Jak používat pleťové oleje? 3 klíčové zásady, na které ženy zapomínají

Dobrý den, Míšo, zajímalo by mě, jak je to s používáním olejů na pleť? Věrka

Dotaz, který v péči o pleť dostávám často a děkuju Věrce, která se na to ve skupině Magicky ženská zeptala, protože tuším, že tato otázka se honí v hlavě i spoustě z vás. Pokud vás používání pleťových olejů taky zajímá, je dnešní video právě pro vás. Řeknu vám, jak to mám s pleťovými oleji já, a taky vám prozradím 3 zásadní věci, co potřebujete o používání pleťových olejů vědět.

Kliněte a pusťte si video:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A pokud právě teď nemáte prostor pustit si video a raději čtete, tak mrkněte na text níž, kde celý text videa najdete jako článek.

Za mě osobně jsou pleťové oleje jsou v péči o pleť skvělým pomocníkem. Zvlášť teď v době, kdy se spousta žen zastavuje a hledá přírodní varianty, jak svoji pleť opečovat, tak přírodní oleje jsou jednou z nich. Záměrně říkám jednou z nich, protože samozřejmě tak jako u všeho ostatního je potřeba si uvědomit, že každá pleť je stejně jako každá žena individuální a je potřeba na to brát zřetel. Je důležité, aby žena svojí pleti rozuměla, uměla se na ni nacítit a věděla o celém systému kroků, který s péčí o pleť souvisí.

Nejde tedy obecně říct, že všem vám bude pleťový olej vyhovovat.

Obecně ale platí, že pleťové oleje jsou vhodné pro všechny typy pleti a ano, i ženy s mastnou pokožkou mohou oleje používat, ale je potřeba si to otestovat na vlastní pleti. Důležité je se při výběru oleje dívat na složení a skutečně si vybírat čistě přírodní oleje ideálně v bio kvalitě. A pak si určit, jaký olej je pro vás ten, který vás nejvíc láká.

Moje oblíbené pleťové oleje

Já osobně mám v koupelně nejčastěji tři oleje:

 • 1
  Levandulový olej
  Má dezinfekční účinky a používám ho především lokálně v momentě, kdy cítím, že se mi na pleti rodí nějaký nezvaný host v podobě zaníceného póru nebo akné. Navíc krásně voní a zklidňuje mysl.
 • 2
  Arganový olej
  Je velmi všestranný, pomáhá pleť krásně regenerovat a ten používám jednou za čas jako kůru na noc.Taky ho ráda používám do vlasů, kdy do navlhčených konečků po umytí vmasíruju pár kapek.
 • 3
  Avokádový olej
  Je plný vitamínů, pomáhá pleti vrátit pružnost a taky zpomaluje stárnutí.

Olejů samozřejmě najdete na trhu daleko víc, například hroznový, mandlový nebo makový.

Arganovy olej Havlikova apoteka

3 zásadní informace, které potřebujete o používání pleťových olejů vědět

#1 Existuje komedogenní stupeň oleje

Co je fajn u olejů vědět, je to, že pokud má vaše pleť sklon k akné, tak ne všechny oleje jsou pro vás vhodné a je potřeba to testovat. U olejů se rozlišují takzvané komedogenní stupně – od 0 do 5 kdy nula je neméně a 5 je nevyšší riziko, že olej může způsobovat ucpávání pórů a tím pádem přispívat ke vzniknu akné.

Setkala jsem se už s řadou žen, které takto začaly ve velkém používat kokosový olej, který je právě vysoce komedogenní a ony ho používaly místo krému klasicky na mazání obličeje a nedělalo to dobrotu a pleť se jim zhoršila. Takže je fajn se na tohle při kupování oleje zeptat a zajímat se a ideálně vybírat oleje, které mají ten stupěň nižší.

osobně používám oleje jako doplněk v péči o pleť a nepoužívám je každý den, i když znám ženy, které je používají dvakrát denně místo krému. Mojí pleti ale každodenní používání olejů nevyhovuje, takže i vy si to otestujte, kupte si třeba ke svému stávajícímu krému jeden olej a testujte, jak bude vaše pleť reagovat.

#2 Pleťové oleje fungují jinak než krémy, proto se jinak používají

Oleje nefungují stejně, jako klasický hydratační krém. Možná se vám už stalo – hlavně pokud máte suchý typ pleti, že jste si olej na pleť namazaly a chvilku byla pleť mastná, ale potom jste měly pocit, že jste hodně rychle zase suché a že se potřebujete znovu namazat.

Myslete na to, že pleťový olej se aplikuje na vlhkou pleť. A vlhkou znamená, že si pleť klasicky vyčistíte a připravíte a pak ji opravdu navlhčíte, abyste měly mokrý pocit na pleti a teprve potom olej nanesete. Je to tím, že olej sám o sobě pleti nedodává tolik vlhosti, ale má tu vlastnost, že jakokdyby uzamkne tu vlkost, která v pleti už je.

#3 Před aplikací make-upu dejte pleti čas

Poslední, co bych k olejům chtěla říct, pokud se ráno líčíte a používáte olej v péči o pleť, tak si před aplikací make-upu dopřejte minimálně deset až patnáct minut čas, než se po aplikaci oleje začnete líčit, protože make-up na tom nevstřebaném oleji nemusí dobře držet a může dělat mapy.

***

Věřím, že jste si dneska odnesly pro svoji pleť další inspiraci a budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jak to máte s používáním pleťových olejů vy a jaký olej máte nejraději.

A ještě jedna důležitá věc. Péče o pleť není o radách vytržených z kontextu. Aby vaše pleť byla zdravá, krásná a plná energie, potřebujete mít v péči o ni smysluplný systém, který vás bude bavit a přinese vám výsledky.

Přidejte se do Klubu Magicky ženská a kromě skvělých témat vás čeká praktický e-book Rituály pro magicky ženskou pleťcelé téma o hydrataci pleti, protože ta je základem nejen pro používání pleťových olejů. Víc detailů tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře