Oblíbený online kurz TRIÁDA na pár dní OTEVŘENÝ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

[VIDEO] 5 PROČ? Najděte příčinu vaší nespokojenosti

Technika 5 proc

Dneska pro vás mám něco úžasně praktického. Oliver měl o víkendu narozeniny a já jsem si při tom slavení vzpomněla na dobu, kdy jsem při pohledu do zrcadla zažívala okamžiky plné negativních pocitů, myšlenek a nálad. Mnohdy mi to zkazilo celý den (někdy i noc). A tak jsem se snažila najít, odkud ty pocity nespokojenosti pramení.

JENŽE jsem často klouzala jen po povrchu a ty skutečné příčiny a strachy, které jsou ukryté hluboko, ne a ne najít. A pak jsem znovu-objevila poklad. Otázku, kterou známe všechny, jen ji často neumíme užitečně používat. Tak vás to dneska naučím, chcete?

Natočila jsem pro vás jednoduchou techniku, která pomůže každé z vás, která se těch hloubek uvnitř sebe samotné nebojíte. A to nejen v oblasti vědomé péče o sebe, ale ve vztahu s muži, s dětmi, v práci… Během pár minut jednoduše kouknete do hlubin vaší ženské duše.

Video s technikou pro vaši pohodu spustíte kliknutím na video:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nebo pokud raději čtete, můžete pokračovat ve čtení:

Technika, o které mluvím, je velmi jednoduchá, zabere vám pár minut času a najdete díky ní skutečně „jádro pudla“. Technika, o které mluvím, se jmenuje 5 P – 5 PROČ

Technika 5 Proč?

Možná si vzpomenete na malé děti, když se učí mluvit a chápat svět a ptají se: „Mami a proč? A proč? A proč?“

A my už jsme se ozbrojily a nechceme na ni odpovídat. Ale právě tahle otázka dokáže každou z vás dostat skutečně k jádru věci. A tak vás zvu k tomu, až příště budete mít špatnou náladu, nebo se podíváte do zrcadla a budete mít pocit, že je prostě něco blbě, tak se zeptejte sama sebe: A proč?

Jedno PROČ nestačí

Ale pozor. Ne jenom jednou! Protože jedno proč je pro váš mozek jenom o tom, že najde nejjednodušší odpověď. Najde to, co je úplně nejsnazší pojmenovat a svalit na to vinu. Abyste se dostala skutečně k jádru věci, je potřeba, abyste si to A proč? řekla pětkrát. Čím víckrát si jej řeknete, půjdete víc do hloubky.

Zjistíte, že vaše první odpověď na vaše první proč vůbec nemusí být relevantní. Možná zjistíte, že když se zeptáte na 5 proč po sobě, tak vás ta odpověď překvapí.

Já sama, když jsem začala techniku 5 proč používat, tak jsem začala v momentě, kdy jsem řídila jako manažerka týmy a šlo hodně o efektivitu. Ale zjistila jsem, že když tuhle techniku použiju i v soukromém životě na věci a na otázky, jak se cítím, zjišťuju, že když si položím 5 proč, dostanu se vesměs k nějakým strachům.

Uvedu vám to na příkladu:

Stačí, když se vzbudíte a máte špatnou náladu a řeknete si před zrcadlem: Proč mám špatnou náladu?
—-

První odpověď vašeho mozku by mohla být: Protože jsem málo spala.

„Proč jsem se málo vyspala?“ Hmm, protože jsem šla spát třeba pozdě.

„A proč jsem šla spát pozdě?“ Protože jsem se snažila dokončit věci, které jsem si myslela, že musím dokončit.

„A proč jsem si myslela, že je musím dokončit?“ No protože jsem se snažila si dokázat, že jsem prostě dobrá.

„A proč jsem se snažila dokázat, že jsem dobrá?“ A… teď už začínáme být v hloubce a začínáme být v odpovědích, které by vás možná na první pohled nenapadly.

Když půjdete do hloubky a zeptáte se 5 Proč na věci, které vás trápí,  tak začnete řešit vaše problémy z jádra odkud pramení. Nebudete se zabývat povrchem, nepůjdete jen po tom, co je prvoplánově nejjednodušší a na co můžete svalit vinu.

Technika 5 PROČ vás naučí být spokojenější

Tahle technika funguje skvěle na všechno. Nejenom na věci, které vás trápí ohledně vzhledu, ať už je to fakt, že se večer přejíte, vypijete dvě sklenice vína navíc nebo jste chtěla jít cvičit a třeba jste nešla.

Zeptejte se v momentě, kdy máte pocit, že si chcete něco vyčítat, že kvůli tomu máte špatnou náladu, svých 5 proč.

5 proč je technika, která vás skutečně naučí, jak být v životě spokojenější, protože budete řešit věci, které jsou skutečně podstatné a nebudete plýtvat časem na něco, co je pro vás jenom výmluva.

***

Takže držím vám palce, přeji ať se vám vašich 5 Proč líbí, ať se vám daří a dejte mi vědět, jak se vám s touhle technikou pracuje a co nového vám do života přinesla.

Mějte se hezky! Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře