Přihlášky na oblíbený letní online workshop jsou otevřené do 17.6.2024

LETNÍ ŠMRNC

Objev tajné letní vychytávky pro svůj styl, péči o pleť i líčení. Tohle léto si díky nim užiješ víc sebevědomě a žensky. Přidej se na online workshop tudy:

S ženskostí na mě nechoďte, nosím jenom džíny!

Když jsem nakoukla do její skříně, hned na první pohled mě cosi zaujalo. Na tohle mám čich a to nejsem žádný velký detektiv.

Nikde ani stopa po sukních nebo šatech. V horních policích ležela úhledně poskládaná bavlněná trička, těm dolním vévodily kalhoty. A ne jen tak ledajaké! Tolik různých odstínů džínů jsem už dlouho v jedné skříni neviděla.

Skenovala mě z boku ostřížím pohledem a přesně věděla, co se mi začne honit hlavou. Okamžitě vyhmátla ten moment, kdy se moje oči na několik sekund na té džínové přehlídce zastavily a pro jistotu hned zareagovala.

„Míšo, hlavně na mě nechoďte se sukněmi, jsem prostě džínová!

Máte to taky tak? Jsou pro vás džíny tím nejpohodlnějším kouskem na světě?

Nevyměnila byste je ani za zlatou cihlu?

Když bychom se spolu potkaly jen tak na ulici nebo spolu zašly na kafe, měla byste je ze sedmi dnů minimálně v šesti na sobě? (Ten sedmý den byste si možná dopřála přece jen trochu změnu – třeba plátěné kalhoty. 🙂

A taky padáte doslova do mdlob, když si jen představíte sebe samotnou v romantické sukni? No co teprve v dlouhých šatech nebo v sukni s volány a s květinovým vzorem, to vám pravděpodobně už rovnou naskakují pupínky…

Přesto máte možná sem tam pocit, že vás kombinace džínů a bavlněného trička jednoduše trochu nudí. A možná zažíváte i dny, kdy si před skříní nebo před zrcadlem lítostivě povzdechnete, proč právě vám to ženské oblečení nesluší.

Chápu vás, měla jsem kdysi úplně stejné období. Na sukně v platilo v mé skříni přísné embargo. Nechtěla jsem o nich ani slyšet, však víte, ten příběh jsem vám otevřeně popsala v mé knize. Tehdy jsem sukně nenosila ani ve dnech, kdy se každý doslova pařil a lapal po dechu ve třiceti stupňovém létě.

Byla jsem absolutně přesvědčená, že mně rozhodně sukně nesluší a nikdy, nikdy je nosit nebudu.

(Haha, jsem teď přesně nádherná ukázka starého známého přísloví: Nikdy neříkej nikdy. Zvlášť potom, co jsem vám napsala TOHLE o dlouhých šatech).

V poslední době často potkávám dva tábory žen. Jedním z nich jsou ženy, které džíny doslova zatracují a berou je jako kalhoty, které byly vždy prostě určené jen tak chlapům do práce. Džíny jsou podle jejich názoru naprosto pod ženskou úroveň. A tom v druhém táboře zase žijí ženy, které džíny naopak doslova zbožňují.

Oba tábory jsou si v otázce role džínů v ženském šatníku jednoduše na míle vzdálené. Přesto jeden i druhý mají jedno společného. Často mají dojem, že žena v džínech nemůže vypadat žensky.

A chcete vědět, jaký názor na to mám já? Řeknu vám, že je to holý nesmysl.

Džíny doslova ženskost milují!

Co kdybych vám teď řekla, že si právě vaše milované džíny s ženskostí parádně rozumí. Zkuste si na chvíli představit, že mluví společnou řečí. Co by si tak asi mohli společně povídat?

> Mám fakt radost, když mi vaše modrá barva rozzáří den.
> Jsme nadšené, když tě můžeme každý den podporovat a navíc je ti při tom tak moc pohodlně!

Jasně, tento rozhovor se vám nejspíš může na chvíli zdát absurdní a pravděpodobně budete trvat na tom, že vám k džínům nejvíc sluší to oblíbené bavlněné tričko. Ale no taaak, dovolte si trochu popustit uzdu fantazii. Dovolte si ten krásný zamilovaný příběh jen představit před očima.

Spolu, dohromady… džíny a vaše ženskost

Jak jim to sluší. Jak se na sebe usmívají a koukají toužebnými pohledy. Jak si potichu špitají, jak si to spolu užívají. Mají se nejen rádi, doslova se milují!

Nevěříte? Během pár vteřin vám ukážu, v čem je to skryté tajemství jejich lásky:

  • Džíny jsou natolik universální, že k nim můžete zkombinovat téměř jakokouli barvu, ženské barvy nevyjímaje.
  • Snesou k sobě jakýkoli vzor a to i ten nejvíc ženský, jaký si v tuto chvíli umíte představit. Vypadá to zkrátka skvěle.
  • Lahodí jim všechny ryze ženské materiály – od saténu, přes krajku až po hedvábí.
  • Sluší jim jakákoli bota a když je skutečně ženská, třeba třpytivá a na podpatku nebo třeba pěkně pásková s jemnými ženskými detaily, to si doslova lebedí.
  • Svou úžasnou jednoduchostí doplní jakýkoli střih topu a to i když si vezmete ryze ženskou volánovou halenku nebo vyzývavý přiléhavý top bez ramínek.
  • Užívají si i výstřednosti – neurazí se ani v momentě, kdy přes ně obléknete krátké šaty nebo sukni.

Přiznejte si, že i vaše ženskost bude v džínech zářit! I vy budete mít šarm a budete se cítit elegantně, aniž byste se musela trápit v sukni.

Má to jen jednu jedinou podmínku

Musíte udělat jeden krok stranou a na chvíli odložit to oblíbené bavlněné tričko.

Vím, máte ho ráda, je tak pohodlné a ta zažitá kombinace vás ráno vždycky zachrání. Ale bez toho, aniž byste začala zkoušet k vašim zamilovaným džínům nové neotřelé kousky oblečení, vaši ženskost jen tak polechtáte, místo abyste si s ní pořádně zatančila.

Tak se nebojte odvázat a ten tanec si s úsměvem užijte!

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře