Oblíbený online kurz TRIÁDA na pár dní OTEVŘENÝ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

7 knížek pro každou ženu. Potěší vaše srdce, duši i krásu

Poslední dobou jsem měla nějak moc nabito.  Možná to znáte taky… Něco si umanete a musíte to dodělat stůj co stůj. Hlava nehlava se řítíte dopředu a zapomenete poslouchat, co na to vypětí říká vaše tělo a duše.

Paličatá ženská, říkala jsem si dnes ráno před zrcadlem, když jsem viděla ty kruhy pod očima z nevyspání.  No jo… byly tam. A ta pleť taky zrovna nezářila.

Ale víte co? Zářily mi oči!

Konečně jsme dokončili super pomocníka pro všechny vášnivé cestovatele (jestli i vaše duše miluje cestování, tak mrkněte tady >>). Byla to fuška, ale už teď nám chodí skvělé ohlasy a my mu ze srdce přejeme, ať pomáhá, kde se dá.

Možná taky znáte ten pocit, kdy máte sice radost z dokončené práce, ale jinak byste se tak nejraději zavřela a jako medvěd usnula zimním spánkem. Mám pocit, že kdyby se mi to nááhodou podařilo, mohly by vedle mě padat bomby. Moje spánková deprivace za poslední měsíce pěkně nabírá na obrátkách.

A tak jsem si dala závazek. Slib. Záměr.

Víc  poslouchat svoje tělo a chovat se k němu s větším respektem. Relaxovat. Odpočívat. Uklidnit myšlenky.

A chci se s vámi o svůj slib sama sobě podělit. Za prvé – slíbit něco veřejně, je opravdu závazek. A za druhé to může být i pro vás inspirace 🙂

Slíbila jsem si, že si udělám zase čas na čtení.

Mám tolik nádherných knih v knihovně. A pokaždé, když navštívím knihkupectví, tak si nějakou přinesu. Takže mám vůči některým úžasným úlovkům opravdu rest. A teď ho napravím!

Jaké knihy přečtu znovu nebo poprvé? Tady jsou. Věřím, že v nich najdete spoustu inspirace a kreativní potravy pro vaše srdce, duši, mysl i krásu.

Představuji vám 7 knížek pro každou ženu. Potěší vaše srdce, duši i krásu

Kurandera a Hadí žena

Autor: Mamani Hernán Huarache

kurandera

 

Knížku Kurandera jsem přečetla jedním dechem tak před třemi lety. Je úžasná, plná ženské energie a síly (na fotce je knížka vydělaná z přebalu, někde se mi zatoulal, jak jsem ji půjčovala dál).

Úžasný duchovní román o hledání podstaty ženské síly  vás vystřelí do jiné dimenze. Do jiného světa, do světa peruánských indiánů a šamanů. Do světa ženské duše. Autorem je ale překvapivě MUŽ, Kečuánský indián a kurandero. Jeden z posledních žijících nositelů tradice dávných andských kuranderů, šamanů a léčitelů.

Člověk, který stále žije, i když mu lékaři předpovídali jasnou smrt.

Silný příběh o ženské cestě překonání strachu a odmítavých postojů z nových schopností a obzorů až po nalezení vnitřní síly, odvahy a vůle k tomu změnit a ovlivnit svůj osud. Příběh, který vám ukáže, jak se naučit znovu létat a nenechat si ustřihnout křídla.

Jakou já jsem měla radost, když jsem pod stromečkem rozbalila nově přeložený román autora – Hadí žena.  Na něj se fakt moc těším. Ještě jsem z něj nepřečetla ani řádku, ale už jen orlice na přebalu mi napovídá, že příběh o tom, jak se stát nezávislou, moudrou a silnou ženou, moje křída naučí létat zase o kousek výš.

Jak se stát Pařížankou… ať žijete kdekoli

Autorky:  Sophie Mas, Anne Berest, Audrey Diwan, Caroline De Maigret

jak se stat parizankou

Tuto knížku miluju (myslím, že je to i podle obalu opravdu znát).

Nejčastěji ji JEN TAK vezmu, otevřu náhodně na nějaké stránce a kousek si přečtu. Pokaždé v ní najdu něco, co mě pobaví, inspiruje, donutí se zamyslet. Nad krásou, nad vkusem, nad oblékáním, nad nadčasovým přístupem k ženské eleganci.

Vždycky mi vykouzlí úsměv na rtech, protože je asi pravdou, že Pařížanku prostě můžete z Paříže odvézt kamkoli, ale její šarm jí NIKDY nevezmete. A určitě by s grácií sobě vlastní zvládla jakoukoli dobrodružnou cestu do neznáma.

Pojďme se od nich inspirovat!

A u francouzského šarmu ještě chvíli zůstaneme.

Francouzky zrají jako víno

Autor: Mireille Guilianová

francouzky zraji jako vino

Tato malá knížečka se čte jedním dechem. Jak stárnout s grácií?

Jak neztratit šarm, i když vrásky přibývají?

Jak se milovat, smát se i pracovat a ve své kůži se cítit dobře… tak tohle všechno na stránkách této knihy najdete. Vleze se vám do kabelky a kapitoly jako „Krása s kapkou líčení a manikůrou“ nebo „seniorská kuchyně“ by prostě měla číst každá žena, která to se svou ženskou krásou myslí vážně 🙂

Coco Chanel  pohled zblízka

Autorka: Lisa Chaneyová

knizky pro zeny coco chanel

„Capel říkal: Nezapomínej, že jsi žena. Velmi často na to zapomínám.

Těmito slovy začíná životopis Coco Chanel. Ženy, která způsobila revoluci v dámském odívání a stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století.

Žádná červená knihovna, žádná velká romantika. Inspirace psaná životem. Sousta uvědomění, pokora, obdiv. Je krásné, že se můžeme  inspirovat od krásných, moudrých a úspěšných žen, které už mezi námi nejsou. Ale něco velkého tu po nich zůstalo.

„Po čtyřicítce už žádná žena není mladá, avšak neodolatelná může být v každém věku.“ Coco Chanel

 

A pak taky něco z domácího pera 🙂

P.S.

Autorka: Aňa Geislerová

PS

Moc  mile a čtivým stylem sepsané deníkové zápisky skvělé herečky.

Aňu mám ráda, protože ať je nalíčená nebo nenalíčená, působí vždy skvěle žensky. Miluje výrazné rtěnky a její styl oblékání má prostě šmrnc. Její knížka mi tedy nemohla v knihovně chybět.

Patříte k ženám, které nemají na čtení moc času a zvládnou přečíst za den tak maximálně dvě stránky? Tak tohle je právě pro vás. Vtipné příběhy, naprostá upřímnost, humor. Příběhy z běžného života, podobné těm našim. Kniha je nádherná i svým vzhledem a úžasnými ilustracemi.

Kouzla oblékání aneb to nejdůležitější pro váš šik styling

Autor: Michala Měřínská

No, trošku si přihodím polínko. Možná už po tomto ebooku pokukujete delší dobu a pořád si říkáte, mám nebo nemám? Jaro je tu a kdy jindy udělat pořádný vítr v našem šatníku?

Vzdáváte už předem nákupy oblečení, protože máte dojem, že hledání toho pravého kousku pro vás je jako hledání jehly v kupce sena?

Máte někdy zoufalý pocit, když ráno spěcháte do práce, stojíte před nacpanou skříní, ale ZASE NEMÁTE CO NA SEBE? Máte pocit, že nevíte, jak se jednoduše přesto elegantně obléknout?

styling eBook Kouzla oblékání

V této elektronické knize najdete to nejdůležitější na jednom místě, co vám pomůže svůj šatník milovat.

Inspirujte se a buďte díky oblečení i ve všední den nevšední ♥

 

 

 

 

Přeji příjemné chvíle nad stránkami knih a ať je pro vás krása a péče o sebe radostí.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře