Naše cykličnost a chutě na krásu a líčení. Víte, jak na ně?

Nerozumíte tomu, proč se vám chutě na líčení a péči o sebe a svůj vzhled během měsíce tak často mění? Chcete být pěkná, líbit se sama sobě i okolí a zjišťujete, že se vám dnes do líčení zrovna vůbec, ale vůbec nechce? Nebo naopak vnímáte, že zrovna dnes máte chuť experimentovat a zkoušet výrazné barvy, i když vás zrovna nečeká žádný velký večírek? 

Nerozumíte tomu, proč se vám chutě na líčení během měsíce tak často mění?

Odpověď je jednoduchá. I my se během měsíce měníme!

Jsme totiž cyklické. Ať už si to uvědomujeme či nikoli. Ať už je nám osmnáct nebo třicet. Ať už jsme manažerky nebo ženy v domácnosti.

Tak, jako v přírodě se pravidelně střídá jaro, léto, podzim a zima, střídají se i v měsíčním cyklu nás žen čtyři fáze. Žádnou z nás střídání ročních období nepřekvapuje a dokonce si v každém z nich umíme najít pro sebe to krásné, svoje fáze během našeho měsíčního cyklu často ale neznáme. A tak jak plyne naše cykličnost, mění se i chutě na krásu a líčení.

Naše cykličnost nás často zaskočí.

Zrovna nemáte CHUŤ

Ale pokud ji budeme chápat a porozumíme jí, dokážeme skutečně divy. Ve správný čas využít těch správných schopností. Ve správný čas odpočívat. Ve správný čas být produktivní a stihnout víc než si dokážeme představit.

Mám pro vás dobrou zprávu. Svoji cykličnost můžete detailně prozkoumat!

Díky Daně-Sofii a jejímu projektu Cyklická žena, pro který jsem nedávno psala článek, o jehož řádky se s vámi chci nyní podělit. Dana-Sofie je velmi inspirativní žena a já jsem moc ráda, že jsme se mohly poznat osobně i při natáčení rozhovoru do jejího projektu Cesty vášně.

A jak to souvisí s naší krásou?

Jak na to, když se během našeho cyklu nálady mění a ne vždy máme chuť a energii stát před zrcadlem a věnovat se tomu, jak vypadáme a jak se zrovna nalíčíme? Zkuste během měsíce své fáze chutě na líčení a péči o sebe sledovat.

Odvaha a chuť na novinky v DYNAMICKÉ fázi. Ale hlavně rychle!

V dynamické fázi našeho cyklu jsme akční a plné energie. Jsme rychlé a všechno musí správně odsýpat. Máme chuť zkoušet nové věci a máme taky více odvahy.

V péči o pleť je to výborný čas na revizi a případnou změnu našich denních rituálů péče o pleť. Naše pleť potřebuje pravidelnou denní péči a potom bude zářit a vypadat během celého měsíce skvěle. A dokonalá pleť je základem dokonalého líčení. Proto využijte tuto specifickou energii dynamické fáze a začněte se o svoji pleť starat jinak.

V líčení se nebojme být v této fázi odvážné.

Pro líčení nám bude vyhovovat takové líčení, které nezabere moc času, ale přesto bude na první pohled efektní.

Dobrým a rychlým tipem je výrazná rtěnka. Symbolizuje ženskost, ale zároveň je její aplikace velmi rychlá. V kombinaci s jednoduchým makeupem a řasenkou jsme nalíčené během tří minut. Navíc ji můžeme během dne pohodlně nosit v kabelce a rty kdykoli jen rychle opět přetřít. Svou odvahu využijte k tomu vyzkoušet barvu, kterou jste ještě nezkusila. Může to být nový odstín červené nebo třeba fuchsiová.

cyklicnost a liceni

Láska, svůdnost a hluboký pohled do očí v OVULAČNÍ fázi

V této fázi cyklu máme chuť pečovat jak o sebe, tak o druhé. Jsme víc zklidněné a naše tempo se začíná trošku zpomalovat. Jsme ženské a plné lásky, kterou chceme dávat světu.

Naši lásku si zaslouží i naše pleť. Využijte čas k tomu, že jí v této fázi dopřejete něco navíc. Aby byla pleť naprosto dokonalá, odměňte ji například výživnou hydratační pleťovou maskou.

V ovulační fázi máme chuť se potkávat s jinými lidmi, družit se a být středem společnosti. Jsme sebevědomé a cítíme se krásné a svůdné.

Abychom naši svůdnost podpořily, můžeme díky líčení prohloubit náš pohled. Zaměřte se na oční stíny a zvýraznění řas. Máte-li chuť a odvahu, můžete vyzkoušet klasickou černou linku, která je skutečným symbolem ženskosti.

Pro dokonalé vyniknutí očí a pohledu je potřeba myslet i na obočí. Mělo by být vždy upravené, přirozeně vytrhané a lehce zvýrazněné tužkou nebo stínem na obočí. Často na něj zbytečně zapomínáme. Na rty pak zvolte třeba romantické odstíny barev –  jistě oceníte lehce červenou nebo starorůžovou barvu.

Kritik v nás ovládá PŘEDMENSTRUAČNÍ fázi. Nenechte se zastrašit!

V této fázi máme sice hodně nápadů a jsme nesmírně kreativní, ale naše sebe-kritičnost někdy nezná mezí. Ranní pohled do zrcadla nás může leckdy pěkně rozčílit a zkazit nám náladu na celý den. Nenechte se!

Na zrcadlo v koupelně si nalepte lepík se vzkazem pro sebe (ideálně, když si ho vytvoříte týden předem: -) Může na něm být třeba: „Jsi krásná, i když si to tento týden nemyslíš, tak se na sebe usměj!“ 

Začínejte den vždy s úsměvem, s ranním rituálem vděčnosti a velkou sklenicí vody ideálně s citrónem. Taky si dopřejte více ovoce a zeleniny. Nejen, že dodáte vitamíny pleti, ale dodáte energii celému tělu.

I když se o pleť staráme, hormony nám na pleti někdy vykouzlí červené pupínky nebo nějaký ten bolák. Nenechte se tím rozhodit. Hlavně si je hned nemačkejte, hrozí vám infekce a zbytečně se budou hojit déle.

V této fázi cyklu spíše povolejte do zbraně korektor a krycí make-up. Stačí vybrat správný odstín a být na tuto část měsíce připravena. Poté, co korektorem zakryjete pupínky a pleť sjednotíte, stačí pro rozzáření použít tvářenku. Nakonec řasenka a máte hotovo.

cyklicnost a liceni

MENSTRUAČNÍ fáze… dopřejte si trochu lenošení nejen v líčení

Před menstruací cítíme, že si tělo říká samo o odpočinek. Poslouchejme ho.

Máme chuť se zbavovat věcí a myšlenek, které nám neslouží a nepomáhají. V péči o pleť je v tomto období výborným pomocníkem peeling, který pleť zbaví odumřelých pleťových buněk a nádherně ji pomůže rozzářit. Můžete si vybrat takový, který vás navíc osvěží milou vůní.

Pleti nejvíce prospěje dostatek vody a spánku, proto se snažte opravdu odpočívat, jak jen je to možné.

Při líčení jsme spíš lenivější, takže je dobré zvolit jeden den bez make-upu a nechat pleť jen tak dýchat. Pokud se někam chystáte a chcete být upravená rychle a bez zbytečných pohybů, použijte BB krém, tvářenku a řasenku. Na rty pak jen stačí lehký lesk na rty. Můžete si vybrat odstíny růžové nebo světle červené. Rychle tím rtům dodáte lesk a šmrnc a nezabere vám to víc jak pět vteřin.

Podtrženo, sečteno. Užívejte si proměny během celého měsíčního cyklu!

Během celého cyklu poslouchejte svoje nálady a v líčení se nebojte experimentovat. Někdy i jednoduché a malé triky dokáží zázraky.

Ať je pro vás péče o sebe i líčení radostí!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře