Magicky ženská TIRÁDA na pár dní OTEVŘENÁ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

1 věc, která vám pomůže změnit stravovací návyky a lépe pečovat o svoji krásu i spokojenost

V dnešní Magické minutovce vám chci poslat jednu konkrétní radu a 1 věc, kterou můžete ve své stravě okamžitě změnit a díky které tak můžete lépe pečovat o svoji krásu, spokojenosti i pohodu. Tahle jediná změna má z mého pohled potenciál následně změnit spoustu dalších souvislostí ve vašich stravovacích návycích (a nejen v nich).

Díky ní o sebe budete lépe pečovat nejen o svoji krásu a vzhled, ale především o svoji spokojenost a hlavně zdraví.

Otázka, kterou jste mi ve skupině Magicky ženská poslaly, zněla takto:

Míšo, jak pečovat o své fyzické zdraví? Na co se zaměřit konkrétně ve stravě? Kdo se má vyznat ve všech těch směrech a doporučeních?

Odpovědi pravidelně vysílám živě ve skupině Magicky ženská (kam se můžete připojit). Proto si můžete poslechnout video, nebo pokračovat níže ve čtení.

Vaše stravovací návyky ovlivňují kvalitu pleti i vaši energii

Je skvělé, že posíláte otázky, které souvisí se stravováním, protože to, jak se stravujeme a jaké máme stravovací návyky je pro péči o sebe skutečně zásadní a řeším to s mými klientkami i ve svých kurzech.

Třeba konkrétně v kurzu Magicky ženská pleť detailně procházíme i to, jaký vliv má strava na naši pleť a její kvalitu a ukazujeme si, jaké potraviny konkrétně pleti prospívají. Protože péče o pleť nezačíná u kosmetiky, ale jde daleko hlouběji.

Obecně to, co jíme, ovlivňuje nejen to, jak se jako ženy cítíme před zrcadlem, ale právě i kvalitu pleti, vlasů, nehtů a samozřejmě velmi to ovlivňuje naši celkovou energii a vyzařování.

Co do těla dáváte, to se samozřejmě projeví navenek.

Jak se vyznat v tom, co si ve stravování vybrat a jak to začít měnit?

No a teď samozřejmě babo raď, na trhu existuje spousta směrů, kterými se můžete ve svém stravování vydat, které můžete začít zkoumat, které můžete začít zkoušet a když se podíváte na internet, tak se vám z toho možná zamotá hlava – od veganských zásad a absolutního vyřazení živočisných produktů z jídelníčků, přes komplet cukrfree stravování, vyřazení lepku, různých lowcarb diet, paleo stravování….

Je toho tolik, čemu všemu můžete při změně stravování začít věnovat pozornost.

A to je podle mě právě častý kámen úrazu – že ženy neví, kudy jít, neví, co je správně a co ne a vlastně zůstanou stát na místě, protože ta rozhodovací paralýza je zastaví. Zastaví vás ta představa, co všechno můžete a nemůžete, kolik času tomu budete věnovat a často se samy sebe ptáte, jestli to má smysl, jestli uvidíte výsledky a často vás to jednoduše zastaví. A já to úplně chápu.

A když se mě ptáte, jak to mám já a jestli se v těch všech směrech vyznám – ne, nevyznám a upřímně, ani nechci. Nesleduji nejnovější trendy ani nedržím diety. Ale dělám jednu věc, která pomůže i vám a která vás může při změně stravovacích návyků úžasně posunout vpřed.

1 věc pro úspěšnou změnu stravovacích návyků

Tou jednou věcí je VŠÍMAVÉ A VĚDOMÉ JEZENÍ.

Umění jíst všímavě a vědomě je podle mě základem k tomu, abyste se vůbec začaly orientovat v tom, co vaše tělo skutečně potřebuje, co jíte, jakým způsobem to jíte, jakou pozornost tělu věnujete. 

Spousta žen jí totiž automaticky, jedou v zajetých kolejích a návycích, které mají ještě z dětství, jedí v poklusu a vlastně vůbec nevnímají, co s nimi jejich strava dělá.

My se právě návyku všímavého a vědomého jídla věnujeme detailně v tomto měsíci v Klubu Magicky ženská a je krásné sledovat ty nefunkční návyky, které ženy objevují, uvědomují si, čeho si všímají a jak právě díky této všímavosti v jídle začínají dělat změny, které jejich tělo skutečně potřebuje a které nejsou jen nějakou vyčtenou poučkou z článku jenom tak, že „by se to mělo“.

Všímavé a vědomé jezení jako 1. krok ke změně stravovacích návyků

Protože co je důležitý říct, že k dovednosti všímavého a vědomého jídla patří totiž nejen to:

  •  CO jíte,
  • ale taky JAK  to jíte,
  • KDY to jíte nebo taky,
  • JAK SE CÍTÍTE, když jíte.

Vnímání, jestli se třeba nepotýkáte s emočním hladem a nezajídáte emoce a nepříjemné pocity nebo třeba pocit nespokojenosti.

Takže když bych vám měla říct jednu věc, se kterou můžete začít dělat jinak pokud o sebe chcete lépe pečovat v oblasti stravování tak to bude tohle. Začněte s všímavým a vědomým jezením a tento návyk vědomě posilujte. A tohle se neučte dřív, než se pustíte do čtení různých pravidel různých tipů stravování – nejdřív si dobře nastavte hlavu a začněte jako první krok s všímavým a vědomým jídlem.

Co vám všímavé a vědomé jezení přinese?

Díky tomu totiž zjistíte spoustu zajímavých souvislostí, které vás možná povedou do úplně jiných hloubek péče o sebe než když budete naslepo zkoušet nejrůznější stravovací směry.

Když se naučíte jíst všímavě a budete nad jídlem vědomě přemýšlet a vnímat ho jakou součást péče o sebe, velmi rychle začnete vnímat, co vaše tělo skutečně potřebuje a jak mu v tom můžete vyjít vstříc a rychle pochopíte, co můžete jednoduše ve své stravě změnit – ať už s cílem, že chcete zlepšit kvalitu pleti a zbavit se akné, nebo se chcete věnovat tomu, aby pleť pomaleji stárnula a měla méně vrásek, nebo chcete mít víc energie nebo shodit pár kilo.

Tak vám moc přeji, ať se vám změny v péči o sebe daří a pokud vás zajímají detaily všímavého jezení, tak vás zvu do Klubu, kde načerpáte další inspiraci a taky mě můžete sledovat na mém Instagramu, kde často sdílím i to, co dobrého si dopřávám k jídlu já. 

Tak pro dnešek moc díky a těším se u dalšího videa na viděnou.

 

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře