Rozhovor: Z krávy holubičky neuděláš

Mám ráda upřímné ženy, které se nebojí říct to, co si myslí. I když k tomu někdy musely ujít dlouhou cestu. Během online kurzu Magicky ženská jich potkávám čím dál víc, a i když se známe většinou jen virtuálně, je to úžasná energie, kterou sebe navzájem obohacujeme.

Mezi ženami z kurzu jsem poznala i Petru. Vyměnily jsme si spoustu soukromých zpráv i emailů. A já během toho pochopila, jaký kus cesty Petra musela ujít sama k sobě a jak dlouho trvalo, než to ona sama ocenila. Dost často jsme totiž my ženy samy sobě největším kritikem a tím, kdo nás v naší hlavě a myšlenkách doslova bičuje za naše nedokonalosti.

A víte co? Fakt to není potřeba! Život je bez toho o tolik jednodušší. Dneska vám přináším rozhovor nejen o kráse s Petrou, účastnicí online kurzu Magicky ženská, která dokázala díky změně přístupu k sobě samotné obrátit svůj život vzhůru nohama. Stále je na cestě a kus z ní s vámi dnes upřímně sdílí.

Vím, že skutečné příběhy inspirují a věřím, že i ten dnešní přinese zase kousíček do mozaiky vašeho života, spokojenosti, sebevědomí a péče o sebe. Užijte si ho

Jaké máte vzpomínky na dětství v souvislosti s krásou, ženským světem a ženskostí?

Tak popravdě vzpomínky na dětství spojené s krásou nijak moc nemám. U babičky jsme vždy běhali v teplácích, mikinách, protože jsme měli hospodářství a lozili jsme po stromech a byli u ohně, takže v dětství jsem si otázku krásy vůbec nepokládala.

Pamatuji si však, že maminka se o sebe starala, chodila na trvalou a používala krémy na obličej a na ruce. Bohužel v mých 15 letech mi umřel tatínek a od té doby se maminčina péče o sebe naprosto zhroutila a skončilo to tím, že když jsem se snažila ji k něčemu přimět, říkala pouze že už to nemá cena, a že „z krávy holubičky neuděláš.“ Nyní jsem ráda, když se mi podaří, aby si např. nabarvila vlasy. Přijde mi to smutné, ale s někým prostě nehnete a nejhorší je, když ten dotyčný nechce.

Máte chuť vydat se na cestu a přiblížit se sama sobě?

Vstupte do kurzu, díky kterému si začnete (nejen) pohled do zrcadla užívat a vaše okolí to nepřehlédne!
Oblíbený online kurz Magicky ženská je právě teď otevřený.

Přihlášit se můžete už jen:

Měla jste v životě období, kdy jste se sama sobě jako žena moc nelíbila? Co vás trápilo nejvíc?

Ano měla. Přípravou na státnice jsem přibrala snad 15 kg a pak k tomu ještě něco navíc, takže si pamatuju, že v období tak mezi 25 a 30 jsem se neustále potýkala s hubnutím a byly chvíle, kdy jsem svoje tělo doslova nenáviděla. A nejvíce mě trápily moje nohy a tlustá stehna.

Jak jste se naučila překonávat strach z neznáma?

Po studiích jsem vycestovala do zahraničí, daleko a sama. A můžu říct, že je to to nejlepší, co člověk může udělat! Zbaví vás to strachu naprosto! A samozřejmě zvýší sebevědomí, naučí přemýšlet nad opravdu důležitými věcmiradovat se z maličkostí. Poznala jsem neskutečná přátelství, která doteď udržujeme, a to je prostě nejvíc.

Lidé se mě někdy ptali, jak jsem mohla vyrazit úplně sama a do neznáma? Sama – je pro mě úplně v pohodě a kolikrát lepší. A pokud jde člověk s úsměvem, většinou na sebe nabalíte ty dobré lidi a neznámo? Je to jen do té doby, než jej poznáte.

Co vás přimělo k tomu, vstoupit do kurzu Magicky ženská?

Od kamarádky jsem se dozvěděla o Míši a viděla jsem webinář ještě s Evou Pittnerovou a holky na mě moc hezky zapůsobily. Už dříve jsem navštívila semináře o rozvoji ženy, pozitivního myšlení, a hlavně na sebelásky, takže si myslím, že už jsem byla tak „správně nastartovaná.“ Online kurz Magicky ženská mě tedy hned lákal.

Chtěla jsem zjistit a naučit se víc. Musím přiznat, že jsem pročetla celé čtení o kurzu a pořád jsem si říkala, kolik to asi tak bude stát. Na konci mě cena trochu zarazila a řekla jsem si: „Neee, tak to je docela dost peněz, teď ne! Počkám, třeba to zkusím jindy.. je to šupa a to teď nedám!“  Pak mě ale zarazila věta, že cena kurzu, pokud se rozpočítá činí cca 82 Kč na den, za což si někde nepořídíte ani snídani v bufetu.

A to mě naprosto probralo! Učím se sebelásce, tohle je kurz přesně pro mě, naučím se plno nových věcí o pleti, chtěla bych to zkusit a nezainvestuju do sebe „blbých“ 80Kč?

Během 5 min byl kurz zaplacený a já se nesmírně těšila a měla moc dobrý pocit z dobře investovaných peněz.

Když jste četla knihu Magicky ženská, psala jste mi krásnou zprávu, že by to měla být povinná literatura pro ženy 🙂 Co by si podle vás měly ženy nejvíc zapamatovat, aby se cítily dobře?

To je těžká otázka! Asi … Všechno!!

Každopádně se mi MOC líbí Váš citát: Jsi tak krásná, jak sama sobě dovolíš!

Je v tom tolik pravdy! Musíme si uvědomit, že je to vše opravdu jenom na nás. Opravdu jsem se našla snad na každé stránce té knihy. A přesně jak jsem si dříve říkala, proč ona je tak krásná, proč má takové rty a já ne, a ty krásné dlouhé nohy, proč já takové nemám a člověk se utápěl do depresí, byl smutný, nic se nedaří, svět je nespravedlivý.

Přitom stačí se mít ráda! Najít na sobě vše to dobré, co prostě KAŽDÁ máme, a hlavně usmívat se a být veselá. A teď? Nestačím se divit! Zatím jsem tedy nezhubla, spíše se mi za další 3 roky podařilo ještě nabrat, ale od doby, kdy si více věřím a mám se ráda, se navzdory kilům „na mě lidé sypou“ a chtějí být v mé přítomnosti, chválí mě jak mi to sluší a prostě svět je zase růžový.

Knížku jsme měla půjčenou od kamarádky, ale po jejím přečtení jsem si ji u Vás hned objednala. Jsem ráda, že ji teď mám doma a můžu do ní kdykoliv nahlédnout! Opravdu jsem přesvědčena, že tuto knížku by si měla přečíst každá žena.

A jaké konkrétní změny vám do života přinesl kurz Magicky ženská?

Velké změny! Začala jsem se konečně více a důkladněji starat o svou pleť. Nevím, jak je to možné, že dříve jsem to věděla taky, co je třeba dělat, ale kosmetické přípravky se mi jen kupily v koupelně a pak vesele končila doba spotřeby a letěly do koše.

Je pravda, že já celkově moc problémy s pletí nemívala, ale to nevadí i tak se musí opatrovat a ošetřovat, je to přeci naše kůže. A co nyní vypadá ok, tak bez řádné péče za 10, 15 let může být pořádný průšvih. Takže mám určitě radost, že jsem se kurzu zúčastnila a že je možné se vrátit do členské sekce a po čase si určité věci připomenout.

Kurz ještě více zesílil můj pocit, jak je důležité si věřit, mít se ráda a pracovat na sobě a jak tyto změny a třeba i malé krůčky dokážou velké věci, které všichni ucítíme kolem sebe. Třeba i pro někoho tak banální věc, jako jak se oblékáte doma? Proč o sebe nedbat i doma, i když nás za celý den třeba nikdo neuvidí? To nevadí, děláme to přeci pro sebe a už ten dobrý hřejivý pocit, vám pak sám vyvolá úsměv na rtu.

Měla jste před vstupem do kurzu nějaké obavy?

Jedinou obavou bylo, jak to budu časově zvládat. Ale to byla spíš jen taková malá obava, moc mě uklidnilo, že když nebudu stíhat anebo nebudu mít zrovna ten den čas, tak se můžu kdykoliv ke všemu vrátit, jet si svým tempem. To bylo pro mě moc důležité.

Na čem jste ve vztahu sama k sobě a ke svému vzhledu zapracovala nejvíc?

Myslím, že ta práce ještě určitě není u konce a že bude stále na čem pracovat. Rozhodně jsem ráda zato, jak díky Vašemu kurzu pracuji se svou pletí a krkem, z toho mám opravdu radost. Proč píšu krkem? Moc se mi líbila pasáž v knížce, ohledně čištění pleti tváře a že nezapomeneme také na krk, ten je taky náš.

Moc se mi to líbilo, a tak se mi to vrylo do paměti, že už si nedokážu představit ošetřit si pleť a nepřibrat i krk. A taky (a na tom právě já ještě hodně pracuji) najít si čas na sebe, opravdu jen na sebe. Na chvíli si sednout, lehnout, vypít si čaj, zapálit svíčku a nepřemýšlet nad tím co mě čeká co je třeba udělat, ale jen tak si užít ten čas sama se sebou a třeba relaxační hudbou.

Vždyť ono ruku na srdce těch 10-20min nikoho z nás za den nezabije ani nespasí a jakou super prospěšnou službu tím uděláme sobě si ani neumíme představit.

Jaký jeden tip nebo radu máte pro čtenářky, které se bojí změn a neznáma, jak tento strach překonat?

Každá jsme jinačí, každá máme jiné obavy a strachy a taky každá se s nimi po svém pereme. Ale myslím, že nejdůležitější je to rozhodnutí opravdu se sebou chtít něco udělat.

Pokud se tady k tomu odhodláme a srovnáme si to v hlavně tak to půjde samo. 100x vám někdo může říkat, že jsi tlustá a máš se sebou něco dělat anebo že ten přítel nestojí za nic, vždyť je takový a makový.

Ale člověk prostě musí dojít sám do toho bodu, kdy se mu rozsvítí a řekne si: AHA!! Tak teď!!! Teď to konečně vezmu od podlahy a pořádně s tím zatočím!

A pak to všechno jde opravdu jak po másle, to už mám vyzkoušené. Takže jeden tip opravdu nevím. Já třeba mohu za sebe říct, že nesnáším změny jako takové. Ale pokud se člověk v něčem necítí dobře, ať už je to pokoj, tělo, místo, město, práce, vztah… je to přesně ten důvod ke změně!

Je třeba, abychom si ten náš krásný život užívaly plnými doušky a s úsměvem a nabíraly sílu na ty méně příjemné věci, které samozřejmě přijdou, protože život není jenom růžová zahrada. Ale je pravdou, že teď se už i s těmi těžkými věcmi dokážu mnohem lépe vypořádat, nepropadám depresím, vím že to zvládnu a že zase bude dobře. A důležité milé ženy je usmívat se a usmívat, je to jako objetí. Je zadarmo a tolik vám to zpříjemní den, svět, život 🙂 A pokud máte z něčeho strach, berte to jako výzvu! Výzvu to překonat a zdolat. A já teda miluju výzvy a pokořování limitů.


Máte chuť vydat se na cestu a přiblížit se sama sobě?

Moc ráda vás na cestě provedu.
Oblíbený online kurz Magicky ženská je právě otevřený!

Pomůže vám cítit se sebevědomější, proniknout do hloubek, odkud vaše krása pramení a dopřát si péči o sebe a svoji ženskost vědomě a bez výčitek. 

Přihlášky do kurzu jsou otevřeny ještě:

Magicky ženská
Tento blog je místem, kde kromě článků Míši Měřínské najdete příběhy a inspiraci od žen, které svoji cestu ke kráse našly a dnes si ji užívají. Jsou to ženy, jako vy. Rozhodly se, že jejich krása pro ně bude kamarádkou a rozhodly se své zkušenosti sdílet a pomoci tak dělat tento svět krásnějším. Chcete i vy přispět? Začněte u toho, že se budete krásná a magicky ženská cítit i vy sama. Přečtěte si knihu Magicky ženská a inspirujte se. Více o knize najdete tady >>
Komentáře