Červená rtěnka vyhrává zlato. Neuvěříte kde!

Proč tomu nebudete věřit? Protože právě TAM byste ji nejspíš nečekaly. Červená rtěnka totiž stála na olympijské bedně na tom nejvyšším stupínku a dost jí to tam slušelo.

Předpokládám, že pokud jste na tom běžně se sledováním sportovního dění tak, jako já, klepete si teď na čelo, cože se ta Měřínská zbláznila. Ale držte se, ona se nezbláznila.

Červená rtěnka se skutečně krásně vyjímala na bedně na olympiádě v Riu a mě to donutilo zase k malému zamyšlení. Tak čtěte dál, je to zajímavý.

Proč zase ta červená rtěnka?

Tak se přiznejte, jestli vás tato myšlenka napadla. A jestli napadla, tak mi řekněte. Už jste ji zkusila? (pokud teď vrtíte hlavou, že vy nikdy nikdy nikdy červenou rtěnku nosit nebudete, tak ještě klikněte sem >>  Tento článek vám možná trošku vaše přesvědčení nahlodá).

K něčemu se vám teď přiznám.

Mám jedno velice neskromné přání

Moc bych si přála, aby se ženy nebály najít odvahu a naučily si taky trochu v líčení hrát. Nebát se a ukázat, že si věří a umí svoji krásu s trochou barev jednoduše a elegantně podtrhnout.

A jak to tak bývá (nejen v pohádkách), ty pravé a zajímavé informace za vámi přijdou vždycky včas.  A tak se ke mně dostalo i to, že se dokonce i v takové sportovní disciplíně, jako je vrh koulí, dbá na to, aby žena byla stále ženou.

Dost mě to samotnou překvapilo. Asi tohle pravidlo neplatí plošně, ale minimálně jedna vlaštovka přilétla a mně osobně udělala velkou radost.

Nejsem žádný sportovní fanda (ano, můj partner by mě možná nazval sportovním barbarem). Bez velkého mučení se přiznávám, že jsem se na olympiádu v Riu ještě nedívala. Rio mě zajímá spíš z pohledu cestovatelky, která miluje cestování na vlastní pěst. (Jak se jednou člověk sám vydá do Indonésie jen s krosnou na zádech, tak už to pak nejde jinak. Jestli vás zajímá proč, tak si rozhodně přečtěte tohle >>).

Červená rtěnka se dostala i na olympiádu

A najednou se ke mně z úst mé sestry vyřítí zpráva. Hele to musíš vidět! Červená rtěnka je i na olympiádě!

Cože? Jak jako na olympiádě?

 Americká koulařka Michelle Carter vyhrála zlatou olympijskou medaili ve vrhu koulí. A víš, co udělala, když si měla medaili převzít? Natřela si před kamerou rty červenou rtěnkou!

Wow! Paráda!

Michelle-carter-rio-2016-1250x750

Zdroj: http://www.athleticsweekly.com/

 

Proč mě to tak nadchlo?

Ta musí být chlap…

Jednoduše. Ruku na srdce. Co si na první pohled myslíte o ženě, která celý život běhá denně v teplákách na oválu a trénuje s docela těžkou koulí házení kamsi do dálky?

Nevím, jak to máte vy, já sama sobě přiznávám, že bych možná na první dobrou jednoduše řekla – ta musí být jak chlap, když hází koulí a ještě k tomu tak daleko. To ji asi žádný šminky, líčení a ženskost moc zajímat nebudou.

A vidíte, jaká je to blbost?

Běhá, maká na sobě, překonává sama sebe, dává do toho všechno. A pak přijde den D.

A jí se to povede! Jde si pro zlatou medaili a plní si životní sen.

A co udělá? Myslí na sebe a na to, že se při tom magickém okamžiku chce cítit žensky. Chce, aby jí to slušelo, aby si ten nezapomenutelný moment užila se vším všudy jako žena.

Protože my ženy můžeme!

Víte co, mohla by sama sobě říct…

  • Tady jde o výsledky, ve sportu rozhodně není důležitý, jak vypadám.
  • Ve sportu se na krásu nehraje (natož ve vrhu koulí, to není jak gymnastika).
  • Při takovém šíleném vypětí, jako je trénink na olympiádu, rozhodně nemám čas na to přemýšlet nad rtěnkou (a vidíte, ona ji sebou nesla na stadion!).
  • Nejdůležitější je medaile!

Ale v hlavě jí nejspíš běželo něco jiného. Možná věty:

Jsem dobrá!

Chci, aby celý svět viděl, že jsem dobrá a zároveň dobře vypadám. Chci, aby viděli, jak mi to s tou medailí sluší!

Jednoduše jí na sobě záleží a záleží jí na tom, jak se cítí a jak vypadá.
A červená rtěnka jednoduše vypadá dobře. A nejen to. Mluví za vás o vaší odvaze a sebejistotě.

A navíc rychle a lehce ženě dodá potřebný šmrnc. Ano. I té, která vrhá koulí. Protože i ona je žena, maminka, dcera, ségra. Zkrátka normální ženská, která se chce líbit.

Ví, že každá žena vypadá s trochou líčení prostě dobře.

Červená rtěnka je symbolem ženskosti

Je symbolem odvahy, elegance, sebevědomí. Přestaňte se jí bát, zkoušejte, experimentujte. I vy si zasloužíte ukázat světu, že se máte ráda, že na to máte a že se zkrátka ničeho neleknete (ani červené rtěnky ne).

červena rtenka

A jestli stále přemýšlíte, kudy tudy na vaši krásu, tak pro sebe něco udělejte. Něco malého změňte, začněte věci v péči o sebe dělat jednoduše trošku jinak.

Ano, zvu vás do akce!

Věnujte sama sobě čas a začtěte se do knihy Magicky ženská.
Může vám o vaší kráse, o vašich myšlenkách a lásce k sobě samotné hodně prozradit. Co všechno? Přečtěte si tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře