Čarovná přísada do koupelny, která nadchne i vašeho muže

Když se do něčeho zamiluju, tak skutečně pěju ódy. A tahle stojí za dočtení do konce, přestože jsem zamilovala teprve nedávno. A nadchl se pro ni i můj muž a to je teda obří pochvala. Láska jménem řebříčkový olej totiž vášnivě oživila naši koupelnu. A to doslova. Pokud o této ingredienci (nejen) pro vaši krásu slyšíte poprvé, pusťte se do čtení, slupnete jej jako malinu a až to vyzkoušíte, tak tu stejnou ódu budete pět taky.

Rebrickovy olej do koupele pro relax

Znáte ten pocit, kdy zavřete oči, zhluboka se nadechnete, zaposloucháte se do úžasné relaxační hudby a cítíte se jako v oáze klidu nebo jako někde v luxusním wellnes centru? Přitom jste v klidu doma ve své koupelně a užíváte si domácího hýčkání.

Jak si dokonale oddechnout?

Dlouho jsem hledala, jak si doma skutečně navodit ten pocit dokonalého relaxu. Vím, že k němu potřebuji klid, horkou vanu, hudbu nebo nějakou inspirativní oddechovou knížku…  ale důležitý je pro můj odpočinek ještě jeden smysl, na který my ženy v péči o sebe někdy zapomeneme.

Vůně. To je pro nás někdy skutečná alchymie, na kterou není dobrý zapomínat. Pořád jsem nemohla najít tu, která přesně odpovídá pocitu, kdy se vznesete do oblak. Kdy vypnete mozek a všechny ty myšlenky, které vaši pohodu brzdí. Když se zkrátka nadechnete a cítíte, jak se tím nádechem skutečně vznášíte a zklidňujete a vaše plíce a tělo se plní novou energií. Wow, jen ta představa je povznášející.

A pak se to stalo! Konečně jsem našla řebříčkový olej s příměsí dalších érických polejů, který mě poslal do nebe. (Popravdě nechápu, že jsem kouzlech o řebříčku neslyšela dřív, když o něj člověk venku zakopává na každým kroku!)

Den, kdy jsem si přičichla k řebříčkovému koupelovému oleji z řady Mcely Bouquet (najdete ho tady) se stal osudovým mně i mému muži. Znovu jsme se zamilovali. Oba. Bylo to na zámku a od té doby si v okamžiku, kdy si jej přidám do koupele ve vaně, připadám zase jako princezna. A užívám si to nejen já.

Od té doby si totiž daleko víc dopřáváme společnou koupel při svíčkách i s mým mužem. A může za to on. Posilující řebříčkový koupelový olej, který je ještě doplněný o kapku zázvoru, citónové trávy, jojoby a pepře. Zkrátka slast. Tu pohodu si zamiluje i chlapský nos a hlava, která touží po odpočinku stejně, jako ta vaše.

rebrickovy olej do koupele

Řebříček jste nejspíš potkaly už tisíckrát, ale tohle setkání je osudové

A možná ho už berete jako plevel, protože ho potkáte fakt na každém kroku. Poprvé jste nad ním možná povinně přemýšlela snad už na základce, kdy vás čekal dost nezábavný sběr bylin a známkování, kolik kilo jich donesete do školy. Možná, že kdyby nám už tehdy dali přičichnout k oleji, co mám dnes stojí na vaně, mělo by to sbírání pro nás úplně jinou šťávu.

Pro ženské tělo je řebříček doslova kouzelnickou hůlkou!

Mávnete, ťuknete a spousta obtíží se zmírní. Řebříček je pro nás ženy elixírem pro zdraví a krásu a nejčastěji se s ním setkáte nejspíš v podobě řebříčkového čaje nebo sedacích koupelí. Pomáhá k tomu, abyste si krásu užívala v průběhu vašeho cyklu, pomáhá při migrénách, při menstruačních bolestech, uklidňuje žaludek… těch účinků této rádoby obyčejné rostlinky je tolik, že by na to nestačila celá stránka. Esenciální olej z řebříčku pomáhá i na odstraňování kožních infekcí a akné a pěkně vaši pleť pohýčká.

Klid a smyslnost v koupelně, to prostě chcete!

Ale jeden z účinků řebříčkového oleje je nezapomenutelný a stanete se na něm závislá (nebo teda závislá jsem já, a tak tajně doufám, že mě v tom nenecháte). Pohoda a relax, který vám v koupelně zavládne v momentě, kdy si do koupele přidáte pár kapek řebříčkového oleje, je těžko popsatelná. Těchto pár kapek vás očaruje a ta vůně a klid vás pohltí. A už vás nepustí. My jsme si zamilovali řebříčkový olej z Chateu Mcely, ale můžete si najít svoji oblíbenou značku, která vás bude bavit.

Rebrickovy olej Chateu Mcely pro uvolneni mysli.

Na ty voňavé chvíle se budete těšit ještě před příchodem domů

V online kurzu Magicky ženská kromě spousty dalších praktických rad sdílím se ženami i to, jak si péči o sebe začít plánovat. Protože my ženy máme tendence pravidelnou péči o sebe samotnou odkládat až na 156. místo žebříčku priorit a pak se divíme, že jsme vyčerpané, podrážděné, naštvané a vnitřně rozložené. Garantuji vám, že s řebříčkovým olejem půjde tohle plánování chvilek pro sebe podstatně jednodušeji (nebo aspoň u nás doma to jde na jedničku). Myslím, že dát si každý týden společnou koupelovou lázeň ve dvou je fakt pecka.

A jasně, připouštím. Už mi párkrát dělala partnera oblíbená kniha a víte co? Byla to taky parádička. Takže je jedno jestli si ho váš muž zamiluje nebo ne, vy jej zkuste a dopřejte si čas na sebe.

***

Přestaňte spěchat, přestaňte se honit a každý týden dopřejte sobě, svému tělu a duši něco, co je pohladí, zpomalí a povznese.

Doslova vám narostou křídla. Když si je nenecháte ustřihnout, začnete létat. A to za to stojí!

S láskou k vašim křídlům

Míša

Michala Měřínská

Je make-up artistka a stylistka s velkou vášní pro krásu. Žena, partnerka, maminka, která miluje eleganci, ženskost a přirozenost. Provází ženy světem vědomé ženské krásy a ukazuje jim, jak spojit vnější krásu s vnitřní krásou jejich ženské duše.

Její cestu ke kráse ovlivnilo víc než 10 let práce na manažerských pozicích a zlomová cesta do Indonésie, kam se vydala najít sebe samu a své poslání. Už několik let učí ženy, jak mohou díky změnám v myšlení, jemnému líčení a vkusnému oblékání svoji krásu zářit do světa každý den.

Napsala knihu o vědomé ženské kráse Magicky ženská, kterou už četlo téměř 7500 nadšených čtenářek. Za vaší magickou ženskostí vás krok za krokem provede ve stejnojmenném online kurzu Magicky ženská

Míša je i autorkou online kurzu pro maminky, eBooku Dokonalé líčení krok za krokem a eBooku Kouzla oblékání.

Více o jejím příběhu se dozvíte na jejím osobním blogu.

Připojte se také k více jak 10 000 žen, kterým jejich vnitřní a vnější krása nejsou jedno a inspirujte se na stránce Magicky ženská na facebooku >>

Komentáře