Než bude vonět smažený kapr, splňte si ještě jedno tajný přání

„Už jsem v sektoru B2“, slyším říkat moji mámu do telefonu. Mluví o úklidu v kuchyni. Jsou dva dny před Štědrým dnem a spousta žen je v největším stresu a shonu.

Douklízet skříňky a domýt skleničky, ozdobit poslední perníčky, ještě chybí nazdobený stromeček, udělat seznam jídel na vánoční svátky a přemýšlet, kolik lidí přijde na chlebíčky, zabalit dárky, vzpomenout si, kde je CDčko s koledami ke štědrovečernímu stolu a taky zajistit ten nákup potravin… no a pak možná ale nestihnu dokončit úklid sektoru C…

Chce se mi zakřičet KLÍííD, ale naprosto tomu rozumím

To jsme MY ŽENY.

Trpíme touhou po dokonalosti. Minimálně co se týká domácnosti a ostatních lidí okolo nás. Chceme mít vše na ten výjimečný den v roce opravdu dobře připravené. Chceme tu atmosféru Vánoc mít bezchybnou. Je to přece naše vizitka. Chceme si to „užít“. Užít si to s celou rodinou, s dětmi, s babičkou i dědečkem…

Aby to bylo prostě perfektní.

Honíme se už několik dní (někdy i týdnů) dopředu, spěcháme, managujeme domácnost, nakupování dárků, pečení několika druhů cukroví, vánoční výzdobu a všechno, co k perfektním Vánocům přece patří.

A na Štědrý den ráno…

se podíváme do zrcadla a koukají na nás dva černé kruhy pod očima. Naše hlava je zavalená povinnnostmi, myšlenky lítají jak splašení koně, naše vnitřní pohoda si nejspíš vzala dovolenou, a my tak akorát cítíme, že si naše tělo zaslouží aspoň půlhodinovou relaxační koupel.

Na to urychleně zapomeň!

Zařve v hlavě poměrně nahlas náš kamarád rozum. A tak opět startujeme a jdeme do akce. Někdy nás dokonce přepadne ta černá myšlenka, kterou si mnohdy zakazujeme a ona tam potvora pořád leze.

„…ať už je konečně po svátcích…“

Přitom svátky jsou přece dny klidu, pohody, rozjímání. Nebo jsme to zapomněly?

Dny, kdy je fajn si v kruhu rodinném užívat jeden druhého. Dny, kdy stojí za to se zastavit a zklidnit, napojit se samy na sebe a poslouchat své vnitřní JÁ. Dopřát si odpočinek a udělat si na sebe jednoduše čas. Uvařit si voňavý čaj a vzít si do ruky třeba oblíbenou knížku.

Ale co si budeme povídat, není to tak jednoduché.

Štědrý den je tu a všechno by mělo být dokonalé…

Ráno začneme vařit bramborový salát a chystat rybí polévku, abychom potom mohli jít všichni společně na procházku. Čekáme na první návštěvu, se kterou si rychle vypijeme kávu, abychom mohly pak jít dobalit poslední dárky. A pak se najednou podíváme na hodinky a venku je tma!

Cože, už je to tady?

A to jsem si ještě v klidu nesedla k pohádce! Pomyslíte si mnohdy potichu, abyste ostatním nekazila tu sváteční náladu.

Večeře a rozbalování dárků se blíží a napětí stoupá

No já ale vypadám! Co si vezmu na sebe? Budu se líčit? Stihnu si ještě aspoň umýt vlasy? No, nalakovat nehty, to už asi nepůjde.

Možná vám začne běhat hlavou spousta takovýchto otázek mezitím, co vážete poslední mašličku na nádherně a úhledně zabaleném dárečku pro vašeho partnera.

A tak na sebe hodíte rychle něco trochu svátečního, aby vám to u štědrovečerní tabule trochu slušelo. No líčení… není potřeba, jsem přece doma, ne? Den D se samozřejmě nádherně podaří podle vašich představ, protože jste zkrátka úžasná.

Jen vás samotnou v hlavě hlodá malý červíček, že jste zase v ten jeden výjimečný den v roce neměla čas na toho nejdůležitějšího člověka na světě.

A vy jste zapomněla

Zapomněla jste na sebe samotnou. A v duchu si slibujete, že od teď se to už opravdu změní. A večer padnete únavou do peřin.

Myslím, že každá z nás se v těch řádcích aspoň trochu poznává a něco pro sebe si v nich najde (i když jsem to záměrně trochu přifoukla). Každopádně jsem si jistá, že Štědrý den nemusí být plný honění se a následného „vypnutí“ u vánočního stromku a u pohádky. I v tento den, kdy chcete udělat radost především dětem a blízké rodině, můžete myslet na sebe.

Protože když vy budete spokojená, krásná a zářivá, bude zářit svět kolem vás.

Než bude vonět smažený kapr, splňte si ještě jedno tajný přání

A tak mám pro vás dneska jeden návrh, chcete? Udělejte letos jednoduše pár drobností jinak. Nově! Ještě můžete, máte ještě pár dní na rozhodnutí. Štědrý den sice klepe na dveře, ale na změnu není nikdy pozdě. Letos myslete i na sebe!

Užijte si ten nejhezčí den v roce tak, že SI SAMA NA SEBE UDĚLÁTE ČAS.

Že svoji krásu ukážete sama sobě v zrcadle, svému partnerovi, dětem i všem návštěvám, které vás čekají. Že budete od rána jako první zářit VY. Rozdávat úsměv, radost a spokojenost. A nemyslím tím zrovna to, že byste měla přestat chystat štědrovečerní večeři, najmout si na to pomocnou sílu a jen sedět s nalakovanými nehty pohádky 🙂

Jen udělejte jinak pár drobností pro vaši krásu a pohodu! A uvidíte, jak Štědrý den bude ještě krásnější pro všechny.

A jaké drobnosti to třeba můžou být?

  • Dejte si ráno budík o 15 minut dřív. A ty věnujte jen a jen sobě. Zavřete se ráno tiše do koupelny, aby vás nikdo nerušil. Začněte den nádherným úsměvem a řekněte si zázračnou mantru „jsem krásná“.
  • Pak si dopřejte teplou sprchu. Soustřeďte se jen na kapky, které padají na vaši pokožku a jemně ji masírují. Nemyslete na obalování kapra ani na to, v kolik začnete večeřet.
  • Dopřejte péči i své pleti, chcete přece, aby dnes celý den zářila.
  • Už ráno si na sebe vyberte sváteční oblečení. Nemusíte chodit celý den v šatech, které si chcete vzít ke štědrovečerní tabuli, ale neběhejte po bytě celý den v teplákách, které nosíte běžně o víkendu. Vezměte si na sebe něco slušivého, pohodlného, něco ženského. Výmluvu, že se přece v kuchyni ušpiníte, nechte zavřenou ráno ve skříni. Dejte si přece na sebe v kuchyni při vaření zástěru a je to.
  • Naličte se jemně už ráno v koupelně. Stačí jednoduchá pětiminutovka, jemně růžová tvářenka, řasenka, upravené obočí a rtěnka v tělové nebo jemně růžové barvě. Nenechávejte si to až na večer. Rozzářete svoji krásu už ráno.
  • A pak si v klidu sedněte s rodinou k snídani. Dopřejte si společné chvíle už ráno. Nemusíte přece čekat až na večeři a rozbalování dárků

stedryvecer

Zkuste jich letos výjimečných chvil najít co nejvíc

Takových malých výjimečných chvilek si můžete užívat během dne spoustu. Stačí jen chtít a hledat příležitosti. A až se sejdete u jednoho stolu s celou svojí rodinou, budete mít nádhernou skutečnou sváteční náladu. Protože letos jste myslela skutečně na všechny. 

***

Myslete i na SEBE. Buďte na sebe pyšná a mějte se ráda. Užívejte si ten nádherný den, kdy máte okolo sebe své nejbližší. Užívejte si ten láskyplný čas s otevřeným srdcem a úsměvem na rtech.

Přeji vám nádherné Vánoce. Míša

 

PS: Poděkujte si za to, že vám na sobě záleží. Třeba tak, že uděláte něco sama pro sebe. Začít můžete pěti minutami pro vaši krásu, stáhněte si zdarma inspiraci, jak si ji skutečně užívat.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře