Jak vám kouzelná růžová pelargonie změní život

Znáte taky ten pocit, kdy po něčem toužíte, ale je to pro vás v tuto chvíli tak moc velké a vzdálené, že vlastně ani sama nevěříte, že by se to právě vám mohlo podařit?

To nikdy nezvládnu.
To se mi nikdy nemůže povést.
Na to prostě nemám.

Váš sen je tak daleko, že máte pocit, že VY se mu nikdy nepřiblížíte

Kamarád Zdravý rozum se rozhodl házet vám klacky pod nohy a možná už jen představa, kolik práce a úsilí je před vámi, vás drží na jednom místě. Stojíte a nic se neděje. Okládáte to a sama sobě se vymlouváte, proč to zrovna dnes nejde. Ať už si přejete udělat změny v péči o sebe, chcete zhubnout, začít běhat nebo se přestěhovat, pořád vám chybí odvaha udělat ten nejzásadnější krok.

Naprosto vás chápu. Moc dobře vím, jaké to je po něčem toužit a přešlapovat na místě. Jen  marnit čas a bát se představy, jaké by to asi bylo, kdyby se vám to náhodou povedlo. A stejně tak vím, jak únavné jsou výčitky, že jsem to zase nezvládla, jak vyčerpávající je to předstírání sama před sebou, že na tom vlastně zase tak nezáleží.

A co kdybych vám teď řekla, že se nemusíte bát. Že skutečně stačí udělat tu nejdůležitější věc.

Rozhodnout se a vydat se na cestu.

Když jsem na svém osobním blogu zveřejnila článek se dvěma kouzelnými slovy, které vás dělí od spokojenosti i od krásy, přišla mi velká spousta emailů.

Pomůže vám kouzelná růžová pelargonie

Jeden z nich mi napsala Veronika. Její sdílení bylo tak úžasné, že vás o ně nemůžu ochudit. Čtěte až nakonec, protože pak pochopíte, jak moc můžete ve svém životě i s vaší krásou kouzlit. A pak nezapomeňte na jedno. Taky to zkuste!

***

Milá Míšo,
děkuji za inspirativní článek i video, moc mne oslovily. Učím psychologii a dnes jsem si zpracovala následující úryvek. Krásně vystihuje Váš článek, chtěla jsem se s Vámi o něj podělit. Mám pocit, že takové metafory jsou nejvíc výstižné.

Kouzelná růžová pelargonie

Byla jedna žena, která žila ve zchátralém domě. Ze svého domova byla nešťastná, ale když se rozhlédla kolem, co všechno je potřeba udělat, zdálo se jí, že je toho na ni moc, a proto nikdy ani nezačala.

Jednoho dne k ní na návštěvu přijela dávná přítelkyně a přivezla jí jako dárek růžovou pelargonii.

Ta ženě udělala radost, ale najednou viděla, jak sepraně vypadá ubrus pod barevnou květinou, a koupila nový. Kvůli ubrusu pak ale vypadal šedivě a omšele koberec, takže ho vyměnila. Svěží koberec odhalil ušmudlané poličky, takže je natřela nažluto. Každé vylepšení, které žena ve svém okolí udělala, inspirovalo další, dokud nebyl celý dům, a dokonce i dvorek a laťkový plot, jako ze škatulky. Žena byla veselá a celou dobu ji to povzbuzovalo.

Poté, co dokončila poslední práce na domě, spatřila poprvé po dlouhých letech svůj jasný odraz v zrcadle. Měla neumyté vlasy a zašedlé a potrhané oblečení. Vlastní vzhled ji šokoval, a tak posbírala nově nabytou odvahu, že dokáže cokoli, a použila ji sama na sebe. Brzy se ukázalo, že je stejně hezká a upravená jako její uklizený dům.

Když příště přijela na návštěvu přítelkyně, která jí přivezla pelargonii, sotva věřila svým očím a ptala se ženy, jak se stalo, že po tolika letech zanedbávání dokázala změnit svůj dům i sebe. Žena odpověděla:

„Všechno se stalo jen díky té kouzelné pelargonii!“

Mikropředsevzetí fungují jako kouzelná růžová pelargonie. Každé úspěšné předsevzetí povzbudí vaši odvahu, energii a sebevědomí a vede k dalšímu pokroku. Klíčem je prostě jen začít.

(z knihy: C. L. Arnoldová – Malý krok, velká změna)

Je to o tom, že si dáme jedno minipředsevzetí, opravdu jen jedno a jen takové, které je dlouhodobě zvládnutelné.

A ono nastartuje změny, o kterých se nám na začátku ani nesnilo.

Já teď zkouším tohle:
Ke každému hrnku zeleného čaje vypiju půllitrovou sklenici vody s citronem, protože jsem vůbec nepila vodu, ale za to obrovská množství zeleného čaje. A mám pocit, že moje vysušené ruce a olupující se kůže kolem nosu bude souviset s tím, jak čaje odvodňují. Takže vypiju tak 3 hrnky a k tomu 3 sklenice vody a nepřijdu si unavená, nemotá se mi hlava (zelený čaj mi zřejmě snižoval tlak).

***

Nastartujte změny, o kterých s vám ani nesnilo

Možná i vy teď přešlapujete na místě a nechce se vám do změn. Možná máte pocit, že toho na vás bude moc, nevěříte si a tak trochu sama o sobě pochybujete.

Tak víte co?

Jděte k zrcadlu, podívejte se sama sobě do očí, usmějte se a vzpomeňte si na růžovou pelargonii. A pak? Pak udělejte ten první krok! Řekněte si, jakou maličkou věc můžete ještě dnes – teď hned – pro svoji krásu a pohodu změnit. Co chcete začít dělat jinak? Jaké bude to vaše malé předsevzetí, které pro vás bude tou kouzelnou růžovou pelargonií?

Mám pro vás jednu kouzelnou pelargonii ze světa vědomé ženské krásy.

Naučte se jednoduché postupy, jak líčením podrthnete svoji jedinečnost, které vás budou bavit a zvládnete je za pár minut! V tomto kurzu vás je naučím. 

Využijte zaváděcí akci s dárkem, která platí ještě

Magicky ženská
Tento blog je místem, kde kromě článků Míši Měřínské najdete příběhy a inspiraci od žen, které svoji cestu ke kráse našly a dnes si ji užívají. Jsou to ženy, jako vy. Rozhodly se, že jejich krása pro ně bude kamarádkou a rozhodly se své zkušenosti sdílet a pomoci tak dělat tento svět krásnějším. Chcete i vy přispět? Začněte u toho, že se budete krásná a magicky ženská cítit i vy sama. Přečtěte si knihu Magicky ženská a inspirujte se. Více o knize najdete tady >>
Komentáře