Dneska vypadám fakt děsně!

Už jste to taky zažila? Ten pocit, kdy se vzbudíte a tušíte, že dneska je váš den D. V koupelně se na vás v odraze v zrcadle dívá prapodivná osůbka s kruhy pod očima a jediné, co v tu chvíli zvládnete, je pozdravit ji větou:

No ty dneska zase vypadáš.…

Před šatní skříní trpíte a máte pocit, že fakt už nemáte co na sebe, protože dneska vypadáte hrozně ve všem. Nic vám nesluší, cítíte se pod psa a nejlepší lék na to všechno je tak vzít zrcadlo obloukem nebo si raději dát pytel přes hlavu.

Zkrátka máte pocit, že vypadáte fakt děsně

Myslím, že nebudu daleko od pravdy, že takto skvělý den (samozřejmě, že to myslím ironicky), zná každá z vás. Včetně mě.

Ano, nemyslete si proboha, že když se věnuji ženské kráse a napsala jsem knihu o tom, jak, jak krásu vědomě pozvat do života, tak mám samé růžové dny a jsem pořád jako usměvavé poupátko. Tuto představu si klidně okamžitě vymažte z hlavy (předem děkuji). Mám to stejně jako vy. Mám dny, kdy i já fakt vypadám děsně.

Ale taky mám pár nápověd, jak si tím nenechat zkazit celý den. Rozhodla jsem se vám je napsat, protože nemá smysl se vyčerpávat něčím, co můžete změnit. (Samozřejmě jen když budete chtít a něco uděláte, ono samo se to jaksi netodleto…)

V tomto článku jsem se pokusila přesvědčit vás, že všechno začíná jen v hlavě. Ano, jsem přesvědčená o tom, že když se naučíme o kráse přemýšlet jinak, bude nám líp. Ale chápu, že jsou dny, kdy to zkrátka nejde. Takže tady je 5 konkrétních tipů, jak se váš „Den vypadám děsně“ může docela rychle změnit v docela pohodovu jízdu. Jdeme na ně.

1. Vykecejte se z toho

My ženy jsme od malička štěbetalky a náš mozek vyprodukuje několikanásobně víc myšlenek a příběhů, než mozek mužský. To je fakt. Takže nemá smysl s tím bojovat. Ale někdy je fajn (a právě Den „vypadám děsně“ je tím ideálním na vyzkoušení) trochu upustit páru. Zkrátka ty myšlenky z hlavy dostat pryč a trochu si uklidit v hlavě.

dneska-zase-vypadamoi

Mám vyzkoušené dva postupy, které mi spolehlivě zaberou.

První z nich je kamarádka. Ale pozor, musí to být kamarádka, které věříte a zároveň bude ochotná vás jen tak nechat povídat. Prostě jí zavolejte a řekněte jí, že se potřebujete vykecat.

Nastavte si pravidla hned na startu. Ideální je hra Dej mi dvacet minut, já to na tebe vysypu a pak mi povíš, co ty na  to. Všimněte si jedné důležité maličkosti. Slovíčka „pak“.

Ideální je, když se zkrátka vykecáte a kamarádka vám názor řekne až potom. Proč? Protože jinak si pravděpodobně začnete rozvíjet neproduktivní rozhovor o tom, jak to máte obě těžký a začnete se vzájemně přesvědčovat, která z vás vypadá blběji. Mluvím z vlastní zkušenosti. Tohle nikam nevede.

Takže: vykecat se a pak se teprve zeptat na názor. Máte kamarádku, se kterou se na tomto dokážete dohonout? Super, tak tohle zkrátka funguje. Tak a teď jste si povzdychla, že nemáte? Jasně, můžu vám říct „tak si ji najděte“ jenže jsem dnešní. Moc dobře vím, že dobré kamarádky nerostou na stromech.

Tak mám ještě jeden tip. Vypište se z toho. Sedněte si, vezměte papír a napište si, jak se dneska cítíte. Papír snese všechno, takže se fakt odvažte a dejte do toho emoce. Prostě se na ten papír doslova vyřvěte. A pokud máte odvahu, vyřvěte se skutečně. Třeba v koupelně. Uleví se vám, slibuju.

2. Odměňte se

Dny Vypadám děsně jsou skvělými dny na odměnu. Slyšíte správně. Jak často sama sebe odměňujete? Hmmm, zajímavá otázka, co myslíte? Možná na to v tom hektickém tempu dnešní doby sem tam zapomenete. Takže až se příště vzbudíte s pocitem, že vypadáte hrozně a všechno bude šedivý, vzpomeňte si na to, že si zasloužíte odměnu.

Takže si třeba neplánovaně:

  • zajděte do kavárny a dejte si v klidu kafe
  • prohřejte kosti v sauně
  • kupte si řezanou květinu do vázy
  • nebo si kupte voňavou sůl do koupele a udělejte si horkou vanu

Zkrátka udělejte něco, čím si jednoduše uděláte radost a běžně to neděláte.

3. Okořeňte si den

Co to po mě chce? Napadlo vás to taky? Nehledejte v tom nic složitého. Zkrátka platí jedno jednoduché pravidlo.

Dělejte věci stejně a budete mít stejné výsledky. Začněte dělat věci jinak a sledujte, co se změní.

Když máte den Vypadám děsně, je skvělý čas na změnu. A teď pozor. Nemyslím změnu v tom, že začnete vymýšlet, co jiného si oblečete na sebe nebo jak jinak se nalíčíte. V tomto si raději tento den ponechte svoji zažitou klasiku, cokoli nového na sebe zkusíte, budete si připadat… no prostě děsně.

Ale…

  • Změňte třeba prostředí. Jděte na chvíli vyvětrat hlavu do přírody (Máte pocit, že na procházky nemáte čas? Tak vystupte o dvě zastávky dřív při cestě do práce a jděte pěšky)
  • Udělejte si netradiční snídaní (Jíte pořád jogurt a vločky? Udělejte si dnes třeba vajíčka nebo chleba s avokádem).
  • Nestíháte číst? Tak si místo 15 minut brouzdání na facebooku přečtěte dvě stránky zajímavé knihy nebo dva články v oblíbeném časopise.
  • Nebo si nechte si dovézt večeři domů, nemusíte přece každý den vařit vy.

Zkrátka si okořeňte trochu den!

diar_magicky_zenska

4. Přijměte to jako fakt

Máte pocit, že vypadáte děsně? Ano, takové dny my ženy máme. Je to naprosto přirozené a je to takto v pořádku. Uvědomte si to a přijměte to jako fakt. To, že tuto skutečnost vědomě přijmete, neznamená, že se tím budete celý den užírat a vykládat to v první větě všem, koho ten den potkáte. (Už fakt pochopte, že oni vám do hlavy nevidí a podle nich vám to sluší pořád stejně!)

Když se naučíte tohle přijmout a neužírat se tím celý den, zaměříte svoji pozornost jinam a velmi rychle se stane, že na svoje „děsně“ zapomenete a bude zase pohoda.

5. Štěstí přeje připraveným, počítejte s tím

Asi nebudete překvapená, že se  dny „Vypadám děsně“ pravidelně vyskytují hlavně v určité fázi našeho cyklu. Jasně, PMS se tomu říká. Předmenstruační fáze je zkrátka někdy prevít a na vlnách hormonů v našem těle by se možná dalo i surfovat. Nahoru dolů, kdo to má snášet?

Chcete radu?

Předběhněte to a připravte se. Začněte si jednotlivé fáze vašeho cyklu zaznamenávat a předem se připravte, že období s pravděpodobností výskytu „vypadám děsně“ se blíží. Znáte to přísloví Štěstí přeje připraveným? Tak tady platí dvojnásob.

Připravte si svoje rituály, které vám udělají radost a trochu zchladí emoce a pak vás den Vypadám děsně tak moc nerozhodí. Už jste to zkoušela a nejde vám to? Stačí dobrý pomocník, který vám připomene, že si máte kromě toho, co je skutečně za den, sledovat právě i ten svůj cyklický.

Tak, máte pocit, že máte další pomocníky, jak na tento den Vypadám děsně vyzrát? Pište mi do komentářů, ráda se seznámím s novými pomocníky.  A pro vás mám rovnou jednoho třeba tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře