„Krása začíná ve vaší hlavě.“

Najděte cestu k sebevědomí, péči o sebe a vědomé ženské kráse.

[ROZHOVOR] Jak na tvarování postavy a jak podpořit ženskost skrze ladný pohyb?

Tvarovani postavy

Dnes vám přináším něco speciálního. Další magicky ženský rozhovor tentokráte s kamarádkou a zkušenou fyzioterapeutkou Markétou Strnadovou, ve kterém se dozvíte, jak bez dřiny tvarovat svoji postavu a jak si užívat krásu a ladnost pohybu.

Možná totiž patříte k ženám, které se snaží tvarovat a posilovat problematické partie těla jako je hruškovitý zadeček nebo ochablé bříško, ale i když pravidelně cvičíte, výsledky se nedostavují, nebo to všechno jde hodně pomalu. A to ani v momentě, kdy jste si jistá, že cviky provádíte dobře. Dřete v posilovně, zvyšujete počty opakování, běháte, skáčete přes švihadlo, ale i tak se váš tvar postavy příliš nemění.

Říkáte si, proč vám cvičení na změny tvaru vaší postavy nefunguje? Tak přesně pro vás je dnešní video na konci tohoto článku.

Když jsme totiž s Markétou společně natáčely rozhovor do VIP členské sekce kurzu Magicky ženská, přišlo téma právě na ženskost i postavu. Protože já sama mám osobní zkušenost s tím, když se snažíte změnit tvar postavy a nedaří se to, přišlo mi super tyhle poznatky s vámi sdílet.

Tvarování postavy z pohledu fyzioterapie

Zjistila jsem totiž zajímavé informace o tom, že tvarování postavy nemusí být jen o dřině. Že to není o navyšování počtu opakování cviků a přidávání zátěže, ale že pes může být zakopaný úplně někde jinde. V samotném zapojení dané svalové partie do tělesného schématu, které v mém případě nefunguje správně.

Už od puberty jsem se smířila s tím, že mám postavu tvaru Věstonické venuše. Dávala jsem to za vinu jednak tomu, že jsem se narodila na jižní Moravě, a pak taky genům. Protože když se podívám na ženy v naší rodině, zadek tvaru „hruška“ má prostě každá druhá teta. Brala jsem to jako fakt. I tak se v mém životě střídaly doby, kdy jsem se věnovala poctivě zanožování, zakopávání, výpadům dopředu i dozadu, zatínání zadečku a jiným zázračným cvikům, které měly mému tvaru zadku pomoct do tvaru šťavnatého jablíčka.

Bohužel zázraky se nekonaly. Právě od Markéty jsem se dozvěděla, že můj problém nevyřeší ani posilovna, ani větší zátěž, ale jemné fyzioterapeutické cviky, které nejdřív můj zadek naučí poslouchat pokyny z mozku.

U vás to možná nemusí být zadeček, možná vás takto zkouší bříško nebo horní partie těla. Možná se trápíte v posilovně nebo doma na koberci zbytečně, cvičíte a zvyšujete počty opakování, přesto výsledky nevidíte.

Pusťte si video a zjistíte, proč výsledky nepřichází

Video má 18 minut a dozvíte se v něm důležité informace z pohledu fyzioterapie, díky kterým se pro vás tvarování postavy stane příjemnější a efektivnější.

Mimo jiné zjistíte:

  • Důvod, proč vám klasické posilování a cviky nefungují.
  • Proč je potřeba nejdřív problematickou partii těla „nahodit“ do tělesného schématu.
  • Jak můžete začít problematické partie těla cvičit jemněji a přirozeným pohybem díky tomu, že vaše cvičení bude terapeuticky správně nastavené a taky, jak začít.

Pro tvarování postavy je totiž důležité myslet na jednu věc. Není důležité, kolikrát daný pohyb uděláte, ale jak kvalitně jej vaše tělo zvládne udělat.

Dokoukejte rozhovor až do konce, protože v druhé části se dozvíte, jak díky vašemu tělu podpoříte svoji ženskost a sebevědomí právě skrze ladný pohyb, a jak můžete začít s jeho tréninkem během několika minut denně.

Na závěr si odnesete dva super jednoduché a rychlé tipy, na co v každodenním běžném životě myslet, aby byl váš pohyb ladnější a měkčí.

Video si pusťte tady

 

Užijte si povídání, věřím, že vám přinese novou inspiraci a tipy, jak být se svým tělem ve větší harmonii a jak podpořit svoje sebevědomí i ženskost. Pokud chcete zjistit víc o tom, jak svoje cvičení fyzioterapeuticky nastavit, podívejte se přímo na Markétiny stránky a stáhněte si zdarma trénink aktivní ruky.

Pokud hledáte podporu a pomocnici, jak se cítit sebevědoměji, víc si užívat péči o sebe a naladit se vědomě na svoji krásu, začtěte rovnou do knihy Magicky ženská. Je to první kniha o vědomé ženské kráse a sebevědomí, kterou četlo víc jak 11 tisíc žen, která vás podpoří a pohladí po duši.

***

Budu ráda, když mi dáte vědět v komentářích, jak se vám dnešní rozhovor líbil a jakou problematickou partii vašeho těla chcete opečovat. Mějte se krásně, s láskou Míša

Michala Měřínská

Je make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro krásu. Žena, partnerka, maminka, která miluje eleganci, ženskost a přirozenost. Provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše.

Její cestu ke kráse ovlivnilo víc než 10 let práce na manažerských pozicích a zlomová cesta do Indonésie, kam se vydala najít sebe samu a své poslání. Už několik let učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den.

Napsala knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provede ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Míša je i autorkou online kurzu pro maminky, eBooku Dokonalé líčení krok za krokem a eBooku Kouzla oblékání.

Více o jejím příběhu se dozvíte na jejím osobním blogu.

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře