Přihlášky do kurzu Magicky ženská jsou otevřené!

  • První program o vědomé ženské kráse, který vám změní pohled na sebe jako Ženu.
  • Přihlášky uzavírám v úterý 28.5., přidejte se ke stovkám žen, co kurzem už prošly.

Odličování hydrofilním olejem. Můj mini rituál

Na podzim jsem si přečetla Míšinu knížku Magicky ženská. Dala jsem na její doporučení a na konci knihy jsem si sepsala několik změn, které chci přivítat ve svém životě. Bylo mezi nimi i toto: „začnu si večer čistit pleť hydrofilním olejem“.

Líčím se výjimečně. Krásu si spojuji s přirozeností, vědomím sebe sama, s vyrovnaností a péčí o sebe.

Přiznávám, že můj postoj k dekorativní kosmetice je, řekněme, rezervovaný. Mám ráda různé oleje a másla na tělo. Na „barvičky“ na obličej mě moc neužije. Proto jsem dřív také odličování nevěnovala žádnou pozornost.

Minimalistická kosmetická taštička

V mé kosmetické taštičce najdete řasenku, korektor a tyčinku na rty. Vše ostatní jsem při úklidu vyhodila. Na co si schovávat 10 let staré stíny, rtěnku, lak na nehty a oční linky, když je vážně nepoužívám?

Jako minimalistka si dávám pozor na to, kolik lahviček budu v koupelně skladovat. Nechci si pořizovat žádné kosmetické přípravky, které mi budou doma ležet ladem.

Povzbuzena knihou jsem se rozhodla udělat první malý krok :-).

Čistit si alespoň jednou denně pleť. Baví mě různé DIY návody, a tak jsem zkusila namíchat vlastní odličovací prostředek z domácích zdrojů. To abych hned nemusela kupovat něco, co mi možná nesedne nebo nebude fungovat.

Trochu jsem to ladila. A vyladila…

Jak namíchat hydrofilní odličovací olej

Namíchala jsem si hydrofilní odličovací olej. Jak se to dělá? Snadno, zabere to jen pár minut :-).

Odličovací olej má v zásadě jen dvě složky: olej a vodu. Připravuji jej ve dvou krocích.

V prvním kroku smíchám olivový a konopný olej (poměr 1:1, oba lisované za studena) s oblíbeným esenciálním olejem (u mě teď levandulový a grepový). Tím si vyrobím olejovou bázi, kterou skladuji ve skleničce v temnu. Obvykle mi báze vydrží na několik měsíců používání.

Ve druhém kroku naliji 15 ml olejové báze do 50 ml lahvičky a doplním 25 ml převařené vody. Zbytek lahvičky nechám prázdný. Prázdná část lahvičky mi pomáhá lépe promísit olej a vodu před aplikací na pleť.

Když mi odličovací olej dojde, opakuji druhý krok. Lahvičku jednoduše znovu naplním olejovou bází a doliji vodou.

Další možnosti receptu

Na olejovou bázi můžete použít i jiné oleje podle vaší chuti a zásob. Jen pozor, některé oleje jsou dost hutné (třeba jojobový), jiné lehčí (třeba mandlový), což se projeví na konzistenci. S esenciálními oleji pracuji s mírou, vybírám ty kvalitní a s vhodnými účinky na pleť.

Co je při výrobě nejtěžší? Namíchat správný poměr oleje a vody. Když jsem dala příliš oleje, připadala jsem si jako mastná pánvička :-).

Používání oleje a můj mini rituál

Odličovací olej používám ve sprše na mokrou pleť. Lahvičku dobře protřepu. Do dlaně naliji trochu promíseného odličovače. Nanesu na tvář. Pleť jemně masíruji a opláchnu teplou vodou.

Je to pro mě takový malý rituál. Olej je příjemný, čistí i vyživuje. Čichám vůni esenciálních olejů. Na pár vteřin se ponořím do relaxace. Je to můj malý každodenní rituál.

Funguje to? Dá se odlíčit takhle jednoduše jen olejem s vodou? Podle mě ano. Nevím, jestli tím smyjete i hutný make-up a řasenku. Na vyčištění pleti od nečistot z celého dne to poslouží moc dobře. Odličovací olej můžete použít i klasicky na tampónek.

Tak co, zkusíte to taky?

P. S. Díky, Míšo, za povzbuzení. Novou lahvičku ve sprše beru na milost.


Marcela Sobotová

Mou vášní je uplatňování minimalismu v každodenním životě. Baví mě inspirovat lidi k tomu, aby vlastnili méně zbytečných věcí, zjednodušili své závazky a získali tak více prostoru pro to důležité. Můj příběh si přečtěte zde.

Své zkušenosti sdílím v eBooku zdarma 6 jednoduchých kroků, jak si uklidit ve skříni a pořádek udržet a v rozsáhlejším eBooku Zjednodušujeme aneb více místa pro život. Čas od času pořádám také e-mailový kurz 7 semínek k jednoduchosti.

 

Magicky ženská
Tento blog je místem, kde kromě článků Míši Měřínské najdete příběhy a inspiraci od žen, které svoji cestu ke kráse našly a dnes si ji užívají. Jsou to ženy, jako vy. Rozhodly se, že jejich krása pro ně bude kamarádkou a rozhodly se své zkušenosti sdílet a pomoci tak dělat tento svět krásnějším. Chcete i vy přispět? Začněte u toho, že se budete krásná a magicky ženská cítit i vy sama. Přečtěte si knihu Magicky ženská a inspirujte se. Více o knize najdete tady >>
Komentáře