Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Prostě jí závidím!

Od malička nám všichni vtloukají do hlavy, že závidět se nemá. Že je to fakt hnusná vlastnost, za kterou se chodí do pekla. Je dokonce jedním ze sedmi hlavních hříchů a je vlastně společensky neodpustitelná. Ale může to být i jinak?

Co když vás navštíví, co když k vám přijde?

Máte se propadnout hanbou nebo třeba sama před sebou dělat, že jste lepší než jste? Namlouvat si a přesvědčovat samu sebe, že nezávidíte? Jasně, že nebudete hned hlásat do světa, že vás právě teď ten pocit závisti fakt hodně žere. Ale sama před sebou se neschováte.

Znám to taky.

Nejen jako dítě jsem se závistí bojovala často. Nejdřív to byly hračky, v pubertě oblečení a vzhled, když jsem skončila školu, tak to zase byly peníze a pracovní pozice. Vždycky se našlo něco, proč jsem ostatním vnitřně záviděla. Asi nebude překvapením, že jsem záviděla ženám okolo sebe a srovnávala se s nimi.

Co vám pocit závisti ukazuje?

Spousta žen tyto pocity zažívá každý den. Každý den, když se ráno obléknou a vydají se na cestu do práce. Rozhlíží se kolem sebe a závistivé myšlenky je začnou doslova užírat zaživa.

Ta je hezčí, ta má dražší kabát, ta je krásně nalíčená a ta vypadá fakt spokojeně. Za to já? Ach jo, to bude zase den na prd…

Nedej bože, pokud mají v práci kolegyni, která na strunu závisti uvnitř jejich těla pěkně hraje. To pak přicházejí fakt hnusný myšlenky a někdy dokonce i zlost.

Jak se natřásá! Ta je blbá! Bože to je kráva, co si o sobě myslí…? (Omlouvám se za slovník, ale prostě si tu nebudeme lhát, ne?)

Možná, že i vám taková kolegyně už někdy dokázala zkazit nejeden den. Hm? Znáte to? Už jste to někdy zažila?

Jak z toho ven?

Musím vám napsat jednu krutou pravdu.

Ona není blbá. Ona vám den nekazí. Ona je v  tom vlastně docela nevinně. Stoupněte si před zrcadlo a tam najdete příčinu.

To vy sama sobě kazíte den, to vy sama sobě děláte vnitřně tak moc zle, až vás to nutí třeba i sprostě nadávat. To vy sama si ubíráte energii a soustředíte ji tam, kde nic nevyřešíte.

Stoupněte si před zrcadlo a tam najdete příčinu.
Ji nezměníte, ale sebe můžete.

Ona vám totiž jen ukazuje to, co vám vnitřně chybí

Vaše averze vůči ní je jen zabalená nespokojenost sama se sebou. Zrcadlí vám to, že vy v tu chvíli sama pro sebe nejste dost. Nejste v porovnání s ní dost hezká, dost dobrá, dost úspěšná, dost spokojená… Dosaďte si co chcete.

Každopádně závist není o ničem jiném, než o vaší vnitřní nespokojenosti.

Tak. A teď si možná říkáte, že to jsem vám teda pomohla. Nejen, že vám napíšu, že závidět se nemá, ale navíc si dovolím říct, že si za všechno můžete sama. Možná máte chuť teď přestat číst, protože jsem se vás dotkla.

Jenže ono to podle mě v životě s tou závistí může být docela veselejší. Když víte, jak na ni

Už jsem vám psala, že pocity závisti znám? Jasně, vím, že jsem to už říkala. Ale chci, abyste pochopila, že je mám pořád. I teď sem tam závidím! Nejsem dokonalá a nedokázala jsem se změnit tak, že bych NIKDY žádné ženě okolo nezáviděla.

Jasně, už nezávidím ženám oblečení ani jejich výšku nebo váhu. Ani chlapa a drahé baráky. V oblastech života, kde jsem ukotvená a kde jsem vnitřně spokojená, mě závist už netrápí.

Ale přichází v jiné oblasti. V oblasti plnění snů a svobody.

Třeba zrovna dneska ráno mě k tomuto článku inspirovala Stáňa z Podnikání z pláže. Se Stáňou procházím její úžasné kurzy už dva roky a obdivuju, jak je úspěšná a přitom pravdivá a autentická. Jak jí to všechno tak jednoduše jde a jak žije život svých snů. Když se někdy podívám na její facebookové příspěvky, kde si s rodinou užívá tu několik měsíců na Bali, letošní zimu na Floridě a pak se ze dne na den rozhodne přeletět do Dominikánské republiky… Jo, to jsou ty momenty, kdy to na mě přijde.

Koukám na ten monitor, na tu krásnou fotku z pláže a zjistím, že teď jí to prostě jednoduše závidím. Protože přesně tohle je můj sen.

Miluji cestování a svobodu a můj pocit závisti jen odráží, že těch nesplněných snů mám v srdci skutečně hodně a taky si je chci splnit. A nechci se jich vzdát za žádnou cenu!

Závidím, ale už je to jiné

Věřte nebo ne, zjistila jsem, že závist může mít na váš život pozitivní efekt! Stačí vědět, jak na to:

  • Za prvé si ten pocit závisti uvědomte a nenechte se zaplavit negativními emocemi. Přestaňte se sebelitovat, obviňovat a utápět v roli oběti. Naučte se tu chvíli závisti identifikovat a v té stejné chvíli hledejte řešení. Zeptejte se sama sebe, co vás v tu chvíli žere nejvíc? Pojmenujte si tu příčinu a přemýšlejte nad tím, jestli s tím můžete něco dělat, jestli můžete svoji situaci změnit.
  • Za druhé se na pocit závisti dívejte vždycky jako na zdroj poznání. Dívejte se na to, co vám říká, v jaké situaci přichází a co vám ukazuje o vašem vnitřním světě a nastavení.
  • Za třetí se rozhodněte, že se za ten pocit nebudete vinit, naopak, využijte té chvilky závisti jako motoru pro změnu.
  • Za čtvrté si uvědomte, že štěstí samo o sobě do vašeho života nepřijde. I když se na první pohled může zdát život někoho jiného dokonalý, věřte, že většině lidí, kterým závidíte, to samo do klína nespadlo.

Tak jako Stáňa na svém podnikání poctivě a od srdce maká už několik let, tak ta vaše kolegyně, která má o pár kilo méně než vy, třeba chodí třikrát týdně cvičit a stravuje se jinak (zatím co vy se možná večer raději natáhnete k seriálu a sem tam něco uzobnete).

A ta žena, která vám na ulici připadá lépe oblečená, nalíčená a krásně upravená, vám možná jen ukazuje fakt, že vnitřně toužíte po tom, se to naučit. Ale nikdo vás k tomu doma nevedl, a tak máte třeba jen strach, že vám to nepůjde a nechcete se zesměšnit, proto to pořád odkládáte.

Závidím! A i to mě posouvá vpřed

Pokud si to dovolíte, může být právě závist silou, která vás posune o kousek vpřed. Ukazuje vám, co ve svém životě chcete a po čem toužíte. A je jen na vás, jakou cestu si zvolíte. Jestli se budete užírat a obviňovat druhé, že se mají líp než vy nebo jestli si uvědomíte, co ti ostatní dělají jinak, zkusíte se od nich inspirovat a ve svém životě něco změníte.

Závist může být hnací síla, kterou můžeme transformovat a přeměnit ji na energii k plnění svých snů. Jsem o tom přesvědčená.

A tak až vás zase závist přepadne, zastavte se a zkuste ji zkrotit. Nebojte se ji sama sobě přiznat. A pak si odpovězte na tři jednoduché otázky:

  • Proč právě teď závidím?
  • Co bych chtěla taky a zatím to nemám?
  • Co nejjednoduššího můžu právě teď změnit, abych se přiblížila tomu, co chci?

A běžte a udělejte to! Dovolte si udělat změnu a začít dělat věci trochu jinak. Závist může být skutečně i dobrý pomocník, tak si jí nekažte život. Inspiraci, jak začít věci ve svém životě měnit a být spokojenější najdete třeba TADY tuto neděli večer.

Protože vím, že spousta z vás má velké sny a možná i velké strachy začít dělat to, co vás baví a naplňuje, sdílím s vámi 

(Vlastně bez něj byste nejspíš dnešní článek nečetly.)

POZVÁNKU do kurzu, který mi pomohl splnit si sny.

Otvírá ho kamarádka Stáňa (ano ta, co jsme si spolu tu dámskou jízdu s malými pány na Madeiře užily). Vím, že vás povede krok za krokem a ukáže vám, jak dělat co vás baví a žít příběh, který chcete vyprávět.

Když jsem tou cestou zvládla projít já s těhotenským bříškem a pak s malým prckem na břiše, zvládnete to taky, to vám garantuju. Jen to chce jednu jedinou věc.

Chtít se nebát!

PS: Brány kurzu jsou otevřené do 22. ledna do 23:59, tak nepřešlapujte na místě moc dlouho. 🙂

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře