Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Červená rtěnka, krása, sex a peníze. Jak to máte vy?

Když si představíte ženu a tato čtyři slova, možná se vám to v hlavě spojí v jedno.

Mrcha.

Ano, nebudeme si lhát. Krásná žena s červenou rtěnkou, která má ráda sex a peníze, prostě tuto představu v naší mysli často vyvolá. Ale je ta představa skutečně pravdivá?

Do minulého víkendu jsem dohromady nad těmito slovy často nepřemýšlela. Ale od soboty se jich ne a ne v hlavě zbavit. Proč?

Strávila jsem úžasný víkend v Beskydech. Jiný, než by se mohlo na první pohled zdát. I matka na rodičovské dovolené se totiž může účastnit setkání nadšených podnikatelů. Lidí, kteří do svých projektů dávají srdce a duši. Šedesát lidí s touhou měnit svět na jednom místě, se tak často nevidí.

A energie, která celým víkendem plula, se často nevidí už vůbec. Lidskost, nadšení, pokora.

Moc ráda trávím čas s lidmi, kteří mají sny, vize a plány a taky odvahu vykročit za nimi. Nesedí a nestěžují si na život, ale rozhodli se udělat ve svém životě změnu a vydat se na cestu, kterou mění ostatním životy.

Na tomto setkání mi běhaly myšlenky v hlavě jedna přes druhou, skákaly sem a tam, od tématu k tématu, ani jsem je nestačila zapisovat. S pokorou jsem přijímala vše, co ke mně přicházelo.

A najednou se objevila zdánlivě nesouvisející čtyři slova.

Červená rtěnka, krása, sex a peníze

Ale jen když se na ně podíváte blíž, dojde vám, kolik společných předsudků se kolem nich v našich životech a hlavách točí…

  • Peníze jsou špinavé, nerostou na stromech a kdo je má, tak je určitě někde nakradl.
  • O sexu se nemluví a nedělá se, maximálně za zavřenými dveřmi. Děti nosí čáp a maminka s tatínkem mu v tom jen pomáhají. Na veřejnosti se nelíbá, protože se to zkrátka nesluší.
  • Krása je povrchní a na vzhledu nezáleží, raději se uč, nestarej se o blbosti, ať z tebe někdy něco je.

Když jsem při sobotním dopoledním programu držela v ruce milion korun v hotovosti, přiznala jsem si upřímně, že mám ráda peníze. Přiznala jsem si, že mi peníze přinášejí svobodu dělat si věci po svém a nepromarnit jediný den mého života. Pomáhají mi plnit si sny a za to je mám ráda.

krasa sex a penize

Když jsme se pak bavili o tom, jak s podnikáním a penězi souvisí sex, uvědomila jsem si, kolik žen má k sexu negativní vztah a kolik žen se kvůli sexu trápí. Kolika ženám nesoulad v posteli nedovolí užívat si svoji krásu naplno. Nebudu lhát. Patřila jsem k nim. Moc dobře to vím, jaké to je, nemít na něj chuť a myslet si, že jsem divná.

Když jsem šlapala s Oliverem na břiše téměř pětikilometrovou túru z Pusteven dolů do hotelu Troyer, proběhla mi v hlavě představa hezké ženy s červenými rty. Co pro ostatní v jejich myslích často symbolizuje? Často vypočítavost, lacinost, zlatokopectví.

A pak jsem si to spojila a na chvíli jsem se lekla.

Červená rtěnka, krása, sex a peníze…

Ano, vždyť já to všechno mám ráda!

A nepřipadám si jako mrcha. Ani jako laciná zlatokopka nebo nafintěná husa. Kdyby mi někdo před třemi lety řekl, že to takto přiznám veřejně, poslala bych ho nejspíš k Chocholouškovi.

A tak mě to donutilo k zamyšlení, proč to teď je jinak. Co se uvnitř změnilo? 

Jak jsem si tak v klidu a v pohodě šlapala beskydským lesem a zapadalo slunce, uvědomila jsem si, jak mocné slovo všechna ta předchozí spojuje.

Strach

Strach z toho, že:

  • Když ostatní budou vědět, kolik máme nebo nemáme peněz, nebudeme pro ně dost dobré. Když jich máme moc, pomluví nás a budou řešit, kde jsme k nim přišly. Když jich budeme mít málo, pomluví nás nejspíš stejně.
  • Když ostatním přiznáme, že máme rády sex, dost často si z nás okolí začne utahovat, že jsme nymfomanky. Žádná žena o tyto komentáře nestojí. A tak se o sexu zkrátka nebavíme. Často ani s partnerem to neumíme. Máme strach, a tak to raději nezkoušíme.
  • Když přiznáme, že je pro nás důležité, cítit se krásná, okolí nás velmi často hodí do šuplíku „namyšlená pipinka“. Bohužel. Někdy z této představy mají ženy takový strach, že raději samy sebe přesvědčí, že jejich vlastní krása pro ně není důležitá a přestanou o sebe pečovat.
  • A nakonec? Červená rtěnka. Ta je třešničkou na dortu, zvaném předsudky. Červená rtěnka je symbolem ženskosti a ano, působí vyzývavě. Ženy na ni potřebují často sebrat odvahu a zahodit strach, aby si ji na rtech skutečně užily.

krasa-sex-a-penize

O těchto slovech se ve společnosti často nemluví

Neukazujeme si výplatní pásky ani kolik máme na bankovním účtu (často o tom neví ani náš partner). Běžně si nepovídáme o sexu a často na tom krachují naše vztahy. Často se ani nebavíme o tom, proč chceme být krásné a že je to pro nás důležité.

Zkrátka tato témata jsou pro naše rozhovory často tabu. A to takové, že se o nich bojíme přemýšlet i samy ve své hlavě.

Krása, peníze a sex mají obrovskou moc. Jsou energií, která má moc měnit v našem životě věci, energií, která přináší změny, energií, která nám dává sílu. A tak si ji užijme, žijeme jen jednou!

A tak jsem si v klidu beskydských lesů při zapadajícím slunci uvědomila jedno. Za poslední tři roky se toho změnilo hodně. Přestala jsem mít strach z toho, co si o mně myslí ostatní. Přiznala jsem si upřímně, co si sama o sobě myslím já. Začala jsem se s nadšením bavit i o těch čtyřech zdánlivě nesouvisejících slovech – červená rtěnka, krása, sex a peníze.

Jednám navzdory svému strachu. To se změnilo. To je to hlavní, co mě posunulo dál. V kráse, v penězích, v prožívání sexu i v tom, jak moc si užívám červenou rtěnku.

A tak bych si moc přála, aby vám tato čtyři slova taky dodala odvahu podívat se pravdě do očí a přiznat si, jak jste na tom vy sama.

Nestyďte se za to sama před sebou.

Přiznejte si strachy, které v souvislosti s těmito slovy máte ve své hlavě, a přivítejte je ve svém životě.
Jedině tak se s nimi můžete postupně začít loučit.

Přeji vám, ať jim na rozloučenou zamáváte co nejdřív.

***

PS. A jestli cítíte, že by se vám na cestu hodila skvělá mapa a pomocník v jednom a ještě nemáte v knihovně první knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, tak je ten pravý čas si udělat radost.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře