Pravda o ženském sebevědomí, která vám otevře oči

Jak být sebevědomější ženou a mít sama sebe ráda taková, jaká jsem? Pokud patříte k ženám, které touží zvednout si sebevědomí a pořád čekáte na vhodný čas nebo návod, jak na to, dnešní video vám přinese důležité odpovědi a myšlenky. Sdílím v něm jednu důležitou pravdu o ženském sebevědomí, která vám pomůže vaše sebevědomí skutečně zvýšit.

Otázku položila Kristýna v mé skupině Magicky ženská v pravidelné rubrice #MagickyzenskaMinutovka. Do skupiny se můžete zdarma připojit >>

Video si poslechněte tady:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Pro ty z vás, které nemáte prostor na video a chcete to nejdůležitější z článku, posílám i krátký výpis v podobě článku:

Milé moje, vítejte u další Magicky ženské minutovky. Tady Míša Měřínská, autorka projektu a knihy Magicky ženská. V těchto krátkých živých vstupech ve skupině Magicky ženská odpovídám na vaše konkrétní otázky ze světa vědomé ženské krásy, které mi posíláte. Dnešní otázka je od Kristýny a je z oblasti témat – jak podpořit svoji ženskou energii, být sebevědomější a víc si věřit.

Jak být sebevědomější ženou a mít sama sebe ráda taková, jaká jsem?

Sebevědomí se samo neobjeví

Na sebevědomí ani nenajdete universální zázračnou pilulku, návod ani meditaci. Otázku o tom, jak si zvýšit rychle sebevědomí, si klade spousta žen a dostávám ji často. Co je potřeba si uvědomit a co často při práci se ženami vnímám:

Spousta žen má pocit, že nemá sebevědomí a že se sebevědomí jednoho dne objeví. Že je to něco, co přijde zvenku, co někde načtete, co do sebe nasajete a budete to mít.

Takže první věc, kterou si potřebujete uvědomit a procítit:

Sebevědomí není nic, co najdete venku, co přijde lusknutím prstu když si přečtete nějaké poučky a návody. Na zvyšování sebevědomí neexistuje jedna zázračná pilulka, díky které se jednoho dne probudíte a sebevědomí bude tam.

Sebevědomí má úplně jiný základ. Je to vědomí si sebe-sama

Sebevědomí je o tom, jak jste si samy sebe vědomé v určitých životních situacích. Například v tom:

 • jak o sebe pečujete
 • jak si samy sebe vážíte
 • co samy sobě dovolíte
 • jak se cítíte ve společnosti mužů nebo žen
 • jak se umíte obléknout, abyste samy sebe podpořily….

Je spousta věcí, které vám zvyšují vědomí si sebe sama, pokud s nimi vědomě pracujete.

Buďte v hledání sebevědomí konkrétní

Druhá věc, kterou je fajn vnímat, když se samy sebe ptáte a hledáte rady, jak se cítit sebevědomější. Když hledáte odpověď na otázku „Jak se cítit sebevědomější“, je to velmi obecné. Tohle je pro naši mysl velmi nekonkrétní a obecná otázka. Aby naše mysl nacházela řešení a nápady, je potřeba jí dát jasné a specifické zadání.

Když své mysli řeknete – necítím se sebevědomá, začíná vám váš filtr ukazovat všechny možné situace, kde nejste sebevědomá. Váš mozek přemýšlí nad tím, co jste mu zadaly – to znamená, že vám hledá a potvrzuje situace, kde se sebevědomě necítíte.

Dejte své mysli pro hledání sebevědomí jasné zadání

Je dobré si uvědomit, že naše mysl funguje jako takový aportovací pes. Kam soustředíme pozornost, tam to roste. Takže pokud chcete, aby vaše sebevědomí rostlo, je potřeba umět své mysli dát jasné zadání, co chcete.

 • Co přesně chcete?
 • Kde si chcete být vědoma sama-sebe?
 • Ve kterých oblastech konkrétně?
 • Co konkrétního v té dané oblasti vám pomůže být si více vědoma sama sebe?

Může to jít skutečně od konkrétních kroků na fyzické úrovni až po vnitřní práci s myslí.

 • Chci si být více vědoma sama sebe v tom, jak denně pečuji o svoji vnitřní energii a krásu.
 • Chci si být vědoma sama sebe v tom, jak denně pečuji o svůj zevnějšek a jak mi to sluší.
 • Chci si být více vědoma sama sebe v tom, jak svoji postavu oblékat tak, abych zvýraznila přednosti a potlačila nedostatky a cítila se skvěle.
 • Může to být v oblasti ženskosti, práce s penězi, práce s časem, v nastavování priorit a umění dávat sama sebe na první místo…

Těch možností je spousta. Takže – buďte konkrétní a specifikujte si to. Napište si všechny konkrétní oblasti, kde chcete zvýšit vědomí sebe sama. A napište je i tady do komentáře, ať si je v sobě ukotvíte. Umožníte tím samy sobě vidět skutečně reálné oblasti a vaše mysl pak bude mít snažší hledání odpovědí, kudy se vaše cesta mí vydat.

Hledání sebevědomí není buď a nebo. Je to cesta

A poslední věc, kterou k této otázce dneska zmíním. Uvědomte si, že věci nejsou černobílé – ani jedná z vás to nemá tak, že byste neměly žádné sebevědomí. Jsou oblasti, kde si věříte víc, jsou oblasti, kde cítíte, že je potřeba udělat změny. Tak se do nich pusťte a neodkládejte to. Začněte malými krůčky, protože nikde nenajdete návod na zázračnou pilulku, která zafunguje okamžitě.

Zvyšování ženského sebevědomí je cesta. Tím, že věci děláte, že se učíte, rozvíjíte, jdete do hloubky sebe sama a děláte posuny. A tím vaše sebevědomí roste. Ať už jsou to změny v tom, jak přemýšlíte a jak se chováte, jak o sebe vědomě pečujete nebo jak se oblékáte. Je to cesta, po které jdete krok za krokem.

Dejte mi vědět, jak to vnímáte vy, jak sebevědomě se cítíte a kde svoje sebevědomí máte a co jsou ty oblasti, kde ho chcete ještě hlouběji objevovat. Těším se u další Magicky ženské Minutovky ve skupině Magicky ženská. Skupina pro vaše dotazy je zde >>

PS:

Chcete posilovat svoje sebevědomí v oblékání? Máte skvělou příležitost začít. První krok spolu můžeme udělat v e-booku Kouzla oblékání aneb to nejdůležitější pro váš šik styling. Omrkněte ho tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře