2 zásadní tipy, jak si víc věřit a být sebejistá (nejen) v oblékání a v líčení

V dnešním videu vám posílám dva skvělé tipy, které mám léty ověřené v praxi. Jsou prověřené a můžete je pro svoji sebejistotu a sebedůvěru začít používat rovnou hned dnes. K jejich sdílení mě inspirovala otázka od Petry ve skupině Magicky ženská, která se týká sebevědomí, sebedůvěry a sebejistoty v oblékání a v líčení.

Petra se ptá: Míšo, jak si více věřit a být sebejistá v tom co nosím a v líčení?

Jsem za tuhle otázku ráda, protože krásně odráží realitu spousty z vás. Možná totiž taky patříte k ženám, které zažívají pocity nejistoty a tápání, když se obléknete nebo když se nalíčíte. Máte pocit, že to není ono a raději sklouznete zpět ke stereotypům a do toho, v čem je vám už spoustu let pohodlně, i když uvnitř cítíte po změně a chcete se cítit i vypadat víc žensky a spokojeně.

Dva vyzkoušené tipy, které můžete začít používat rovnou hned dnes, si poslechněte ve videu.

Video si poslechněte tady:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Pro ty z vás, které nemáte prostor na video a chcete to nejdůležitější z článku, posílám i krátký výpis v podobě článku:

Jak si více věřit a být sebejistá v oblékání i v líčení?

Určitě jste každá z vás zažila ten pocit, kdy vám o něco jde, máte se třeba s někým potkat nebo máte důležitou schůzku a místo toho, abyste se soustředily na to, co vás čeká, tak jste najednou nervózní z toho, jak vypadáte – řešíte jestli náhodou nejste oblečené nevhodně a jinak než ostatní, jestli se vám nerozmazala řasenka nebo neobtiskla rtěnka, stahujete si pořád dolů sukni, protože máte pocit že vám leze nahoru…

Zkrátka nejistota v oblečení a v líčení vám vezme daleko víc síly než samotné jednání, pohovor nebo rande.

Pokud jste se takto někdy cítily, víte moc dobře, jak energeticky náročné to je a jak vám to bere pozornost.

Takže jak na to, aby se vám tohle nestávalo a cítily jste se v oblečení i v líčení sebejistěji a věřily si? Budu upřímná, nečekejte prosím, že vám v pár minutách dám universální rady, jak to vyřešit. To není možné a i proto jedeme s ženami v Triádě krok za krokem právě detaily k líčení a oblékání 10 týdnů, aby pochopily všechny souvislosti a dostaly je pod kůži.

2 vyzkoušené tipy, na co se v každodenním životě zaměřit, abyste si víc v oblékání a líčení věřily

Tip #1
Přemýšlejte nad tím, kde vaše nejistota pramení?

Pokud se necítíte sebejistě v tom, co nosíte a jak jste nalíčené, tak  je pro řešení důležité pochopit, kde ta nejistota vzniká. Proč jste si nejisté – zkuste to pojmenovat. Je to proto, že si nejste jisté střihem a cítíte se v oblečení moc staženě, nebo si nejste jisté barvou, nebo tím, jak jste se oblékly vzhledem k situaci, nebo si nejste jisté tím, jak jste jednotlivé kousky oblečení zkombinovaly nebo jestli se to k vám vlastně vůbec hodí?

Tohle všechno jsou důležité informace. Protože když jen obecně řeknete, že se cítíte nejisté, vaše mysl neví, kde má hledat řešení. Je potřeba jí dát konkrétnější představu toho, odkud ta nejistota pramení.

To stejné platí v líčení – proč jste si nejisté – protože máte pocit, že jste moc nalíčené, nejste si jisté odstínem rtěnky, výběrem odstínu make-upu. Máte pocit, že je to málo nebo moc?

Je potřeba být konkrétní.

Je to stejné jako v momentě, kdy máte dítě, dáte mu hračku a chcete aby si hrálo a ono vám řekne – mně se to nelíbí. Je to tak obecné, že vůbec nevíte, odkud začít hledat řešení. A přirozeně se ho začnete ptát – co se mu nelíbí a proč a co by mu pomohlo…

Tohle stejné platí v momentě, kdy samy sobě řeknete, že se necítíte sebejistě v tom, co máte na sobě. Zjišťujte samy pro sebe proč – kde ta nejistota pramení.

Díky tomu můžete zjistit:

  • že si nevěříte obecně – jako žena, jako bytost, že se podceňujete a kritizujete, že samy sebe zpochybňujete. A samozřejmě když máte takto nastavený pohled na svět, budete tohle stejné promítat do zrcadla při pohledu na sebe. Budete zpochybňovat to co vidíte, i když vám to bude slušet.
  • taky můžete zjistit, že i když samy sobě věříte, tak zkrátka nevíte co vám sluší. Neznáte svůj styl, nemáte jasno v tom, jak máte sestavený šatník a co dohromady kombinovat a jak rozroudit kreativitu v oblékání. A tohle je o tom začít na tom vědomě pracovat a vědomě sebejistotu v šatníku posilovat – začít svůj styl tvořit, chápat proč nosíte to, co nosíte a jaké hodnoty tím ukazujete.
  • Taky můžete zjistit, že ta nejistota pramení skutečně z neznalosti základů – pokud vás nikdo neučil jak si nanést make-up a jak si jemně vystínovat oči, nebo jak si vybrat padnoucí střih šatů a jak je zkombinovat s doplňky tak, že to bude mít šmrnc, tak vám jednoduše chybí základy a stavíte na něčem, v čem tu jistotu nemáte. A tam je nejjednodušší cesta si ty základy doplnit a porotumět jim.
  • Nebo můžete zjistit, že jste si nejisté jen v určitých situacích, před určitými lidmi a můžete se zamýšlet nad tím, čím to je a proč to tak je a jak se na to můžete líp připravit.

Přemýšlejte nad tím, kde konkrétně vaše nejistota pramení. Protože pak se můžete na tyhle situace líp připravit a nejistotě předejít nebo s ní detailněji pracovat.

A abyste se cítily sebejistěji v tom, co nosíte i v líčení – potřebujete hlavně nejdřív chápat samy sebe, abyste mohly tvořit sebevědomě svůj vlastní styl.

Tip #2
Jděte na sebejistotu přes svoje tělo

Druhý tip, který vám pomůže, když vás nejistota v oblečení nebo v líčení přepadne, jde přes tělo. Funguje v momentě, kdy už s tím co máte na sobě nebo jak jste se nalíčily  nemůžete nic dělat. To znamená – nemůžete se převléknout, znovu nalíčit – prostě teď jste tak jak jste.

Co vám pomůže rozhodně tuhle nejistotu zmírnit, je vědomě se postavit a narovnat.

I když byste na sobě měly pytel, tak v momentě, kdy v tom pytli budete stát sebejistě, vaše neverbální komunikace bude sebejistá a budete vyzařovat energii ženy, která si je vědoma toho, že má na sobě pytel, tak působíte úplně jinak, než když se v tom pytli budete hrbit a ukazovat, že je to jeden velký omyl.

Sebejistotu v oblékání a líčení trénujte tím, že ji budete vnímat a posilovat ve svém těle. Když už se ráno nějak obléknete a přepadne vás nejistota během dne, tak se vědomě narovnejte, postavte se vzpříma, bradu nahoru, jako byste měly korunku na hlavě. Uvidíte, že to zafunguje.

 

To byla inspirace z další Magicky ženské minutovky, věřím, že vám přišla vhod. Dejte mi v komentářích vědět, jak vám seděla a jaké tipy fungují vám. Sdílejte video a článek  pro inspiraci i ostatním ženám.

Pokud máte chuť položit otázku, na kterou chcete odpověď, přidejte se zdarma do uzavřené skupiny Magicky ženská, kde čerpá pravidelně inspiraci už přes 8 400 žen. Do skupiny se zdarma přihlaste tady >>

A jestli máte chuť si svoji sebejistotu v oblékání zvýšit okamžitě, podívejte se na skvělý akční workshop o tajných stylistických pravidlech. Najdete ho tady >>

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře