[ROZHOVOR] Jak na tvarování postavy a jak podpořit ženskost skrze ladný pohyb?

Tvarovani postavy

Dnes vám přináším něco speciálního. Další magicky ženský rozhovor tentokráte s kamarádkou a zkušenou fyzioterapeutkou Markétou Strnadovou, ve kterém se dozvíte, jak bez dřiny tvarovat svoji postavu a jak si užívat krásu a ladnost pohybu.

Možná totiž patříte k ženám, které se snaží tvarovat a posilovat problematické partie těla jako je hruškovitý zadeček nebo ochablé bříško, ale i když pravidelně cvičíte, výsledky se nedostavují, nebo to všechno jde hodně pomalu. A to ani v momentě, kdy jste si jistá, že cviky provádíte dobře. Dřete v posilovně, zvyšujete počty opakování, běháte, skáčete přes švihadlo, ale i tak se váš tvar postavy příliš nemění.

Říkáte si, proč vám cvičení na změny tvaru vaší postavy nefunguje? Tak přesně pro vás je dnešní video na konci tohoto článku.

Když jsme totiž s Markétou společně natáčely rozhovor do VIP členské sekce kurzu Magicky ženská, přišlo téma právě na ženskost i postavu. Protože já sama mám osobní zkušenost s tím, když se snažíte změnit tvar postavy a nedaří se to, přišlo mi super tyhle poznatky s vámi sdílet.

Tvarování postavy z pohledu fyzioterapie

Zjistila jsem totiž zajímavé informace o tom, že tvarování postavy nemusí být jen o dřině. Že to není o navyšování počtu opakování cviků a přidávání zátěže, ale že pes může být zakopaný úplně někde jinde. V samotném zapojení dané svalové partie do tělesného schématu, které v mém případě nefunguje správně.

Už od puberty jsem se smířila s tím, že mám postavu tvaru Věstonické venuše. Dávala jsem to za vinu jednak tomu, že jsem se narodila na jižní Moravě, a pak taky genům. Protože když se podívám na ženy v naší rodině, zadek tvaru „hruška“ má prostě každá druhá teta. Brala jsem to jako fakt. I tak se v mém životě střídaly doby, kdy jsem se věnovala poctivě zanožování, zakopávání, výpadům dopředu i dozadu, zatínání zadečku a jiným zázračným cvikům, které měly mému tvaru zadku pomoct do tvaru šťavnatého jablíčka.

Bohužel zázraky se nekonaly. Právě od Markéty jsem se dozvěděla, že můj problém nevyřeší ani posilovna, ani větší zátěž, ale jemné fyzioterapeutické cviky, které nejdřív můj zadek naučí poslouchat pokyny z mozku.

U vás to možná nemusí být zadeček, možná vás takto zkouší bříško nebo horní partie těla. Možná se trápíte v posilovně nebo doma na koberci zbytečně, cvičíte a zvyšujete počty opakování, přesto výsledky nevidíte.

Pusťte si video a zjistíte, proč výsledky nepřichází

Video má 18 minut a dozvíte se v něm důležité informace z pohledu fyzioterapie, díky kterým se pro vás tvarování postavy stane příjemnější a efektivnější.

Mimo jiné zjistíte:

  • Důvod, proč vám klasické posilování a cviky nefungují.
  • Proč je potřeba nejdřív problematickou partii těla „nahodit“ do tělesného schématu.
  • Jak můžete začít problematické partie těla cvičit jemněji a přirozeným pohybem díky tomu, že vaše cvičení bude terapeuticky správně nastavené a taky, jak začít.

Pro tvarování postavy je totiž důležité myslet na jednu věc. Není důležité, kolikrát daný pohyb uděláte, ale jak kvalitně jej vaše tělo zvládne udělat.

Dokoukejte rozhovor až do konce, protože v druhé části se dozvíte, jak díky vašemu tělu podpoříte svoji ženskost a sebevědomí právě skrze ladný pohyb, a jak můžete začít s jeho tréninkem během několika minut denně.

Na závěr si odnesete dva super jednoduché a rychlé tipy, na co v každodenním běžném životě myslet, aby byl váš pohyb ladnější a měkčí.

Video si pusťte tady

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Užijte si povídání, věřím, že vám přinese novou inspiraci a tipy, jak být se svým tělem ve větší harmonii a jak podpořit svoje sebevědomí i ženskost. Pokud chcete zjistit víc o tom, jak svoje cvičení fyzioterapeuticky nastavit, podívejte se přímo na Markétiny stránky a stáhněte si zdarma trénink aktivní ruky.

Pokud hledáte podporu a pomocnici, jak se cítit sebevědoměji, víc si užívat péči o sebe a naladit se vědomě na svoji krásu, začtěte rovnou do knihy Magicky ženská. Je to první kniha o vědomé ženské kráse a sebevědomí, kterou četlo víc jak 11 tisíc žen, která vás podpoří a pohladí po duši.

***

Budu ráda, když mi dáte vědět v komentářích, jak se vám dnešní rozhovor líbil a jakou problematickou partii vašeho těla chcete opečovat. Mějte se krásně, s láskou Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře