Jaký byl rok 2023? 40. narozeniny, nové návyky, Rychlovky, Šarm ženy i 5000 kilometrů

Jestli kromě ranních návyků a rituálů v péči o sebe dělám pravidelně už spousty let, je to zastavení na konci roku. Letošní (nejen pracovní) jízdu rokem 2023 s vámi chci sdílet z několika důvodů:

 • Jste její součástí a chci vám poděkovat za přízeň v roce 2023 a za vše, co jsme si společně užily (a že toho nebylo málo, víc detailů už za chvíli).
 • V mnohém vás může inspirovat, abyste měly v dalším roce odvahu udělat změny, které si pro sebe, svoji krásu, ženskost a styl přejete.

A zároveň…

Rok 2023 pro mě byl významným mezníkem. Oslavila jsem v něm svoji další osobní desetiletku, a taky završil 10 let od doby, co jsem udělala první krůčky k tvoření Internetu. V říjnu roku 2013 jsem totiž stála na druhé straně světa, na buddhistické stupě Borobudur a nad probouzející se džunglí zahalenou v ranním oparu mlhy mi tekly slzy vděčnosti za to, že jsem si splnila jeden z velkých snů.

Byl to den, na který nezapomenu nikdy. (více se o mé cestě dozvíte v mé knize). Právě na této cestě před deseti lety (v říjnu roku 2013) začalo klíčit první semínko projektu Magicky ženská. Ještě nemělo žádné obrysy, ale cítila jsem, že to je přesně to, co ženská krása v každodennosti potřebuje.

A tak se stalo.

Sdílím s vámi střípky svého ohlédnutí za rokem 2023. Co vás v článku konkrétně čeká? Můžete ho přečíst od začátku do konce, nebo si vybrat jen tu pasáž, která s vámi nejvíc rezonuje. Ale co si budeme… celý příběh dává největší smysl:

 1. V lednu třídím šatník a jede nás v tom 5555
 2. Lednová Triáda a ženská jízda plná proměn
 3. Na vlně dechu a certifikovaný kurz pranayama dechových technik
 4. Na Valentýna kanárské ostrovy a Kotvy pro ženskost
 5. Jak nakopnout ráno? Ranní Rychlovky a Večerní Zpomalení na scéně
 6. Oslava a osobní setkání s ženami v Magicky ženská Intensive
 7. Elixír mládí? Na klinice estetické medicíny nejen za vzděláváním
 8. Sardinie a noření se do tajů dlouhověkosti
 9. Stárnu a jsem za to vděčná! Slavím 40 let a otvírám poprvé Šarm ženy
 10. Poprvé po 8 letech týden bez dětí ve Florencii
 11. Roční výročí za volantem po 9 letech a přes 5000 najetých kilometrů
 12. Úklid a nový kabátek pro webové stránky
 13. Rok 2023 byl o tvoření, zážitcích, online workshopech i živém setkávání
 14. 3 NEJ, co bavilo v projektu Magicky ženská v roce 2023 vás
 15. Moje vize a záměry do roku 2024?
 16. Velké DĚKUJI patří vám!5 otázek a tip pro sebevědomí do roku 2024

1. V lednu 2023 třídím šatník a jede nás v tom 5555

O deset let později… v lednu roku 2023 o tom nemám pochyb. Z mého novoročního návyku vytřídit si šatní skříň a pozvat do dalších měsíců novou energii se začíná stávat tradice. Už potřetí jsem na začátku roku pořádala kurz Šťastný šatník, ve kterém společně třídilo svoje šatníky 5555 žen.

Umět na začátku roku zastavit a ujasnit si směr, kterým se v životě ubírám, dává velký smysl.

“Jestli se za něčím ženeš, ujisti se, že máš správný směr.”

To je mantra, kterou si často připomínám právě s koncem roku. Hnát se za něčím jako mezek, abych po cestě zjistila, že letím bez rozmyslu úplně špatným směrem, to není žádné hezké zjištění.⁣ Dává smysl se v tom každodenním honění průběžně zastavovat a zkontrolovat si, jestli to, co děláme, vede skutečně tam, kam chceme. A jestli ne, tak změnit směr.⁣

Protože spousta z vás se někam v životě žene, ale když nevíte kam, nemůžete se divit, že nakonec doběhnete tam, kam nechcete. Váš šatník je možná krásným příkladem. I v oblékání se spousta žen žene někam a vlastně neví kam. ⁣Chybí směr, chybí vize, ale hlavně, že šatník praská ve švech.

TIP pro další rok: Zastavení a malou rekapitulaci toho, jestli jdete v péči o sebe správným směrem, můžete dělat každý měsíc. Ideálně si dát předem do svého diáře pravidelný den, kdy si na to uděláte 30 minut prostor a vyhodnotíte si, jak se vám minulý měsíc dařilo.

Mám obrovskou radost, že můžu kurzem Šťastný šatník zdarma přispět k tomu, aby pár tisícovek žen minimálně při třídění šatníku vědělo zase o trochu jasněji, kam běží a proč tam běží.⁣ Přihlásit se k lednovému Šťastnému šatníku můžete ZDARMA zde.

V Triádě vám k tomu dám kompletní mapu, krok za krokem, abyste se už nikdy neztratily. Přihlášky na pár dní otevřu už za pár dní, začínáme totiž 17. ledna 2024.⁣

2. Lednová Triáda a ženská jízda plná proměn

V lednu 2023 jsem lednovou Triádou provedla téměř 150 žen a byla to neskutečná jízda. I po roce od účastnic kurzu dostávám krásné ohlasy nebo fotky, jak se posunuly ve svém stylu i sebevědomí. Nejen v něm. Díky dvanácti společným týdnům našly každý den čas pro sebe, nastavily si nový rytmus i nové návyky.

Online kurz Triáda je moje srdcovka, kterou každý rok ladím. I v letošním ročníku chystám novinky v podobě živých tréninků a workshopů. Pokud i vy chcete vypadat skvěle, cítit se přitažlivé, mít šmrnc a styl za každých okolností, naučím vás v něm principy, jasná pravidla a souvislosti v péči o pleť, líčení a oblékání, která vám zvednou sebevědomí, ušetří čas, peníze i vaši energii. (Víc informací o Triádě tady.)

Stejně jako vy ji můžete procházet odkudkoli na světě (stačí vám jen internet), tak i já jsem si loni dopřála podporovat ženy v kurzu z různých míst. Hned v lednu ze sněhem zasněžených Krkonoš.

3. Na vlně dechu a certifikovaný kurz pranayama dechových technik

Na začátku roku 2023 jsem si dala osobní závazek, že se začnu ještě více vědomě věnovat svému zdraví a tématu dlouhověkosti. Měla jsem k tomu nemálo důvodů. Začala jsem se více nořit do detailů dlouhověkosti a technikám omlazení v každodennosti, začala mě volat práce s dechem.

Když mě intuice na konci ledna zavedla před brány certifikovaného programu pro instruktory dechu a meditačních technik, jen jsem se pousmála. ⁣Tři měsíce pravidelné učení, integrační a skupinové cally a hlavně – každodenní dechová a meditační praxe.⁣

Fakt si to můžu v tom všem okolo dovolit?⁣ Pravidelné cally, každodenní dechovou praxi, skupinové tréninky a učení se na závěrečnou zkoušku? Zvládnu to společně s podnikáním, péčí o rodinu, kroužky dětí, péčí o dům a zahradu… a péčí o sebe?

Zkrátím celého čtvrt roku. Úspěšně jsem za 3 měsíce složila zkoušku a certifikační call a stala se certifikovaným instruktorem Academy of Breath a naplno si v daleko hlubších rovinách než doposud jsem pocítila, jak boží nástroj dech je.⁣

Když na něj umíme zaměřit pozornost a ve správnou chvíli využít jeho sílu, moudrost a medicínu, je to lék. Povinně bych dechovou praxi naordinovala všem, kdo mají pocit, že jim chybí sebevědomí. Je totiž jedním z mocných nástrojů péče o sebe, kde se vám to povede, i když nechcete.⁣ 

 

A mimochodem – věděly jste, že jednou z největších příčin předčasného stárnutí je stres? Jsem nadšená, že jsem se naučila dechové praktiky, kterými uklidníme tvoji nervovou soustavu a navodíme v těle pocit bezpečí. Tělo díky těmto vnitřním změnám v podstatě stárne pomaleji. Díky dechovým technikám jsem se navíc hlouběji každý den propojovala se svojí ženskou intuicí a vnitřním klidem. A přineslo to v létě mnohem víc, než jsem čekala. Ještě vám o tom povím.

4. Na Valentýna kanárské ostrovy a Kotvy pro ženskost

Jestli mě sledujete delší dobu, dobře víte, jak moc miluji cestování. Nová místa, nové energie a hlavně nové poznávání sebe sama. Právě na cestách mi přichází často nečekaná inspirace, co pro vás chci tvořit. Hned v únoru jsme vydali zahřát na Kanárské ostrovy, odkud jsem vám na Valentýna poslala pozvánku do kurzu Kotvy pro ženskost.

Dostávala jsem od vás dotazy, jak si zvednout sebevědomí a jak si věřit, že zvládnete svoje lednová předsevzetí a nezlomíte nad sebou hůl (jak se to koncem února často stává).

Kotvy pro ženskost tak dostaly nový kabátek. Přidala jsem několik lekcí navíc, abyste objevily hloubku každodenních ženských rituálů v péči o sebe, naučily se na sebe dělat čas, uspořádaly si priority a hlavně si vytvořily svůj vlastní systém rituálů, které vás budou provázet každým dnem.

Když jsem se procházela v písečných dunách na ostrově, uvědomila jsem si, jak moc je každodenní péče o sebe důležitá. Brouzdala jsem v horkém písku dun poblíž pláže a dívala se, jak si vítr s pískem pohrává. Při tom pohledu se mi zase vybavila krutá pravda o času na sebe.

Minuty našeho života jsou jako zrnka písku. Můžeme si ho nechat protéct mezi prsty děláním úkolů, honěním se za povinnostmi a stresem, že nestíháme všechno…

Nebo se vědomě rozhodneme jinak. Rozhodneme se do téhle pasti neskočit. A uvědomíme si, že je to jen na nás. Každý den si můžeme dopřát bez výčitek pár zrnek času pro sebe.

Každý den máme volbu. Čas na sebe nikdy sám od sebe nezbyde. Čas na sebe si musíme vědomě udělat. A v tom vám Kotvy pro ženskost hravě pomůžou.

TIP: Představte si, že se budete umět v každodenním shonu vědomě zastavit a během pár minut načerpat sílu, energii a rozproudit svoji ženskost. Dokážete si odpočinout, i když se svět okolo vás točí rychle. Napište si, jak vám bude. Tato slova si dejte na oči jako svoji vizuální kotvu a každý den si je připomínejte.

5. Jak nakopnout ráno? Ranní Rychlovky a Večerní Zpomalení na scéně

Novinek ke každodenním rituálům přinesl rok 2023 hodně. 

Začalo to na jaře webinářem Jak nakopnout ráno (zdarma ho můžete vidět tady), kde jsem s vámi sdílela praktické tipy, jak si jak si dopřát ranní rituály, u kterých konečně vydržíte, uvidíte výsledky, a místo výčitek ucítíte během chvilky pocit spokojenosti. 

Protože ráno dělá den (prověřeno každodenností). Pro mě bylo důležité se i v roce 2023 soustředit na každodenní ranní rituály, které jsem si za ty roky už vyladila. Doplnila jsem do nich navíc i rituály podporující dlouhověkost a mladistvost, včetně pravidelné dechové praxe.

Přidat do zajetého systému nové rituály nebylo zpočátku vůbec jednoduché. Pochopila jsem, že ani pro vás to někdy není procházka růžovou zahradou.

Možná:

 • Jste jednou z těch žen, které ráno pravidelně nestíhají.
 • Máte pocit, že vaše rána jsou bez energie a chcete se jednoduše cítit líp.
 • Toužíte se cítit spokojenější, sebevědomější a víc žensky.
 • Probouzíte se unavené a bez nálady a necháte se vtáhnout do každodenních povinností bez chvilky času na sebe.
 • Slibujete si, že se o sebe budete víc starat, ale stejně se necháváte ovládat ranní hektikou a péči o sebe odkládáte.

Zrodila se Ranní Rychlovka a v ní 7 top ranních návyků pro ženskou energii a sebevědomí. Nezabere vám víc jak 10 minut a bude vás bavit. Prošly jí už stovky žen a ohlasy jsou perfektní. Z tohoto minikurzu a absolutně praktického balíčku jsem nadšená a z vašich reakcí taky. Někdy totiž stačí skutečně pár malých změn a začnou se dít zázraky.

Když mi jedna z vás jako zpětnou vazbu napsala, že už se těší na večerní rychlovky, pousmála jsem se. I když mám svoje vyladěné večerní rituály, pořád mě to k tvoření nepouštělo. Až mi nečekaně pomohl rozhovor s jednou mojí kamarádkou.

“Víš, večer nikdo o rychlé tempo nestojí.”

Jasně! V tom byl háček. Naladila jsem se na svoji večerní energii a bylo to tam! Vznikl minikurz Večerní zpomalení a s ním 4+1 vědomých rituálů pro večerní zklidnění a propojení sama se sebou. Večer zkrátka potřebuje naše ženskost, krása i naše ženská duše něco zcela jiného než ráno a tyhle ranní a večerní rituály vám v tom pomůžou.. 

6. Oslava a osobní setkání s ženami v Magicky ženská Intensive

V dubnu jsem si dovolila další poprvé. Do programu Magicky ženská Intensive, kde se s vámi potkávám individuálně na pravidelných skupinových a osobních callech, jsem zařadila osobní živé setkání. Duben byl oslavou naší několika měsíční cesty.

Rezervovala jsem útulnou zasedací místnost v centru Prahy na Václavském náměstí, abychom si užily společný den v opravdu luxusním prostředí. Bylo to báječné vidět se živě, obejmout se, společně se smát a vypít si kávu. Pracovaly jsme intensivně i v tento den a nakonec jsme si užily společný oběd a posezení v nedaleké kavárně.

Jsem nadšená, že můžu zažívat tyto hluboké vnitřní proměny a být součástí toho, jak se z vás stávají nové ženy. Děkuji vám za to!

7. Elixír mládí? Na klinice estetické medicíny nejen za vzděláváním

Paradoxně mě na kliniku estetické medicíny do Dolních Břežan nedovedla potřeba řešit vrásky nebo kvalitu pleti (i když pár měsíců před čtyřicítkou by to možná kdekdo čekal). Řešila jsem zdravotní problém a zákrok ve vlasové oblasti. Ale nebyla bych to já, abych se nezačala zajímat o to, co vše je v oblasti estetické medicíny možné.

Když už jsem začala na kliniku dojíždět, tak jsem si řekla, že vyzkouším i nějaké procedury, abych měla osobní zkušenost a viděla, co s pletí a její kvalitou udělají. Pustila jsem se do neinvazivních ošetření a pár jich vyzkoušela.

Jestli někdo jednou objeví tajný elixír mládí, vsadím se, že jednou z jeho ingrediencí bude zvídavost. Protože když nejsme zvídavé, neučíme se nové věci a zabředneme jen do zajetých stereotypů, začíná náš život ztrácet barvy a jsem přesvědčená, že pak stárneme rychleji. Rozvíjet se, učit se, být zvídavá a zkoušet nové věci, to je jedna z mých životních hodnot.⁣

Baví mě hledat nové cesty, zkoušet to, co jsem ještě nezkusila a při tom se zastavovat a vnímat, co to dělá se mnou, s mým tělem, s mou pletí a mojí pohodou. Dřív jsem si myslela, že kliniky estetické medicíny řeší především invazivní zákroky. Ale není tomu tak, čím víc jsem se do anti-aging tématu nořila, tím víc mě baví se v tomto ohledu vzdělávat, abych s vámi v kurzech mohla sdílet reálné zkušenosti.

8. Sardinie a noření se do tajů dlouhověkosti

V červenci jsme se objevili jsme na nádherném místě s průzračně čistou modrou vodou, bílým pískem a klidem okolo (i když na plážích byla spousta lidí)⁣. Jsem cestovatelská duše a musím se přiznat, že mě moc nebaví celé dny trávit na pláži. Raději objevuji nová místa. Ale tady to bylo jiné.

S dětmi jsme dováděli ve vodě spousty hodin, vlasy slepené slanou vodou jsem ani pomalu ani nečesala a neustále jsem se kochala nádechem Karibiku, i když jsem byla stále v Evropě.⁣ Sardinie mě svým kouzlem nadchla.

Co je na tomto místě ještě parádní? Došlo mi to až v momentě, kdy jsme koupili letenky.⁣ Sardinie je jednou z modrých zón dlouhověkosti! Modré zóny jsou místa na světě, kde se lidé běžně dožívají přes 100 let, jsou vitální a užívají života.⁣

⁣Jaká „náhoda“, že se tu objevím zrovna v momentě, kdy jsem mohla v klidu s výhledem z terasy tvořit pozvánku na webinář 4 kroky k omlazení a tvořit strukturu nového online kurzu o omlazení, anti-age technikách a umění stárnout do krásy?

⁣Tyhle synchronicity miluju. Je to pro mě znamení, že se vše děje správně. O dlouhověkosti a o tom, čím mě Sardinie nadchla, jsem natočila podcast, poslechnout si ho můžete tady.

9. Stárnu a jsem za to vděčná! Slavím 40 let a otvírám poprvé Šarm ženy

Očividně si mě Sardinie nezavolala jen tak. Rok 2023 pro mě byl i osobním milníkem. 1. srpna jsem oslavila 40 let a dostala jeden z nejkrásnějších dárků. Nádhernou rodinnou oslavu s lidmi, kteří jsou mému srdci nejbližší. I dnes děkuju tam nahoru za to, že můžu.

Oběhnout 40x Slunce totiž neberu jako samozřejmost a musím říct, že pro mě nebyl tento přechod jednoduchý. Byl plný emocí, rozjímání, noření se do sebe.Člověk si s každým dalším rokem uvědomuje hodnoty, smysl života a to, na čem skutečně záleží. Bylo by to na dlouhé povídání.

K přechodu do další dekády života jsem nadělila dárek sobě i vám. Zbrusu nový online kurz ŠARM ŽENY – umění stárnout do krásy a přivítala uvnitř první úžasné ženy.⁣

⁣Pokud chcete chytře podpořit svoji mladistvost a ženskost, i když se vám každý rok zvyšuje číslo v občance, bude i pro vás Šarm ženy cestou plnou nových poznatků a zážitků. ⁣⁣Je to totiž jedinečný koncept, který vám poskytne konkrétní návody a know-how pro udržení mladistvého vzhledu, sebevědomí a podpoří vás v umění stárnout do krásy. Propojila jsem do něj i dechovou praxi a pranayama techniky, které si mě zavolaly.

Během 8 týdnů se naučíte pečovat o 4 zásadní oblasti, které vaši krásu a mladistvost ovlivňují každý den. Vyladíte péči o zralou pleť i tělo, uchopíte svůj postoj ke stárnutí, zvládnete techniky omlazení, vychytáte vkusně líčení i oblékání, objevíte cesty k uklidnění nervové soustavy, a také objevíte návyky dlouhověkosti. První běh kurzu byl boží! Už teď se těším na Šarm ženy 2024, který pro vás v následujícím roce chystám.

10. Poprvé po 8 letech týden bez dětí ve Florencii

Co každé ženě zaručeně sluší ve stylu, v šatníku, doplňcích a celkově v energii a v péči o sebe? ⁣Chvilka překvapení….⁣ Je to PESTROST. Sluší nám, když to není nuda, když si užíváme svoje různé tváře, když se bavíme a máme radost z toho, co pro sebe děláme.⁣

Musím říct, že od začátku narozeninových oslav a spuštění přihlášek do kurzu Šarm ženy u mě byl jeden den pestřejší než druhý až do konce srpna. Po skončení rodinných oslav mě můj muž vzal na nádherný týdenní společný čas do Florencie.

Obdivovala jsem krásu v každém detailu a uvědomila si, že je pro nás krása důležitá od pradávna. Není náhoda, že se chceme líbit samy sobě. Podívejte se do přírody, podívejte se na historické stavby, mozaiky nebo malby. Krása v každém detailu nás provází pořád. Když se ji naučíte vidět v maličkostech, bude váš život krásnější.

 

Dopřát si týden o samotě jen s mým mužem byl jeden z nejkrásnějších dárků tohoto roku.

11. Roční výročí za volantem po 9 letech a přes 5000 najetých kilometrů

V roce 2023 jsem taky oslavila netradiční výročí – rok od momentu, co jsem po celých devíti letech znovu sedla za volant. V roce 2022 v září jsem se poprvé po devíti letech rozhodla znovu začít řídit a odvezla samu sebe do jižních Čech na ženský víkendový retreat (nebylo to zčista jasna, před tím jsem popojížděla krátké trasy, kde to znám).

„Jak jsi ten strach překonala?“ byla nejčastější zpráva v inboxu.⁣

⁣Povím vám pravdu.⁣ Před cestou do jižních Čech jsem v září roku 2022 byla nervózní jak před maturitou nebo jako před prvním živým webinářem v roce 2016, kdy jsem co hodinu lítala v nervozitě na záchod.⁣ ⁣Nezačala jsem řídit jen tak jako blesk z čistého nebe. Popostrčil mě život – škola, školka a rozvážení dětí a do toho pracovní zahraniční cesty mého muže. ⁣

⁣Někdy potřebujeme dojít do takového nekomfortu, že už to prostě nejde jinak.⁣

Když jsem si spočítala čas, který ušetřím řízením, spadla mi brada. ⁣Jedna věc se totiž uvnitř za ty roky hodně změnila.⁣ Mám se ráda.⁣ Hodně ráda. ⁣Mám se natolik ráda, že pro sebe někdy udělám i věci, které mi teď nejsou příjemné, ale vím, že mají dlouhodobě velký vliv na kvalitu mého života. A k té rozhodně respekt k mému času už teď patří.⁣

Mít jasné proč a nesnažit se ten strach vymazat, ale přijmout ho jako součást cesty. Díky tomu jsem začala znovu řídit.⁣ Na podzim jsem oslavila přes 5000 ujetých kilometrů a potvrdila si jediné. Trénink dělá mistra (za mistra řízení se zatím nepovažuji, ale už se za volantem nebojím).

TIP: S péčí o sebe, s vaší krásou i stylem je to stejné. Jestli se bojíte udělat změnu svých návyků, bojíte se obléknout si šaty nebo nalíčit červenou rtěnku, nebo si nastavit jasné hranice a konečně si pravidelně dělat čas na sebe. Strach tu bude pořád. Nečekejte až zmizí. Jestli chcete změnu, musíte se do akce pustit i když strach máte. On sám od sebe nezmizí. Vezměte ho na cestu s sebou.

12. Úklid a nový kabátek pro webové stránky

Rok 2023 byl transformační v mnoha směrech. Už před narozeninami v srpnu jsem cítila, že potřebuji udělat více změn. A nejen ty v návycích v péči o sebe. Cítila jsem, že chci po letech udělat změny na webových stránkách, uklidit, udělat pro vás webové stránky přehlednější a jasnější. Věřím, že vás proměna webu potěšila stejně jako mě (i když ještě nejsme u konce).

Najdete tam kromě kurzů a knihy i všechny podcasty, blogové články a celou stránku se vším, co si můžete stáhnout zdarma. A postupně budu ještě pár dárků a vychytávek přidávat. Máte se na co těšit i v dalším roce.

13. Rok 2023 byl o tvoření, zážitcích, online workshopech i živém setkávání

Tvoření, zážitků a setkávání bylo i v roce 2023 požehnaně. Vytvořila jsem na zahradě venkovní natáčecí videokoutek, abych pro vás netočila videa jen pracovně, když je venku krásně.

I v tomto roce jsem si užila spoustu dobrodružství a měla kolem sebe svoji komunitu podporujících žen a kamarádek. Hlavně od léta se to krásnými setkáními jen hemžilo. Užila jsem si víkendovou dámskou jízdu spojenou s Healing festivalem a krásným wellness hotelem s meditační jurtou, týden u přátel v Beskydech, ⁣výlet do Kodaně a Švédska, které mě mile překvapily.

V listopadu jsem na 3 dny sama odletěla na mezinárodní konferenci online podnikatelek do Zurichu a odvezla si odsud spoustu nové inspirace, AHA momentů a odhodlání do dalšího tvoření pro vás.

V tomto roce proběhlo daleko více online workshopů, kde jsme se potkaly živě na Zoom callech a měly možnost se prakticky podívat na to, co potřebujete měnit v péči o sebe, v šatníku a v celkovém stylu v jednotlivých ročních obdobích. Natočila jsem spoustu rozhovorů do mých kurzů s řadou odborníků a inspirativních žen.

Na závěr roku v prosinci jsme si užily setkání skutečně osobní a to v atelieru, kde jsem se potkala se třemi z vás. S ženami, které v rámci kurzu Magicky ženská získaly výhru v soutěži a dostaly ode mě profi líčení a profi fotky jako připomínku toho, co vše si můžou jako ženy dopřát a jak dává smysl na sebe myslet.

Za všechna setkání jsem nesmírně vděčná a všechna mě obohatila.

14. 3 NEJ, co bavilo v projektu Magicky ženská v roce 2023 vás

Když bych se měla ohlédnout za tím, co jste si nejvíc v tomto roce užívaly v projektu vy, vypadalo by to takto:

#1 Nová energie v šatníku

Ta byla ze všech výzev zdarma, webinářů a workshopů v roce 2023 opět nejoblíbenější a i to je jeden z důvodů, proč mi dává smysl vás na začátku roku ve třídění šatníku znovu podpořit.

Ať už ho třídíte pravidelně nebo je to pro vás noční můra, je to zkrátka skvělý start roku, který v energii a podpoře ostatních žen zvládnete daleko snáz. A ta úleva, když otevřete šatní skříň a vidíte tam sebe, je zkrátka k nezaplacení. Do letošní šatníkové čistky se můžete zapojit tady >>

#2 Reels na Instagramu

Moje největší překvapení roku 2023 byl fakt, že i 15 vteřinový reel vás může bavit. V roce 2023 jsem jich začala natáčet více a střídat různé formáty. Od toho, kdy se oblékám a líčím, přes mluvená videa až po krátké sdílení jedné myšlenky. Jedno takové krátké video se organicky dostalo k víc jak 170 tisícům lidí a překvapilo mě, kolik nových sledujících díky němu na můj profil přišlo.

Jestli ještě nejsme ve spojení, můj Instagram sledujte tady.

#3 Podcasty a Chvilka pro sebe

V roce 2023 se vám líbily podcasty a to, že Chvilka pro sebe zase ožila. I když jich stále nenatáčím tolik, co bych chtěla, jsem vděčná, kolik z vás poslouchá a k podcastům se vrací. Můžu vám slíbit, že v dalším roce budu natáčet dál.

15. Moje vize a záměry do roku 2024?

Poslední roky přináší mnoho výzev, proměn a rozhodnutí jak na osobní tak na pracovní úrovni. Z vizí a záměrů se proto v posledních letech stávají místo cílů dlouhodobé závazky sama sobě. Vnímám je jako sliby, které sama sobě dávám a které jdou nad rámec roků. Proto si je pečlivě rozmýšlím.

I v roce 2023 se budu věnovat péči o sebe na všech důležitých úrovních

 • Mít sama sebe na prvním místě a hledat balanc ve všech svých životních rolích – od role mámy, manželky i podnikatelky. Ještě víc si nastavit hranice a věnovat pozornost tomu, co mi skutečně dává smysl. Sama moc dobře vím, že aby byla spokojená moje rodina, moje děti, partner i já sama, potřebuji začít u sebe. Posilovat spokojenost a vnitřní klid a věnovat si pravidelně vědomou pozornost.
 • Už v průběhu roku 2023 jsem změnila řadu návyků, které souvisí s omlazením a dlouhověkostí (detailně o nich mluvím v Šarmu ženy). Tento rok bude rokem pro moje tělo. I když se hýbu pravidelně, zatím jsem se jednostranně zaměřovala spíše na kardio aktivity. Tento rok cítím, že potřebuji začít měnit návyky v pohybových aktivitách a v systému, kterým pečuji o svoje tělo, mysl i duši.

Chci dál prohlubovat znalosti, studovat a posunovat svoje podnikání a tvoření pro vás o úroveň výš

 • Už v lednu mě čeká větší ponor do ženského biohackingu a moc se na to těším.
 • Pro vás v lednu otevřu brány oblíbeného kurzu Triáda. Pokud i vy chcete vypadat skvěle, cítit se přitažlivé, mít šmrnc a styl za každých okolností, naučím vás v něm principy, jasná pravidla a souvislosti v péči o pleť, líčení a oblékání, která vám zvednou sebevědomí, ušetří čas, peníze i vaši energii. Zapište se na čekací listinu, ať to nepropásnete. Přihlášky budou otevřené jen 6 dní, začínáme ve středu 17.ledna 2024.
 • Čekají nás opět online praktické online workshopy o kráse a ženském stylu, které jste si v tomto roce zamilovaly. A kdo ví, možná se potkáme i offline.
 • I v roce 2023 se těším, že vás budu provázet intenzivními kurzy, Triáda začne v lednu, Magicky ženská na jaře a Šarm ženy s koncem léta. Bude to krásná jízda, kdy rozkvetete do krásy na mnoha úrovních.
 • Chystám se pro vás dál točit podcasty a mám pro sebe plány na změnu tvoření obsahu, který bude přinášet konkrétní tipy ze světa vědomé ženské krásy – od každodenních návyků, péče o pleť, líčení a šatníku až po práci se sebevědomím a ženskostí. Nenechte si to ujít.

Se závěrem roku se ve mě oživila myšlenka, která stála u zrodu projektu Magicky ženská, ale je tak velká, že si ji ještě chvíli nechám pro sebe, protože to je skutečně velký… a překvapení jsou taky potřeba.

Velké DĚKUJI patří vám!

Než se s vámi rozloučím a uzavřu rok 2023, chci ze srdce poděkovat hlavně vám.

Vám všem, které jste součástí mé komunity, sledujete moje tvoření, podporujete mě, inspirujete se a máte chuť se posunovat v péči o sebe, o svoji krásu a ženskost vpřed. Cítit se sebevědomější, mít styl a šmrnc, krásnou pleť, přirozeně se líčit a mít stylový ženský šatník, aby vám to slušelo a cítily jste se sebejistě. Užívat si zdravé návyky v péči o sebe a každodenní rituály, díky kterým budete vnímat samy sebe.

 • Děkuji všem klientkám a účastnicím mých kurzů.
 • Děkuji vám všem, které jste v mé emailové databázi a pravidelně čtete moje e-maily.
 • Děkuji vám všem, které pravidelně čtete články a posloucháte podcast Chvilka pro sebe.
 • Děkuji vám všem, se kterými se pravidelně potkáváme na mých sociálních sítích – na mém Instagramu, Facebookové stránce Magicky ženská, ve mé uzavřené skupině Magicky ženská.

Jsou vás desetitisíce a já jsem nesmírně vděčná za vaši podporu, za to, že jste se součástí, že vám není péče o sebe jedno a že máte chuť o sebe pečovat na mnoha úrovních.

Děkuji, že mi pomáháte dělat svět krásnějším místem pro život.

5 otázek a tip pro sebevědomí do roku 2024

Na závěr letošní bilance vás zvu k zastavení. Pojďte si odpovědět na 5 užitečných otázek, které vám pomůžou vnímat svoje pokroky v uplynulém roce. Nakonec posílám jeden tip, jak si v roce 2024 zvyšovat sebevědomí. Pojďte se do toho pustit.

Můžete si odpovědět na otázky, které ráda při roční bilanci kladu sama sobě.

 • Co se mi v loňském roce povedlo?
 • Kde jsem následovala svoji intuici?
 • Co nového jsem zažila a co nového jsem se naučila?
 • Jak jsem se cítila a jaké pocity a vzpomínky si chci uchovat?
 • Co jsem udělala pro svoji krásu, ženskost a pohodu?

Napište svoje odpovědi hlavně samy pro sebe a pokud budete chtít, budu ráda za sdílení v komentářích. Myslím, že nám tu může vzniknout krásné inspirativní vlákno, které vás bude motivovat k tomu nebát se nových výzev, začátků a plnění snů.

S koncem roku se možná i vám honí v hlavě otázky, jak udělat ten následující rok tím “nejlepším” rokem sama pro sebe. Jak se cítit sebevědomější, jak si víc věřit a změnit to, jak o sebe pečujete.

 

Tady je můj závěrečný tip:

Jedna ze zaručených cest, jak se cítit sebevědomější, je mít odvahu dělat věci, po kterých v hloubi srdce toužíme, ale náš rozum tvrdí, že ještě teď “nemůžeme”, “neumíme”, “máme strach.”⁣

Pokaždé, když uděláme něco, co je pro nás nové a toužíme po tom to zkusit, naše sebevědomí vystřelí o velký kus dál.⁣ Je jedno, co to je. Pro někoho je to cesta do Thajska, pro někoho uběhnutých prvních pár kilometrů, pro dalšího řízení auta, nalíčená červená rtěnka, týden bez cukru, víkend bez dětí nebo naopak let s dětmi někam k vlnám.⁣

Pointa je v tom dovolit si udělat něco navzdory strachu, pochybnostem, lenosti, obavám nebo tomu, co si o vás kdo myslí.⁣ Není lepší pilulka na zvýšení sebevědomí, než tahle. ⁣Protože pokaždé, když naše mysl zažije pocit že “i já tohle můžu”, mění to pravidla hry s názvem Život. ⁣

⁣Takže ruku na srdce. ⁣Co právě teď toužíte v dalším roce udělat a vaše mysl tvrdí, že “tohle ještě počká?”.⁣

⁣Tři, dva, jedna…⁣ První myšlenka?⁣

Přesně to je to, co vám právě teď zvedne sebevědomí nejvíc. A nezáleží na tom, jak to dopadne. Důležité je, že to uděláte nebo vykročíte na cestu, i když nevíte, co bude za další zatáčkou.⁣

Přeji vám krásný závěr roku a nádherný vstup do toho nového. Děkuji vám, že jste součástí a že pro vás můžu tvořit.

Děkuji sobě a děkuji ŽIVOTU, že se děje tak, jak má. 

V důvěře v krásné zítřky, s láskou Míša

Přivítejte nový rok s novou energií v šatníku

Jak vytřídit oblečení, abys vědomě tvořila stylový a udržitelný šatník, ve kterém se budeš líbit sama sobě? Přidej se do kurzu ZDARMA a nauč se zásadní principy třídění šatníku, které můžeš hned použít, abys začala nový rok s oblečením, ve kterém se budeš cítit víc žensky a sebejistě.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře