10 nejčastějších výmluv pana BYCHA, které zabíjí vaši krásu

Znáte to? Ráno zazvoní budík a vám naskočí první myšlenka v hlavě. Už zase? Kdybych si tak mohla ještě pospat…

Vrátíte se po náročném dni z práce, zasunete klíč do vstupních dveří a místo myšlenek na zasloužený odpočinek vás hned napadne:

Kdybych si tak mohla lehnout a nemusela dnes ještě uklízet…

Pana BYCHA zná asi každá z nás.

Nevím, jak ho máte rády vy, ale já se v poslední době snažím nebýt s ním moc kamarádka. Protože si začínám víc než kdy jindy uvědomovat, že pan BYCH v nás zabíjí schopnost jít do akce.

Pro samé výmluvy, co by kdyby, často zapomeneme věci prostě DĚLAT.

Čím častěji se s vámi potkávám, tím víc si pana BYCHA všímám. Každá z nás si s ním někdy povídá. Proto jsem se rozhodla vám dnes ukázat ty nejčastější výmluvy, které bývají NAŠÍ KRÁSE osudné.

ALE opravdu s ním chcete být kamarádka?

Když se s nimi naučíte pracovat a přiznáte si, že je i vy sama možná někdy používáte, uvidíte, že se při další příležitosti, kdy vás pan BYCH navštíví, alespoň trošku pozastavíte. Uvědomíte si, že právě TEĎ nastala ta chvíle říct: „Milý pane BYCHU, jsem ráda, že jste mi dělal tak dlouho společnost, ale teď už mě nezajímáte…“

A prostě tu věc raději uděláte. Mnohdy tím ušetříte spoustu času, kterým tak často plýtváme.

Prostě BYCHA pošlete k vodě!

Nemusíte se stydět za to, že se sem tam necháte výmluvami pohltit. Vymýšlení výmluv je nám od pradávna přirozené a máme ho zakořeněné hluboce uvnitř. Ale nebojte se i tento zvyk se dá zvládnout a místo výmluv pana BYCHA se následně můžete radovat a těšit z výsledku, který uvidíte a ucítíte na vlastní kůži.

Při čtení dalších řádků vás možná trochu rozčílím, ale buďte prosím shovívavé a pravdivě si odpovězte, jestli je to právě ta věta, kterou ve svých myšlenkách často potkáte. Pokud ano, zkuste pár triků, jak ji zvládnout, abyste se jí do budoucna zbavila.

Zkontrolujte si, jestli těch jeho 10+1 nejčastějších výmluv neběhá i ve vaší hlavě…

Kdybych na sebe měla víc času…

Tahle je asi nejčastější, která nám brání ve změnách. Přitom změny v péči o sebe nezaberou víc než deset minut denně. Pokud jste opravdu velmi vytížená, ruku na srdce. Je deset minut doba, kterou chcete věnovat sama sobě? Zkuste popřemýšlet, kde je můžete ubrat. Já třeba vím, že můžu přestat tak často kontrolovat nové statusy přátel na facebooku. A denně deset minut určitě ušetřím.

Kdybych na to nemusela myslet…

Nejlepší lék na tuto výmluvu je naučit se péči o sebe sama věnovat každý den a zařadit ji do svého denního programu stejně, jako jídlo nebo spánek. Péče o sebe sama a o svůj vzhled je něčím, co by v našem denním harmonogramu nemělo chybět.

Když se totiž budete cítit dobře, půjdou vám věci snáz a lépe. Budete víc úspěšná a spokojená. Takže pokud teď máte pocit, že na to musíte moc myslet, asi nemáte návyky v péči o sebe samotnou zautomatizované. Zkuste si udělat svůj systém a minimálně měsíc ho dodržovat. Uvidíte, že časem půjde vše samo.

Kdybych to věděla dřív…

Máte pocit, že je na změnu v péči o sebe a o svoji krásu pozdě? Že už vám ujel vlak? Ale kdepak. Ruku na srdce, není to třeba jen tím, že už máte svoje návyky a nechce se vám je zase až tak měnit, protože na ně budete muset ze začátku trochu myslet? Na změnu není nikdy pozdě a záleží jen na vás, jak v ní budete úspěšná!

Kdybych neměla smůlu…

Často si myslíme, že máme smůlu a příroda nám něco nadělila jinak, než bychom si přály. Mastnou pleť místo normální, pupínky místo zářivé pleti, velký nos, malé oči. Začněte myslet pozitivně a dívejte se na to, co vám naopak příroda nadělila a ostatním ne. Vždyť jste jedinečný originál, vyzdvihněte své přednosti. Přestaňte na sobě pořád hledat nedokonalosti a naučte se podtrhnout rysy, díky kterým jste jedinečná.

Kdybych věděla, jak na to…

Máte pravdu, informací o tom, jak se o pleť starat nebo jak se líčit, najdete na internetu a v nejrůznějších časopisech mraky. Mnohdy se v nich ztrácíme a nakonec hledání vzdáme, protože nám to přijde moc složité a máme pocit, že plýtváme časem.

Nebojte se. Začněte od základů a naučte se jednoduchých 5 rituálů, které vám pomohou v péči o pleť. Pak se vrhněte na další oblasti, které vás zajímají. Po malých krůčcích se to naučíte, ráda vám s tím pomůžu.

Kdybych neměla jiné starosti…

Chápu, že někdy má člověk starostí až nad hlavu. Ale nejsou tohle právě chvíle, kdy je potřeba trochu vypnout a udělat pro sebe něco navíc? Zajít si třeba na masáž, do sauny, nebo si jen tak uvařit čaj a prostě si odpočinout. Možná pak člověk uvidí věci z jiného úhlu pohledu a najde snáz řešení aktuálních problémů.

Kdybych neměla tolik práce…

Dnešní doba je uspěchaná a uhoněná. Od ženy se očekává, že bude skvělá manažerka, hospodyňka, kuchařka, matka, milenka, a ještě k tomu bude perfektně vypadat. Ano, máme toho hodně. Ale popravdě, jen tolik, kolik my samy dovolíme.

Proto si najděte každý den pro sebe malou odměnu v podobě času pro sebe. Může to být 15 minut denně, které si věnujete v koupelně navíc. Uvidíte, že to na vašem vzhledu bude poznat. Budete se cítit líp, svěží a budete rozzářená.

Kdybych si myslela, že to ještě má smysl…

Často na osobních schůzkách slýchávám. No já jsem teď po dětech a už to asi lepší nebude. Stačilo mi vždycky mýdlo a řasenka, tak to teď už asi nemá smysl měnit.

Tak stop!

Za prvé na změnu není NIKDY pozdě, za druhé krása se netýká jen náctiletých. I maminka se třemi dětmi nebo žence středním věku může být krásná. A na rozdíl od náctiletých má ještě jednu velkou výhodu. A to svoji životní moudrost a zkušenosti, které náctileté dívky ještě mají před sebou. Proto jsem přesvědčená, že začít s péčí o sebe má smysl v každém věku.

Kdybych se nebála, že se to manželovi a okolí nebude líbit…

Bojíte se, co řekne manžel na to, že začnete používat například rtěnky? Bojíte se vět typu: to ses asi zbláznila, není ti přece 15? Bojíte se reakcí okolí? A co když se mýlíte? Co když se to naopak bude líbit? Zkuste to. Víte, co je nejdůležitější? Aby se změna líbila vám samotné. Abyste byla hlavně vy spokojená. Potom to totiž bude cítit a vidět i vaše okolí.

Kdybych měla jistotu, že mi to pomůže…

Jistotu nebude mít nikdy, pokud to nevyzkoušíte. Začněte se o sebe starat jinak než doposud, začněte se jinak dívat do zrcadla a zbavovat stereotypů v líčení a naučte se svoji krásu podtrhnout. Pokud nezačnete, nikdy neuvidíte změny, které se mohou stát.

Kdybych na to měla talent…

Na péči o sebe sama není potřeba talent. Je potřeba se mít ráda a chtít se o sebe starat. Vaše pleť, tělo i celkový vzhled si zaslouží vaši pozornost. A tu mu můžete dát i bez talentu. A pokud máte strach z líčení, nemusíte. Stačí se naučit základní kroky v líčení, umět se na sebe správně dívat do zrcadla a podtrhnout to, co je na vás jedinečné.

Co VY a pan BYCH?

Možná vás to trochu vyděsilo a jste teď naštvaná a hledáte si pro sebe v myšlenkách obhajobu, že to tak vlastně není a ta vaše výmluva je prostě pravdivá. Ano, bude pravdivá, pokud na tom budete trvat. A je to samozřejmě vaše volba, kterou respektuji.

Chci vás jen ujistit a dodat vám odvahu, že všechny tyto výmluvy můžete levou zadní hravě zvládnout.

Stačí překonat strach, obavy, pohodlnost, lenost. A začít dělat věci trochu jinak. Nemusí jít vždy o veliké změny, někdy stačí jen malé krůčky a výsledek za několik měsíců může být skvělý.

Prostě BYCHA pošlete k vodě!

Přestaňte se dívat do minulosti a litovat nebo se vymlouvat na KDYBYCH.

Žijte váš život teď a tady. Začněte HNED TEĎ v přítomnosti pracovat na tom, aby se vaše návyky v péči o sebe začaly měnit. To, jak vypadá vaše pleť a tělo dnes je jen výsledkem toho, jak jste se k nim chovala v minulosti. Pokud změníte návyky teď v přítomnosti, určíte tím, jak bude vaše krása vypadat a zářit v budoucnu.

A pak už jen zkontrolujte ruční brzdu při rozjezdu…

Velkou brzdou v našem snažení je často jen naše netrpělivost. Myslíme si, že když změníme návyky – například začneme dodržovat pitný režim, začneme si pravidelně čistit pleť ráno a večer, zkusíte změnu v líčení… dostaví se očekávaný výsledek okamžitě.

Jenže tak to nefunguje.

Nestačí změna na jeden den. Ani na tři. Je potřeba se kousnout a vydržet to. Pravidelně návyk dodržovat každý den, týden, měsíc až z toho najednou budou měsíce tři a vy zjistíte, že už na to nemusíte myslet a děláte to zcela automaticky.

A pak už pan BYCH váš kamarád nebude, protože už žádné KDYBYCH nebudete potřebovat. Uvědomíte si, že když něco chcete, prostě to dokážete změnit.

a nenechte pana Bycha zhatil vaše sny!

A nemusí se jednat jen o každodenní péči o svoji krásu. Může se přece jednat o cokoli. O změnu stravování, o změnu pracovní pozice nebo o plnění svých snů. Nečekejte a jděte do akce. Nechte pana BYCHA sedět v koutě!

A s jakou změnou začnete vy?

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře