Oblíbený online kurz TRIÁDA na pár dní OTEVŘENÝ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

Prý těhotenství KRADE ženě krásu!

Na těhotenském testu dva proužky. A je to tady. Je to pravda. Čekáme miminko. Euforie, nadšení, pocity štěstí… Ale možná taky strach, obavy a černé myšlenky.

Ztloustnu. Přiberu přes dvacet kilo. Udělá se mi akné a pleť bude vypadat jak v pubertě. Nebo třeba vyrážka kolem rtů. Budu rozkydlá a pak to neshodím. Do ničeho se nevejdu.

Prý těhotenství krade ženě krásu, říká se. Už jste tohle tvrzení taky možná slyšela a možná s ním i souhlasíte. Co si o něm myslíte?

Já tomu nevěřím! Naopak…

Mám 14 dní do porodu a nikdy jsem se necítila hezčí. Ve svém těle se cítím skvěle a každé ráno mu děkuji, že je tak skvělé a dokáže tvořit zázraky (ano, nový život a pohyby toho malého prcka v břiše prostě považuji za zázrak). Usmívám se na svět, i když vím, že mám nahoře 13 kilo a pravděpodobně ještě nejsem na konci zátěžové zkoušky mé váhy.

Nikdy jsem se necítila krásnější!

Přiznám se, že mě na začátku těhotenství ty černé myšlenky o tom, že už nebudu přitažlivá, taky hlodaly v hlavě. Měla jsem strach o to, jak budu vypadat a obavy, co se moje tělo rozhodne vyvádět. Pleť se mi v prvních týdnech těhotenství zhoršila a můj mozek hned začal malovat čerty na zeď, že teď už to tak bude pořád.

Nebylo. A být nemusí u nikoho.

Je to jen v naší hlavě.

Samozřejmě, každá jsme individuální a jedinečná a každé tělo na příchod miminka reaguje jinak. Přesto si ale myslím jedno. Krása je spojená s tím, jak maminka svoje tělo a změny, které ji čekají, přijme hlavně v srdci a v hlavě. A když pochopí, jaký zázrak se jí zrovna odehrává v těle a začne si ho plnými doušky užívat, její krása rozkvete.

tehotenstvi bere krasu

Pomohlo mi nejen tohle uvědomění, ale i pár dalších věcí, které jsem si v průběhu celého těhotenství dovolila dopřát.

Pomalu se měním ve veverku

Moje tělo od začátku začalo vyžadovat ořechy. Neodolatelná chuť na obyčejné vlašské ořechy, lísková jádra, mandle nebo kešu oříšky. Dodnes jim neodolám a moje spotřeba se snad zdesetinásobila.

Ze začátku můj mozek odmítal tuto skutečnost přijmout a bojovala jsem s tím, že jsou ořechy poměrně tučné (při vyhlídce toho, že předpoklady v rodině jsou přibrat v těhotenství minimálně 20 kilo, jsem měla při každé hrsti ořechů výčitky…). Ale moje tělo (a především moje pleť) po oříšcích doslova neskutečně toužilo.

A tak jsem se poddala a chroupu jako veverka. Moje pleť se po prvním měsíci zase dala do pořádku. Samozřejmě nesmím zapomínat na to, že denní rituály v péči o pleť jsou rituály, ať jsem těhotná nebo ne,  tomu taky pomohly. I díky tomu se můžu stále jen lehce líčit a nepřemýšlet nad tím, jak zakrývat na pleti boláky.

Zalívám, zalívám a vím, že nepřeliju

Nejsem moc dobrý zahradník (možná bych řekla, že jsem v tomto oboru spíš zabiják), ale důsledná v zalívání jsem byla. Denně si dopřeju dostatek vody a neslazených tekutin, aby moje tělo a pleť byla pružná a hydratovaná. Vím, že tohle omílám pořád dokola, ale tak zoufale často na pitný režim zapomínáme, že mi to prostě nedá (tak mi, prosím, odpusťte, pokud jste v zalívání profík).

V době těhotenství je pitný režim o to důležitější. Dopřejte proto jak své pleti, tak svému tělu a miminku pořádný kotel vody.

Krmím svoji duši

Dělat to, co mě baví, je pro mě neuvěřitelně důležité. Krmit svoji seberealizaci a mít prostor pro sebe. Chvíli jsem zpanikařila, že tohle všechno skončí. Ale i tato panika byla zbytečná.

Každý to má tak, jak si to nastaví. Já jsem se rozhodla, že svým aktivitám, psaní článků, líčení a čtení se chci věnovat naplno a tak jsem i tři týdny před plánovaným termínem porodu vítala na osobní konzultaci dámy, které chtěly podpořit a hledaly rady v tom, jak svoji krásu díky líčení rozzářit. I s rostoucím bříškem jsem měla naplánovaná líčení a focení s klientkami a užívala si to.

Druhý den na mateřské dovolené jsem si ještě navíc dopřála dvojdenní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a i ten jsem si neuvěřitelně užila. Co tím vším chci říct?

Je to o jediném. Rozhodnout se MÍT SE RÁDA a dělat pro sebe to nejlepší. Být prostě šťastná a spokojená.

tehotenstvi a krasa

A taky si dost často hraju na medvěda

Protože medvědi, jak je známo, hodně a dost tvrdě spí, inspirovala jsem se u nich. Abych to nezlehčovala, ze začátku jsem své tělo neposlouchala.

Chodila jsem do práce, měla spoustu dalších aktivit a rozjetých projektů a jaksi vnitřně bojovala se svým egem, které si nechtělo připustit, že teď se naše životní poslání trochu mění.

Ale došlo mi to záhy, když se moje tělo začalo ozývat. Bez odpočinku a pořádného spánku krása nekvete a v těhotenství už vůbec ne. Začala jsem svoje tělo víc poslouchat a klidně si šla lehnout v sedm večer, když jsem měla pocit, že jsem unavená a potřebuju spát.

Těhotenství krásu ženy podporuje a vše ostatní je NESMYSL…

Takže pokud milé dámy máte pocit, že jste v těhotenství ošklivá, udělejte PROSÍM pro sebe následující:

Jděte TEĎ HNED k nejbližšímu zrcadlu (pokud čtete článek na mobilu a jste někde v dopravním prostředku, podívejte se do okna nebo někam, kde se vidíte) a ideálně nahlas (neplatí pro ty v autobuse) si několikrát po sobě řekněte:

JSEM KRÁSNÁ, JSEM KRÁSNÁ, JSEM KRÁSNÁ. A jsem opravdu ze srdce vděčná za zázrak přírody, který můžu zažívat. Děkuji!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře