Co je na mně sakra špatně, že jsem pořád sama?

Naposledy jsem se o sebe starala, když jsem měla vyhlídnutej novej objev. Chlapa, se kterým by se mi fakt líbilo. Jooo, to jsem chtěla být pěkná pro něj a svádět ho. To jsem cvičila, zhubla, po sprše se namazala krémem, abych nebyla suchá, malovala se a tak…

Ale nevyšlo to.

Sama pro sebe JEN TAK? To asi nikdy dělat nebudu.

Je vám smutno, když se večer u romantické komedie tulíte místo chlapa tak akorát k plyšákovi z dětství (maximálně vedle vás spokojeně oddychuje váš čtyřnohý miláček, tak ho vzbudíte?) Připadáte si někdy marně, když uvaříte skvělou večeři, ale na stůl servírujete jen jeden talíř? Dámské dýchánky se jaksi nenápadně proměnily na kinder párty, a vy? Jste pořád sama a vysněný muž pořád v nedohlednu?

A ty černý myšlenky koušou čím dál víc.

Co je na mně špatně, že jsem pořád sama?

Vždyť nemůžu za to, jak vypadám! To příroda, já jsem si to nevybrala. Nikdo se za mnou ani neotočí!

Připadáte si ukřivděně a ublíženě, protože vy nevypadáte jako ony. Ženy, které se spokojeně vodí za ruku se svými partnery, jsou upravené, usmívají se a vy jste jim úplně jedno. A vy se na ně díváte a jsou dny, kdy si připadáte jako nicka. A děsně vás to štve a bolí a sama sebe přesvědčujete, že to nevadí. Ale vaše duše ví…

A pořád nemůžete najít odpověď na tu prokletou otázku:

Kdy už konečně přijde ten pravý, abych se aspoň pro něj mohla taky upravit a zkrášlit?

A on si dává na čas. Tak se večer vrátíte z práce a v prázdném bytě otevřete láhev vína, ledničku, trochu si zahřešíte. A pak nejspíš usnete, aniž byste se odlíčila, protože vlastně nevidíte důvod, proč to všechno dělat.  Vždyť ON tu ještě není. Tak co. Teď je to přece jedno.

A nejste si tak čistě náhodou jedno i vy?

Možná vás sem tam taky štve sexy kamarádka, která se nelíčí a nakupuje v sekáči a stejně jí to pořád tak moc sluší. Ale kolegyně z oddělení marketingu, co se nosí po chodbách jako hvězda v přiléhavých šatech a na podpadcích s výraznou rtěnkou na rtech, ta vás vytáčí. Stačí, že ji vidíte, rázem bušíte prsty do klávesnice a zpoza monitoru jí tiše přejete, aby se jí ten podpatek zlomil a naryla si hubu. Nána jedna!

Víte, tento článek píšu tak trochu pro jednu spřízněnou duši. Až si ho přečte, pozná, že je pro ni. Ale říkám si, že možná i vaše duše se začne při čtení trochu ozývat. Protože vy to možná máte podobně.

Máte pocit, že až se objeví, tak pak pro něj začnete?

Možná si říkáte, že na péči o sebe nemáte energii, čas, chuť, výdrž, vůli. Čekáte na toho pravého a myslíte si, že pak se o sebe budete starat. Pro něj. Abyste se mu líbila. Možná jste si už na pocit toho, že vy za to nestojíte tak moc zvykla, že už vám přijde úplně normální.

A když se pak na obzoru objeví světýlko v podobě sympatického charismatického muže, tak se všechno jako mávnutím kouzelného proutku změní.

Najednou cítíte obrovský příval energie. Máte chuť se hezky obléknout, nalíčit, navonět, prostě vypadat k světu a žensky.

Pro něj ano!

Víc se usmíváte a užíváte si ten pocit, že vám to sluší. Už ani kolegyně z marketingu vás tak moc neprudí a vlastně si uvědomujete, že dneska zas nevypadá tak moc hvězdně. Vlastně je to úplně normální ženská, co není zas tak dokonalá, jak se tváří.

A vás baví to, že je vám najednou úplně jedno, co ona má na sobě, a soustředíte se na to, co si dneska vezmete na tu firemní párty, kde bude i on. Abyste byla kočka. Ale ne taková ta laciná, ale abyste ukázala i svůj šarm, abyste nebyla vyzývavá, ale prostě ženská a elegantní. Chcete se cítit sama sebou!

Přestaňte být obětí pocitu Nejsem dost dobrá taková, jaká jsem!

A co když vám řeknu, že právě tohle jste vy? Že tohle je vaše přirozenost a krása ve vás? Co když vám řeknu, že žena, která kolegyni z marketingu přála zlomený podpatek, je jen oběť plíživého pocitu Nejsem dost dobrá taková, jaká jsem?

Co když vám řeknu, že vaší přirozeností je každý den o sebe pečovat a dopřát sama sobě a své kráse čas? A že se necháváte lapit pocitem, že vy si to nezasloužíte, protože za to nestojíte? Asi se vám to nelíbí, co? Pravděpodobně mi hned odvětíte. No a co! Když ten pravý není ani na obzoru, co se budu snažit!

Fakt to tak chcete? Rozmyslete si to! Protože Vesmír každé vaše přání slyší. Jste sama sobě jedno? Jak chcete přitáhnout do života toho pravého pana Božského a líbit se mu, když vám nezáleží na tom, abyste se líbila sama sobě?

To, že nevidíte vy jeho neznamená, že on nevidí vás!

Co na to jít obráceně? Začněte o sebe pečovat ne pro něj, ale fakt sama pro sebe. Ne proto, že se to má dělat nebo že jste si to teď přečetla. Zkuste s tím začít proto, že se pro to rozhodnete. Sama, kvůli sobě. Bez výmluv na čekání na toho pravého.

Dělejte si na vědomou péči o sebe čas dejte se každý den na první místo.

A víte, co se stane? Ne, nezačnou se dít instantní zázraky, ale najednou začnete hlouběji chápat, co potřebujete, v čem se cítíte dobře, co vás podporuje a kde jste skutečně sama sebou. Najednou si začnete víc věřit a kolegyně okolo vás začnou míň vytáčet. Najednou začnete žít spokojeněji a přestanete tolik závidět a stydět se za to. Nemusíte se hned výrazně líčit a oblékat vyzývavě!

Věnujte si péči i čas. Začněte sama sebe rozmazlovat a přemýšlet nad tím, v čem se cítíte dobře, co vám sluší a jak se budete líbit sama sobě. A vsadím se, že už za pár dní začnete nejen vy, ale i vaše okolí vnímat změny.

Krása funguje obousměrně. Nejen zevnitř ven, ale i z venku dovnitř. Když se postaráte o to, abyste se cítila opečovaná a spokojená, i vaše vnitřní krása se rozzáří.

A to se pak ten pravý hledá daleko líp!

A než dopíšu poslední tečku za větou, vím, že teď některé z vás kroutí vztekle hlavou a říkáte si, že se mi to kecá a teoretizuje, když už jsem svého vysněného pana Božského našla, užívám si čas pro sebe i jako maminka a plním si své sny. Jsem sebevědomá, spokojená, nesoutěžím s ostatními ženami a nemám z nich špatnou náladu.

Jo, máte pravdu. Ale povím vám tajemství. Víte, když se po 12 letech vzbudíte v prázdném bytě a vedle vás leží do dna vypitá láhev levného vína, leccos vám docvakne. Ani mě nepřišel zachránit princ na bílém koni. Musela jsem se na toho koně vyškrábat sama, párkrát si nadřít pořádně pusu tím, jak jsem spadla zase dolů, ale nevzdat to. A pak si pro tu svoji sebejistotu i prince dojet. To, co mi na cestě pomohlo, jsem upřímně a ze srdce svěřila písmenkům v mé knize Magicky ženská.

Každá žena zatouží po pevném chlapském objetí. Tak vám moc přeju, aby ty správné (a pořádně svalnaté) paže tu vaši ženskou duši objaly co nejdříve.

S láskou k vaší krásné duši Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře