Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Stres, touha po dokonalosti a tlak na výkon? Děkuji, nechci

Článek o tomto fešákovi už dlouho odkládám. Vlastně se sama sebe ptám, proč? A odpověď na sebe nenechá dlouho čekat, vím to moc dobře. Možná i vy máte témata, o kterých uvnitř sama sebe moc dobře víte, že k vám patří, přesto se k nim nerady vracíte.

Povím vám, co předcházelo tomu, než jsem pochopila, že můžete plánovat svůj čas i jinak, než chlap. Nazvala bych to totální posedlostí výkonem a plánováním. Hodně dlouho jsem sledovala knihy Roberta Kiyosakiho a jeho ženy, a taky mi učaroval Stephen Covey, který napsal několik bestsellerů o efektivitě úspěšných lidí.

Magicky zensky diar

Než se diář Magicky ženská zrodil

Vyzkoušela jsem desítky nejrůznějších systému plánování, přes ADK systém, Filofax, běžné diáře, co jsme dostávali v práci jako vánoční dárek, přes elektronické systémy a Outlookové plánování až po to, že jsem investovala nemálo tisíc do úžasných kožených desek a plánovacího systému přímo od Coveyho.

Byla jsem jak maniak. Několik plánovacích systémů za rok, snaha být dokonalá a všechno stihnout. Teď zpětně mi to připadá totálně bláznivý, ale v té době jsem to zkrátka neviděla. Chtěla jsem být prostě perfektní manažerka, která stíhá všechno a podává nadpřirozený výkon.

Aby ji někdo pochválil, ocenil, aby měla pocit, že za něco stojí. Ach jo…

Bolelo to

I tohle se stává, když člověku chybí kus lásky k sobě a dělá věci proto, aby tu lásku získal z venku.

Vždycky když si na tu dobu vzpomenu, píchne mě trochu u srdce. Na druhou stranu dneska už vím, že kdyby ta doba nebyla, nebyla by další spousta věcí, které mi dnes dělají radost. Prostě věci se dějí ve správnou chvíli a správný čas. A jestli jste už četla moji knihu Magicky ženská, už jste pochopila, že na náhody prostě nevěřím.

Diar magicky zenska reference

Když jsem pak začala na mateřské podnikat, říkala jsem si, že se rozhodně ke starým zvykům z práce nechci vracet. Z té představy jsem měla husí kůži. Rozhodla jsem se, že žádný plánování přece nepotřebuju. Tak trochu přemýšlení z extrému do extrému, co? No jo, já vím. Ale poté, co jsem vydala a napsala knihu a začala tvořit online kurz Magicky ženská, který ženám mění životy v přístupu k vědomé ženské kráse, pochopila jsem, že lepit si lístečky všude po jídelním stole a zapomínat sama na sebe, taky není cesta, která je dlouhodobě udržitelná.

A pak jste mi začaly psát vy. Ptaly jste se, jak to udělat, abyste na sebe zkrátka přestaly zapomínat. Aby změny ve vašem životě vydržely déle než pár týdnů.

A já jsem si říkala, že to přece jen chce prostě láskyplný systém, který podporuje náš ženský svět

Přemýšlela jsem, jak vás podpořit a každý den vám připomenout, že i vy si můžete dovolit být skutečně krásná a magicky ženská. Že i vy si v každodenním životě zasloužíte věnovat čas sama sobě a své kráse.

A při tom přemýšlení vzpomněla na dětství, kdy jsem sama pro sebe šila diáře a nejrůznější sešitky a pak taky na tu spoustu plánovacích systémů z doby, kdy jsem plánováním byla doslova posedlá. A tak jsem se zasnila a vytvořila diář pro vás a každou ženu, pro kterou je její spokojenost prioritou.

Spojuje totiž nejen systém plánování, ale ženské plynutí a nadhled a každý den připomíná, že tou nejdůležitější osobou na tomto světě jste jen vy samotná.

A já bych si moc přála, aby vám diář Magicky ženská skutečně do života přinesl maximum a na vaší cestě za vědomou ženskou krásou, sebevědomím a spokojeností vás co nejvíc podpořil. Tak vám prozradím, proč jsem ho vytvořila právě takto a jak s ním pracuju já sama, aby vás co nejvíc podržel na cestě za vašimi sny.

Pomůže vám ulevit od stresu a tlaku na výkon

Moje zkušenost je taková, že v mém ženském světě je každý den trochu jiný. Odvíjí se to podle aktuální nálady, fáze cyklu, nálady našeho Olivera – zkrátka:

 Jako žena potřebuju být flexibilní, ale zároveň cítit, že mám ten svůj nesystém pod kontrolou a nejsem zahlcená tunou papírků.

Přesně vymezení hodin a dní v běžných diářích mě dost svazovalo, protože můj život se na přesné hodiny zkrátka plánovat nedá. Proto je diář Magicky ženská nedatovaný. Data i hodiny si dopisujete sama podle aktuální potřeby a diář vás nesvazuje přesným vymezením. Můžete do něj psát flexibilně, jak potřebujete. Někdy jsou měsíce, kdy třeba nejsem dva týdny doma, tak spojím dva měsíce dohromady. 🙂

Co se mi na tomto systému ještě moc líbí, je fakt, že s tímto jiným plánováním můžete začít kdykoli. Nemusíte čekat na Nový rok! Čas pro krásu si můžete udělat hned, jak se rozhodnete. Já třeba svůj rok začínám v listopadu. Je to čas, kdy mám po narozeninách dost času ne rekapitulaci a zároveň je to doba, kdy začínám přemýšlet, jaké sny a přání mám do dalšího roku.

Možná to ale znáte. Na začátku roku si představíte velké sny a velké cíle, ale pokud je nerozkouskujete na menší a každý měsíc jim nevěnujete svoji pozornost, za dalších dvanáct měsíců se otočíte a ono se zas tak nic velkého samo nezměnilo. A víte proč? Protože jste nejspíš ztratila své sny a přání z dohledu. Ztratila jste svůj záměr a nechala se převálcovat každodenními povinnostmi.

Udrží vás na cestě za vaším záměrem a vašimi sny

Proto diář Magicky ženská pracuje se záměrem jak v měsíčním, tak v týdenním pohledu. Na začátku každého měsíce je to to první, nad čím je fajn se zamyslet a zapsat si. Heslovitě, v obrázcích, ve větách. To je úplně na vás. Důležité je si říct, co je vaším záměrem na tento měsíc a mít ho na paměti.

Vedle prostoru na sepsání záměru vás čeká i pohled na celý měsíc. Do něj si plánuji a zapisuji ty největší věci, akce, úkoly, co mě ten daný měsíc čekají.

Je to skvělý prostor na to přemýšlet nad rovnováhou.

Když zjistím, že jsem v některé z části měsíce přehlcená, zavalená povinnostmi nebo mě čeká hodně schůzek, je to pro mě znamení, že potřebuji v dalších týdnech zvolnit. Protože abych sama byla spokojená a moje rodina taky, rovnováha je to nejdůležitější, co v životě potřebujeme.

K tomu patří i to, že si naplánuji dny a víkendy, které chci mít pro sebe nebo pro rodinu. Je to skvělý čas na to popřemýšlet, jestli se na některých dnech budu jako maminka potřebovat domluvit s mužem na hlídání našeho malého prince nebo jestli poprosím o pomoc třeba babičku. Čas pro sebe je pro mě fakt životně důležitý, a proto jej v plánování dávám na jedno z prvních míst. Nestydím se za to a už vůbec si to nevyčítám.

Magicky zenska diar

V měsíčním plánování často používám pastelky a oblíbila jsem si barevné lepící pásky, kterými vyznačím různé časové úseky, akce nebo čas, kdy jsem mimo domov. Zároveň si nadepíšu data jednotlivých dnů v daném měsíci.

Takže abyste začala kouskovat svého slona, začněte s měsíčním záměrem a naplánujte si velké kameny vašeho měsíce – čas pro sebe a zásadní události měsíce. Na konci měsíce se ke svému záměru můžete vrátit a zrekapitulovat si, jak se vám měsíc povedl a jak jste spokojená.

Magicky zenska diar

Magicky zenska diar

Je to skvělá forma seberozvoje a pěstování lásky k sobě

To stejné v menším měřítku pak používám na každý týden. Týdenní rozložení dnů je skvělé pro přehled a jednoduché přesouvání schůzek, úkolů a událostí. Možná to sama moc dobře znáte – spousta pracovních povinností, rodinných událostí, vyzvednout děti ze školky a přesunout je na kroužky, sladit čas s mužem, dopřát si čas pro sebe. To všechno nacpat do jednoho dne je prostě nemožný. Už jsem se s tím smířila a nesnažím se o to. Začala jsem plánovat v týdnech a snažím se rovnováhu dodržovat nejen v rámci měsíce, ale trochu o v rámci týdnů.

Na začátku týdne si tedy naplánuju záměr pro tento týden a napíšu věci, co musím stihnout, co chci stihnout a co je tak trochu navíc. Pak si naplánuju do daného týdne to, co je nejtěžší a udělat se musí a hned vedle toho aspoň jednu věc, která mi ten týden udělá radost a můžu se na ni těšit. Zkrátka rovnováha a trochu jiné plánování. Život přece není jen o úkolech a povinnostech. Zkuste si svůj čas taky rozdělit na větší časové úseky než jen 24 hodin, uvidíte, že se budete cítit klidněji, spokojeněji a míň pod tlakem.

Diar Magicky zenska

U jednotllivých dnů si nadepíšete datum a zároveň diář nabízí prostor i pro zaznamenání dne vašeho menstruačního cyklu (označeno D:___). Takže v momentě, kdy se blíží třeba menstruační fáze, hned vidím, jestli si na ten daný týden neplánuji věcí moc.

Plánovat v souladu se svým menstruačním cyklem je skvělá věc, protože přirozeně respektujete svoje tělo a svoji energii, která se u nás žen v průběhu cyklu dost mění. 

Pohladíte sama sebe vděčností a dopřejete si relax i voňavou chvilku u svíčky

Na každý den v týdnu ještě najdete v diáři Magicky ženská jak prostor na úkoly, tak pravidelný prostor pro zapsání vděčností. Vděčnosti jsou skutečně lékem na spoustu bolestí a vrásek, který si často samy děláme. Zkuste nacházet každý den malé věci a každý den si je zapisujte. Je moc fajn se za pár týdnů nebo měsíců ohlédnout a podívat se, okolo čeho se váš život točí.

Magicky zenska diar

A protože život fakt není jen o úkolech a povinnostech, je skvělý myslet i na prostor pro svoje tělo a mysl, relax, na blbnutí jen tak nebo na sny o svých projektech. To, co se tam často objevuje mně jsou věci, co mě fakt baví – sauna, procházka jen tak, přečtená kapitola z oblíbené knížky nebo třeba film s mužem 🙂 Zkrátka to, co mi dělá radost a mám tendenci odsunovat, tak si na ten týden napíšu a rázem se to pak zhmotňuje líp.

Každý měsíc v diáři uzavírá shrnutí měsíce a mandala. Je skvělý si vzít pastelky, zapálit si voňavou svíčku, uvařit si teplý čaj, svařák se skořicí nebo nalít dvojku dobrého červeného vína, pustit oblíbenou hudbu a pustit se na chvíli do totální svobody ve vybarvování. Vybarvením mandaly si dopřejete čas, kdy skutečně vypnete. Kreslit si ale můžete v diáři kamkoli, klidně se trochu odvažte! Mám vždycky velikou radost, když vidím mandalky, co se vám pod rukama tvoří.

Diar magicky zenska

Celý diář jsem tvořila se srdcem na dlani a s láskou a vírou, že vás podpoří v každodennosti a v tom, myslet bez výčitek sama na sebe. Do jednotlivých měsíců jsem vám poslala trochu ženského povzbuzení i formou afirmací a vzkazů, které vám vykouzlí úsměv na rtech a připomenou, že tvůrcem svého života jste jen vy sama a že štěstí nenajdete venku, ale uvnitř sebe. Afirmací začíná každý měsíc a vy si ji můžete denně opakovat a podvědomě svou mysl ladit na pohodu a krásu.

Diar Magicky zenska

Porcujte slona, diář Magicky ženská vám pomůže splnit si i ty nejtajnější sny

Diář Magicky ženská už dělá radost stovkám žen a věřím, že bude podporovat na cestě za svými sny i vás. Každý den na vás bude trošku dohlížet a připomene vám, že tou nejdůležitější osobou na světě jste vy sama. Že si každý den zasloužíte chvilku času jen pro sebe a svoji krásu. Že si každý den dovolíte udělat krůček vpřed za vašimi sny.

Vím, že diář není pro všechny, že každá z vás to má s těmi datumy a vybarvováním jinak. Tvořila jsem ho s vírou a přáním, aby si našel cestu k ženám s otevřeným srdcem, k ženám, co chtějí věci dělat po svém a jinak, k ženám, které se nebojí dát sebe samotnou a čas pro sebe bez výčitek na první místo. Pokud k nim patříte i vy a ještě ho na svém stole, v kabelce nebo na kuchyňské lince nemáte, najdete ho tady >>

***

Ať dělá radost a pomáhá plnit i ty nejtajnější, nejbláznivější a nejodvážnější sny!
Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře