5 skvělých pomocníků pro unavenou a vystresovanou pleť

Co si dopřát v péči o pleť trochu více pozornosti a poslat svojí pleti kus podporující energie, aby lépe zvládala únavu a všudypřítomný stres? Co jí věnovat každý den o tři minuty vědomé péče navíc, a díky těmto třem minutám vypadat o pět let mladší, odpočatější a spokojenější, i když v noci (jako momentálně já) třeba několikrát kojíte nebo právě chodíte pozdě spát, protože doděláváte důležitý projekt v práci?

Tento článek je výletem do mé koupelny a píšu ho především pro ty z vás, které chtějí pro svoji pleť začít vědomě dělat něco navíc a sklízet ovoce i za pár let v podobě menšího počtu vrásek, vypnutější a zrelaxované pleti. Píšu ho pro ty z vás, které chápou, že investice do péče o pleť je investicí na další dlouhé roky dopředu.

Podívala jsem se do své koupelny a zamyslela se, co mi v péči o pleť dodává v náročných i nenáročných chvílích energii navíc, a vybrala jsem pro vás 5 pomocníků, kteří mé pleti pomáhají bojovat s únavou a stresem. Takové, které jsem dříve nepoužívala a teď by mi v péči o pleť chyběli. Vím, že se budou hodit i vám, tak na ně mrkněte a napište mi do komentářů, který by se vám hodil nejvíc.

Dnešní tipy oceníte hlavně v případě, že už máte pravidelné rituály v péči o pleť zmáknuté a jste si vědomé toho, že péče o pleť není jen o kosmetice, ale že je to komplexní systém kroků, které do sebe zapadají jako dílky puzzle. A zároveň chcete jít v každodenní péči o kousek dál a dopřát svojí pleti ještě intenzivnější péči. 

Samozřejmě je využijí i ty z vás, které v péči o pleť zatím cítíte rezervy. Než se ale vrhnete do jejich nákupu, bude určitě dobré chápat celý systém péče o pleť, abyste z těchto pomocníků vytěžily maximum. A pokud ještě nemáte, stáhněte si na této stránce eBook zdarma s mými rituály v péči o pleť. Bude se hodit.

Vybrala jsem pomocníky, co mé pleti pomáhají vyrovnat se se stresem a únavou

Právě pleť je prvním místem na vašem těle, na kde se únava, nestíhání, stres a jeho časté zajídání, zapíjení kávou nebo sklenkou vína viditelně projeví už během pár dní. 

Často se setkávám s tím, že se ženy podívají do zrcadla, nejsou spokojené, a jako první se ptají na zaručený krém, který si pořídit, aby pleť vypadala líp. 

Jenže ona péče o pleť není právě zdaleka jen o tom povrchu a o kosmetice. 

Souvislosti se stravou, stresem, kosmetikou i myšlením vysvětluji ženám v kurzu Magicky ženská pleť, aby jim péče o pleť fungovala celý život. V dnešní době jsme často zavalené seznamy úkolů, termínů, povinností ať v práci nebo v domácnosti, máme spoustu cílů, plánů a snů od těch cestovatelských až po podnikatelské, často se tlačíme se do výkonu a zapomínáme na čas na sebe, a ať chcete nebo ne, časem se to jednoduše projeví. 

Takže mi připadá důležité rozumět tomu, co dělat, když vás při pohledu do zrcadla přivítá popelavý vzhled pleti, unavená a suchá pokožka, nebo nějaký pupínek nebo černé tečky.

Chápat souvislosti a vědět, jak pleti pomoct dát se rychleji do pohody a taky těmto stavům přecházet. Proto určitě stojí za to ve zkratce vysvětlit, proč se stres na naší pleti projevuje. 

Proč se stres a únava na vaší pleti projeví?

Stresová reakce v těle mimo jiné ovlivňuje vyplavení stresových hormonů do krve a taky omezí činnost některých orgánů, aby se krví zásobovaly svaly a nejdůležitější orgány.

Zvýšená hladina stresových hormonů má za následek větší produkci mazu, ucpávání pórů i zarudnutí. V těle se spouští zánětlivé reakce a pupínky na pleti se tvoří daleko snáz a častěji. Navíc se v pleti zúží cévy, nedostává se jí tolik živin, protože není pořádně pokrvená, vzniká víc vrásek a pleť rychleji stárne.

Poslední rok pro mě je velkou a chvílemi dost náročnou cestou, kdy jsem v napětí a cítím, jak k těm tlakům a vnitřním strachům i stresu potřebuji přistupovat vědomě. Když jsem ve stresu, dost si všímám toho, jak jsem víc v tenzi, zatínám zuby, víc krčím čelo a mám napnutou pleť, víc se pleti dotýkám a tlačím na ni.

Proto se v koupelně vědomě kromě pečlivé péče o pleť snažím i o uvolnění, relaxaci a masáž pleti, aby se hezky prokrvila a dostala se po celém dnu zase do kondice. A těchto 5 pomocníků mi v tom pomáhá.

5 pomocníků pro uvolnění pleti ve stresu

#1

Face roller uleví očím

Je to super pomůcka pro jemné promasírování pleti celého obličeje, relaxaci a taky se dá krásně využít na zmírnění otoků pod očima.

Díky tomu, že podporuje krevní oběh a tím i látkovou výměnu v pleti, pomáhá pleti dostat se do kondice a oddaluje stárnutí. Tyhle hezky vypadající masážní válečky se vyrábí z polodrahokamů, takže si navíc můžete vybrat, jakou energií chcete svoje tělo podpořit. 

Já jsem ten svůj zvolila z jadeitu, protože už při pohledu na něj mě chladí. Nejradši ho totiž používám v momentech, kdy se ráno vzbudím jako přejetá parním válcem s kruhy pod očima nebo s opuchlými víčky.

Dobrý fígl je dát ho na chvíli vychladit do lednice. Kámen chladí sice sám o sobě, ale z lednice má pořádný grády a oteklé oči dostanou značnou vzpruhu.

Při masáží celého obličeje myslete na to, že tak jak u nanášení make-upu nebo masáže obličeje prsty, i tady se masíruje od středu obličeje ke kraji.

#2

Gua sha krásně promasíruje

Tuhle malinkatou pomůcku pro relax a masáž pleti miluju nejvíc. Jedná se o jednoduché tření pleti hladkým kamenem, které krásně prokrví pokožku a rozproudí lymfatický systém na obličeji.

Kameny si můžete opět vybrat podle svého naladění – třeba růženín, ametyst, jadeit nebo křišťál. Pro milovnice drahých kamenů (jako jsem já) je to lahoda jen když už ho držíte v ruce.

Díky tomu, že masáží pomocí gua sha pravidelně rozproudíte lymfu, mizí otoky, pleť se jednodušeji zbavuje zánětů a taky se krásně prokrví a živiny se dostanou tam, kam mají. Skvělé je použít gua shu na vmasírování séra nebo krému do pleti, účinné látky z kosmetiky se tak dostanou krásně k buňkám v pleti.

Já osobně ji večer používám téměř každý den, ráno podle toho, jak se mi chce. Gua sha masíruje pleť dostatečně intenzivně,a navíc masáž s ní končím ještě namasírováním reflexních bodů na obličeji, a to mě fakt baví.

Tahle technika pochází z tradiční čínské medicíny, a když ji budete víc zkoumat, dočtete se, že si můžete touto technikou dopřát u profíků i masáž zad, krku a šíje. Na obličeji je potřeba masírovat spíše jemně a můžete si to užívat doma.  

Já začínám od krku, abych rozproudila lymfatický systém. Potom pokračuji od středu obličeje ke krajům – takže od středu čela až k uším, od nosu směrem k uším a od brady po čelistních kostech směrem k uším. Nakonec jemně promasíruji kořen nosu.

Tahle pravidelná masáž mi netrvá víc jak 3 minuty a cítím se po ní skutečně uvolněně. Cítím, jak se mi uvolní svaly, uvědomím si, jak jsem byla po celém dni zatuhlá a krásně se před spaním zrelaxuji. A na mojí pleti je to vidět.

Navíc je to skvěle skladná věcička, takže pokud cestujete, rozhodně doporučuju ji přibalit na cestu.

#3

Čistící kartáček vyčistí a prokrví

Ten je pro mě už víc jak dva roky každodenním pomocníkem. Používám ho pro důkladné čištění pleti ráno i večer. Skvělé na něm je právě to, že moji pleť nejen čistí, ale taky jemně masíruje, takže se cítím ráno hezky probuzeně a večer zase po celém dnu pěkně zrelaxovaně.

Důležité je říct to, že se o pleť starám skutečně vědomě, takže si tu péči vychutnávám na maximum. 

Pro ty z vás, které teď přemýšlíte, jak to celé dělám, tak: vyčistím pleť kartáčkem, aplikuji kosmetiku a udělám si gua sha masáž.

S tímto kartáčkem LumiSpa jsem fakt spokojená, koupila jsem si ho před dvěma lety na doporučení kamarádky poté, co jsem ho měla možnost nejdřív vyzkoušet. S výběrem kartáčku na čištění pleti buďte opatrné, někdy jsou totiž dost nešetrné a spíš než dobrý skutek vám na pleti vytvoří velký problém.

Osobně mám zkušenost s kartáčky s běžnými štětinami a ty mně osobně vůbec nevyhovovaly. Tento má silikonovou hlavici, pleť neškrábe, a navíc se jednoduše čistí jen umytím.

Pokud trpíte hodně akné nebo máte právě nějaké zánětlivé ložisko, tak buďte opatrné taky a raději se těmto místům vyhněte. 

#4

Konjac houbička vyčistí a promasíruje

Pokud vás kartáček neláká, a přesto toužíte pro svoji pleť v čištění udělat víc, tak doporučuji na čištění a jemné promasírování pleti konjac houbičku.

Je to záležitost dvou stokorun a udělá vám skvělou službu. Je to přírodní produkt, vyrábí se z kořene asijské rostliny Konjac.

Má antibakteriální a čistící účinky, bez drásání vyčistí póry, krásně jemně promasíruje pleť, takže zvýší průtok krve a pleť lépe vstřebává účinné látky z krému. Navíc má jemný peelingový účinek, takže podporuje odstraňování odumřelých buněk pleti.

Její použití je jednoduché. Vyschlá houbička je tvrdá, ale stačí minuta pod vlažnou vodou a v ruce vám nádherně změkne. Používá se k čištění pleti a díky jejím vlastnostem ji můžete používat i bez jakéhokoli čistícího přípravku. 

Já osobně ji používám s přípravkem (hlavně večer, když mám na pleti make-up). Když se jí rozhodnu čistit a promasírovat pleť ráno, tak přípravek nepoužívám. Na obličeji s ní pracuji krouživými pohyby opět od středu obličeje směrem ven.

Jakmile máte hotovo, vymyjete ji a propláchnete a dáte usušit a ona zase krásně ztvrdne. 

K dostání jsou v různých barvách. Ne proto, aby byly zábavnější, ale protože je v jejich složení přidaný například žlutý nebo růžový jíl nebo bambusové uhlí. Záleží, pro jaký typ pleti si houbičku vybíráte. 

#5

Květová voda hydratuje

Posledním pomocníkem v relaxaci pleti a zmírnění dopadu stresu jsou mi různé květové vody ve spreji. Dříve jsem používala osvěžující minerální vody na pleť hlavně na cestování letadlem, ale v posledních letech mě baví i jen tak pro posílení hydratace pleti. 

V létě se hodí i pro krásné osvěžení, ale používám je ráda i v zimě, kdy naše pleť dostává zabrat neustálými přechody z teplého vyhřátého domova, auta nebo kanceláře do venkovního prostředí.

Tím se v zimě pleť dost vysušuje, křehne a dehydratuje. Ve stresovém období se vlivem zúžení cév pleť dehydratuje taky. Tím, že ji několikrát denně přestříknete jemně květovou vodou jí uděláte super službu.

Tyhle vody navíc můžete používat v klasickém systému kroků péče o pleť pro tonizaci pleti, stejně tak i pro osvěžení pleti, pokud jste nalíčená. Stačí použít vodu s rozprašovačem z větší dálky, nemusíte se bát, že se vám líčení rozmaže.

Péče o pleť není jen o pár minutách denně v naší koupelně a myslím si, že si každá žena zaslouží chápat systém, jakým naše pleť funguje a rozumět tomu, co vše má na naši pleť vliv.

Protože pleť ve dvaceti máme ještě takovou, jakou nám ji nadělila příroda, v šedesáti bude taková, jakou si ji díky své péči zasloužíme. ☺

Pokud svoje pravidelné rituály v péči o pleť ještě nemáte, neotálejte a neodkládejte je na „až někdy“. Stáhněte si tady eBook zdarma, kde vám povím 5 jednoduchých rituálů, se kterými můžete začít už dnes.

A ty z vás, které to s péčí o pleť myslíte vážně a chcete ji chápat v souvislostech, zvu do praktického online kurzu Magicky ženská pleť, kde si celý systém péče o pleť nádherně nastavíte a bude vám fungovat celý život. Víc o kurzu tady >>

Přeji vám, ať si každodenní shonem nenecháte dělat vrásky a každý den své pleti dopřejete 3 minuty péče navíc.
Odmění se vám za ně stonásobně. Míša

Michala Měřínská
Už více než 15 let pracuje se ženami a ukazuje jim cesty, jak podpořit přirozenou krásu a ženskost. Pomáhá ženám cítit se sebejistě, líbit se samy sobě a dopřát si péči o sebe i v každodenním shonu. Míša je maminkou dvou malých kluků, manželkou a taky úspěšnou podnikatelkou. Říká, že krása každé ženy začíná v její hlavě a že čas pro sebe je o prioritách, o lásce a úctě sama k sobě. Je autorkou projektu Magicky ženská a stejnojmenné knihy, kterou četlo už více jak 18 000 žen. Provází ženy intenzivními online kurzy a pomáhá měnit životy žen v motivačním online Klubu Magicky ženská.
Komentáře