Katolický kněz o kráse: Vy ženy jste velmi krásné! Tátové, říkejte to svým dcerám

Vnímám šíření myšlenek o vědomé ženské kráse jako svoje poslání. V uzavřené facebookové skupině Magicky ženská sdílí ženy svoje příběhy, otázky, obavy a myšlenky nejen o tom, jak vypadat hezky, ale také o tom, jak se cítit sebevědomě a žensky, a jak tohle předávat dál svým dcerám.

Proto jsem nesmírně vděčná, že jejich myšlenky můžu sdílet dál. Dneska jedna ze života Jany. Jani děkuju za odvahu a chuť se podělit o svůj zážitek a uvědomění.

***

Je sice už pozdě večer, ale ráda bych se s vámi podělila o svůj dnešní zážitek. Dnes jsem navštívila přednášku s názvem Specifika ženské a mužské výchovy. Ačkoliv nejsem katolička zavítala jsem na tuto přednášku, pořádanou knězem, se kterým se tak trochu znám.

Otec Lukáš při přednášce řekl:

Vy ženy jste velmi krásné.

Na což většina přítomných žen reagovala smíchem, aby situaci poněkud zlehčila.

On ale pokračoval otázkou:

Řekl vám to někdy váš otec?

Ticho které se v tu chvíli rozhostilo bylo větší než na vedlejším hřbitově. Ani jedna z nás nedokázala na otázku odpovědět. (Ani já). Potom pokračoval vysvětlením, jak je tato věta pro ženy důležitá zvláště v období dospívání, aby se ženy naučily bezpečné lásce a vážit si sebe sama.

Protože jak řekl:

Otec je ten kdo to dokáže říct bez jakýchkoliv postranních úmyslů. On se totiž vždy najde někdo, kdo ženě řekne, že je krásná, ale většinou už za to něco chce…

Potom apeloval na přítomné muže, aby to svým dcerám říkaly a naučily je znát vlastní hodnotu.

Myslím, že je to důležité poselství, proto jsem se s vámi o ně chtěla podělit. Jsem nesmírně šťastná, že jsem se této přednášky mohla zúčastnit, pomohla mi ujasnit si pár věcí.

***

Máte taky myšlenky, o které se chcete podělit? Nebo se chcete inspirovat a být součástí skvělé skupiny žen, ve které najdete vždy podporu, nové nápady i konkrétní rady, jak se cítit sebevědoměji a víc sama sebou? Pak se přidejte do uzavřené skupiny Magicky ženská, klikněte a požádejte zdarma o členství tady.

Chcete souvislosti mezi vaší krásou, péčí o sebe a vztahy s muži pochopit víc do hloubky a možná rozmotat trápení, která vás ve vztazích provázejí? Pak si dopřejte tohle úžasné povídání o ženské kráse ve vztazích s muži, pomůže vám změnit pohled na vztahy.

Magicky ženská
Tento blog je místem, kde kromě článků Míši Měřínské najdete příběhy a inspiraci od žen, které svoji cestu ke kráse našly a dnes si ji užívají. Jsou to ženy, jako vy. Rozhodly se, že jejich krása pro ně bude kamarádkou a rozhodly se své zkušenosti sdílet a pomoci tak dělat tento svět krásnějším. Chcete i vy přispět? Začněte u toho, že se budete krásná a magicky ženská cítit i vy sama. Přečtěte si knihu Magicky ženská a inspirujte se. Více o knize najdete tady >>
Komentáře