Jak víc vnímat svoji ženskou energii a nejet v životě jako stroj?

Jak si ve všech povinnostech a každodenních úkolech připadat jako žena a ne jako stroj? Jak jako žena zjemnit a vnímat svoji ženskou energii?

Tak přesně na tuhle otázku odpovídám v dnešní Magické minutovce:

Míšo, nevím, jestli mám tak úplně otázku…. spíš u sebe řeším, jako bych se někdy ani necítila jako žena, ale jako stroj. Jak mám zjemnit? Čas by se i našel…

V dnešním krátkém videu sdílím, s čím můžete jednoduše začít a jak můžete o svoji ženskou energii začít pečovat každý den. A nasměruji vás taky na nejjednodušší způsoby, jak svoji ženskou energii v každodenním shonu podpořit a taky zjemnit.

Video si pusťte tady, nebo čtěte dál:

Vítejte u další Magické minutovky, což je pravidelná rubrika, kde vysílám živě v mé skupině Magicky ženská a odpovídám v pár minutách na vaše otázky, mi průběžně posíláte a na které se ptáte ať už ve skupině, v e-mailech nebo ve zprávách na mém Instagramu.

V dnešní otázce se možná pozná spousta z vás. 

Týká se ženskosti a ženské energie.

Míšo, nevím, jestli mám tak úplně otázku…. spíš u sebe řeším, jako bych se někdy ani necítila jako žena, ale jako stroj. Jak mám zjemnit? Čas by se i našel…

Možná si taky uvědomujete dny a možná i delší časové úseky ve vašem životě, kdy jedete jako stroj, máte v hlavě spoustu věcí, cílů, úkolů, přesně rozplánovaných povinností, od práce, dětí, nákupů, praní prádla, žehlení, vaření, úklidu…  a většinu dne fungujete jednoduše na autopilota. Jedete automaticky, chybí tomu hloubka a prožívání a vy si jednoduše připadáte jako stroj a říkáte si, co mám sakra dělat jinak, abyste si připadala jako žena?

Jak si ve všech povinnostech a každodenních úkolech připadat jako žena a ne jako stroj?

Ženská energie má spoustu vrstev a hloubek a o kterých se dá mluvit hodně dlouho. Já se tomuto tématu detailně věnuji i ve svém kurzu Magicky ženská, který otvírám jednou do roka a kde se věnujeme ženskosti do hloubek v různých oblastech. Tipů, technik a možností, co pro svoji ženskou energii můžete dělat, je skutečně hodně a to je taky často důvod, proč pro ni spousta žen dělá jen velmi málo a hledají v tom spoustu složitostí.

Je to jako když vejdete do obchodu, kde mají spoustu krásných ženských šatů a vy byste si rády nějaké koupily. Vezmete si do kabinky čtvery, prodavačka vám ještě dvoje donese, všechno si vyzkoušíte a nakonec stojíte a nevíte a odcházíte s prázdnou, protože se neumíte rozhodnout, ve kterých se cítíte dobře, žensky a samy sebou. Takže to zahodíte s myšlenkou, že šaty nejsou pro vás a ještě jste na sebe naštvané, že jste ztratily spoustu času.

Začněte o svoji ženskou energii pečovat jednoduše a nehledejte v tom složitost

Každá z vás totiž v sobě ženskou energii máte a každá z vás ji cítíte. Když chcete a jste na sebe naladěné. Jednoduše to jen začněte vnímat a soustředit se na to. Abyste si nepřipadaly jako stroj a uměly svoji ženskou energii a samy sebe zjemnit, tak vás pro začátek pozvu k tomu, ať si jednoduše začněte všímat toho:

  • proč se necítíte jako žena (ale jako stroj).
  • kdy se necítíte jako žena, kdy se vám to děje nejčastěji.

PROČ se necítíte jako žena a KDY se vám to stává nejčastěji?

Důvody, proč se vám to děje a kdy se vám to děje, bývají totiž různé a abyste mohly řešit příčinu, potřebujete si jich jednoduše všímat a dostat je do vědomí a uvidět je, protože teprve pak s nimi můžete vědomě něco udělat. 

Možná zjistíte, že se vás týkají tři nejčastější:

  • Neděláte si pravidelně čas samy na sebe a na to, abyste o svoji ženskou energii pečovaly. (což tedy není případ dnešního dotazu, ale přijde mi důležité to tu zmínit). Protože tohle je jeden z nejčastějších důvodů, proč se ženy cítí odpojené samy od sebe a mají pocit, že se jejich ženská energie vytrácí. Jenže když si na ni každý den nejsou ochotné udělat ani chvilku času, tak jak může kvést a plynout? 
  • Necháte se zavalit myšlenkami, ztotožňujete se s nimi a nepracujete s nimi. To znamená, že vám v hlavě pořád něco lítá, vaše mysl s vámi mává a vlastně po většinu dne sloužíte vy vaší mysli a ne ona vám. A naše mysl má jednoduše zálibu pořád na něco myslet, něco řešit a nechce to měnit. Takže vás bude pořád zaměstnávat a nutit něco dělat. Ale ženská energie je o plynutí, o bytí, o vnímání a prožívání. 
  • Třetím nejčastějším důvodem je fakt, že jste od sebe a od své ženské energie odpojené, nevnímáte ji, nevnímáte se a nevšímáte si, jak věci cítíte a co prožíváte a to vede k tomu, že se cítíte prázdně a možná máte pocit, že vám pořád něco chybí.

Když začnete vědomě vnímat situace, kdy se necítíte jako ženy, ale jako stroje a hledat v nich svoje PROČ a KDY se to děje, začnou se vám taky ukazovat cesty, jak o svoji ženskou energii více pečovat.

Ten nejjednodušší způsob, jak podpořit svoji ženskou energii a jak se zjemnit?:

  • Dělejte si na sebe každý den vědomě čas, pečujte o sebe a dělejte si v péči o sebe svoje ženské návyky a rituály, které vaši ženskou energii podpoří.
  • Všímejte si kdy jedete na autopilota a právě v těchto momentech se na chvilku zastavte a uvědomte si, jak se v tu chvíli cítíte, jak tu věc prožíváte a uvědomte si, kde je vaše ženská energie teď a co by vám teď pomohlo ji aspoň trošku probudit. A to udělejte.
  • Tohle cvičení můžete dělat kdykoli - když vaříte a krájíte mrkev, když si hrajete s dětmi, když uklízíte nebo když stojíte ve frontě u pokladny.
  • A když se na svoji ženskou energii naladíte, velmi rychle si začnete uvědomovat, že těch cest, jak ji probudit je skutečně hodně - můžete si zatančit, možná zjistíte, že potřebujete horkou vanu, že si chcete zazpívat, že se potřebujete obejmout - ať už sama sebe, s dětmi, s mužem… cest je skutečně hodně.
  • A pokud cítíte, že chcete svoji ženskou energii zjemnit, tak jednoduše zpomalte. Zastavte a zpomalte. Zpomalte dýchání, zpomalte pohyby, zpomalte tempo a všímejte si svojí jemnosti. Vnímejte ji v té pomalosti.

 

Ve všem tohle pamatujte na to, že to chce trénink, že to není jednom dni, kdy si tyhle věci uvědomíte. Je to jednoduše cesta, na které si můžete udělat řadu užitečných návyků, díky kterým budete o svoji ženskou energii v průběhu dne pečovat a díky tomu se cítit žensky, krásně, sebejistě a budete umět věci prožívat a nepojedete jen jako stroj.

V tomto vám moc držím palce, protože pečovat o svoji ženskou energii si zaslouží každá z vás!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře