PROBUĎ SVŮJ STYL I ŠATNÍK

A rozkveť s jarem!

Nepromeškej jediný jarní online workshop o stylu a oblékání! Odneseš si nestárnoucí stylistická pravidla a vytvoříš skvělé jarní outfity. Začínáme 11.4.

1 zásadní dovednost pro STYLOVÝ ŠATNÍK, bez které se neobejdete (a můžete s ní začít hned)

Dnešní magickou minutovku zaměříme na téma stylu a oblékání a na zásadní dovednost, kterou potřebujete umět k tomu, abyste si vědomě tvořily stylový, udržitelný a kvalitní šatník.

Často dostávám od svých klientek v online kurzech otázku:

Jak začít měnit šatník, aby byl udržitelný a nadčasový.

A odpověď na ni nejde vměstnat do několika slov. Proto vám dneska chci říct jednu zásadní dovednost, se kterou můžete začít hned a pomůže vám okamžitě k tomu, abyste ve své skříni měly udržitelné a nadčasové kousky.

Pusťte si video nebo čtěte dál:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Odpověď na otázku jak začít měnit šatník, aby byl udržitelný a nadčasový by totiž mohla být na několikahodinové povídání. Abyste lépe pochopily souvislosti, tak vám to přirovnám k něčemu, co všechny moc dobře znáte a umíte si představit.  

Stylový a udržitelný šatník je jako stylové jídlo

Zkuste si představit, že se vás zeptám, Jak začít vařit nezapomenutelné a skvěle chutnající jídlo.

Možná vám začne postupně docházet, že odpověď není tak jednoduchá a že je to cesta, kterou potřebujete projít a naučit se na ní nové věci a dovednosti, abyste vařily nezapomenutelná a skvělá jídla.

Nejdřív nejspíš ochutnáte různé druhy jídla a zorientovat se, abyste si samy věděly, co chcete vařit, jestli vám sedí česká kuchyně, asijská nebo italská. Jestli jsou vaším šálkem kávy skvěle uvařené špagety, vegetariánský salát nebo indická čočkový dhál s kokosovým mlékem.

Pak vám určitě pomůže nějaká kuchařka a recept, jak na to, než se to naučíte podle sebe. A taky potřebujete mít ty správné ingredience, které do toho jídla dáte.

Jak tvořit udržitelný a nadčasový šatník?

A takto bych mohla pokračovat, ale myslím, že se chápeme. 

Je to podobné s tím, jak vědomě tvořit udržitelný a nadčasový šatník.

I v oblékání potřebujete chápat svůj styl, naučit se základní principy v šatníku a základní stylistická pravidla, díky kterým budete uměl líp kombinovat oblečení, taky díky nim pochopíte který střihy sluší vašemu typu postavy…. Tohle jsou všechno věci, které budete měnit postupně a zdokonalovat se v nich, ať už je vaše umění oblékání teď na jakékoli úrovni. 

A protože se tohle může zdát na začátek jako velké sousto, tak vám v dnešní minutovce chci říct jednu základní dovednost, kterou můžete začít dělat hned, aby byl váš šatník udržitelný a nadčasový.

Začněte číst správně visačky na oblečení

Když to takto řeknu, možná si spousta z vás hned vybavila visačky, na které při nákupu oblečení koukáte jako první. Je to ta, kde najdete cenu oblečení v nejrůznějších měnách a taky velikost oblečení.

Tak přesně o této visačce nemluvím.

Ano, cena je důležitá, ale pro nadčasový a udržitelný šatník je podstatná visačka, která vám řekne něco o kvalitě oblečení a materiálu, ze kterého je oblečení vyrobené. 

A tahle visačka nebývá z ceny… záměrně.

Jenže cena mnohdy není tím hlavním ukazatelem kvality a neplatí, že čím dražší, tím kvalitnější.

Proto změňte svůj nakupovací návyk ve čtení visaček a nečtěte je na autopilota

Jestli chcete začít tvořit udržitelný a nadčasový šatník, začněte se od dalšího nákupu dívat detailněji na visačky o materiálovém složení oblečení, které si chcete koupit a vybírejte si udržitelné kvalitní materiály nebo směsi materiálů.

Tohle je totiž zásadní dovednost a první krok, který můžete už teď udělat, abyste si další kousek do šatníku koupily vědomě a s ohledem na stylovost a udržitelnost.

Tuhle visačku ve většině případů najdete uvnitř oblečení, to znamená potřebujete věnovat čas tomu ji najít, bývá zašitá z rubové strany ve švu a je na ní napsané přesné složení, jak daný výrobek prát a jak o něj pečovat. A často to bývá to, co většina žen okamžitě při prvním nošení odstřihne, protože to může zavazet.

Tak přesně to je ta visačka, kterou můžete začít hned číst, i když ještě nemáte jasno v tom, jaký je přesně váš styl, třídíte šatník nebo se chystáte na nákupy. Když vám v obchodě padne něco do oka a bude se vám to líbit, podívejte se nejdřív na visačku a teprve potom na cenu. 

Projděte si touto optikou i oblečení, které ve svém šatníku už máte. A můžete si u toho vždy připomenout přirovnání k jídlu a vaření – když chcete uvařit nebo si koupit dobré jídlo, tak to začíná u kvalitních surovin a ingrediencí – takže taky čtete složení na obalu surovin, které si kupujete.

A rozhodněte se, jestli právě z těchto surovin chcete vědomě tvořit svůj šatník, který podporuje vaši osobnost a ženskost.

Přesně to je totiž skvělým krokem k tvoření udržitelného a nadčasového šatníku.

Tak ať se vám krásně tvoří a ať se svým oblečením umíte kouzlit, ode mě je to dneska vše a těším se u dalšího videa.

Míša

Co kdyby vás oblékání bavilo a šlo vám s lehkostí?

Pokud máte chuť  cítit se ve svém oblečení víc sebevědomě, umět jednotlivé kousky líp kombinovat, chápat svůj styl, vědět, co vám skutečně sluší a hlavně líbit se v tom sama sobě, tenhle pomocník se vám bude hodit.

 

Pomohl stovkám žen a jestli patříte k těm, které chtějí vzít svůj styl do svých rukou, jste na řadě. Když to zvládly ony, zvládnete to taky!

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře