Oblíbený online kurz TRIÁDA na pár dní OTEVŘENÝ!

12-týdenní program o péči o pleť, líčení a stylovém šatníku krok za krokem, který vás rozzáří nejen před zrcadlem.  PŘIHLÁŠKY zde >>

Každý MUŽ chce doma pěknou ženskou…

A když tvrdí opak, tak je nějakej divnej… A nebo ne?

A když opravdu urputně tvrdí, že pěknou ženskou doma nechce, tak lže (teda pokud doma vůbec ženu chce). Snad mě za tento názor neukamenujete. Proč dneska tohle zamyšlení? Budu upřímná. Dostala jsem se do situace, která mě donutila se zastavit a trochu se zamyslet.

„Chtěla bych se líčit, ale nemůžu…“

Překvapeně se podívám. „To mě mrzí, jste na něco alergická?“

„Nene, to naštěstí nejsem, jen můj muž si to rozhodně nepřeje.“

Aha.  Co na to mám říct? Tak jsem se prudce zamyslela a nenapadlo mě opravdu nic chytřejšího, než otázka zakořeněná ještě snad ze školky. „A PROČ?“ (No vím, mohlo to být trochu víc profi, ale bylo to upřímný.)

Odpověď byla odzbrojující. „Protože to prostě nemá rád.“

Aha. A vy TO ráda máte?

„No, já bych se i líčit chtěla, ale můžu jen řasenku. A i tak mu to přijde hodně.“

No byla jsem ztracená. Přiznám se. Nejsem moc zvyklá, že mi muž mluví do toho, jak se chci líčit nebo oblékat. Byl to pro mě neznámý rybník. Ale donutilo mě to zamyslet se nad tím, že možná je takových žen okolo mě víc. Proto vznikl tento článek.

Milé ženy, chápu, že jsou mezi vámi ty, které se líčit nechtějí. A je to naprosto v pořádku. Chcete ukázat světu jen tu svoji přirozenou tvář a toto přesvědčení je jako vaše druhá kůže. Stojíte si za tím a máte můj naprostý respekt.

Ale pokud vaše srdce touží potom, vyzkoušet něco nového, nenápadného, jemného? Pokud si říkáte, proč být pořád tou šedou myškou, i já chci zkusit svoji ženskost a krásu podtrhnout, tak to vyzkoušejte. Bez ohledu na to, co si myslí váš muž.

BUĎTE ODVÁŽNÁ!

každý muž chce pěknou ženskou (1)

Nejdřív jsem si říkala, co to je za blbce…

Přemýšlela jsem nad tím, co je to za pána, co takto kecá manželce do líčení. Vždyť ona je ta, která má nejlíp vědět a cítit, co jí sluší.

Říkala jsem si, že je to asi pěkný blbec. Ale nemám ve zvyku lidi odsuzovat ani hodnotit, nepřísluší mi to. A tak jsem tento svůj autopilotní program v hlavě rychle přepla a přemýšlela, co toho pána k tomuto názoru asi vede.

A on má možná důvod si to myslet…

A pár věcí jsem si uvědomila a chci se s vámi o ně podělit.

 • Musím přiznat, že některé ženy  v líčení opravdu neznají míru a prostě to přeženou. Možná nevědomky, možná schválně. Každopádně výsledek? Ráno se muž skutečně probudí vedle cizí paní. Vypadá jinak. Vypadá cizí. Vypadá, že večer to byla jen hra. A muži nemají rádi, když s nimi nehraje někdo fér.
 • Muži mají rádi jednoduchost a přímost. Myslím, že je to tak od přírody. Ulovit mamuta, teď nebo nikdy 😉 takže je často děsí, když to žena v líčení přežene s barvami. A víte co? Podívejte se do přírody. V přírodě jsou samičky víc přirozené, méně křiklavě barevné. To samci jsou ti, co barvami v přírodě ukazují „hele já jsem tady“ a dvoří se své vyvolené.
  Takže si dejte pozor na to, aby vaše oční stíny nebyly zbytečně pestrobarevné a třpytivé, tak že upoutají na první pohled pozornost (nic proti barvám, jen je potřeba vědět, jak na ně).
 • Mužům se nelíbí lacinost. Moc blýskavého na obličeji, nepřirozené umělé aplikace nebo maska místo jemného makeupu. Všeho moc škodí. Nemám nic proti pěkně udělaným umělým řasám, ale když se to nepovede, chápu, že se muži zaleknou.

Každý muž chce doma pěknou ženskou

Tak jim to milé ženy dopřejme. Buďme samy sebou a líčením a oblékáním svoji krásu jen podpořme. Podtrhněme, dolaďme. Ale buďme stále samy sebou!

kazdy muz chce mit peknou zenskou

K tomu vám pomůže, když budete mít na srdci několik základních pravidel:

 • Líčením jen podtrhněte vaši přirozenou krásu a rysy vašeho obličeje. Není potřeba mít na obličeji tunu líčidel.
 • Naučte se dívat do zrcadla a poznejte, které rysy dělají váš obličej jedinečným. Buďte sama sebou a nedělejte se nikým, kým nejste.
 • Ctěte pravidlo „méně je více“ a to jak v líčení, tak v oblékání. Vzpomeňte si na moji oblíbenou Coco Chanel, a její citát: Před tím, než vyjdete na párty, vraťte se k zrcadlu a sundejte jeden šperk.
 • Pečujte každý den o svoji pleť, protože krásná pleť je základem dokonalého líčení.
 • Naučte se, které barvy očních stínů podpoří vaši přirozenou barvu oka a zvýrazní váš pohled. Není potřeba, aby se vaše okolí na první pohled soustředilo na barvičky okolo. Váš pohled je přece to NEJ.
 • Sjednoťte barvu pleti přirozeným a hlavně správně vybraným make-upem, který bude vypadat skutečně svěže a sedne vám jako zadek na hrnec.
 • Naučte se 13 nesmrtelných zásad ženské krásy, které znala už i Coco Chanel. Jestli jste o nich ještě neslyšela, doporučuju si je zdarma stáhnout kliknutím sem >>

Před tím, než vyjdete na párty, vraťte se k zrcadlu a sundejte jeden šperk.

A hlavně.

Mějte se ráda a respektujte sama sebe.

Pokud to s líčením myslíte vážně, elegantně a žensky, nenechte si ho vzít. Respektujte se a nenechte se mužem omezovat. Nenechte si do hlavy nasadit myšlenku, že líčení není pro vás. Rozhodně ne do doby, než ho sama vyzkoušíte a otestujete, v čem se cítíte dobře a co vám sluší.

Obavy vašeho muže berte s respektem. Každý chce doma pěknou ženskou a pokud tvrdí opak, má možná jen STRACH, aby o vás nepřišel. Abyste se mu před očima úplně neproměnila. Respektujte tyto obavy, ale ukažte mu, že vy to umíte jinak a i na tomto poli vám může důvěřovat. Nenechte se odradit od toho, co chcete VY,

Ať už v líčení nebo v oblékání. EXPERIMENTUJTE, HLEDEJTE, ZKOUŠEJTE

Vy přece nejlíp víte, co vám sluší a v čem se cítíte skvěle. A pokud ještě trošku váháte, ráda vám na vaší cestě pomůžu. Stačí, když mi napíšete.

Ať je pro vás péče o sebe i líčení radostí. Možná si ale říkáte, jak na to? A ta otázka je naprosto na místě. Odpovědi nejen na tuto otázku najdete v mé knize o vědomé ženské kráse, kterou četlo už téměř 4 000 žen! Přidáte se?

knihafoto093

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře