Online workshop ZDARMA

7 TAJEMSTVÍ

přitažlivého ženského vzhledu

Objev zásadní kroky v péči o pleť, líčení i stylu, které ti  pomůžou vypadat skvěle, zvednou ti sebevědomí a podpoří tvoji spokojenost.

Chyba přede mnou, chyba za mnou aneb pozor na zrady

To by si každá z nás přála. Kouknout se do zrcadla a s radostí a úsměvem na rtech se pochválit. Dívat se na bezchybnou pleť a neřešit žádné pupínky, černé tečky nebo suché fleky.

Místo toho se podíváme ráno do zrcadla a často náš vnitřní soudce okamžitě vyřkne opravdu hnusný ortel. „No ty zase vypadáš. Zrovna dneska ses musela tak vysypat?“ A pohodové ráno je v trapu. Nejradši bych toho soudce v hlavě rozkopala na malé kousky.

Nerozumíme tomu, proč se to stalo

Chceme se líbit. Chceme být krásné. Líčíme se rády a chceme, aby naše líčení vypadalo přirozeně. Ale někdy zapomínáme na základy.

Možná to nerady slyšíte, ale je to tak.

Vím to nejen z praxe, ale i z vašich emailů, které dostávám. A moc ráda vám na cestě za pěknou a zdravou pletí pomůžu. Protože pěkná pleť je základem dokonalého líčení. Pokud vaše pleť bude zářit, bude pro vás líčení jednodušší, zábavnější, rychlejší a budete do světa prostě jen zářit.

A ti zrádci se potutelně smějí za zády.

chyby v peci o plet

Protože se mě často na osobních schůzkách i v mailech ptáte, co děláte špatně, je dnešní článek o chybách. Byť jsem dlouholetá propagátorka pozitivního myšlení a slovo CHYBA se mi nelíbí, někdy je holt potřeba nazvat věci pravým jménem.

A zvlášť si posvítíme na ty mršky, které se na první pohled mohou zrádně tvářit, že pleti vlastně pomáháme.

A ono ejhle! Tváří se, že nám pomáhají a přitom je tomu právě naopak.

Všeho moc škodí

Pokud si pleť myjete a čistíte vícekrát denně, máte doma prvního zrádce. Děláte to zbytečně a ještě si škodíte. Odstraňujete z pleti přirozený film a vaše pleť zbytečně trpí a stárne. Je to jako se vším, nic se nemá zbytečně přehánět. Proto si zafixujte ranní a večerní rituál. Pleť není třeba čistit více jak dvakrát denně.

Ale dvakrát denně znamená opravdu dvakrát. 

Rozhodně ne průměrně, jak by jistě vypočítala moje sestra :).  Když jednou vynechám, tak to druhý den zvládnu dvakrát a vlastně se nic moc nestalo. No tak takto svoje pleťové buňky neoblafnete, milé dámy. Ráno a večer, každý den. Buďte opravdu, prosím, důsledné.

Trefte se do černého

Začne vás najednou pálit pleť, nebo se dokonce začne objevovat vyrážka? A nevíte proč?

Tak to možná úřaduje další zrada.

Zkuste zapřemýšlet, jestli jste náhodou nezměnila přípravky, které v péči o pleť používáte. Často totiž v dobré víře sáhnete v drogerii po něčem novém. Po zázračném krému nebo odličovadle z reklamy nebo z časopisu. Ale pro váš typ pleti to třeba není ten správný produkt, i když reklama hlásá zázraky.

Používání nesprávných prostředků v péči o pleť je další velmi častou chybou, která našim pleťovým buňkám bere krásu.

Takže jak těmto těžkostem předejít?

Nejprve se přesvědčte, že víte, jaký typ pleti máte a jaké přípravky jsou pro vás vhodné. Pak se v drogériích a parfumériích při výběru čistidel a krémů budete lépe orientovat.

A pokud si nebudete vědět rady tak moje druhá rada zní. Zeptejte se! Pokud máte pleť jakkoli problematickou, nebojte se zajít na osobní konzultaci nebo pro radu do lékárny, najdete tam cenově dostupnou a kvalitní kosmetiku. Ušetříte nejen čas, ale i peníze a vaše pleť bude spokojenější.

Nic se nejí příliš horké

chyby v peci o plet

Pokud jste milovnice horké vody, tak si vzpomeňte na přísloví, že „nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.“

Tohle přísloví můžeme s klidným srdcem aplikovat i v péči o pleť. Horká voda je pro pleťové buňky další zrada, která se na první pohled může tvářit jako převlečený kamarád. Příliš horká voda naše pleťové buňky prostě ničí, protože naši pokožku vysušuje. Důležité je uvědomit si tohle pravidlo hlavně v zimních měsících, kdy je naše pleť náchylnější kvůli velkým změnám teplot v místnostech a venku.

Dobrým trikem je naučit se čistit si obličej vlažnou vodou u umyvadla, nikoli ve sprše. U umyvadla totiž častěji použijeme studenější vodu, než jakou si sprchujeme tělo. Zní to logicky?

Náhražky nic nevyřeší

Máte za kamarády vlhčené odličovací ubrousky? Jooo, tak ti mohou být taky pěkní lumpové a zrádci, pokud je používáte k odličování make-upu a nečistot z pleti dlouhodobě a neustále.

Jsou samozřejmě super praktickými pomocníky pro rychlou očistu, když například ráda cestujete a chcete si pleť vyčistit po letu letadlem nebo pokud po práci běžíte s make-upem do posilovny nebo na hot jógu. Tak jsou perfektními a skvělými asistenty.

Ale měly by nám sloužit jednorázově a rozhodně nejsou náhražkou za kvalitní produkt na čištění pleti. Hlavně před spaním je potřeba pleť vyčistit opravdu kvalitně a na to fakt jen odličovací ubrousky nestačí. Používejte kvalitní odličovací přípravky a myslete na svoje oční okolí. To si zaslouží šetrnější a speciální péči.

Nedřete se zbytečně

Super přípravkem, který může zlepšit vzhled a kvalitu vaší pleti je peeling. Ale pozor, může to být další zrádce! Opět všeho s mírou. Zbytečně často se nedřete! Používejte podle vašeho typu pleti peeling maximálně dvakrát za týden, ať si pleť sama nepoškozujete.

chyby v peci o plet

Peeling používejte ideálně na noc, aby se pleť po jeho použití zregenerovala. Přes noc je totiž naše pokožka v režimu „obnovy“ a vytváří nové pleťové buňky a odstraňuje nečistoty. Uvidíte, jak se budete ráno cítit svěží.

Chcete se víc dozvědět o tom, jak o svoji pleť pečovat a jaké jsou jednoduché RITUÁLY v péči o pleť? Stáhněte si eBook ZDARMA.

Používáte k líčení jen řasenku a lesk na rty a už vás to nudí a chcete umět víc? Naučte se pod mým vedením postupy, jak se díky líčení rozzářit.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře