Byl krásný a plodný. Nikdy nezapomenu.

Hodina před půlnocí, za chvíli skončí poslední pondělní večer tohoto roku. Sedím v obýváku u rodičů s tou nejbližší rodinou a užívám si pohody. Břicho mám nacpané k prasknutí a vánoční obžerství mi už trochu přerůstá přes hlavu. Znáte to, vůle přes svátky mizí někam za hory a za lesy a se slovy „po svátcích začnu“ se i v tuto pozdní hodinu zakusuji do sladkého úžasného malilinkatého vanilkového rohlíčku. Jaká slast!

Poslední dny roku pro mě mají vždy nepopsatelnou atmosféru.

Asi jako většinu lidí mě nutí bilancovat, hodnotit, vzpomínat a říkat si, jaké to vlastně bylo. A v duši spřádat pavučinky přání, jaké to bude dál.

Poslední dny roku 2015 mám v hlavě jen jedno slovo: DĚKUJI

To slovo se mi opakovaně vkrádá do myšlenek od loňské zimy, kdy se na těhotenském testu objevily dva červené proužky. Proužky, které vám navždy změní život. Proužky, které vás navždy postaví před výzvu čelit svému strachu a obavám. Dva proužky, které vám do života přinesou nepopsatelné chvilky štěstí, pokory a vděčnosti. Dva proužky, které vám dodají odvahu.

Rok, který končí, byl pro mě snad jedním z nejvíc přelomových. Byl plný nových výzev a radosti. A především překonáváním sama sebe.

Dvěma proužky to JEN začalo.

Ale RADOSTI A KRÁSY v dalších měsících bylo požehnaně. Proto DĚKUJI.

DĚKUJI

Byl to rok velkých změn. Těhotenství a rostoucí bříško, stěhování, odchod z dobře placené manažerské pozice, porod, šestinedělí. Spousta kroků do neznáma, včetně startu mé podnikatelské cesty.

Dostala jsem úžasnou šanci stát se maminkou. Ale nejen toho malého uzlíčku lásky, který tu s námi teď leží a spokojeně oddychuje. Na svět se na jaře zrodily i moje osobní internetové stránky. Cesta, jak se spojit s vámi, čtenářkami mého blogu. A i za tu ze srdce DĚKUJI. Protože mi pomáháte šířit do světa dál moje poselství.

Uvědomila jsem si, že to, čím můžu tomuto světu přispět, je dělat ho KRÁSNĚJŠÍM.

Objevila jsem cestu…

jak i na dálku prostřednictvím článků a eBooků pomáhat ženám a provázet je světem ženské krásy. Světem, ve kterém mnohé tak tápou, i když v srdci každé z nich je ukryta touha vypadat pěkně, líbit se sama sobě i okolí.

Touha být ženou.

Jsem nesmírně šťastná, že jste na té cestě se mnou. Těší mě každý váš komentář, lajk nebo email. Dávají mi energii k dalšímu tvoření.

Vím, že často bojujete samy se sebou.

Sbíráte odvahu pro změny, hledáte inspiraci, někdy se chcete postavit svému strachu a obavám. Hledáte tu svoji krásu a já jsem nadšená, že se vám to daří.

Pouštíte se krůček po krůčku do malých změn svých návyků, měníte svůj pohled na sebe, usmíváte se do zrcadla a staráte se o svoji pleť. Pravidelně a s láskou. Máte rády, když se vkusně a přirozeně nalíčíte a když váš outfit přesně sedí vašemu stylu. Prostě se máte ráda.

IMG_2673

Jak to vím?

Dostávám nádherné emaily, reakce, dotazy. Otevíráme se společně světu ženské krásy. Ale ne té prvoplánové. Jsem ráda, že krásu vnímáte jako třešničku na dortu vaší ženské podstaty, vašeho přístupu k sobě samé. Líčení a oblékání vaši krásu dotváří a chcete si na nich nechat záležet. A za to DĚKUJI.

Protože mi pomáháte plnit si sen.

Sen, kdy se ženy rozzáří, budou se na sebe do zrcadla ráno dívat s úsměvem, láskou a laskavýma očima. Kdy se budou umět přirozeně a jemně líčit a díky oblečení jejich krása ještě více rozkvete.

Když se totiž ženy rozzáří, bude zářit celý svět.

Tento rok byl pro mě rozhodně rokem splněných snů. A za to DĚKUJI.

Na jaře spatřil světlo světa nový eBook o líčení a já se tak mohla radovat z prvních nadšených reakcí čtenářek. Radost vystřídala letní pohoda nádherná cesta po Španělsku s těhotenským bříškem. Při podzimním stěhování z Brna do Prahy jsem si rovnala myšlenky a plánovala, čím vás inspirovat v druhé polovině roku.

A podařilo se! Před vánočními svátky jsem se stala maminkou dalšího eBooku o Kouzlech oblékání. Pro mě neuvěřitelné se stalo skutečností. Podařilo se mi eBook napsat v šestinedělí mezi kojením a přebalováním. A stálo to za to! Vaše reakce mě nadchly a povzbudily do dalšího tvoření.

Během roku mi život do cesty poslal nové učitele, nové přátele a inspirativní lidi. Strávila jsem spoustu času rozvíjením sebe sama a učením se. A za to DĚKUJI, protože když člověk přestane růst a učit se, je to jakoby nežil.

DĚKUJI

Tento rok byl i rokem překonávání sama sebe.

Překonávání strachu a obav. Jestli uspěju jako maminka, jestli bude miminko zdravé, jak zvládnu porod, jak to bude bolet, jak zvládnu první maminkovské povinnosti. Ale nejen to.

Bojovala jsem i s obavami, jak svět a okolí přijme moji vášeň a jaké to bude ukázat se světu. Jestli není blbost a nesmysl začít psát osobní blog a pustit vás do svého pomyslného pokojíčku. Se strachy, jestli ustojím to, že podpora ženské krásy na světě je důležitý a prospěšný úkol.

Teď vím, že se mi to podařilo. A za to DĚKUJI.

Jsem jiná než na jeho začátku.

Tyto řádky píšu nejen jako novopečená maminka, ale i jako žena, která si uvědomila, že se nemusí bát ukázat světu, co si skutečně myslí. A že je fajn říct otevřeně světu svůj názor, nikomu nic nenutit, nic neočekávat a s láskou a respektem posílat do světa myšlenky, které mohou někomu pomoci udělat krok vpřed na jeho cestě životem.

Protože když dáváte něco s láskou, ta energie se vám vrátí zpět. A za to DĚKUJI.

Chci vám tímto článkem dodat odvahu k tomu, pustit se také krůček po krůčku do svých plánů, snů a tužeb. Odvahu začít poslouchat sama sebe a svoje srdce. Krása půjde ruku v ruce. Když si dovolíte plnit si i ty nejmenší sny, posílí vás to. A každý další den budete mít víc a víc odvahy a kuráže pustit se do těch velkých snů. A každý další den bude vaše krása zářit víc a víc.

Sem tam to ale může i drhnout, ale my se nedáme

Nečekejte, že to půjde samo. Ale stačí první krok směrem k vašemu přání a pak přijde druhý i třetí. A když se vám něco nepodaří, nezoufejte. Mám jedno motto, které mi pomáhá a posunuje mě vpřed.

Nezáleží na tom, co se ti stane, ale jak to přijmeš.

Třeba vám bude pomáhat tak, jako mě. A to i ve vaší kráse. Zkoušejte, experimentujte a hledejte, v jakém líčení a oblečení se cítíte nejlépe, elegantně a žensky. A nevzdávejte to pokud to na první dobrou nebude to pravé ořechové. Máte dvě možnosti. Poučit se a jít to zkusit znovu, nebo to vzdát.

Záleží jen na vás, jakou z nich si vyberete.

Tento rok byl opravdu krásný a plodný. Nikdy na něj nezapomenu.

Narodil se náš syn. Náš malý princ, který mě každý den učí poznávat sebe samu. Uzlíček, který mi pomohl uvědomit si, jak je důležité každou minutu svého života vědomě prožít a ne JEN přežít. Cítím obrovskou vděčnost a lásku.

Michala Merinska

V tomto roce vznikla úžasná komunita žen, které se mají rády a chtějí světu ukázat svoji krásu. Prostě chtějí vypadat dobře. Přirozeně a krásně. Komunita žen, kterým na sobě i pěkném vzhledu záleží. Jsem velmi vděčná, že k nim patříte.

Děkuji VÁM za vaši podporu v uplynulém roce. Děkuji SOBĚ za odvahu a nadšení. Děkuji VESMÍRU za vše, co mi tento rok dopřál.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře