[VIDEO] Proč na péči o sebe nemáte čas?

Proč na péči o sebe nemáte čas? Taky jste si už někdy položila tuto otázku? Mám pro vás odpověď od srdce. Nevím, jestli se vám bude líbit, ale i tak si poslechněte toto video. Má 4 minuty a 12 vteřin a najdete v něm odpověď.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A pokud nemáte ráda videa, tak si přečtěte následující řádky

Často kolem sebe slýchám věty, které končí nebo začínají slovy:

To nejde, není na to čas. Nestíhám, nevím, kdy bych to dělala. Musím dělat to a ono, na sebe už prostě nezbývá ani minuta.

Mladé slečny, zralé ženy i maminky zapomínají na péči o sebe a tráví čas hledáním štěstí a spokojenosti všude okolo v tom vnějším světě. Touží najít toho pravého, touží najít skvělou práci, která je bude bavit a naplňovat, touží mít spokojené a šťastné děti, touží mít hodně peněz na účtu, ideální dům, auto nebo si užít exotickou dovolenou.

Těší se, že štěstí přijde až se zamilují, až děti vyrostou, až začnou cvičit, až přestanou mlsat nebo jíst fast foody.

Pořád se těší se na až někdy…

Proto na sebe samotnou mají tak málo času.

Vět o nestíhání lítá všude okolo tolik, že mě čím dál víc přepadá touha je všechny pochytat a zavřít do jedné velké ohrady. A už je nepustit ven.

Ta slova a věty jsou ale vlastně jen odrazem toho, jak nám samotným na sobě záleží.

Jsou odrazem toho, jak si vážíme našeho těla, jak milujeme svůj vnitřní klid a co jsme ochotny udělat pro svoji spokojenost. Jsou vlastně jen odrazem naší sebelásky a toho, jak moc jsme samy pro sebe důležité. Jsou odrazem toho, jak důležitý je pro nás náš život.

Protože kdo na tomto světě si zaslouží víc pozornosti a péče než ten nejdůležitější člověk na světě?

Člověk, na kterého se každé ráno díváme do zrcadla.

A možná můžete namítat, že vaše děti a rodina jsou důležitější než vy. Ale není to jen další výmluva?

I naše děti přece chtějí mámu, která je spokojená, usměvavá a líbí se sama sobě. Chtějí se učit sebelásce od někoho, kdo jim každý den bude ukazovat, jak na to. Jak si s láskou dopřát chvilku pro sebe, jak se s láskou odměnit skvělým jídlem, jak s láskou pečovat o své tělo a jak se na sebe s láskou a respektem dívat do zrcadla.

Není to o tom, že na péči o sebe nemáme ve svých životech čas

Je to o tom, že právě teď a v tuto chvíli, si ten čas na péči o sebe jednoduše udělat nechceme. Upřednostníme špinavé nádobí, nevyžehlené prádlo, pracovní prezentaci nebo nekonečný seriál v televizi. Upřednostníme až pak před tady a teď.

Jestli na světě existuje jediná spravedlnost, je to právě čas.

Všichni máme svých 24 hodin denně a je jen na nás, jak je prožijeme. Ani jednu minutu nemůžeme vrátit zpátky a neprožijeme dvakrát ten stejný den. Každá z nás má možnost užít si každý jeden den tak, jako by byl náš poslední. Je to jen naše volba, naše rozhodnutí.

Často se v životě ženeme za štěstím a po té cestě zapomínáme na sebe

Trápíme se tím, co už nezměníme nebo necháme naše myšlenky utíkat dopředu, žijeme v budoucnosti, a představujeme si, jaké to jednou bude. A pro samé trápení nebo snění odkládáme věci na potom. Na až pak a na později. Ale ty věci se mohou stát jen v jeden jediný okamžik. Právě teď.

Proto vás chci ze srdce poprosit, abyste se každý den vědomě na chvilku zastavily. Abyste si každý den vědomě dopřály pět minut a položily samy sobě otázku.

Co dnes můžu dopřát té nejdůležitější bytosti na tomto světě? Co dnes můžu dopřát sama sobě?

Víc času na péči o sebe bez stresu a bez výčitek?
Jde to. I když máte děti, náročnou práci nebo podnikání. 

Nastavte si vědomě mysl tak, aby se ČAS NA SEBE stal každodenní součástí vašeho ženského života.

Už za 7 dní se probudíte do světa, kde čas na sebe dokážete s lehkostí najít i v každodenním shonu s dětmi, domácností nebo prací.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře