Vaše fotky jako magnet na spokojenost i krásu

Jsou pro vás vaše fotky jako magnet na spokojenost nebo přitahují spíš vašeho vnitřního kritika? Stačí jedno tajemství, aby vám to na fotkách skutečně slušelo. A dnes vám ho prozradím.

Přála bych vám totiž, abyste si zamilovala focení sama sebe. Ten pocit, kdy se podíváte na svoji fotografii, usmějete se a po těle se vám rozlije skutečně příjemný pocit, je totiž k nezaplacení.

Vaše myšlenky vás na pár vteřin odnesou někam, kde vám bylo skutečně dobře. Na dovolenou, na rodinou oslavu, na kouzelnou procházku nebo do chvíle, kdy jste tu byla jen tak sama pro sebe, ve své přirozené ženské síle a kráse.

Ten pocit je úžasný, osvobozující a nabije vás energií.

Jenže spousta žen se při pohledu na svoji fotku tak akorát vnitřně rozčílí. Nejsou spokojené se svým vzhledem, vidí každou nedokonalost a navíc si přesně vzpomenou, kdo tu fotku takto blbě vyfotil.

Víte, že vaše fotografie mohou fungovat jako magnet na spokojenost i krásu?

Nejspíš bych tomu nevěřila, když bych to sama každý den na vlastní kůži nezažívala.

Fotografie, na kterých jsem s rodinou nebo jen já sama mě totiž provází každým dnem a při každém pohledu na ně mi na rtech vykouzlí úsměv. A to i v momentech, kdy se vzbudím zadkem nahoru a nemám zrovna dobrou náladu.

Dopřávají mi pocity štěstí, připomínají, za co jsem v životě vděčná a ukazují mi pokoru, když mám chuť skutečně nadávat na život.

V našem bytě najdete fotografie všude – v ložnici, v pracovně i v kuchyni. V každé místnosti jsou jiné a přenesou mě v mysli pokaždé někam jinam.

Připomínají lásku, důvěru, sny i vize

V ložnici mi připomínají partnerskou pohodu, vášeň a moji ženskost. Na první pohled jsou plné lásky a důvěry. Ty v pracovně mi připomínají mé sny a vize. Hlavně jednu mám skutečně oblíbenou. Tu, kdy mi štěstí září snad z každého centimetru těla. Ten rozzářený úsměv, když jsem poprvé držela v ruce svoji tištěnou knihu Magicky ženská, mi připomíná, že si můžu splnit skutečně každý den. Stačí se jen rozhodnout.

A při otvírání ledničky se každý den přenesu k italskému pobřeží nebo k azurovým rakouským jezerům, připomenu si vánoční štěstí i úžasně romantickou jarní procházku třešňovou alejí.

Jenže spousta žen se na svoji fotku podívá a místo pocitu spokojenosti přijde kritika

Pro mnoho žen je focení sebe samotné pořád ještě noční můrou. Na svoje fotky se můžou ani podívat a připadají jim doslova tragické.

Chápu to,  živě si totiž vzpomínám, když si kdysi můj bývalý přítel koupil první zrcadlovku. Stala jsem se jednoduchým objektem na testování. Fotil mě všude, fotil mě často a kde se dalo. Vadilo mi to. Co vadilo, byly momenty, kdy mě to tak vytočilo, že celé focení skončilo hádkou. Neskutečně mě s tím štval.

O spokojenosti s výsledkem nemohla být ani řeč.

Až po letech jsem pochopila, že jsem se štvala tak akorát já sama. Každé namíření objektivu pro mě bylo jak bodnutí šípem. Stalo se momentem, kdy se můj vnitřní kritik zapnul na plné obrátky a já ho klidně nechala, aby mi naprosto zkazil náladu.

Ježíííš, jsem v křeči. Zase se blbě směju. To je trapas.

A mít s pohledem na svoji fotku příjemné pocity? Ani náhodou!

Uhádnete, kdy to bylo? Nebudu vás napínat.

Ano, bylo to v době, kdy jsem rozhodně neměla vnitřně vyřešený vztah k vlastnímu vzhledu. Nemilovala jsem svoje tělo a říct sama o sobě, že mi to sluší? Ani zdaleka. Nepřipadala jsem si pěkná ani v zrcadle, natož na fotce, která mi všechny ty moje nedostatky ještě víc ukazovala.

Trpěla jsem sebekritikou. Zavalovala sama sebe výčitkami. Cítila jsem se nemožná i bez focení.

Pokud to teď máte podobně a focení sebe samotné vás rozčiluje, připadáte si na fotce ošklivá, tlustá, nedokonalá, křečovitá nebo třeba stará, tak ten důvod hledejte jinde, než na tom malém barevném obrázku.

Možná totiž bude stačit málo k tomu, abyste si focení sebe samotné skutečně užívala a uměla si pohledem na svoji fotku dobít baterky.

Stačí jedno důležité tajemství, aby vám to na fotkách skutečně slušelo

Bude stačit, když se začnete mít ráda. Taková, jaká jste.
A to i tehdy, kdy se ve svých očích v tu chvíli budete považovat za nedokonalou.

Jakmile se vnitřně dopracujete k přesvědčení, že vám to sluší a máte se ráda taková, jaká skutečně jste, rozplyne se stres z focení jako pára nad hrncem.

Je mi jasné, že se to nejspíš nestane během pěti minut. Ale stejně tak jsem přesvědčená, že to nemusí být maraton na celý život. Je to jen na vašem rozhodnutí, protože každá žena umí před objektivem vypadat skutečně dobře. Být sama sebou a ukázat svoji pravou tvář.

Přála bych vám, abyste si focení sebe samotné zamilovala!

Přála bych vám, aby pro vás byly vaše fotky jako magnet na spokojenost

Protože až se to stane, zjistíte, že milujete sama sebe. Že se na svoje fotky a na sebe samotnou na nich díváte skutečně s láskou a přijímáte všechny ty malé nedokonalosti, které vás dělají jedinečnou.

Ať jste nalíčená, v plavkách nebo v krásných šatech, vždycky to budete vy. Vždycky budete zářit do světa svoji krásu, ženskost a výjimečnost. Ať už budou fotky zdobit váš dům, vás osobní diář, dělat radost vaší rodině nebo si díky nim budete budovat důvěru s vašimi klienty. Stanou se pro vás jednoduše magnetem na spokojenost, přirozenost a krásu.

Fotografie vnímám jako úžasnou možnost zachytit momenty, které už se možná nikdy nebudou opakovat. Momenty, které vám i po několika letech rozzáří oči a vykouzlí úsměv na rtech nejen vám. Je jen na vás, jestli se o ně necháte připravit, nebo je do svého života pozvete a užijete si to plnými doušky!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře