Úleva a místo pro novou energii. Tento jednoduchý ženský rituál funguje!

Když jsem se před několika lety potkala se slovem RITUÁL poprvé, měla jsem vskutku zajímavé pocity. Nevěřila jsem, pochybovala jsem a taky jsem trochu pochybovala o duševním zdraví těch, kdo mi říkaly (ano, byly to ženy), že ženské rituály fungují a mohou se stát naprosto přirozenou a hlavně úžasnou součástí našich ženských životů.

Znáte tu neuvěřitelně pravdivou větu: „Nikdy neříkej nikdy?“

Uplynulo pár let a pro mě osobně se rituály staly něčím, co mě doprovází v každodenních dnech i významných chvílích mého života. Ať jsou maličké nebo velké, mají pro mě v tu danou chvíli silné poselství a energii, díky které se dokážu spojit sama se sebou, daleko hlasitěji slyšet svůj vnitřní hlas a zřetelněji vnímat, co opravdu potřebuji.  

Na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že rituály mohou být přirozenou součástí našeho magicky ženského světa.

Ritualy

Takže pokud teď čtete tyto řádky a v hlavě se vám honí pochyby a nevěříte mi, je to naprosto v pořádku. Je to přirozené. Čtěte dál a tyto myšlenky na chvilku nechte odejít. Vyplatí se to. Sama o tom něco vím.

Konec starého roku a začátek nového je magickým časem v našich životech. Tak nějak přirozeně každá z nás zabrouzdá do paměti, do svého srdce a do duše, aby se podívala na to, co se ve starém roce podařilo, za co jsme vděčné a šťastné.

Odhoďte sama před sebou masku a hledejte odpovědi

Nový rok je pro nás pomyslným novým začátkem. Naučila jsem se na něj dívat novým způsobem. Nejen, že si bilancuji lekce minulého roku, ale kladu si i spoustu otázek na tělo. Odhazuji sama před sebou všechny masky a upřímně hledám uvnitř sebe odpovědi.

Jak se cítím a jak mi vlastně skutečně je?
Mám skutečně to, co je v mém životě, ráda?

Potřebuji to a chci to?
Jak by mi bylo bez toho?
Jak bych mohla být o malý kousek šťastnější a spokojenější?
Za co jsem vděčná a co se mi povedlo?
Co mohlo být jinak?

Spousta z nás si začátkem roku tvoří nástěnky snů a vision boardy a seznamy cílů. Díváme se dopředu a snažíme se naši mysl naplnit pozitivním myšlením. Ale někdy nám  to úplně samo nejde. Jsme plné emocí a myšlenek na to, co se v uplynulém roce nepodařilo, s čím nejsme spokojené a co chceme jinak.

Buďte v klidu. I tohle je v pořádku. Teda pokud se v tom nerýpete a neobviňujete se pořád a pořád dokola za svoji neschopnost. Pokud se na nezdary díváte konstruktivně a bez zbytečných emocí.

zenskyritual

Ale právě negativní emoce jsou často kamenem úrazu. Necháváme se jimi brzdit a zastavit. Neseme si je pořád do dalších dní a neumíme je často nechat být.

Proto pro vás dnes mám inspiraci. Jeden skvělý vyzkoušený tip, co vám pomůže tyto emoce nechat plavat a poléčit je.

Mám pro vás úžasně jednoduchý ženský rituál, který na rozbouřené negativní emoce funguje

Právě na přelom roku se skvěle hodí. A nejen na konec roku, já jej používám často i v době úplňku nebo když cítím, že potřebuji svým emocím jednoduše ulevit. Rituál funguje ve všech oblastech života, tedy i v kráse a v oblasti vašeho vzhledu.

Možná jste naštvaná, že se nevejdete do oblíbených džínů nebo že jste nedodržela své předsevzetí začít běhat a cvičit. Možná jste v uplynulém roce málo odpočívala a vaše pleť vám to teď pěkně ukazuje pupínky a únavou, kterou už nezakryje ani sebelepší makeup. Možná se kvůli tomu všemu cítíte neschopná, k ničemu, zklamaná sama ze sebe. Možná se cítíte smutná, nebo s vámi uvnitř cloumá vztek.

Nechte je odejít

Tak právě tyto emoce nechte odejít. Jak? Věnujte si několik minut času v klidu. Bude vám stačit klidně i 10-15 minut.

Co budete potřebovat?

Všechno k rituálu najdete během chvilky doma. Stačí vám: tužka, papír, svíčka, miska nebo hrneček s vodou a příjemná hudba nebo třeba i aromalampa…  No zkrátka příjemná atmosféra.

ritualy

Jak na to?

  • Udělejte si pohodu. Sedněte si na příjemné místo ve vašem domě nebo bytě, zapalte si svíčku, pusťte si příjemnou hudbu, klidně si uvařte voňavý čaj nebo si nalejte dvojku červeného. (Na konec roku se to přece hodí!)
  • Vezměte si do ruky tužku a papír, zavřete oči a pořádně se několikrát za sebou nadechněte. Pěkně zhluboka, tak aby se váš dech i tep zpomalil.
  • A pak pište a pište. Bez rozmyslu, bez přemýšlení. Na papír napište všechny emoce, kterých se chcete zbavit. Emoce a pocity, které chcete nechat v uplynulém roce a nechcete si je s sebou už dál nést. Pocity, kterými se už nechcete zatěžovat.
  • Pište, co vás napadne. Pište konktrétně a ani si po době text číst nemusíte. Teda aspoň já to nedělám. Nechte myšlenky vyplavat na povrch, nechte emoce, ať se vyčistí a tryskají ven. Někdy mi u toho tečou slzy, někdy jsem na papír i sprostá, někdy se mnou cloumá vztek. Ale píšu tak, jak to cítím. Popíšu si situace, které mě zklamaly, věci, na které se mi nedaří zapomenout a pořád se k nim v myšlenkám vracím. Napíšu tam prostě vše, protože papír to snese.

Udělejte to taky! Bez cenzury a tak, jak to cítíte

A potom, až budete připravená… Vezměte papír, složte ho nebo ho zmuchlejte (jak to cítíte) a jednoduše ho spalte. Ano, otočte se ke svíčce, která vám hoří na stole, vezměte si k sobě misku s vodou, kterou jste si připravila, a jednoduše ty emoce, pocity, křivdy a zlobu spalte.

Udělejte ve svém životě a srdci místo pro novou energii. Teď je na to ten správný čas!

A užijte si to. Nehledejte v tom žádnou složitost, nepřipravujte se a neodkládejte to na „až potom“. Protože pak to pravděpodobně neuděláte.

Tento rituál skutečně funguje, několikrát jsem ho vyzkoušela na vlastní kůži. Přichází po něm úleva, klid, prázdno a místo pro novou energii.

Přání od srdce

Přemýšlela jsem, co vám ještě do toho nového roku popřát. A nenapadá mě nic jiného, než přání, které jde rovnou ze srdce.

Prostě Žij!
Miluj svůj život!
Žij odvážně, nos se hrdě a užívej každý den!
Plň si sny a usmívej se.
Prostě žij!

A jestli si chcete udělat chvilku pro sebe, udělejte si fajn večer a mrkněte na film Než jsem tě poznala. Inspirace na toto přání totiž přišla po jeho shlédnutí. Nebudu počítat ty posmrkaný kapesníky a slzy, co mi kapaly do tý chlupatý deky, když jsem se na film dívala. Nebudu předstírat, že mě ten film nerozsekal. Bulela jsem jako želva.

Ale i přes ty slzy mi ten večer zase připomněl, jak je život křehká a vzácná věc. Zázrak, o který je potřeba se starat, protože jednoho dne skončí. Nebuďme lhostejný, neplýtvejme minutami, vítejme s úsměvem každý ranní sluníčko, protože nikdy nevíme, jestli ho ještě uvidíme. To, co bylo v tom filmu, se někomu může zdát jako romantická pohádka dobrá tak akorát do kina. A slova, co teď píšu možná jen další motivační kec…

Jenže ty příběhy o tom, jak se člověku z minuty na minutu změní život, nejsou příběhy z televize a z filmu. Jsou všude okolo nás. Jsou realita a my před ní jen sem tam zavíráme oči, aby nás to tolik nebolelo. Jen já sama bych vám hned vyjmenovala pět mladých lidí a kamarádů, co se jim během vteřiny navždy změnil život. Některým narostly rovnou andělský křídla. Chci vám proto do nového roku popřát jediný!

Milujte svůj život a prostě žijte!

 

Děkuju, že jste tu se mnou, moc to pro mě znamená. Těším se na společnou inspiraci v dalším roce!
Míša

 

Přivítejte nový rok s novou energií v šatníku

Jak vytřídit oblečení, abys vědomě tvořila stylový a udržitelný šatník, ve kterém se budeš líbit sama sobě? Přidej se do kurzu ZDARMA a nauč se zásadní principy třídění šatníku, které můžeš hned použít, abys začala nový rok s oblečením, ve kterém se budeš cítit víc žensky a sebejistě.

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře