Acai bowl aneb recept, díky kterému se budete těšit na zazvonění budíku

V poklusu, s dětmi za zády chystají snídani i svačiny dohromady, chleba se šunkou ukusují při líčení a kávu možná dopijí v autě. Na sklenici vody si často vzpomenou až na obědě nebo odpoledne. Uštvané, strhané a hlavně naštvané při každém pohledu do zrcadla.

Taková je často realita českých žen, když se podíváte pod pokličku jejich běžného rána.

Jste na tom podobně?

Pravděpodobně každá z vás znáte momenty, kdy ráno rozlepíte oči a cítíte se jako zbitej pes. Nenávidíte budík, nechce se vám z vyhřátých peřin a jenom představa cesty do práce vás bolí. Nebaví vás to a nevíte, jak z toho ven.

Co kdybych vám řekla, že když budete chtít, můžete i taková rána jako mávnutím kouzelného proutku proměnit na vynikající zážitek? Líbí? Tak vám dnes prozradím skvělý recept, díky kterému se na zazvonění budíku budete těšit.

Jak začnete den, tak jej i prožijete

Nevím jak vy, ale já si neumím představit, že by moje krása a ženskost kvetly bez úžasné snídaně. Je to můj každodenní rituál a nejvíc si jej užívám o víkendech, kdy jsme doma celá rodina.

Někdy si říkám, že jsem se mohla klidně narodit ve Francii. Víte, Francouzky si totiž umí skutečně najít radost ve zdánlivých maličkostech. Nejen v módě a oblékání, ale především v jídle. Vychutnávají každé sousto i vůni, snídají pomalu, čtou si nebo se u stolu baví a u toho všeho se usmívají samozřejmě s úžasně slušivou červenou rtěnkou na rtech. 🙂

Zeptám na rovinu i vás. Jak vypadají vaše rána?

Kolik času skutečně vědomě ráno dopřejete sobě a kolik času věnujete tomu, abyste svému tělu, své vnitřní i vnější kráse skutečně dopřála každý den po ránu pořádnou porci lásky?

Ano, té, co prochází žaludkem.

Živě mám před očima momenty, kdy jsem si sama myslela, že snídaně pro mé tělo není podstatná. Snídat doma před odchodem do práce, to pro mě bylo totální sci-fi.

Když se mi povedl den, koupila jsem si po cestě do práce čerstvé pečivo a k tomu sýr nebo jogurt a bez přemýšlení jsem to do sebe nasoukala před monitorem počítače, když jsem hned po příchodu do práce začala vyřizovat emaily. Když se to nepovedlo, vlastně jsem ke snídani měla často až oběd.

Asi si umíte představit, jak jsem vypadala v zrcadle. Strhané rysy, unavená pleť a kruhy pod očima, které nezakryl ani make-up. To NIC, co jsem dávala svému tělu, se na mém vzhledu i kráse samozřejmě velmi rychle podepsalo. A nejen na pleti, ale i kvalita vlasů, nehtů i moje nálada, šly někam do háje.

A co vaše energie?

Zkuste teď na chvíli zavřít oči a vzpomenout si, co jste posledních pět dní ráno svému tělu dopřála za energii. A jak jste se po snídani cítila? Nabitá a plná úsměvu, nebo to bylo spíš odbyté cosi ve formě rychlé housky po cestě do práce?

Pokud patříte spíš k těm, které mají pocit, že na snídani není ve vašem nabitém programu čas, tak se teď skutečně zastavte. Jak píšu na prvních stránkách mé knihy Magicky ženská… Nic na světě není náhoda a není náhoda, že čtete právě teď tento článek.

Právě teď nejspíš nastal nejvhodnější čas na změny.

To, jak prožijete den se skutečně odvíjí už od toho, jaké si uděláte ráno. A to, jestli vaše krása pokvete a jestli se i vnitřně budete cítit nabitá energií, přímo úměrně souvisí s tím, jak kvalitně snídáte.

A tak s vámi chci dnes sdílet doslova energetickou bombu pro vaši krásu. Recept na snídani, která je jednoduchá, rychlá, zdravá a navíc excelentně chutná. Snídani, u které se přesunete v mysli na zasluněné pláže a představíte si šumění vln a rozehřátý písek. Snídani, která vás hned ráno vystřelí do výšin vašeho emočního výtahu a budete celý den doslova zářit energii přírody do světa. Prostě si ji zamilujete.

Acai bowl – co  to je? Seznamte se

Pokud už acai bowl znáte, palec nahoru! Věřím, že jste teď utvrdila, že je to prostě pecka a budete si ji ke snídani dál užívat. Ale pokud jste ji ještě nezkoušela, tak vám řeknu jedno. To prostě musíte zažít! 🙂

Skutečně jsem si tuto dobrotu oblíbila a pokaždé, když si acai bowl připravím k snídani, připadám si jak ten růžový králík Duracel. Energie mám fakt na rozdávání! A dokonce i můj muž se po ní olizuje.

Zázračné fialové bobulky – skutečný dar přírody

Acai (čtěte Asají) jsou plody palmy, která roste přímo v srdci amazonských pralesů. Ta palma se jmenuje Euterpe brazilská a její plody snídají i domorodci. Představte si je jako malé borůvky nebo třeba rybíz. Je to ovoce s největším obsahem antioxidantů na světe a považuje se za jednu z nejzdravějších potravin planety. Podporuje imunitu, chrání cévy a srdce, regeneruje svaly, podporuje činnost mozku a dodává energii každé buňce vašeho těla. Včetně vaší pleti, vlasů a nehtů.

Acai můžete koupit buď jako přímo zmrazenou dužinu nebo sušené a nadrcené na jemný prášek (já mám třeba tento). Prášek z plodů Acai používám raději, protože stačí do snídaně přimíchat jednu lžičku a máte hotovo.

Acai bowl recept

Jaký je můj nejoblíbenější recept na acai bowl? Nejvhojdnější je Acai přidávat jako součást snídaní a konzumovat je v koktejlu, ve smoothie nebo přidat do ovocné hustější kaše. Tady už máte moji nej variantu, jak si Acai bowl připravuji.

Co budete potřebovat?

  • Mražené borůvky
  • Mražené maliny
  • Banán
  • Jogurt (bílý nebo višňový) – místo jogurtu můžete použít třeba i kokosové nebo sojové mléko, podle toho, co vám chutná. 
  • Acai prášek (1 čajová lžička)

Vše hodíte do mixéru (já používám klasický tyčový mixér) a krátce promícháte dohromady. Nalejete do misky a nahoru přidáte chia semínka, musli nebo ovesné vločky. Podle toho, co máte ráda.

Můžete vyzkoušet různé varianty, někdy si přidat goji, slunečnicová semínka, kokos, čerstvé maliny, borůvky nebo jahody. Prostě vše, co vás láká a zpříjemní vám ráno. 

Možná si teď říkáte, že je to časově náročné na přípravu. Pokud ten pocit máte, tak vás chci uklidnit, nebojte se a vyzkoušejte si to! Tuto dobrotu máte připravenou za 5 minut a skutečně si pochutnáte vy i vaše krása.

Užijte si zdravé snídání a nastartujte den tak, abyste vašemu tělu skutečně dopřála nálož energie. Věřte mi, že vaše krása díky pravidelné a kvalitní snídani jen pokvete. A víte co? Napište mi do komentářů vaše oblíbené tipy na zdravou snídani, těším se na inspiraci!

PS: Chcete si ještě víc vaše rána užívat a vypadat skutečně hned po ránu skvěle? Pak právě vás bude bavit tento e-book, stáhněte si jej zdarma. 

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře