NA PŘÁNÍ: Jak být STYLOVÁ jako Italka

Ta dáma na mě na první pohled dýchla svojí přirozeností, ženskostí a elegancí v tak zralém věku. První, co mě napadlo, bylo WOW. Tak takto chci vypadat, až budu v jejím věku a ROZHODNĚ chci takové kolo.

Obrázek vidělo během několika hodin téměř 9 tisíc žen a získal 290 lajků. Úžasné!

Když jsem na facebookové stránce Magicky ženská zveřejňovala obrázek italské dámy na kole, nečekala jsem takový ohlas.

Stylova jako Italka

Ten obrázek jsem s vámi musela sdílet, protože přesně tohle je moje vize. Chci ženy podporovat v hledání své přirozené krásy a umění spojit vnější krásu s vnitřní krásou ženské duše. A ke kráse patří jak líčení a styl, ale i krása mysli, těla, vitalita a životní energie.

Chci být stylová jako Italka. Takové byly vaše reakce

Je to super nádherná zpráva, že se i české ženy chtějí inspirovat a chceme fakt, že jsme nejhezčí na světě, konečně podtrhnout i oblečením a stylem. UŽ BYLO NA ČASE 🙂

A tak dnešním článkem plním nejen vaše přání a svůj slib napsat článek Jak se oblékat jako Italka. Ale hlavně jej vnímám jako další inspiraci pro vás všechny, které si chcete svoji krásu užívat a chcete se i ve vašem oblečení cítit žensky a elegantně. Takže dnes pár konkrétních praktických tipů

… jak se oblékat jako Italka

Když jsme byli v Římě, byla jsem naprosto nadšená tím, jak italské ženy vypadají pořád upraveně. Ať běžely do obchodu, nebo jely na kole nebo seděly kavárně, tak vypadaly jaksi nenuceně, jemně, žensky.

Nebudu mluvit o mužích, protože to by bylo na celou kapitolu v knize. I když jsou někteří Italové opravdu malí vzrůstem, jejich šarm a elegance se nedala přehlédnout… škoda, že se to nedá jednoduše importovat i do našich českých ulic.

Přemýšlela jsem hodně nad tím, čím to je. A došlo mi jedno.

Tajemství Italek a jejich šik stylu spočívá v eleganci, tajemství a ženskosti KAŽDODENNÍHO STYLU. Neoblékají se pěkně jen, když jdou na nějakou významnou schůzku nebo do divadla.  Jsou stylové denně, když běží na normální pochůzky. To je to hlavní jádro italského oblékání.

Stylova jako Italka

Krása Italek se opírá o jeden mocný fakt. SEBEVĚDOMÍ

Italky svoji krásu začínají už uvnitř. Vědí, že oblečení a make-up jsou pro ženu důležité, ale důležitější je to, co je pod tím. CÍTIT SE krásná, cítit se sexy a žensky. To je další oblast, kterou se můžeme od Italek hojně inspirovat.

A co se týká oblečení, platí to stejně. Začínejte zevnitř ven.

To, co je pod oblečením, je stejně tak důležité, jako oblečení samo. Investujte do kvalitního a hezkého spodního prádla. Nechte si v obchodě poradit a nešetřete na sobě. Protože s krásným spodním prádlem se budete cítit hned líp. A záleží na vás, jestli pro svoji ženskost zvolíte krajku nebo jemný minimalismus a jednoduchou hladkou podprsenku. Hlavní je, že se musíte cítit SKVĚLE. „Je to dobrý…“ v tomto případě nestačí.

Zdůrazněte své křivky

Italky rozhodně nedávají na odiv to, co se jim na sobě nelíbí. Ani to nekomentují. Naopak.

Potrpí si na to, ukázat světu přesně ty části těla, se kterými jsou nejvíc spokojené. Tak to dělejte jako ony. Máte úzký pas? Ukažte jej. Máte krásné dlouhé nohy? Pochlubte se. Co na tom, že si třeba myslíte, že máte malá prsa… Zaměřujte se na své přednosti a svým oblečením je podpořte.

Nebojte se podpatků

Italky běhají v podpatkách poměrně často. I když asi znají i pohodlnější boty, vědí, že podpatek dodá ženské noze vždycky šmrnc. Mějte i vy ve vaší ženské garderobě aspoň jedny kvalitní klasické lodičky, budou se vám rozhodně hodit.

Investujte do kašmíru

Když se po ulicích Říma rozhlédnete, často si všimnete, že na sobě mají Italky krásné jemňoučké svetýrky. Jsou skvělé, protože se dají krásně kombinovat s bundičkami, vestami nebo se sakem. Anebo jen tak se šátkem.

Když jsme na silvestrovské odpoledne seděli v romantických uličkách Říma a popíjeli víno, nedalo se nevšimnout, jak na zahrádkách u malých venkovních ohřívačů sedí usměvavé ženy ve svetru s přehozenou velkou šálou kolem ramen. A udělejte si radost, investujte do jednoho kašmírového svetříku. Tu kvalitu prostě oceníte.

Pořiďte si klobouk

Italky prostě vědí, že doplňky hýbou světem. A klobouky o to víc.

Ano, chce to odvahu, protože u nás na klobouky tolik zvyklí nejsme. A proto je na čase to změnit. A to, že to okolí ze začátku možná nepochopí, prostě neřešte.

Jsou dvě věci, které muž nikdy nepochopí: tajemství stvoření a dámský klobouk. – Coco Chanel

Pořiďte si jeden klobouk, který můžete universálně kombinovat s různými outfity.

Já jsem si v Římě koupila hned dva a nemůžu se jich nabažit. Mají hned několik výhod. Za prvé VŽDY oživí jakýkoli outfit. A to i ten, který nosíte hodně často a máte pocit, že už vás v něm všichni znají.

Stylova jako Italka

Zdroj: Pinterest.com

A za druhé je to skvělá první pomoc, pokud někam potřebujete běžet a nestihla jste si umýt vlasy. Prostě si na hlavu dáte klobouk, a pokud nejdete na nějaké jednání, nemusíte jej z hlavy sundávat.

Vrstvy jako cibule

Italské jaro je tradičně ve znamení vrstvení. A k němu neodmyslitelně patří HRA S ŠÁTKEM.

Šátek je vůbec super společník. Nejen na cesty. Okoření vaše oblečení, i když by se vám stalo a měla jste na sobě potřetí to stejné. Stačí jen ležérně přehozený šátek a váš outfit je rázem svěží a má šmrnc. Navíc ta jeho praktičnost je naprosto odzbrojující – schováte ho do kabelky, vytáhnete ho, třeba když budete sledovat západ slunce  nebo jen když se ochladí. A když se neochladí, můžete si na něj sednout.

Prostě šátky jsou IN  a já je MILUJU (dokonce mám trochu úchylku, z každé země, kterou jsem navštívila, si minimálně jeden dovezu), zkuste je i vy.

Celkově je vrstvení super věc, když se jej naučíte, bude váš šatník okamžitě o desítky outfitů zajímavější. Kombinovat můžete různé materiály, délky, barvy, váš outfit bude vypadat plastičtěji a přitažlivě.

Vše je o detailech

Konečný úžasný efekt italského outfitu je o kvalitě a detailu. Vsaďte na sluneční brýle a na klasickou koženou kabelku. Tohle totiž žádné Italce ve skříni nechybí. Neuvěřitelně často tyto dva kousky oceníte. Ať už jdete v šatech nebo džínách, sluneční brýle a kvalitní kabelka můžou být všude s vámi.

Itálie je místo, kde se módě a stylu meze nekladou a řeknu vám, je hodně těžké nepodlehnout. Z Říma jsem se vracela se dvěma krásnými svetry, dvěma klobouky a taky šátkem. Jak jinak, když je vaší vášní krása, prostě si radost musíte dělat 🙂

Přeji vám, ať si taky děláte často radost, můžete začít tím, že se odměníte nikdy nekončící lekcí stylingu. Ať je váš šatník i ve všední den nevšední.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře