Za trest nebo za odměnu?

“Uaaa stejně na mě nic nefunguje!” Pomyslela jsem si bezradně, pokrčila rameny a o trochu víc nenáviděla váhu v koupelně.

Byla jsem v prváku na vysoké a ta zatracená rafička neukazovala ani gram míň. Každý ráno mě přiváděla k pocitu vzteku. Takto to přece nechci! Snažit se a výsledky nikde.

Trvalo to dlouho. Tak dlouho, že jsem se pak zapomněla vážit. A víte, co se stalo? Za šest měsíců nevážení ukazovala váha o necelých 10kg míň!

Nezačala jsem držet zázračnou dietu ani cvičit do úmoru. Změnila jsem jednu jedinou věc, která mě brzdila ve výsledcích. Od té doby si na ni dávám při každé změně nejen v péči o sebe fakt pozor, protože to zoufalství, když se snažím a výsledky nikde, to fakt zažívat nechci.

Jestli vy taky ne, pusťte si krátké video (4:47) a udělejte tu jednu jedinou věc.  Může to být totiž jinak!
Víc si poslechněte ve videu:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pokud právě teď nemůžete poslouchat video, přečtěte si celý text videa v psané podobě:

Zažila jste někdy už ve svém životě situaci, že se o něco urputně snažíte, ale…

Výsledky se pořád nedostavují?

Třeba u každého jídla přemýšlíte nad tím, jestli není moc kalorické a pečlivě si hlídáte složení, protože se snažíte shodit pár přebytečných kil nebo dvakrát týdně obujete před odchodem do práce tenisky a jdete si zaběhat svoji oblíbenou trasu, nebo si každý den si čistíte pleť, díváte se do zrcadla, staráte se o ni a máte pocit, že pro ni děláte hodně.

Ale výsledky se ani v jednom případě pořád ne a ne dostavit a nejsou takové, jaké by vám dělaly radost.

Váha pořád ukazuje stejné číslo, svaly se po běhu třeba se vůbec nerýsují nebo aspoň ne tak rychle, jak byste chtěla, a pleť pořád vypadá unavená, trápí vás pupínky i vrásky pořád přibývají. Vy se snažíte se a výsledky nikde.

Je to frustrující

A dost pravděpodobně vás to štve. Myslím, že tohle zažila ve svém životě snad každá z nás.

Přitom to může být všechno úplně jinak. Výsledky se můžou dostavit velmi lehce a poměrně rychle, když nezapomenete na jednu zásadní věc. Ať chcete změnit ve svém životě cokoli nebo změnit něco v péči o sebe, je důležité tady na tuhle zásadní věc myslet. A co to je?

Co je tou nejdůležitější věcí, která úspěch a vaše výsledky ovlivňuje?

Je to vaše energie.
To, s jakou energií věci pro sebe děláte.

Spousta žen se totiž sice pustí do změn a začnou dělat v péči o sebe konkrétní kroky, ale zapomenou se podívat na to, jaká energie byla tím impulsem ke změně a jaká energie potom jede v jejich mysli na pozadí, když tu konkrétní věc dělají.

Jestli to je energie radosti a lásky, nebo spíš energie strachu a trestu.

Je to obrovský rozdíl

Je totiž obrovský rozdíl, jestli každý den přemýšlíte nad zdravým jídlem s tím, že máte radost, že pro sebe a pro svoje tělo, mysl a zdraví v tu chvíli děláte něco prospěšného a že se třeba budete lépe cítit a plná energie.

Nebo jestli vám při každém jídle ve vaší mysli možná nevědomě běží negativní energie toho, že musíte sníst málo, abyste nepřibrala, že vám to třeba nebude chutnat, protože je to nemastné a neslané a jíte to vlastně jenom s tou energií, abyste po to nenabrala. (Protože se potřebujete zbavit pár zbytečných kilogramů.)

Stejně tak když pečujete o svoji pleť, výsledky jsou úplně jiné, když ráno a večer u těch konkrétních činností v koupelně využíváte energii lásky a radosti a víte, že pleti v tu chvíli dopřáváte péči, dodáváte jí výživu a pomáháte vědomě k její regeneraci, než když se díváte do zrcadla a při čištění pleti a krémování myslíte na to, že se musíte zbavit tady toho pupínku nebo vyrážky nebo že chcete vyhladit vrásky a ony tam prostě pořád jsou.

Při každé činnosti vždycky máte volbu, jakou energii si vyberete

Jestli ty věci v péči o sebe budete dělat s láskou a za odměnu nebo za trest a se strachem.

Já sama jsem tu velkou moc energie a našich myšlenek začala sledovat už na vysoké škole, kdy jsem během šesti měsíců zhubla necelých deset kilo a vůbec jsem se o to nemusela moc snažit. Tehdy jsem začala ty věci dělat spíš pro sebe a pro radost, vůbec jsem neměla za cíl hubnout a najednou to šlo samo.

Do té doby, když jsem přemýšlela nad čímkoli, co jsem pro sebe dělala, tak byly moje myšlenky plné strachu, že: nejsem dost hezká, že nejsem dost dobrá, že se mi ty věci zase nepodaří a že na mě nic nefunguje.

Dneska mám pro vás proto pozvánku.

Začněte pozorovat, s jakou energií činnosti ve svém životě a v péči o sebe děláte.

Děláte je se strachem a za trest nebo s láskou a za odměnu?

***

Držím vám palce, ať se umíte odměňovat i v těch nejmenších maličkostech, náš ženský svět je pak rázem nádhernější!
Míša


Chcete se cítit víc sebevědomě a žensky?

Přidejte se do 5týdenního programu

MAGICKY ŽENSKÁ PLEŤ

Naučte se ucelený systém péče o pleť, který vaší pleti pomůže vypadat skvěle i bez nalíčení. A vám s pěknou pletí zářit a cítit se spokojeně. Vaše ženskost i sebevědomí vystřelí do oblak. To vám garantuji. Osobně vás ve změnách podpořím.

Přihlášky jsou otevřené právě teď.
V tomto roce otvírám jediný běh kurzu, přihlásit se můžete do 4.3.2021. 
Víc informací tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře