Nemusí pršet, stačí, když kape

Za jedničkou přibyla místo pětky šestka je to teprve pár dní a já mám pocit, jakoby to bylo před půl rokem. Takový fičák jsem už dlouho nezažila. Krabice kam se podíváš, balení a zase vybalování, cpaní pytlů a cinkot skleniček. A taky hudrování, proč musíme vlastnit tolik věcí. Jeden by se z toho zbláznil. A přesto jsem zvládla začít se změnami v péči o svoji krásu, jako žádný rok před tím.

Chcete vědět jak se mi to povedlo?

Lepší vyhořet než se stěhovat

Ty z vás, které se stěhovaly, ví, o čem mluvím. První den nadšení, druhý den trochu menší, no a pátý den už docela pruda. Těšíte se, až kolem sebe nebudete vidět igelity od malování, krabice a spousty věcí, o kterých jste ani nevěděla, že je vlastníte. Neskutečně se těšíte, až všechno bude mít své nové místo (které si snad budete pamatovat co nejdřív) a vy si konečně vychutnáte voňavou kávu v novém obýváku.

nemusi prset

A právě díky tomuto novoročnímu shonu jsem letos naprosto zapomněla na to, dělat si hlavu s velkými předsevzetími. A paradoxně jsem nastartovala rok úžasnými změnami, které prospějí mému tělu, pleti i psychické pohodě.

Nevím, jak vy, ale já jsem se vždy snažila si předsevzetí nedávat. Hlavně ne žádná velká, protože jsem je sama v mysli předem odsoudila k neúspěchu. Za to trápení mi to přece nestojí, říkala jsem všem nahlas.

Ale v duši to bylo jinak… lhala jsem

Budu upřímná. Bonznu na sebe, že jsem vlastně všem okolo tak trochu lhala. Ve skrytu duše jsem si sama sobě, aby to nikdo nevěděl, dala nějaký ten vnitřní slib, že: budu jíst zdravěji, budu víc cvičit a ručička na váze umaže ta poslední tři kila. Nebo cokoli podobného. Prost se víc líbit sama sobě. A výsledek? Výčitky, v duchu obviňování, fráze „měla bych“.

Nefungovalo to. Až letos!

Samo od sebe? Ne tak docela.

Ta atmosféra stěhování a velké akce mě krásně strhla do další akce i v oblasti péče o tělo a krásu. Vždycky je co zlepšovat a já jsem měla několik přání, co chci pro své tělo ještě udělat. Ale tu akci ZAČÍT jsem poměrně dlouho odkládala.

A konečně díky shonu, plánování, balení jsem neměla čas na přemýšlení a začala jsem ty věci prostě rovnou DĚLAT. A po víc jak dvou týdnech cítím, že se na ně každý den víc a víc těším a už se stávají součástí mých rituálů.

Malé kroky s velkým výsledkem

Co dělám teď jinak a co může i vám přidat na kráse?

  • Každý den vypijte skleničku mladého zeleného ječmene. Ideálně hned ráno nalačno před snídaní, kterou si dejte nejdřív 15 minut potom (ideálně 30). Mladý ječmen je úžasná brčálově zelená pochoutka, která dodá vašemu tělu spoustu vitamínů a energie. Vaše pleť se začne čistit a za pár dní ucítíte i uvidíte změny. Pleť je pružnější a jemnější. Ječmen jsem už pila několikrát, ale pravidelnost často kulhala. A světe div se, tento rok rozhodně nekulhá!

nemusí pršet

  • Vynechte cukry. Vánoční obžerství je pro mě šílené období a letos jsem si obzvlášť užívala cukroví a všeho sladkého. Nejjednodušší změna, kterou můžete udělat, je říct těmto cukrům STOP. Místo toho do vaší spižírny kupte spoustu sušeného ovoce – rozinky, goji, meruňky, a když vás přepadne chuť, dejte si kousek sušené přírody. Anebo kvalitní hořkou čokoládu.
  • Dopřejte pleti pleťovou masku. Protože teď při stěhování a kojení spím méně, než je zdrávo, dopřávám pleti hydratační pleťovou masku jednou za tři dny. A ta si blahem spokojeně chrochtá, protože je pokaždé krásně vypnutá a pružná. Dejte i vy své pleti to, co jí udělá opravdu dobře.

Každý den neviditelného cvičení

Nejen, že při stěhování udělám spoustu dřepů a předklonů, každý den hodně často nosím našeho malého prince v náručí, šátku nebo manduce. Takže je taková moje milovaná pětikilová činka. A tak s ním různě chodím, pohupuju se nebo tančím. U toho sem tam stahuju břišní svaly nebo svaly pánevního dna.

Ještě navíc neviditelně cvičím!

A jak je i vědecky prokázáno, cvičení zpomaluje proces stárnutí.

Ruku na srdce, komu se ale chce po celodenním shonu v práci ještě běžet do posilovny a hodinu tam spalovat kalorie? Myslím, že nejen pro ty z vás, které posilovnu nemají rády, stačí neviditelné cvičení.

Co to je? Víc o něm se dozvíte v tomto článku s videem, které jsem pro vás natočila. Stačí kliknout na obrázek nebo TADY >>

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nemusí pršet, stačí, když kape

Co mi pomohlo se do změn tak lehce pustit?

Akce, srdce a odpojení rozumu. Méně přemýšlet a více jednat a věci dělat.

Staré české přísloví vlastně krásně shrnuje podstatu velkých předsevzetí. Nedělejte si hlavu s velkými věcmi a začněte pravidelně a s chutí dělat ty malé změny. Z těch se pak přece ta velká poskládá.

Často nás právě to velké sousto, ten „velký slon“ na začátku tak vyděsí, že se do jeho porcování nakonec vůbec nepustíme. A pak se v duchu bičujeme výčitkami, že jsme neschopné, k ničemu a že nic nedodržíme. Buďme na sebe hodné a laskavé!

Začněme plánovat realisticky a pokud je pro nás vysněný stav zatím VELKÁ VĚC, tak ji rozporcujme na malé a JDĚME DO AKCE. Ať už je to pár maličkých kroků ke kráse, ke zhubnutí nebo k tomu, lépe působit na okolí.

Všechny tyto změny mají jedno společné. Samy se bez nás neudělají. Tak s nimi neotálejte!

Jakou malou věc každý den zapojíte vy? Čím podpoříte vaši krásu? Pište do komentářů, těším se na vzájemnou inspiraci.

nemusí pršet, stačí, když kape3

Ať je pro vás péče o sebe a svoji krásu radostí i v roce 2016!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře