Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Co je to ten STYL a 4 málo známé tipy, jak objevíte ten svůj

STYL

Čtyři písmenka, která pro spoustu žen zůstávají neprobádanými do konce života. Nic mi nesluší, v obchodech nic nemají a nemám na takový blobsti čas.

Ale vím, že to neplatí pro vás, jinak byste tu nebyla. Vím, že jste na cestě k jeho objevení a ta čtyři písmenka prozkoumáváte se zájmem, nadšením a se zvědavostí. Každá jste jinak daleko, některá už v pomyslném cíli (ano, on se ten darebák ještě zase někam za čas poposune), jiná teprve na začátku.

Je to cesta a vy jste právě teď na tom správném místě. A pokud čtete tento článek, není to náhoda. (Prostě na náhody nevěřím, však mi rozumíte.) Dočtěte do konce, protože pochopíte, jak objevíte ten váš!

Jaký je můj styl a jak ho mám najít?

Na tento typ dotazů od vás je pro mě těžké odpovídat. Protože…

Nemám pro vás přesnou definici stylu a ani jsem ji nehledala ve Wikipedii. Ne snad proto, že byste mi za to nestály, ale spíš proto, že nejsem zastáncem škatulkování a definic. (Bože, těch bylo na výšce tolik, že mám vyčerpáno na dva životy dopředu! Už žádné definice, prosííím.)

Nemám pro vás ani instatní návod, jak jej objevit během pěti minut. Ale dám vám vodítko, takovou mapu, a když budete chtít, pomůžu vám hlouběji pochopit, jaký vztah ke své kráse máte. Ale definici stylu a jednoduchou odpověď po mně nechtějte.

Styl je totiž něčím, co bych nazvala jakousi voňavou esencí vašeho života.

Něčím, co vás celý život provází, co se mění s vámi a co s vámi zraje. A pokud se ve svém životě rozhodnete zrát vědomě, váš styl bude čím dál vytříbenější a bude odrážet přesně to, co je v tu danou chvíli pro vás nejdůležitější.

Bude odrážet to, kým jste.

S velkou jistotou vám můžu hned říct, o čem styl rozhodně není:

  • Není pouze o tom, co máte na sobě.
  • Není ani o tom, jak jste nalíčená nebo jakou značku kosmetiky používáte.
  • Není o barvě a střihu vlasů.
  • Ani není o tom, co právě čtete za knihu, posloucháte za hudbu nebo jaká značka zdobí vaši kabelku nebo boty.

Kdepak!

Styl každé ženy, styl každé z vás, má hlubší kořeny

Styl ženy vychází zevnitř. Je o tom, jak se usmíváte a co vyzařují vaše oči. Je o tom, nad čím přemýšlíte a co děláte v momentech, kdy vás nikdo nevidí. Když jste jen samy se sebou. Styl je o tom, co nosíte pod oblečením a co samy sobě dopřejete za péči. Styl se projeví ve způsobu vaší chůze, v tom, jaké vyznáváte životní hodnoty a jak žijete svůj život.

Ano. Styl je o tom, jak skutečně a pravdivě si v tu danou chvíli dovolíte být sama sebou.

Styl odráží vaše sebevědomí, vaši odvahu, vaši schopnost ukázat světu svoji výjimečnost. Styl je o rozhodnutí vyjádřit svoji ženskou podstatu a užívat si to, jaká jste. A je v pořádku, že tohle všechno k vám přichází postupně. A chci vás ujistit, že nás ženy spojuje hledání osobitého stylu dohromady víc, než si myslíte.

Každá z nás se chce cítit dobře, každá z nás chce být stylová, každá z nás uvnitř sebe touží projevit svoji krásu navenek.

A každá z nás je na té cestě někde jinde.

Je mi 7 a můj styl určuje bratranec

Mám ho moc ráda, bratranec Petr je pro mě i dneska jedním z nejmilejších lidí na světě. Když jsme spolu zažívali éru večírků, vítali jsme se úsměvným heslem: „Ahoj, moje krásná rodino.“ Ovlivňoval mě víc, než si sám umí představit. Nosil trička se Sandokanem a taky flisovou šedou bundu s khaki zelenými rukávy a s americkou orlicí na zádech.

Jo. Tušíte správně. Je mi 7 a z čeho on vyroste, nosím já. A jsem fakt za machra. Na krátko ostříhaná, odchovaná na stavbě našeho rodinného domu, s naprostou jistotou, jak funguje míchačka a co se dělá s vápnem. Navíc po něm dostávám i modré kolo značky BMX (on si na něm chudák vyrazil zuby, ještě že jsem to neviděla, asi bych na něm jezdit nechtěla), zdobím ho barevnými drátky a se Sandokanem na bílém tričku jsem prostě IN. Můj styl je jasný!

Je mi 15 a můj styl ovládá Nirvana a taky tátova podvlíkací trika

Je půlnoc a já si ve svém podkrovním pokoji vyzdobeném vlastnoručně malovanými obrazy pouštím blikající dvojče (ne, ségra je mladší, ale ten dvojče kazeťák co mám od dědečka bliká a je to dost cool). Curt je zkrátka nejvíc. Samozřejmě, že mám červeno–černou kostkovanou flanelovou košili (babička mi dala i žlutou, jsem prostě in).

Tu noc ale tančím jenom tak nahá. To je můj styl.

Jen tak, bez ostychu si v noci pustím Nirvánu a tančím jako kdyby se nechumelilo! Když o tom teď tak přemýšlím, nechápu, kdy tu radost z tance a pohybu v sobě žena v dospělosti zabije. Tu volnost a svobodu projevit se tancem kdykoli, když cítí, že to potřebuje. Nemám moc peněz na nákupy oblečení, takže tvořím. Rukama, barvama – velké nůžky, spousta špagátů, tátova podlíkací trička a mámin zavařovací hrnec.

Wow. Originalita jedna báseň. Jo, to jsem já, Nebojím se toho, že budu vyčnívat. Jsem prostě taková.

20 na krku a styl pod taktovkou příčné flétny a stovek  metalistů

Stoupnout si před stovky lidí na pódium nikdy nebyl můj sen. Ale nidky neříkej nikdy. Pro zasvěcené metalistky – ano, bylo mi ctí hrát i na takovém festivalu, jako je Brutal Assault. Ráda bych řekla, že kapela Kataklysm nám dělala předkapelu, ale lhala bych. Ale byly jsme v podobnou dobu na stejném pódiu. Ráda na ty časy vzpomínám.

Na tu anonymitu a zároveň pocit, že vás lidi vidí. A hlavně – síťované punčochy, červené vlasy a modré jedenáctidírové boty značky Gladiator vypadají dohromady fakt dost sexy.

Je mi 25 a jsem poprvé manažerka

Barvy, vše sladěné do nejmenšího puntíku. Naušnice ladí s kabelkou a botami, dokonce i s proužky na vypasované košili. Propnutá sáčka a sukně nad kolena. Šperky, podpatky, rázná chůze, hlava vzhůru. Stoupám po kariérním žebříčku. Mám svoje vizitky. Jo, fak! Je na nich moje jméno a mám i služební telefon. To se zkrátka na stylu projeví.

Originalitu začínám milovat ještě víc než kdy jindy. A taky pokukuju po dražších kouscích oblečení, ale zatím se bojím do těch obchodů vkročit.

Je mi 33 a vím, že jsem správně

Podpatkům jsem zamávala a nosím šaty na dětské hřiště. A hodně mě to baví! Nebojím se zkombinovat kabelku za několik tisíc s oblečením, které miluji už několik let a koupla jsem jej v malém butiku v Římě. Vím, že takto jsem správně. Jako mámě se mi změnil život a nikdy dřív jsem necítila, že by mě můj styl vyjadřoval lépe, než dnes.

Zamilovala jsem si dlouhé šaty a ve svém oblečení potřebuji cítit především ženskost.

I proto jsem se rozhodla, že právě triky, jak podpořit ženskost oblékáním, naučím i vás v online kurzu Magicky ženská. Půjdeme společně do hloubky a pochopíte, co přesně vám sedí a v čem se cítíte žensky.

Svůj styl nacházíte celý život

Nefungují na něj škatulky a nejrůznější metodologie. Váš styl je jen váš. A i když můžete ladit s něčím, co je okolo vás, nikdy vám to nebude sedět na 100 procent. A tak je to správně!

Přestaňte se tím trápit a nesnažte se napasovat do něčeho, co vám nesedí. Přestaňte se nechat ovládat konzumem a tím, co vidíte ve výlohách. Jasně, jděte a vyzkoušejte to. Zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte. A u toho se ptejte sama sebe.

Jak se v tom skutečně cítím já? Jak se v tom doopravdy cítí moje duše?

Vaše duše i mysl se vyvíjí a i vaše tělo se mění. A jasně. V oblékání platí pravidla, která je fajn dodržet. Spousta z nich vychází z fyziky a z optických zákonů. A i když jste nebyla ve fyzice Einstein a ty hodiny jste nenáviděla, vyplatí se těmto pravidlům přijít na kloub.

Svoji kostru, tvar postavy, výšku, barvu a tón pleti nezměníte. Příroda vám je nadělila s jistotou, že takto jste to prostě vy. Stylistická pravidla mluví o rovnováze délek, materiálů a barev. Vždy bude platit pravidlo, že tmavé barvy opticky zeštíhlují a barevné vzory upoutají pozornost. Jasně, tato pravidla je důležité znát a doporučuju vám je detailně prozkoumat.

Ta hlavní esence pro nalezení vašeho stylu?

Poznejte samu sebe, nalaďte se na sebe.

Můžete být romantická duše, můžete být sportovní nadšenec a můžete být ženou, která ráda provokuje a porušuje pravidla. Nejdůležitější je ve stylu pochopit, jaký život chcete žít a tu cestu následovat. Nebojte se dělat změny, nebojte se zkoušet, nebojte se převlékat a nebojte se procítit, jak v vám v tom všem je. A neděste se toho, že se to časem mění.

Svoji skříň jsem už vyměnila několikrát. Nikdy ne najednou, vždycky postupně. Ale s vědomím, že to, co v ní už nechci, kompletně propouštím ze života i s emocemi a vším, co mi to oblečení připomínalo. Větu: „Nemám co na sebe…,“ vítám s radostí.

Stejně tak to je s tím, co mám v koupelně, jaké přípravky v péči o sebe používám, jak se líčím a co právě teď čtu.

Vyvíjíte se a váš styl s vámi

Nejsem si jistá, že vám můžu říct, že ho někdy stoprocentně najdete a už se nezmění. Ale jsem si jistá tím, že když si začnete tu cestu a jeho poznávání užívat a nenecháte se svazovat aktuálními trendy a časopisovou krásou, bude vám daleko lehčeji. Budete spokojenější a váš styl vás začne bavit. A když pochopíte, že se přirozeně časem měníte a zrajete a moudříte a pochopíte, že váš styl se s vámi vyvíjí, bude jeho hledání daleko jednoduší.

Nevíte kde s jeho hledáním začít? Mám pro vás čtyři málo známé tipy, jak objevit ten svůj

  • Vezměte si tužku a papír a napište si, jaká období v životě jste si prošla. Ať už byla skvělá nebo to bylo tak trochu temné údolí.
  • Napište si, jak jste se v té době oblékala a líčila a hlavně, jak jste se v tom cítila a proč?
  • Projděte si jednotlivé etapy a uvědomte si, co vám na nich sedělo. Co vám každá z nich přinesla pozitivního ať už za myšlenky, změny v oblékání, v péči o sebe, v líčení.
  • Nechejte si z každé své životní etapy to, co vám funguje. V oblékání, v péči o sebe, v líčení. V tom, jak světem plujete a jak přemýšlíte. A postupně odhazujte ty slupky, které s vámi už neladí a se kterými už neladíte vy. Ty, které k vám už nepatří.

Brousíte se jako diamant. A váš styl s vámi.

S láskou k jedinečnosti – k vám samotným i k vašemu stylu!
Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře