Co se potřebujeme naučit pro spokojenější život?

“Směju se sama sobě, jak moc je to jednoduché. Nebo to možná jednoduše zní.” Smála se na našem společném individuálním Zoom callu v rámci mého intenzivního programu. Co si budeme povídat. Jednoduché věci mají obrovský potenciál nám všem každý den měnit životy k lepšímu, cítit se spokojeněji a užívat si život podle svých představ. Jen my si to často zbytečně komplikujeme, i když jsou věci daleko jednodušší, než se zdají.

Co se všechny potřebujeme naučit pro spokojenější život?

Tahle otázka je hnacím motorem seberozvoje pro spoustu žen. I pro mě byla a stále je. Dlouhou dobu jsem si myslela, že se musím naučit řadu informací, mentálních technik, meditací, vesmírných zákonů a spirituálních pouček k tomu, abych byla v životě spokojená. Taky jsem dlouho vnímala, že ke spokojenosti potřebuji nové a nové dovednosti, díky kterým můžu dělat to, co mě baví.

Tak jsem se dlouho učila. A pořád před sebou viděla, co všechno ještě neumím. Co všechno mě ještě od spokojenosti dělí a kam ještě potřebuji dojít, abych mohla být spokojená. Aby se to konečně mohlo stát…

Znáte to taky?

  • Až se naučím tohle, budu spokojená.
  • Až dokážu tohle, budu mít konečně klid.
  • Až se se mi povede tohle, budu konečně šťastná.

Za slovo „tohle“ si doplňte cokoli – hubnutí, čas pro sebe, peníze, podnikání. Každá nejlíp víte, co je to vaše.

Honíme se za momentem „až bude hotovo“ a zapomínáme na zásadní věc

Často se ve snaze žít spokojenější život honíme za momentem „až bude hotovo“ a zapomínáme na jednu zásadní věc.

Na (ne)obyčejnou RADOST z cesty.

Právě radost z cesty je jedna klíčová a (ne)obyčejná esence toho, aby se vám dařily změny v péči o sebe a v tom, jak se jako ženy cítíte.

⁣⁣Všimly jste si, kolikrát se vám stalo, že děláte ve svém životě něco, co vám má pomoct, díky čemu se chcete cítit líp a spokojeněji, co vás má posunout vpřed a pořád to není ono? Prostě to někde drhne? Ať už je to ranní cvičení jógy, meditace, péče o pleť nebo třeba nějaký online program, do kterého se rozhodnete vstoupit, abyste se posunuly a vzdělaly? A když pak ty věci pro sebe děláte, zjistíte, že se vám do toho nechce, že se nutíte, že vás to vyčerpává…⁣

⁣Proč se to děje?⁣

⁣Protože se z toho dělání věcí pro sebe stane pouhá povinnost. Cíl, meta, výsledek, za kterým se ženete. ⁣

Z touhy po spokojenějším životě se stala povinnost a honba za tím, až to bude hotové.

⁣Někde cestou za tím cílem a v touze po dokonalosti zapomenete na radost z procesu, která tomu celému snažení dává úplně jiný smysl a samozřejmě přináší i jiné výsledky. Když se totiž z ranní jógy, zdravého jídla, péče o pleť, odpočinku nebo vzdělávání stane pouhá povinnost a cíl, u kterého tlačíte na výkon, není divu, že to zkrátka drhne.⁣

Radost může vypadat obyčejně…

Radost může na první pohled vypadat obyčejně, ale je to přesně to, co tomu celému snažení dává úplně jiný rozměr.⁣ Protože jaký smysl má v našem životě dělat něco, co nám nepřináší radost a neužíváme si to?⁣

Jsem si jistá, že když právě radost z maličkostí začneme v našich životech každý den vnímat a žít, bude náš život mnohem spokojenější už teď.

Dejte mi v komentářích vědět, jestli s tím souhlasíte a jestli se vám daří radost z cesty, pokroku a maličkostí ve svém životě vítat, nebo se vám někam vytratila.

Budu se těšit!

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře