Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Od radosti k depresím. Jednu zpáteční, prosím!

Jako na horské dráze, nahoru, chvíli hlavou dolů a zase nahoru. S nervozitou v břiše, s pocitem na zvracení, ale přesto šťastná. Tak by se dala nazvat moje jízda v posledních měsících, týdnech a dnech. Byla to fakt neuvěřitelná životní lekce, která rozhodně ještě neskončila. Má šťastný konec a spoustu ponaučení, tak si některá nenechám jen pro sebe.
Můžou se totiž hodit i vám.

Tento článek píšu z pohodlí pláže, kde nabírám síly a užívám si čas jen pro sebe a pro rodinu. Když tyto řádky píšu, skutečně pyšně a od srdce se usmívám, ale ještě před dvěma týdny mi ještě tak do smíchu nebylo.

Ptáte se proč? Taky se vás zeptám…

michala merinska

Znáte ten pocit, když vám skutečně dojde, že jste si na sebe naložila víc, než jste si možná uměla představit? Pocit, kdy vaše tělo jede na autopilota, váš mozek se přehřívá a zapomínáte jíst, protože jste zavalená povinnostmi, úkoly, papírky na stole, telefonáty. O mailové schránce raději ani nemluvím. A víte, že to musíte zvládnout. Jiná možnost zkrátka už teď neexistuje.

Ten pocit je vražedný.

Rozjetá lokomotiva a vám se nedaří ji zastavit

Vždycky můžete zatáhnout ruční brzdu. Ale máte na to odvahu?

Když jsem začala psát svoji knihu Magicky ženská, měla jsem jasný záměr. Záměr pomoci ženám zastavit se, odpočinout si a věnovat sobě a své kráse čas, který může změnit další cestu za sebevědomím, sebeláskou, za péčí o sebe.

Moc jsem si v duchu přála a posílala přání do Vesmíru, aby kniha ženy skutečně zaujala. Aby byla průvodkyní světem krásy, aby pomáhala, aby byla jako lavina, která nepůjde zastavit. Aby ji v knihovně měla každá žena. Aby si ji chtěly přečíst mladé holky, čerstvé maminky i zralé ženy. Aby na jejích stránkách zkrátka každá žena našla pro svoji krásu inspiraci.

Jo, přesně to jsem si intenzivně přála.

Když jsem seděla se spícím Oliverem na břiše u počítače a knihu psala, když jsem vymýšlela grafiku, když jsem navrhovala obálku nebo řešila detaily s tiskárnou. Celou tu dobu jsem na to přání myslela.

A přání se splnilo. Nepotkala jsem zlatou rybku, neměla Arabelin kouzelný prsten, ale jen svoje srdce, které hluboce věřilo, že kniha o ženské kráse má na světě své místo.

Sedla jsem si z toho na pr..l!

Za první čtyři dny se v narozeninové akci objednalo neuvěřitelných 3922 knížek.

Sedla jsem si doslova na pr..l.

magickyzenska

Wow!!! Takové množství jsem si ani ve snu nepředstavovala. Taková vlna radosti, která mě zaplavila, takových krásných zpráv, které jste mi poslaly, tolik krásných telefonátů.

Jenže…

Klasik by řekl, žádná radost netrvá věčně.

Nejsem klasik, a tak říkám: Jedenkrát zpáteční od radosti k depresím, prosím!

Neměla jsem tušení, co za jízdu jsem pro sebe knihou odstartovala. Vlak už se nedal zastavit a já jsem si nikoho nevzala na pomoc. Nikdo mi s akcí nepomáhal, žádná asistentka, která by zvedala telefony a odpovídala na emaily, ani třeba nějaká slečna, která by chvíli pohlídala Olivera.

Od A do Z jsem se rozhodla jít na to sama. Naivka, fakt jsem předem netušila…

S rostoucím počtem objednaných knih přibývalo mailů, telefonátů. A taky trochu paniky v mé hlavě.

A pak došlo na samotné platby poštovného. Po nocích jsem místo spánku hledala ty, které se rozhodly někam zatoulat, rušila duplikované objednávky, měnila korespondenční adresy. Nakonec už nestačila noc a musela jsem najít hodně času i přes den.

Do toho naše devítiměsíční torpédo, které se při každé výpravě na terasu zakouslo do kamene, zatímco já jsem telefonovala s tiskárnou.  „Nepapej to, nedělej to, nelez tam, pojď sem, polož to…“  takové příkazy ze mě lítaly jak vlaštovky po dešti. Hrůza.

Jedla jsem kýble zmrzliny, pila hrnky kafe a snažila se dělat, že to zvládám naprosto lehce. Po pár dnech mi to rozhodně doma nevěřila ani klika u dveří. Měla jsem sama ze sebe dost často depku a málem jsem se složila. Nebudu kecat, slz teklo víc než dost.

Čím dál častěji přicházela z okolí otázka: Jak se dá napsat kniha s malým miminem?
A čím dál častěji jsem slyšela sebe samu odpovídat: No když spí a taky v noci… zkrátka nespím.

Piješ víno, kážeš vodu

Tak to mi několikrát v hlavě běhalo, když jsem ve tři ráno vejrala do monitoru a viděla tam svoje černý kruhy pod očima. Pokaždé, když jsem se ráno viděla v zrcadle a pozorovala, jak moje pleť volá o pomoc.

Já, která ženy učím, jak odpočívat, jak si věnovat čas, jak zdravě jíst, aby jejich krása kvetla. Já, která jim říkám, buďte Magicky ženská. Bože vždyť se na sebe podívej, jak vypadáš! Přece jim nemůžeš lhát!

A tak vám lhát nebudu

Bylo toho opravdu nad hlavu a jsem moc ráda, že mi z toho nevypadaly vlasy. Přesto jsem vám všem nesmírně vděčná, že jste knihu přijaly s takovým nadšením. Jsem moc šťastná, že jsme narozeninové oslavy společně zvládly a že jste mi pomohly zasít semínka vědomé ženské krásy v takovém množství. Ale až budu vydávat druhou knihu, vezmu si na pomoc asistentku. To si slibuju!

Z posledních týdnů si odnáším několik myšlenek, které třeba i vám mohou být v budoucnu inspirací. Protože období, kdy toho máme skutečně nad hlavu, zná myslím každá z nás. Nebo se pletu?

  • Když si nakládáte, tak vědomě a s jasným záměrem. Když budete vědět, proč děláte, co děláte, budete v momentech únavy vždy jasně vědět, proč jste se rozhodla si náklad naložit. A pak i slzy a momentální hnusnou náladu překonáte daleko snáz.
  • Když své pravidelné rituály v péči o sebe čas od času porušíte, nic se neděje. Pokud to děláte vědomě a víte, že je to dočasný stav. Je fajn si ale jasně říct datum, od kdy zase najedete na váš zaběhaný režim.
  • Každý den si věnujte aspoň 15 minut, i když jedete na plné obrátky. Ani jednou jsem nezapomněla na své rituály v koupelně. Každé ráno, každý večer čistění a péči o pleť nevynechávám ani, kdyby padaly trakaře z nebe. Mějte alespoň jeden rituál pro sebe, který ani v období velkého vypětí neporušíte.
  • Až to zvládnete, dejte si fakt pohov. Neodpírejte si odpočinek, nezačínejte nové věci, dokud vaše tělo i mysl neodměníte pořádným půstem. Dokud si nedáte pohov, relax a chvilku klidu.

Nemusíte totiž zrovna psát knihu, abyste si na tato pravidla čas od času nevzpomněla. Stačí takové stěhování, rodinná oslava, dokončování projektu v práci, výběrové řízení… Situací, kdy si toho my ženy naložíme kopec, bývá někdy až přespříliš. Tak s nimi opatrně. Myslete na sebe a na svoji krásu.

Děkuji vám za úžasnou lekci

Děkuji hlavně vám, čtenářkám knihy Magicky ženská, za úžasnou životní lekci. Bez vás bych ji nezvládla. Zprávy, které mi píšete a reakce na knihu mě skutečně těší a jsou pro mě úžasnou odměnou.

Dobrý den, opakovaně si čtu řádky a užívám si čtení Vaší nově vydané knihy o ženské kráse. Je úžasné, že jste dala tolik pozitivních a s úsměvem na rtech čtoucích vět. Budu si šetřit každé slůvko a důležité věty si budu opakovaně číst, aby mi čtení co nejvíce vydrželo 🙂 a dostalo se do podvědomí.  – Mirka

Dobrý den, včera jsem obdržela vaší knihu Magicky ženská. Musím přiznat, že jsem ji otvírala trochu s obavou nějakých rad a návodů jak se líčit a pečovat o sebe. Již po přečtení věnování a předmluvy jsem si uvědomila, že mé obavy byly zbytečné. Doslova jsem hltala každé slovo. Podařilo se vám dát ženám návod, nejen na to, jak být krásná, ale i na získání sebelásky, která je základem veškeré naší krásy. Děkuji vám moc za knihu, za to, co jste do ní vložila z vás samé… – Petra

Dobrý den, paní Měřínská, vaši knížku jsem již obdržela. Je velmi inspirativní a shltla jsem ji za jedno víkendové odpoledne 🙂 A rozhodně mám vytipované kamarádky, kterým ji doporučím 🙂 Je fantastické jak jste popsala celý myšlenkový proces, se kterým ženy bojují. Myslím, že tuto knížku by měly dostávat děvčata povinně k maturitě.  – Kristina

Dnes se doslova koupu v radosti a v pocitu štěstí

Magicky ženská

Nejen proto, že se mi splnilo mé dlouholeté přání, ale hlavně proto, že mi každý den dokazujete svými emaily, že všechno mělo smysl. Napsat a vydat knihu o ženské kráse. Ano, má na světě své místo a já jsem za to nesmírně vděčná.

když v ní každá z vás najde aspoň jednu jedinou myšlenku, která vás potěší, povzbudí nebo vám zůstane v hlavě, splnila kniha Magicky ženská svoje poslání.

A co vy? Už jste v ní našla tu jednu myšlenku, která vás na cestě k vaší kráse a magické ženskosti zase posune o krok dál? Podělte se o ni v komentářích, těším se!

Nebo ještě knihu Magicky ženská nemáte? Tak se jednoduše odměňte a objednejte si ji tady >>

Máte chuť zkoušet v péči o sebe nové věci a odvahu objevovat sama sebe?

Máte chuť přestat péči o sebe odkládat a konečně si dopřát to, po čem toužíte, bez výčitek a s radostí?

Pak pro vás mám skvělou pomocnici. Knihu o vědomé ženské kráse, kterou ve vaší knihovně rozhodně oceníte!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře