Proč kniha o ženské kráse? Má ji vlastně krása mít?

Jste k sobě kritická a pohled do zrcadla vás nebaví? Chcete vědět, jak vám může pomoci jedna obyčejná kniha? Ano, kniha o ženské kráse vám může opravdu změnit život. Když se proto rozhodnete.

Má mít ženská krása vůbec svoji knihu?

Zaslouží si to vůbec, když je kolem nás tipů na krásu tolik? Mraky časopisů, televizních pořadů, youtube tutorialů, blogů plných fotek… Tolik krásy, že nám z toho jde někdy hlava kolem. Aspoň teda mně.

Rozhodně ano, krása má mít v knihovně ženy své místo

Ráda sleduji módní časopisy (teda jen některé, ideálně zahraniční), abych se pokochala a nasbírala inspiraci. Ráda sleduji módní blogy, abych se koukla, co nového se děje. Ale pochopila jsem, že to všechno na moji všední a dennodenní krásu může mít dost zhoubný dopad, pokud si to všechno nesrovnám v hlavě.

Možná to znáte taky…

Jen tak při čekání na autobus mrknete na Instagram a hned vás napadne: Ta se sakra má, vypadá skvěle, pořád někde cestuje nebo je někde na kávě…

Možná si v tu ani chvíli neuvědomíte, že dotyčná blogerka se třeba blogováním živí a focení na Instagram denně věnuje moře času a vybraná fotka je ta nejlepší z dvaceti.

Nebo se podíváte do časopisu, mrknete na tipy ke kráse a tiše si v hlavě povzdychnete: …na to všechno prostě nemám to není pro mě. Jsem obyčejná, nezajímavá, podprůměrná a všem těm ostatním můžu jen tak tiše závidět.

Jste obyčejná, nezajímavá, podprůměrná a všem těm ostatním můžete jen tak tiše závidět

Tak takto jsem před několika lety přemýšlela o své kráse já…

Jestli to máte stejně, mám pro vás skvělou zprávu. Nemusí to tak být.

Můžete to změnit.

Když jsem si sama uvědomila, jak je těžké je někdy vymanit se z diktátu časopisů, bulváru a diktované krásy, začala jsem si všímat, jak moc svůj vzhled ženy okolo mě řeší. Vyčítají si, že nedělají pro krásu to, co se má, že nevypadají tak, jak se má, že nikdy nebudou pěkné a šmrncovní.

Nemusela jsem při svém zkoumání ze začátku chodit moc daleko. Mám super sestru a mámu a jsou to ženy se vším všudy. Komentáře o kilech navíc sem nebo o hříchu s vínem či čokoládou slýchávám často 🙂 i do telefonu (dámy prominou, ale je to tak).

No, ale to samozřejmě není všechno

Mohla bych si říct, že to máme v rodině a přestat to řešit.

Jenže se potkávám při líčení a focení se spoustou z vás. Se spoustou obyčejných žen, které normálně chodíte do práce, máte děti, manžela, kupu špinavého prádla, sem tam prázdnou lednici, neumytý záchod a všechny ty přízemní věci, o kterých se u blogerek na Instagramu ani v časopisech moc nepíše.

Máte svůj normální život a s ním normální starosti. Ale taky chcete mít šmrnc?

Ale máte taky touhy a potřeby, které jsou ženám přirozené. Chcete vypadat pěkně, chcete, aby vám to slušelo. Jenže nemáte čas dvakrát denně chodit nakupovat nové outfity, ke kadeřníkovi se dostanete možná jednou za měsíc a taková, jako ty krásky na internetu prostě nebudete.

Nevíte, jak na to a nemáte na to ani čas.

Tak často jsem od vás sama slyšela kritiku, omluvy a naštvání.

Míšo, ani mi to zrcadlo neukazujte, vypadám děsně.

Neodlíčená nemůžu ani na ulici.

No chtělo by to aspoň pět kilo dolů, toho si prosím vás nevšímejte.

Červenou rtěnku mít nemůžu, vypadám v ní blbě.

Docvaklo mi, kolik žen se každý den kvůli své kráse trápí

Jak moc bolesti prožíváme, jak moc jsme k sobě kritické a jak moc chceme vypadat jinak. Chceme mít něco, co mít nemůžeme a přehlížíme to krásné, co máme.

Ano, i já se přiznávám. Odjakživa jsem chtěla mít dlouhé gazelí nohy a půlky jak dvě špulky… ale jsem z Moravy a Věstonická venuše bydlela dříve až příliš blízko. Proto nejsem ani gazela a s obvodem mých boků by mě ze soutěže krásy vynesli v zubech.

Už jsem se s tím smířila. A moc si přeji, abyste to udělala taky.

Naučte se vnímat svoji krásu a kašlete na to, co vám diktuje okolní svět

Buďte sama sebou a nenechte se rozhodit nikým, kdo se o to byť jen pokouší. Dá se to. Já už to umím, ale jo, byl to maraton.

Když jsem se podívala pár let dozadu a zjistila, jak velký skok se mi podařilo udělat, a jak dobře se dnes cítím, začala jsem cítit divný pnutí na prsou (a věřte, nebylo to z kojení). Nutkání vám všem říct, že časopisy a tipy ke kráse jsou super věc (jinak bych o nich vlastně ani já nepsala), ale vaše krása začíná zdaleka někde jinde než u jejich prohlížení. Začíná ve vaší hlavě.

Kniha o ženské kráse, která vám ukáže, krása začíná ve vaší hlavě

Aby se mi nerozskočila hruď, začala jsem psát. Protože cítím, že na to všechno, co vám chci o kráse říct, články na blogu nestačí.

A napsala jsem knihu.

Knihu o ženské kráse, která vám může ukázat nové cesty a novou inspiraci na cestě za svojí krásou. Na jejích stránkách najdete spoustu vyzkoušených tipů, rad a nápadů, díky kterým se začnete cítit vnitřně spokojená a pohled do zrcadla si zamilujete.

Já si dnes svoji krásu skutečně užívám. Rozhodla jsem se, že bude mojí společnicí a budu se z ní každý den radovat. A vy se můžete rozhodnout úplně stejně.

Opravdu, stačí se jen rozhodnout. A právě s tím vám pomůže tato kniha. Zbytek už bude hračka, uvidíte.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře