Objevte novou vášeň aneb proč a jak nosit dlouhé šaty

Ženskost, smyslnost, elegance, nadčasovost a taky sexy šmrnc.

A přitom pohodlí a rychlá volba. To všechno pro vás udělají dlouhé šaty. Objevte jejich kouzlo a zamilujte si je. A když si rovnou jedny koupíte do skříně, rozhodně neprohloupíte. Proč a jak je nosit? 

Dlouho jsem o nich nevěděla nebo jsem je spíš přehlížela

Nosila jsem převážně krátké sukně a pouzdrové šaty ke kolenům. Připadalo mi, že se do kanceláře hodí jaksi víc. Asi jo. Ale teď už do kanceláře nemusím, ne? A i kdybych musela, rozhodně bych se nebála vyrazit v jiné délce.

Ale konečně jsem tajemné kouzlo dlouhých šatů objevila

Dlouhým šatům jsem přišla skutečně na kloub až tohle léto. Nevím, proč mi to trvalo tak hrozně dlouho. Možná proto, že jsem v hlavě měla několik nesmyslných přesvědčení, kvůli kterým jsem se na ně v obchodech ani nepodívala, natož, abych si je vyzkoušela v kabince (ehmm proč se dobrovolně trápit, že?)

Omyl v hlavě?

První omyl v mé hlavě? Myšlenka, že dlouhé šaty nosí jen alternativní „ultra“ matky. Maminky prominou, dříve jsem skutečně žila v přesvědčení, že dlouhé sukně a šaty jsou jen batikované, ze zcela přírodních materiálů, a proto je nosí jen lesní žínky a maminky, které žijí jen v souladu s přírodou. Teď se fakt směju, jaké nesmysly náš mozek dokáže vyplodit.

A taky naopak. Přesvědčení, že když už teda obléknout dlouhé šaty a dlouhé sukně, tak jedině na něco extra –  na ples, do divadla, zkrátka na večerní příležitosti.

Pocit, že vám dlouhé šaty nesluší

Největší nesmysl, který mi bránil v tom, si je fakt naplno užít? Pocit, že mi dlouhé šaty nesluší.

Že mám krátké nohy a moje věstonická postava v nich bude vypadat blbě. Že v nich budu vypadat jako nepovedený stan, ze kterého lezou maximálně nohy. Ach jo, jak moc nám naše myšlenky umí zavařit.

Jestli jste na tom podobně, jako já a dodnes si myslíte, že dlouhé sukně a šaty na sebe nikdy neobléknete, možná budete překvapená.

Vyzkoušejte je i vy, možná objevíte novou vášeň

Jak nosit dlouhe saty

Zahoďte nesmyslná přesvědčení že:

  • vám dlouhé šaty nesluší.
  • si dlouhé šaty nemůžete dovolit, protože jste příliš malá nebo naopak moc vysoká, moc silná nebo zase moc hubená.
  • dlouhé šaty jsou jen pro speciální večerní příležitosti.
  • dlouhé šaty nemáte s čím nosit.
  • se k dlouhým šatům musíte k nim nosit jen podpatky.
  • si dlouhé šaty až na zem ušpiníte.
  • A další a další myšlenky, kvůli kterým si dlouhé šaty ani nezkusíte.

Objevte kousek do vašeho šatníku, který podtrhne vaši ženskost

Proč mě teď dlouhé šaty a sukně neskutečně baví a vás můžou taky? Našla jsem konečně další kousek do ženské skládačky a pochopila, kým skutečně jsem. V dlouhých šatech se cítím skutečně žensky, uvolněně a pohodlně. Jsou sexy, mají šmrnc a zároveň jsou neuvěřitelně praktické.

7 praktických tipů, proč dlouhé šaty nosit

1. Když zafouká vítr, dlouhá sukně nebo šaty se krásně zavlní a pěkně vás pohladí. A pokud jsou navíc z hedvábí nebo jemného materiálu, tak vás i krásně ochladí.

2. V obchodech najdete neuvěřitelný výběr, takže je jen a jen na vás, jestli se chcete cítit jako romantická víla, elegantní maminka nebo sexy dračice. Nebojte se vzorů, barev, materiálů.

3. V dlouhé sukni nebo šatech rozhodně nebudete řešit, že vás někde něco škrtí nebo se nepříjemně otáčí a vytahuje.

4. Nemusíte rozhodně řešit, jestli si na sebe vezmete silonky nebo ne. Po zveřejnění článku o silonkách, jste mi psaly desítky dotazů, co si místo nich vzít, co nosit, když máte křečové žíly nebo jak řešit situace, když potřebujete nosit zdravotní punčochy, které mají tělovou neprůhlednou barvu. A právě dlouhé šaty jsou na léto skvělým řešením. Pod dlouhé šaty nemusíte přece silonky řešit vůbec.

5. Při chůzi po schodech (nebo když vám spadne na zem něco z kabelky) se nemusíte strachovat, že vás budou okukovat neposedné pohledy zvědavých pánů, které pohled na krátké sukně rozhodně přitahuje. Naopak. Budete svůdná a pánové budou muset zapojit trochu svoji představivost.

6. V dlouhé sukni budete jednoduše sama sebou a přestanete myslet na to, že máte zatáhnout břicho nebo zatnout zadeček. Dlouhé šaty nebo sukně se o to postarají za vás.

7. Jeden z tajných ryze praktických důvodů? Pokud si zrovna nestihnete oholit nohy do hladka, spěcháte a nechce se vám pařit v dlouhých kalhotách, dlouhé šaty to rozhodně neprozradí.

Možná se teď ptáte, jak je nosit a na co si dát pozor?

Dlouhé šaty budou slušet každé, jen stačí najít ten správný střih pro vás. Naučte se, co vaší postavě sluší a vyzkoušejte si klidně několik typů šatů. Maxi šaty, dlouhé šaty na ramínka, šaty bez ramínek… Prostě objevujte.

Dlouhé šaty můžete skvěle kombinovat s bundičkou, sáčkem nebo šátkem. Můžete je nosit nejen v parném létě, ale i když se trochu ochladí.

Nebojte se, že k nim musíte nosit jen a jen podpatky. Naopak. Je jen na vás, jaký vzhled chcete zvolit a jakými botičkami je doplníte – elegantní střevíčky pro zvláštní příležitosti, páskové sandálky k vodě nebo balerínky s otevřenou špičkou na odpolední kafčo do města.

dlouhe saty

Dlouhé nebo krátké? Hlavní je ale zase jen TO jedno

Musíte to být vy a musíte se cítit skvěle. Vždyť o tom je celá hra s oblečením. Najít svůj styl a díky oblečení ukazovat světu svoji krásu. Chcete vědět víc?

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře