Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

Slyšíte to zoufalé volání po vodě?

Seděla na pohovce a vypadala trošku utrápeně. Potkaly jsme se na osobní konzultaci. Když jsme se na ní domlouvaly, zaznělo několik důležitých vět. „Ráda bych se líčila, ale neumím si vybrat makeup. Žádný mi nedrží a dělají se mi fleky. Poradíte, jaký si mám vybrat? Máte nějakou oblíbenou kvalitní značku, která  fleky nedělá?“

A teď tu byla.  Povídaly jsme si a ona se stále vracela a držela tématu výběru makeupu. K tomu, jak zakrýt nedostatky na pleti. Jak docílit toho, že její pleť bude barevně  sjednocená a nebudou vidět nedokonalosti.

Ale na první pohled bylo vidět něco jiného.

Moje otázka tedy nesměřovala k tomu, jaký makeup používá doteď. Trochu jsem ji překvapila.

Jak se o svoji pleť každý den staráte?

Chvilka ticha a pak upřímná odpověď. “Ráno a večer se opláchnu vodou. Někdy stačí mýdlo a krém. Sem tam peeling, když už mám pocit, že je těch šupinek hodně.“ Pomalu začínala chápat, že snaha o pěkné líčení nebude začínat u makeupu. Bylo vidět, že se začíná cítit trochu nesvá. Poposedla si.

Možná se trochu začíná stydět…

Není se přece ale za co stydět! Copak nás někdo péči o pleť ve škole nebo doma učil? Každá z nás dělá to nejlepší, co zrovna ví a může. A kdykoli může svoje návyky přece změnit.

A kolik vody denně vypijete?

Zasmála se. „No, víte, já nemám moc žízeň.“  Byla jsem neúprosná. „Tak kolik, kápněte božskou.“ Chvilku se zamyslela. „ … tak litr, možná litr a půl…“

A hádanka se pomalu rozmotává. Její pleť opravdu zoufale volá po vodě. Ne po makeupu. Ten se totiž hned po nanesení na pleť do buněk doslova vpije. Buňky pleti chtějí tak zoufale pít, že veškerou vlhkost z makeupu do sebe prostě vcucnou. Proto ty fleky! Proto žádný makeup nedrží jak má. Její pleť nepotřebuje vodu z venku, ale zevnitř. Pleťové buňky jsou vyprahlé jako Sahara a čekají na každou příležitost, kde mohou nějakou kapku vody uzmout. Najít. Vstřebat.

Obyčejná voda jako základ krásy?

Je to tak milé dámy. Představte si svoje pleťové buňky jako malé houby. Když jsou vyschlé, bez vláhy a vlhkosti, jsou malinké, pomačkané a zkrabacené. Nechce se jim držet u sebe a tak se odlupují a trhají a nechtějí držet pohromadě.

Když je ale přijde pořádný liják, hned se začnou dít věci. Velké věci! Tak jako les začíná po dešti voňet a nádherně se zelenat, vaše pleťové buňky začnou krásně bujet a zvětšovat se. Budou nádherně šťavnaté a velké a bude na ně krása pohledět. Budou radostné a zářící. Jen si to představte!

A přitom stačí tak málo.

plet a voda

Prostě je zalijte!

Zevnitř. Jen vodou, nic dalšího nepotřebujete. Ta voda k nim však musí přicházet pravidelně. V pravidelných dávkách a v dostatečném množství. Každý den. Každou hodinu.

Představte si, že je vaše pleť jako květina. Když květinu budete zalévat jen nárazově, stane se jedno. Velmi pravděpodobně stejně uschne. Nárazově jí voda spíš ublíží, hlína bude ve květináči zahnívat a listy květiny budou mít suché fleky.

A náprava? Trvá dlouho. Ale i taková květina jde zachránit.

Pochopila. Začala přemýšlet jinak. A už po dvou týdnech jsem dostala super zprávu. Je to lepší! Pleť už není tak suchá. Cítí, jak se pomalu vypíná, jak se buňky plní vodou. Teď už jen vytrvat a udělat si z toho návyk.

Každodenní.

S touto malou změnou může hned DNES začít každá z vás.

Nemusíte čekat, až vaše pleť bude zoufale volat po zalití a po vodě. Až se pleťové buňky zmenší a scvrknou jako houby v suchu.

Ideálně dopřejte své pleti a tělu vodu hned po probuzení. Mějte u postele sklenici vody už přes noc. Nejen, že ji hned po probuzení vypijete a dodáte tak pleti i tělu okamžitě první kapku vláhy, zároveň se voda přes noc uleží a zbaví se všeho, co do ní nepatří. Zbaví se chemie, chlóru. Přes noc odstátá voda má další přednost, pokojová teplota je pro tělo po ránu nejvhodnější. Ledová voda tělo šokuje a zbytečně ho vyčerpává.

plet a voda

Nezapomeňte, že vaše tělo po osmihodinovém spánku po vodě jen volá a uděláte mu tak velkou službu. Voda pomůže nejen vaší pleti. Pomáhá léčit mnohé neduhy vašeho těla – bolesti hlavy, zácpu, pomáhá při snižování váhy nebo i při cukrovce. Voda tělo uklidňuje a nabíjí novou energií.

Začnou se dít zázraky

Výbornou službu tělu uděláte, když do vody vymačkáte šťávu z půlky citrónu. Citrón působí jako dezinfekce. Když každé ráno vypijete na lačno velkou sklenici vody s citrónem, začnou se dít zázraky. Nastartuje se metabolismus, pleť se začne čistit a tělo detoxikovat. Zároveň pozitivně působí na imunitní systém a posiluje ho.

Buďte tedy na sebe, své tělo a svou pleť milé. To, jak se o svoje pleťové buňky, vzhled a celé tělo začnete starat dnes, určí, jak bude vypadat zítra.

Začněte své buňky prostě správně zalívat. Pijte v průběhu celého dne a minimálně dva až tři litry čisté vody. Nepočítejte do pití čaj, kávu ani alkohol. Ty vaše pleťové buňky pěkně ždímou, takže pak o to víc potřebují další vodu.

Uvidíte, jak se to za měsíc projeví na vašem vzhledu.

Tak kdy začnete vy?

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře