Oblíbený online kurz TRIÁDA na pár dní OTEVŘENÝ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

Že vzhled není důležitý? Nelžete si do kapsy…

Před týdnem jsem do světa pustila nový eBook o líčení. Kuchařku, která má ženám pomoci zbavit se stereotypů, chyb a nechuti k líčení. Přišla mi spousta pozitivních a krásných emailů. Povzbuzení a potvrzení toho, že eBook v dalších měsících dostojí svému poslání. Nečekala jsem ale, že vzbudí i negativní reakce. Ale i za ty jsem vděčná. I díky nim píšu tento článek.

Líčení je povrchní. Není třeba. Je to něco, co ženy nepotřebují. Proč ze sebe pomocí líčidel dělat někoho jiného?

Myslíte si to taky?

Taky máte v sobě to zakořeněné přesvědčení, že krása přichází pouze zevnitř? Ano, souhlasím s vámi. Krása ženy přichází zevnitř. Z jejího sebe-vědomí, z její síly a ženskosti. Ale opravdu si můžeme říct, že vzhled a vnější krása v dnešní době nehrají žádnou roli?

Nelžeme si tak náhodou do kapsy?

Chci k vám být upřímná. A proto nebudu pokrytec. V dnešní době to bohužel nefunguje tak, že se na všechny lidi okolo sebe díváme pohledem dovnitř do jejich duše. Těžko na první pohled odhadnete povahu, přístup k životu, trpělivost, pokoru, upřímnost. Opravdu to tak v dnes v životě nechodí.

Podle čeho vy sama na první pohled hodnotíte lidi okolo sebe? Dáváte se na ulici do řeči s bezdomovcem v otrhané košili a s igelitkou v ruce? Proč ne? Přemýšlíte nad tím, co si oblečete na pracovní pohovor, důležitou schůzku, rande nebo na významný večírek? Ano? A proč?

Řeknu vám proč.

Žijeme v době, kdy prostě vzhled roli hraje. I když se možná může zdát, že líčení a oblékání jsou povrchní věci. Dnešní společnost svým způsobem povrchní je. Žijeme ve spěchu, denně filtrujeme miliony informací z médií a ze všeho, co okolo sebe vidíme. I čokolády nebo lahve vína často vybíráme nejen podle složení, ale i podle vzhledu.

Právě totiž náš vzhled a naše image o nás na první pohled něco vypovídá. Přitahuje oči a pozornost ostatních. Je to něco, čím OKAMŽITĚ  působíme na druhé. A to jak v pozitivním tak v negativním smyslu.

Lidé nás OPRAVDU na první pohled hodnotí. Jak máme upravené vlasy, jaké máme šaty, jestli máme značkovou kabelku, boty na podpatku nebo ty správné doplňky. Jestli jsme vkusně nalíčené, a jaký vytváříme celkový dojem. Upravený, uvolněný, elegantní, ženský, rozevlátý nebo umouněný?

NA VZHLEDU NEZÁLEŽÍ

To, jak na lidi na první pohled zapůsobíme, zvyšuje nebo naopak snižuje naši důvěryhodnost. Pokud sama sebe prezentujete ať už na pracovním pohovoru nebo na obchodní schůzce, vzhled vám může pomoci nebo naopak pěkně zavařit.

Nejsem zastánkyně toho, že žena musí být za každou cenu výkladní skříní a používat sama sebe pro nošení různých značek na oblečení nebo kabelkách. Vůbec ne! Ani není potřeba, aby na sobě měla tunu make-upu a řasenky. Nemusí denně trávit hodinu před zrcadlem a stresovat se z toho, co si vezme na sebe.

Ale měla by být vždy vkusně upravená a hlavně spokojená sama s tím, jak vypadá. A to pro mě samotnou znamená i decentně nalíčená, aby líčením podtrhla svoji ženskost. Mít pěknou pleť a pak už stačí upravené obočí a rtěnka. Decentní, ale elegantní. Oblečení takové, aby se cítila sama sebou. Nemusí být výstřední, přitom svému okolí může jasně na první pohled během 20 vteřin sdělit, že jí samotné na sobě záleží. Že se má ráda, věří si a věnuje čas sama sobě.

Na našem vzhledu záleží.

Na náš vzhled si ostatní vzpomenou, i když nás už neuvidí. Zapamatují si nás. Proto na něm záleží. A pokud stále tvrdíte, že tomu tak není, tak zkuste následující týden pozorovat lidi okolo. Sledovat, co si jen na základě jejich vzhledu o nich myslíte.

Oblékejte se ošuntěle a lidé si budou pamatovat šaty. Oblékejte se bezchybně a lidé si budou pamatovat vás.

-Coco Chanel-

A pokud si nelžete do kapsy a víte, že na vzhledu záleží, podívejte se pravdě do očí a buďte k sobě upřímná. Co svým vzhledem okolnímu světu o sobě na první pohled říkáte? Jakou zprávu do světa vysíláte? Chcete ji změnit?

Mně to pár let trvalo, než jsem pochopila.

Před deseti lety mě nikdo z mých kamarádů neviděl v sukni. Ani v létě. Nosila jsem vysoké (jedenácti dírové) modré Gladiátory, na které jsem si vydělala prodáváním párků v rohlíku (od té doby je nejím). Batikovaná trika a černá barva. Ale pak se něco změnilo. Já jsem se změnila. Už jsem nechtěla světu říkat, že jsem jen výstřední holka, které je všechno jedno. Začala jsem pracovat s lidmi a chtěla jsem působit důvěryhodně. Začala jsem se věnovat osobnímu rozvoji a zjišťovala, jak je důležité umění komunikace. A to i té neverbální.

Našla jsem sama sebe a dnes už je elegantní ženská móda pro mě samozřejmostí. Našla jsem svůj styl, v šatníku zkombinuji všechno se vším a vždy se cítím skvěle. Stejně tak to mám s líčením, kabelkami a doplňky. Už vím jak na to a ukazuji světu své pravé já. To, v čem se cítím opravdu skvěle.

Jak to máte vy?

Chcete být úspěšnější na obchodních schůzkách? Nebo jen chcete svému okolí na první pohled říct, že jste sama se sebou šťastná a spokojená? Potřebujete na svém vzhledu něco změnit?

Tak to udělejte.

Podívejte se do zrcadla a řekněte si, co je ta nejmenší a nejjednodušší věc, kterou můžete v následujících dnech změnit. Chcete se decentně líčit a začít používat barevné rtěnky? Chcete změnit barvu na vlasy nebo zkrátit vlasy? Chcete nosit svěžejší barvy?

Někdy i malá změna může znamenat velký krok dopředu.Ne možná pro celé lidstvo, ale rozhodně pro vás ANO.

Krůček po krůčku můžete na svém vzhledu pracovat, tak, abyste vyladila váš styl k dokonalosti, se kterou budete vy sama spokojená. A to je to ono!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře