste musely číst spoustu odborných knih a termínů, kterým nerozumíte. Chcete vše jasně a jednoduše, abyste s tím rovnou mohla začít.
 • Chcete si udržet nadhled, vnitřní klid a zpomalit stárnutí i ve své hlavě. Protože samy tušíš, že krása i vás pocit mladistvosti v hlavě začíná.
 • Oceníte techniky, které vám pomůžou pracovat s tlakem na výkon, s každodenním shonem a stresem a chcete, aby vás podporovaly dlouhodobě.
 • Chcete si udržet šmrnc a sebevědomí a vypadat žensky a přirozeně i do vyššího věku. A moc dobře víte, že samo se to nestane a že svému tělu, pleti, mysli a celkové kráse můžeš významně pomoct, když to přestanete odkládat a pustíte se do toho jemně, systematicky a komplexně, aniž by vám to každý den zabralo moře času.

Tohle všechno se v kurzu Šarm ženy naučíte.

Díky struktuře kurzu nezůstanete u teorie, ale začneš vše aktivně začleňovat a používat v péči o sebe. Tím skvěle nastartujete dlouhodobou změnu tak, abyste díky svým návykům a změnám podporovaly svoje stárnutí do krásy a byly sama se sebou spokojené.

Už jsem zkusila hodně krémů a cvičení na obličej a vrásky, které měly fungovat a na mě nic nefunguje.

Tohle je skvělá otázka. Ukazuje totiž hezky to, že i když s omlazující péčí začnete, často se zaměřujete cíleně právě jen na péči o pleť. Ale ono je to daleko komplexnější.

Proto je fajn stručně říct, v čem je Šarm ženy jedinečný a proč to není kurz jen věnovaný péči o pleť a vráskám. Vše, o čem budu v kurzu mluvit, jsem vyzkoušela sama na sobě a hledala jsem cesty, jak to spojit ve fungující systém, který budu pohodově zvládat i v každodennosti.

V kurzu se zaměříme na 4 důležité oblasti, díky kterým podpoříte svůj šarm a umění stárnout do krásy. Získáte komplexní pohled na věc a propojíte důležité oblasti dohromady.

 • Mindset:
  Zaměříme se na mindset, abyste vnímaly  fakta a pravdy o stárnutí ženského těla, a taky to z jakého postoje v péči o sebe vycházíte. Získáte tipy, jak stárnutí přijmout s větším klidem a jak si dovolit pečovat o sebe bez výčitek na více úrovních než jen v péči o pleť.
 • Péče o vzhled:
  Projdeme detailně jednotlivé oblasti, které mají vliv na tvůj vzhled a s přibývajícími roky je vhodné v nich poupravit roky zajeté stereotypy.
  Naučíte se to nejdůležitější pro péči o pleť ve zralém věku a začnete pracovat s technikami pro omlazení pleti. Ukážu vám různé cesty,abyste si mohly vybrat.
  Taky pochopíte, jaké změny potřebujete udělat v péči o tělo, abyste byly spokojené.
  Nezůstaneme jen u péče o pleť a tělo. Naučíte se vkusně podpořit svoji mladistvost oblékáním a líčením, protože líčení zralé pleti má taky svá specifika, stejně jako šatník.
 • Uklidnění nervové soustavy skrze dech
  Třetí oblast, se kterou se na učíte pracovat, je uklidnění nervové soustavy, protože jednou z nejčastějších příčin předčasného stárnutí je stres. Naučíte se jak na něj a naučíte se taky dechové techniky, díky kterým budete stárnout pomaleji.
 • Návyky dlouhověkosti
  Jako poslední oblast, na kterou se zaměříme, jsou návyky dlouhověkosti, které vám dlouhodobě pomohou udržet si energii, vitalitu a zdraví. Každý týden doplníme jeden, takže na konci kurzu budeš odcházet se svým Anti-aging flow návyků, se kterými budete moci každý den vědomě pracovat (klidně do konce života).

Díky propojení těchto 4 oblastí si namícháte parádní koktejl pro svoji spokojenost, mladistvost, zdraví i krásu. Takže pokud jste doposud zkoušely kurzy, které byly zaměřené hlavně na obličej, tohle je nový level a komplexní přístup.

Jak je Šarm ženy časově náročný?

Abyste viděly výsledky a změny, cítily se líp a mělo to celé smysl, je potřeba samozřejmě počítat s časovou i energetickou investicí. Ale nemusíte mít obavu, že to časově nebudete zvládat.

Program je koncipován tak, že společně půjdeme krok za krokem, jednotlivé moduly se vám budou otevírat postupně, abyste se nezahltily. Některé úkoly, videa nebo postupy vám zaberou pár minut, na některé budete potřebovat půl hodiny, na některé déle. Záleží od tématu a oblasti. Uspořádala jsem ho tak, aby byl zvládnutelný při běžném životě ženy – ať už chodíte do zaměstnání, máte děti, podnikáte a k tomu máte spoustu povinností okolo domácnosti, vaření, úklidu atd.

Tento kurz není žádná byznysová nalívárna, kde byste musely sedět několik hodin u počítače a dělat si výpisky. Šarm ženy je hlavně je o zvlánutelné teorii a hlavně o praxi – protože ta přináší v životě ženy skutečné změny. Vše, co společně budeme procházet, můžete začít rovnou dělat a vnímat, jaký to má dopad na to, jak se cítíte, kolik máte energie, jak vypadáte a jaké výsledky vidíte třeba na pleti.

V kurzu vás konkrétně čeká:

 • Kurz má 8 modulů – 1 týden = 1 modul.
 • Každý modul má svoje téma, které společně otevřeme.
 • Každé podnělí se vám otevře videopřednáška, která bude mít 30 – 45 minut, bude plná konkrétních informací a doplněná konkrétní akcí včetně koučovacích listů.
 • V úterý společně otevřeme návyk dlouhověkosti a pustíte se do praxe
 • Ve středu vás čeká vedená dechová technika
 • Ve čtvrtek odpovědi na otázky a taky živé setkání na zoomu.

Na každý den tedy připadá zhruba 30-45 minut času, který samy sobě věnujete. Živé zoom cally trvají 60 minut a budeš je mít k dispozici i ze záznamu.

Musím být někde v přesný čas online?

Není potřeba sledovat online a být někde na čas. To je právě skvělá výhoda online programů, můžete sledovat i zpětně a ke všemu se vracet. Vše pohodlně najdete v členské sekci kurzu, do které se můžete přihlásit na počítači nebo na mobilu, podle toho, co je vám příjemnější. Stačí mít zapnutá data nebo být na wifi.

Program má svoji strukturu, aby naše společná cesta měla pravidla a řád. Všechny moduly i jednotlivé kroky se budou otevírat vždy postupně, abyste nebyly zahlcené a skutečně postupovaly malými krůčky vpřed. O novém videu, úkolu, pracovním listě vás budu informovat e-mailem. Ale pokud to nestihnete daný den, nic se neděje, můžete si vše projít později.

Tohle je velká výhoda oproti běžným kurzům nebo víkendovým workshopům. Ke všemu se můžete vracet a nic vám neuteče, jednotlivá témata můžete procházet kdykoli, s respektem ke svému času a aktuálním možnostem. Jedná se o online vzdělávací program, takže dostanete své přístupové údaje do členské sekce a své kráse se můžete věnovat kdykoli a kdekoli – v pohodlí domova, na chalupě nebo třeba na cestách.

Bojím se, že nebudu stíhat, můžu jít vlastním tempem?

ANO! Kurz má sice daný harmonogram, abychom cestou prošly společně, protože společná energie je nesmírně podporující. Zároveň k již otevřeným lekcím, tipům a nahrávkám získáváte přístup na 3 roky a můžete se k nim pohodlně vracet.

Na jak dlouho mám přístupy do Šarmu ženy a do členské sekce?

Přístupy do členské sekce získáváte na 3 roky, takže máte dostatečně dlouhou dobu se do změn pustit a můžete ke všemu vracet kdykoli budete potřebovat. Přístupy do podpůrné facebookové skupiny dostanete po dobu mé aktivní podpory v kurzu.

Musím mít Facebook, když chci do kurzu vstoupit?

Facebook není pro vstup do kurzu podmínkou, i když ho vřele doporučuji, protože společné sdílení ve facebookové skupině má velkou sílu a podpoří vás. Ale podmínka to není, vše ode mě získáte i e-mailem a budete mít hlavně v členské sekci. Jakmile společně nějaký krok projdeme, tak už se k němu můžete opakovaně a pohodlně v členské sekci vracet.

Budeš otevírat Šarm ženy i v jiný termín?

Určitě je Šarm ženy kurz, kterým chci pomoct tisícům žen, takže ji chci otevírat opakovaně. Nemám teď jasno, jak často to bude a co přinese budoucnost.

Ale co vím jistě, je že nemůžu garantovat podmínky, za kterých nabízím kurz teď, takže ano, velmi pravděpodobně ji otevřu i jindy, ale možná za jinou cenu, s jinými bonusy. Takže pokud vás volá teď, je to nejspíš znamení se přidat.

Můžu si platbu rozložit na splátky?

Ano, v objednávkovém formuláři máte možnost rozdělit si platbu na dvě části, chápu, že spoustě z vás může pomoct dovolit si jít do akce. Věřím, že vás tahle možnost potěší a dovolí vám udělat v péči o sebe sama a o svoji mladistvost akci, kterou chcete a po které toužíte.

Je kurz pro mě, i když už používám omlazující kosmetiku a o anti-age se zajímám?

ANO! Pokud jsi žena, které na sobě záleží, jistě chápeš, že umění stárnout do krásy není jen o krémech a kosmetice. Je to tak komplexní a široká oblast, ve které můžeš své pleti, tělu, mysli a i kráse a ženskosti pomoct. Otevři si další dveře a buď sama se sebou ještě spokojenější.

Pomůže mi kurz s mým sebevědomím?

Troufám si odvážně tvrdit, že ano. Sebevědomí totiž není něco, co se někde hledá nebo co se najednou objeví. Sebevědomí tvoříme tím, co pro sebe děláme, tím, že se učíme nové věco a taky tím, že se učíme a máme jistotu v tom, co děláme. Že to neděláme bezmyšlenkovitě, ale přemýšlíme, chápeme souvislosti a ty věci děláme. A přesně to v oblasti péče o sebe a umění stárnout do krásy společně v Šarmu ženy budeme dělat.

Tím, že o sebe budete pečovat vědoměji, upevníte základy a svoje každodenní návyky, tak budete nejen spokojenější se svým vzhledem spokojenější, ale taky poroste  vaše sebejistota, budete se samy sobě líbit a to se samozřejmě promítne do vaší energie a do celkového sebevědomí.

Promítne se to do oblasti vztahů, partnerství, rodičovství nebo i úspěchu, práce nebo podnikání, protože i když krása začíná zevnitř a já vás učím, že začíná ve vaší hlavě, tak změny vnitřního nastavení můžou odstartovat právě tím, že si dovolíte investovat do sebe, do smysluplné péče o sebe a do umění stárnout do krásy.

Věřím, že si společnou cestu užijete.

 

Pokud vás napadly jakékoli další otázky, tak mi napište do komentáře pod vysílání nebo přímo na e-mail misa@magickyzenska.cz moc ráda vám odpovím.

Historicky první běh startuje 13. září 2023, do té doby se můžete přidat. A pokud tohle video uvidíte později, aktuální informace o dalším běhu kurzu najdete vždy na mých stránkách, tak neváhejte. Pokud vás umění stárnout do krásy zajímá, omrkněte detaily hned dnes.

Mějte se krásně a těším se uvnitř kurzu!

Chcete umět stárnout do krásy?

Už 13. září 2023 startuje historicky prvnín běh kurzu

Kurz, který využijete pro svoji krásu a mladistvost až do konce života. Objevíte způsob, jak pečovat o svoji krásu a ženskost s přibývajícím věkem, abyste se cítily mladistvě, spokojeně a udržely si šarm a ženskou jiskru. 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře