[Rozhovor] Objevila jsem, že mám parádní pleť, jen jsem to dřív nedokázala vidět

Už v době, kdy jsem před lety v zaměstnání vedla nejrůznější školení a rozvíjela tým lidí, který jsem vedla, pro mě byla zásadní jedna věc. Zpětná vazba. Bez ní se člověk totiž nemůže zlepšovat. A i když se někdy díky ní dozvíte něco, co třeba nechce slyšet, je to vždycky příležitost k růstu, zastavení se a zamyšlení se.

Proto se ve svých kurzech, kde s ženami trávíme na společné cestě 5 týdnů, na konci kurzu vždycky na zpětnou vazbu ptám. Vždy ženy prosím o to, aby se mnou posdílely, co se jim na kurzu líbilo, jestli kurz splnil očekávání a jaké konkrétní změny přinesl do jejich života. Stejně tak jím tím dávám příležitost zastavit se, podívat se zpět a ocenit se za své pokroky, změny a čas, který věnovaly samy sobě. 

Těch příběhů a slov mám za ty roky, kdy magicky ženské kurzy vedu, skutečně stovky. Vždycky si říkám, že by stálo za to zveřejňovat je pravidelně a ukazovat vám jich víc. A vždycky, když otvírám přihlášky do kurzů a přemýšlím, co je při rozhodování o tom, jestli vstoupím do nějakého kurzu zásadní pro mě samotnou, vzpomenu si na ně.

Na slova žen a skutečné příběhy ostatních. Slova žen, které tu zkušenost už mají, a které se stejně jako vy rozhodovaly, jestli ANO nebo NE. A pak do toho šly. Udělaly krok vpřed. A na konci si navíc udělaly čas, zastavily se a věnovali energii tomu, aby svoji cestu kurzem zhodnotily a podělily se o zkušenost s vámi.

Jsem si jistá, že i vy oceníte upřímná slova někoho, kdo už kurzem prošel. Protože možná se taky rozhodujete, možná váháte a hledáte pro a proti.

Proto s vámi dneska sdílím slova Zdenky M., která loni prošla kurzem Magicky ženská pleť, když jsem otevřela přihlášky do hromadného startu kurzu. Zdenka mi odpovídala na otázky na konci kurzu a vy si její dojmy, pochybnosti, změny a zážitky můžete přečíst právě teď v tomto rozhovoru.

Rozhovor o vědomé péči o pleť a o zkušenostech s kurzem Magicky ženská pleť

Zdeni, ty jsi prošla kurzem Magicky ženská pleť a já se chci narovinu zeptat na to, co se nejspíš honí v hlavě spoustě žen, které tento rozhovor čtou. 

Měla jsi ty sama před vstupem do kurzu Magicky ženská pleť nějaké pochybnosti? Byly v tvé hlavě i nějaké strachy?

Byly! Já jsem takový střelec. Nadchnu se, mám pocit, že NĚCO, tak do toho jdu… Pak se probudí hlava a začne to rozebírat. 

Hlavně mě trochu pálila cena, pro mámu na mateřské to nebylo úplně málo, ale najednou připluly finance, se kterými jsem nepočítala. Bylo to sice už v době, kdy jsem měla kurz zaplacený, ale i tak mě to podpořilo. 

Další velkou obavou bylo, že se dozvím kupu informací a nebudu vědět, co s nimi. Že to bude jen o chemické kosmetice a já nebudu spokojená stran šetrného životního stylu a zero waste a tak podobně. 

Taky jsem si říkala, že pět týdnů je strááášně dlouhá doba a já nevydržím… Ale i to se mi povedlo celkem zaplašit a řekla jsem si, že když jsem byla tak přesvědčená, tohle mě nesmí před začátkem kurzu odstrašit. Prozkoumám to a uvidím.

Teď, když máš kurz detailně za sebou a ohlídneš se zpět. Splnil pro tebe kurz to, co na začátku sliboval?

Tady to bude delší 🙂 🙂 🙂 Je toho totiž tolik! Asi bych měla napsat, že hlavní změnou byla ta samotná péče o pleť, ale chci začít něčím jiným. 

Hlavní změna totiž proběhla v mé hlavě a srdci, duši, mysli… 

Já se celých pět týdnů SOUSTŘEDILA CÍLENĚ JEN NA SEBE aspoň chvíli denně. Konečně jsem si uvědomila, že to důležité jsem JÁ. Dovolila jsem si vidět, jak jsem krásná a co všechno dokážu. Konečně mi něco secvaklo. To pro mě bylo nejvíc, dovolit si tohle všechno vidět a cítit. 

Bylo to intenzivní sebeláskové cvičení a dokázalo tolik! Dopřála jsem si to všechno! Čas, péči, hezké myšlenky, zdravější jídlo, kosmetiku… Ještě nikdy jsem takhle komplexně na sobě nepracovala. 

Mělo to sice být o pleti, ale mně se velmi záhy stalo, že místo pleť se mi objevovalo slovíčko JÁ. (Jak se vaše pleť cítí? = Jak se cítím já?). Začala jsem zkoumat sebe jako celek, pleť šla trošku stranou. 🙂 

Musím říct, že původně jsem myslela, že pochopím jen to „technično“ – co na sebe kdy namazat, jaký si koupit krém, co sníst, jak správně čistit pleť, kdy si udělat peeling, kdy masku… Pro mě bylo ale opravdu největším objevem to duchovno pod tím vším. 

Práce s Myslí, Mentální harmonizace, úsměvy do zrcadla, pochvaly. Za to jsem nekonečně vděčná. Objevila jsem dary, které mám, objevila jsem, že mám vlastně úplně parádní pleť, jen jsem to dřív nechtěla nebo nemohla vidět. A co víc, tohle všechno se ve mně nějak usadilo a pořád se to tam drží. Opravdu kolotoč změn. Cítím obrovskou vděčnost!

Zdeni, komu bys dneska kurz doporučila? 

No, všem 🙂 Ale hlavně ženám, které nejsou v životě úplně spokojené, které myslí, že nejsou krásné, že na sebe nemají čas, že si nezaslouží lásku a péči. Zasloužíme si to všichni a co víc, tohle nejsou věci, které by nám někdo mohl dát, máme je v sobě a je jen otázkou času, kdy je najdeme, kdy otevřeme dveře a zůstaneme koukat, co všechno krásné si neseme a bojíme se vidět. 

Dostala jsem toho tolik a bylo to tak jednoduchý, že mě až překvapuje, že se to stalo 🙂 Ten systém, který jsi do toho vnesla… Já jsem taková spíš neorganizovaná a ze začátku mě to trochu děsilo, jak to máš nalajnované, ale pak to všechno nějak zapadlo a já jsem pochopila, jak mocný je to nástroj. Opravdu to stálo za to!

Moc děkuji za sdílení a za čas, který jsi mně i čtenářkám mého blogu věnovala!

Moc moc moc děkuji a přeji ať se Ti hodně dobře daří a pokračuj v tom, co děláš, má to ohromný přesah!

 


Chcete se cítit víc sebevědomě a žensky?

Přidejte se do 5týdenního programu

MAGICKY ŽENSKÁ PLEŤ

Naučte se ucelený systém péče o pleť, který vaší pleti pomůže vypadat skvěle i bez nalíčení. A vám s pěknou pletí zářit a cítit se spokojeně. Vaše ženskost i sebevědomí vystřelí do oblak. To vám garantuji. Osobně vás ve změnách podpořím.

Přihlášky jsou otevřené právě teď.
V tomto roce otvírám jediný běh kurzu, přihlásit se můžete do 4.3.2021. 
Víc informací tady >>

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře