Kniha Magicky ženská právě teď ZDARMA

  • Začtěte se do příběhu, co pohladí vaši ženskou duši a zvedne sebevědomí.
  • Přidejte se k více jak 11 000 čtenářkám a udělejte si radost právě teď!

[#PtáteSe]: Proč se mi na pleti dělají černé tečky a jak na ně?

černé tečky na pleti

Staráte se o svoji pleť, a přesto vás trápí černé tečky? Proč vznikají a jak jim předejít? Pokud si sem tam před zrcadlem kladete tyhle otázky, tohle video je právě pro vás.

Kliněte a pusťte si video:

A pokud právě teď nemáte prostor pustit si video a raději čtete, tak mrkněte na text níž, kde celý text videa najdete jako článek.

Dneska se společně podíváme na další váš dotaz k péči o pleť. Dneska jsem vybrala dva, které mi přišly, a které nesou velmi podobný obsah.

Dobrý den Míšo. 😊 Mě by zajímalo, proč když každý den čistím pleť a ráno hydratuji krémem, tak se mi stálé zanášejí póry až se z toho někdy udělá i pupínek? Nejvíce mě teď trápí tváře. Jsem sice těhotná, ale s těmi póry mám problém už dlouho.

Ahoj, starám se o svou pleť každý den. Čistím, čistím, tonikuju, krémuju, masíruju. Nosím jen lehký make-up. Ale co mě trápí jsou černé tečky na t-zóně a na tvářích. Přitom peeling si dělám několikrát týdně a nic. Prosím o radu. Díky za tvoji krásnou knihu a inspiraci.

Děkuju za super dotazy! Protože tyhle dva nejsou jediné, spousta z vás má pocit, že pro svoji pleť děláte kroky, staráte se, ale jsou prostě dny, kdy se vaše pleť rozhodne a nevypadá zkrátka dobře.

Naše pleť s námi každý den mluví a reaguje na změny

Než se dostanu k černým tečkám a zaneseným pórům detailněji, tak vám chci říct, že naše pleť je zkrátka živý orgán, který s námi komunikuje a který se každý den může chovat lehce jinak. A je to z toho důvodu, že reaguje na to, co se nám děje.

Reaguje na to, jak se cítíme, reaguje na to, jestli jsme ve stresu, jestli jsme dostatečně odpočaté. Mění se v průběhu našeho menstruačního cyklu a reaguje na hormonální změny, které se přirozeně v průběhu cyklu v našem těle dějí. Reaguje na to, co si myslíme a taky reaguje na to, co jíme a jakou energii dáváme do našeho těla.

A na to spousta žen zapomíná a mají pocit, že péče o pleť je jenom o té vnější péči – o tom, co za kosmetiku použijeme a jak ji použijeme. Tak jen tohle považuji za nutné říct, že péče o pleť je komplexnější věc, a proto taky kurzu Magicky ženská pleť učím ženy, jak rozumět signálům, které jejich pleť vysílá a jak v ní číst.

Kde se černé tečky nejčastěji tvoří a co to vlastně je?

A co se týká černých teček tak ty jsou takovým jedním z nejčastějších trápení, co ženy mají.

Vznikají často v T-zóně, to znamená kolem nosu, na bradě a na čele. Jsou to vlastně ucpané a znečištěné póry, které jsou zanesené kožním mazem, odumřelými buňkami a taky nečistotami, co běžně poletují v ovzduší.

Pokud už se černá tečka vytvoří, tak velmi často se jí nezbavíte jinak, než že tu nečistotu z toho póru vymáčknete. Což je ale velmi často právě příčinou toho, že spousta žen si v tomto momentě nešetrně tu pleť okolo poraní a vznikne zánět a pak je ten problém na pleti ještě větší a nepříjemnější. Takže pokud vás trápí hodně, je fajn zvážit návštěvu kosmetičky a nechat si černé tečky vyčistit, nebo se do toho pustit doma sama, ale opravdu dbát na to, abyste si pleť a takto zanesené póry čistila jemně a šetrně.

2 nejčastější příčiny vzniku černých teček a co mě osobně na černé tečky pomohlo?

Když bych měla říct dvě hlavní příčiny, proč černé tečky vznikají, tak první z ních je nedostatečné čištění pleti.

Příčina číslo 1: Nedostatečné čištění pleti

A já vím, že v obou dotazech zaznělo, že si ženy pleť čistí, že se o ni starají a to, že se vám dělají černé tečky, nemusí být o tom, že něco v tom čištění nutně děláte špatně. Spíš se zamyslete nad tím, jestli opravdu čistíte pleť důkladně a pečlivě – protože co si budeme povídat, někdy se nám prostě nechce a uděláme to jen tak, aby se neřeklo.

Další věc, která může za nedostatečným čištěním stát je nesprávně vybraný přípravek na čistění. Možná se podívejte na to, jestli čistíte pleť přípravkem, který dokáže čistit hloubkově, protože pokud se vám dělají černé tečky tak to vaše pleť potřebuje.

Mě osobně na černé tečky pomohlo začít používat kartáček na čištění pleti, kterým zároveň pleť masíruju, ale je potřeba to vyzkoušet, některé ženy kartáčky na pleť nebo houbičky na čištění pleti nesnesou, protože je pak jejich pleť podrážděná.

Příčina číslo 2: Nedostatečná hydratace

No a druhou příčinou vzniku černých teček je nedostatečná hydratace, kdy se pleť v podstatě brání ztrátě vody. Takže se podívejte na to, jak svoji pleť hydratujete a taky jak dodržujete pitný režim. No a určitě je fajn přemýšlet nad tím, co jíte, abyste zbytečně jídlem a stravou nepodporovaly tvorbu kožního mazu.

***

Věřím, že si z dnešního videa odnesly užitečné informace a inspiraci. Jestli ale opravdu chcete, aby vaše pleť vypadala zdravě, svěže a byla plná energie, je potřeba jít do akce a dopřát jí každý den tu správnou péči. Čím začít? Třeba každodenními rituály, které zaberou pár minut, ale efekt mají perfektí. Sama je každý den používám a ráda vám je prozradím. Stáhněte si je zdarma kliknutím na červené tlačítko.

Objevte jednoduché rituály, které si vaše pleť zamiluje!

Michala Měřínská

Je make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro krásu. Žena, partnerka, maminka, která miluje eleganci, ženskost a přirozenost. Provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše.

Její cestu ke kráse ovlivnilo víc než 10 let práce na manažerských pozicích a zlomová cesta do Indonésie, kam se vydala najít sebe samu a své poslání. Už několik let učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den.

Napsala knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provede ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Míša je i autorkou online kurzu pro maminky, eBooku Dokonalé líčení krok za krokem a eBooku Kouzla oblékání.

Více o jejím příběhu se dozvíte na jejím osobním blogu.

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře