Tip na 7 knih pro ženy a sladká tečka navíc

Jsou dvě otázky v mém životě (a možná i v tom vašem), které se rok za rokem pravidelně opakují bez ohledu na to, kolik mi právě je. Co si přeješ pod stromeček? A ta druhá? Co bys chtěla k narozeninám?

Čím jsem starší, tím mám méně a méně nápadů co odpovídat. K radosti mi stačí málo a netoužím po velkých věcných darech. Jsem zkrátka víc zážitková. 🙂 A tak se postupem času z mé odpovědi stává evergreen. Zkrátka vždycky je jedna věc, která mé ženské duši a srdci udělá obří radost.

Kniha.

Od malička knihy miluji. Jsou pro mě léčivé a vždy mě zavedou do světa snění, do hlubin mé duše a vykouzlí mi úsměv na rtech.

A protože jsem tuto otázku zase nedávno dostala, rozhodla jsem se s vámi sdílet inspiraci na knihy pro ženy, které stojí za to alespoň jednou přečíst. Četla jsem je všechny. Některé dvakrát (pokaždé málem bez přestávek na záchod) a k některým se vracím opakovaně. Dělám totiž jednu věc (a pokud ji děláte taky, napište mi do komentářů, protože tohle je znamení)…

Jakou?

Když si koupím novou knihu nebo na mě v mé knihovně nějaká kniha „volá“, zavřu oči a nechám prsty, aby si chvíli hrály s papírovými listy. Mám ráda jejich vůni a to, jak šustí. Chvilku jen tak stojím a pak knihu otevřu na libovolném místě. A přečtu si stránku, kterou mi knih aprávě ukázala.

A víte co? Mám pocit, že ke mně knihy mluví. Vždycky totiž na té stránce najdu něco, co se týká tématu, které aktuálně řeším. Zkrátka knihy mají kouzelnou moc a budou vždy skvělým a hodnotným dárkem.

knihy_pro_zeny

Knihy, které jsem vybrala, mi nepřišly pod ruku náhodou. Zkrátka chtěly být vidět a je pěkné, že jsou každá z trochu jiného soudku. Jedno mají společné. Jsou pro ženy a jsou fakt plné inspirace. Věřím, že si vyberete.

PRALINKY (Barbara Nesvadbová)

Miluji nadčasový humor a lehkost. A tato malá knížečka splňuje nejen to. Fakt se u ní zasmějete i zamyslíte a jsem přesvědčená, že pokud si nebudete lhát, tak najdete minimálně jednou přesně ten příběh, který se už ve vašem životě stal.

Fejetony a povídky o vášni, lásce, zklamání, nevěře, žárlivosti, přátelství… Ženská témata kam se podíváte. A víte co je na ní ještě skvělé? Je maličká a pohodlně vejde se do kabelky. Můžete ji číst v MHD i ve vaně, protože příběhy jsou skutečně na pár stránek. Prostě každý den tak trochu jiná pralinka v podobě ženského příběhu. Dobrou chuť!

ZAKLETÉ VÍLY – cesty žen za osvobozením tvůrčí podstaty (Marie Brožová)

Pokud paní Brožovou neznáte, ráda vám o ní něco řeknu. Maluje pastelkami a z toho, co dokáže na papíře z barev vytvořit, se mi tají dech. Několik jejích obrazů mám doma, a tak asi nebude překvapením, že jsem si zamilovala i její knihu.

Dříve jsem si myslela, že víly neexistují. A dnes vím, že každá z nás je někdy taková zakletá víla. Tato kniha vypráví skutečně inspirativní příběhy dvanácti žen, které se rozhodly jít svou vlastní cestou životem. Každá žena má totiž své sny, touhy a přání a často je cesta jejich realizace krásná, ale zároveň i trnitá.

V knize najdete úžasné ilustrace, které potěší vaše oko i duši. (Jedno PS: na přebalu knihy je napsáno, že kniha není určená dětem ani ji autorka nedoporučuje konzervativnějším lidem, které by kniha mohla pohoršit. Přišlo mi fajn říct vám to narovinu.)

JEDENÁCT MINUT (Paulo Coelho)

Jeho příjmení neumím vyslovit (přiznávám se veřejně), ale jeho knih mám v knihovně skutečně pěknou řádku. Přemýšlela jsem, kterou vám doporučím, protože Alchymista je už taková profláknutá klasika (kterou si rozhodně přečtěte, pokud jste to ještě neudělala). A tak jsem sáhla po knize, která je ryze na ženské téma. Prostituce. Prodávání svého těla za peníze. V očích většiny z nás špinavé a nepochopitelné dno ženského života.

Takhle knížka vám možná ukáže, že věci nejsou černobílé. Když jsem ji četla, chtělo se mi chvílemi brečet. Je jednoduché někoho odsoudit za to, co dělá. Tohle vyprávění není žádný zamilovaný román, je to kniha, která hovoří o snech a o prostituci bez obalu.

VELKÉ KOUZLO (Elizabeth Gilbertová)

Jste tvořivá, kreativní a hledáte inspiraci? Nebo naopak máte pocit, že je váš život jednotvárný a nudný a máte chuť s tím něco dělat? Ať patříte do jakékoli skupiny, jedno je jisté. Takto krásná knížka (má skutečně nádherný přebal) vás nadchne. Je o tom, jak žít skutečně tvůrčí život, jak se skamarádit se slečnou Inspirací a co dělat s panem Strachem.

Bude vám vyprávět nejen o kreativitě a nápadech, ale hlavně o tom, jestli v sobě najdete odvahu žít skutečně tvůrčí život. Protože tvůrčí život je cesta jen pro odvážné. No řekněte, začala byste třeba ve čtyřiceti letech chodit jen tak pro radost na tréninky krasobruslení? Že ne? Tak si přečtěte i to, jak to někomu může změnit život.

Možná od této autorky znáte ještě jinou knihu – Jíst, meditovat, milovat. Já jsem ji zatím nečetla, ale film s Julií Roberts jsem viděla už třikrát (ani jednou to nebyla náhoda). Ale na to poprvé nikdy nezapomenu. Bylo to právě tehdy, když jsem balila krosnu na svoji cestu do Indonésie, která mi skutečně změnila život.

BOHATÁ ŽENA (Kim Kiyosaki)

Teď se přesuneme trochu do jiného světa. Do světa finanční nezávislosti a seberealizace. Možná si říkáte, proč do ženských knih přidávám jednu o penězích. Odpověď je jednoduchá. Spoustu z nás (mě nevyjímaje) naše vzorce o penězích někdy dost ničí. No řekněte sama, už jste si někdy řekla třeba věty: Nemám peníze! Mám příšerný strach! Nejsem dost chytrá!

Jestli ano, tak tato kniha je právě pro vás. Mimo jiné jsou to i názvy některých kapitol knihy, které jsem jen namátkově vybrala. Na knize se mi líbí, že ukazuje spoustu příběhů skutečných žen. Takže pokud už kvůli penězům nechcete trávit bezesné noci, tohle se vám bude líbit.

(PS: jestli se vám zdá velmi podobné příjmení s autorem Robertem Kiyosakim, který napsal třeba knihu Bohatý táta, chudý táta, tak jste trefila do černého. Ano, je to jeho manželka, takže o penězích zcela jistě něco ví. Inspirujte se.)

PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE (Stanislava Stiborová)

Kdo mě znáte, víte, že jezdit na pláže a do tropů je zkrátka moje velká vášeň. Už jsem jich hodně viděla, ale přede mnou je spousta dalších nejen cestovatelských snů. Tato úžasná knížka od mé „paní učitelky“ a úžasné ženy Stáni je pro každou z vás, která máte skutečně „koule“ na to, začít si plnit své sny.

Začněte žít příběh, který chcete vyprávět, Stáňa vám ukáže, jak na to. A jestli si myslíte, že je to zase nějaká podnikatelská příručka, tak jste na omylu. Možná se vám na čtení bude hodit sem tam kapesník a taky hodinky. Proč? Když jsem ji četla poprvé, zapomněla jsem vystoupit z MHD a zajela jsem si. Takže nebude od věci si nastavit budík, aby vám připomněl, že je taky čas na něco jiného, než na čtení.

Víc o knize Podinkání z pláže se dozvíte tady >>

A než mrknete na konec této stránky, musím vám to prozradit 🙂

Právě teď do 23.11. vám ji Stáňa pošle
JAKO DÁREK za poštovné zdarma,
stačí vyplnit objednávku tady >>

MAGICKY ŽENSKÁ (Michala Měřínská)

A nakonec jedna z mého pera. 🙂 Sen napsat a vydat knihu jsem si splnila ještě před důchodem a mám z toho skutečně radost. A ještě víc jsem nadšená z ohlasů čtenářek, knihu Magicky ženská o vědomé ženské kráse četlo už téměř 7500 žen. To je naprostá pecka!

Čím to je? No každá z nás touží po tom líbit se sama sobě i okolí. Ale často si krásu ve svém životě nedovolíme a odsouváme ji na 156. místo žebříčku priorit. A při tom vědomá ženská krása není malichernost ani pozlátko. Je to základní ženská potřeba, tak si ji dopřejte i vy.

V knize najdete nejen o kráse, ale spoustu inspirace a praktických rad a tipů, které můžete uvést do života a cítit se hned krásnější a spokojenější. A to nám jde především, nebo se pletu?
Víc o knize Magicky ženská se dozvíte tady >>

knihamagickyzenska

A co ta sladká tečka? Nebojte nezapomněla jsem!

Mnohé z vás mi píšete a ptáte se, jak to udělat, abyste na sebe zkrátka přestala zapomínat. Aby změny ve vašem životě vydržely déle než pár týdnů.

Přemýšlela jsem, jak vás podpořit a každý den vám připomenout, že i vy si můžete dovolit být skutečně krásná a magicky ženská. Že i vy si v každodenním životě zasloužíte věnovat čas sama sobě a své kráse.

Osobně na vás dohlédnout a dostrkat vás do koupelny nebo na pohovku samosebou nemůžu (ani bych si to nedovolila), a tak jsem si při tom přemýšlení vzpomněla na dětství, kdy jsem sama pro sebe šila diáře a nejrůznější sešitky. A trochu jsem se zasnila a vytvořila diář pro vás a každou ženu, pro kterou je její spokojenost prioritou. Mrkněte na něj tady.

A to není všechno, ještě mám pro vás jedno krásný překvápko!

Sladká tečka nakonec

KNIHA PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE ZDARMA

Nejde o to, jestli právě teď chcete podnikat nebo ne. Zásadní otázka je, jestli si chcete plnit sny, ať jsou jakékoli. A pokud je vaše odpověď ANO, tak tuhle knihu jednoduše musíte mít.

Je úžasně inspirativní a ukáže vám, že plnění snů není jen pro vyvolené. Je to i vaše volba! A tahle kráska vám přinese konkrétní nápady, jak začít. Ze srdce vám ji doporučuji, změnila mi pohled na plnění snů. Vám ho změní taky!

Klikněte na červené tlačítko, Stáňa vám ji jako dárek zdarma pošle ještě:

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře