Rozhovor: Stahovací prádlo vás neřadí do sekce – stará, tlustá, nežádoucí

Co nejčastěji na svých kurzech stylingu s ženami řešíš?

Ptám se naprosto upřímně a vůbec mi to není hloupé. Sedíme si na naší terase a klábosíme. Vůně kafe nám zpříjemňuje všední dopoledne a my tak nějak přirozeně rozhovor stáčíme k tomu, co nás obě skutečně baví. Ženská krása, styl, vkus, elegance.

S kamarádkou Irenou, osobní stylistkou, si dokážeme povídat hodně dlouho. Věřte nebo ne, ale ženy, které se zajímají o ženskou krásu a jejich vizí jsou krásné a magické ženy okolo, si nemusí jít hned po krku.

Někdo by možná řekl, že jsme konkurence, obě se věnujeme ženám, stylingu a podpoře ženského sebevědomí. Ale my to vidíme jinak. Spolupráce a dát hlavy dohromady, to je cesta, jak chceme ženám pomáhat. Každá na to jdeme po svém, každá na to jdeme jinak. A v tom je to obrovské kouzlo.

Hlavně to, co ženy učím, mám zkrátka odžité. 

Naprosto s touto větou souzním a jen souhlasně kývám hlavou. Sama se svým příběhem snažím ženy inspirovat, aby našly odvahu spojit svoji vnější krásu a vnitřní krásou jejich duše a aby věnovaly čas samy sobě. Protože nikdo jiný to za ně neudělá.

Jak tak spolu popíjíme kafíčko (mimochodem Starbucks má skutečně výbornou zrnkovou kávu) a klábosíme, co ženy v jejich oblékání a stylingu trápí, zabrousíme na jedno hodně zajímavé téma, které já zas tak odžité nemám.

Stahovací prádlo.

Pamatuji si doby, kdy jsem ho chtěla vyzkoušet, ale nikdy jsem nenašla odvahu. Viděla jsem, jaké dokáže na ženách divy, ale sama jsem do něj ještě nevklouzla. Ale nikdy neříkej nikdy, že? V eBooku Kouzla oblékání aneb to nejdůležitější pro váš šik styling jsem kapitolu věnující se spodnímu prádlu vynechat nemohla, pojala jsem ji ale spíš jako přehled nejčastějších chyb, které ženy dělají a se kterými se často potkávám.

A tak jsem neváhala a Irenu zkrátka vyzpovídala.

Mám ráda, když věci vznikají živelně a tento rozhovor plný zajímavých myšlenek o stahovacím prádle, mě fakt bavil. Sluníčko, kávička, pohodová atmosféra 🙂 co víc si přát?

Mrkněte na to, co by vám o stahovacím prádle nemělo jednoduše uniknout (a to ani tehdy, pokud o něm právě teď neuvažujete).

Irčo, jaké v praxi Ty sama vidíš nejčastější bloky, které ženy se stahovacím prádlem mají?

Většinou ženy řeší, že použitím stahovacího prádla spadly do sekce – stará, tlustá, nežádoucí. Vnímají to jako určitou prohru s bojem o lepší postavu.

Některé ženy možná mají pocit, že když stahovací prádlo použijí, tak lžou světu i samy sobě. Co jim v tomto případě v praxi radíš?

Na tom, abych využila toto specifické spodní prádlo nevidím nic špatného. A rozhodně už vůbec nevnímám, že bychom tím něco někomu nalhávaly. Již v dávné době ženy nosily korzety a žádné výčitky z toho neměly.

Myslíš, že stahovací prádlo může zvednout ženě sebevědomí?

O tom jsem pevně přesvědčena. Nejen že toto prádlo nějaký ten centimetr na problémových partiích ubere, ale také i veškeré obliny zakulatí. A to nám ženám velmi pomáhá se cítit lépe a sebevědoměji.

Na co si při výběru stahovacího prádla mají ženy dát pozor?

Při výběru je nutné si ujasnit, jakou partii těla chceme podpořit. Zda se jedná o hýždě, boky či bříško. Také nezapomínejte na typ oblečení, které budete přes stahovací prádlo nosit – šaty/sukně nebo kalhoty. Pokud byste vybraly špatný typ, nemuselo by ke kýženému efektu dojít.

Předpokládám, že většina žen v běžném životě volí pohodlnost. Slučuje se to se stahovacím prádlem? Je to vůbec pohodlné nebo v něm budu uškrcená? Můžu jej nosit každý den nebo spíš jen na určité příležitosti, jako jsou plesy nebo obchodní schůzky?

Určitě bych doporučila jej minimálně využívat na důležité události, kdy se chcete cítit perfektně a bezchybně. V dnešní době však je mnoho typů střihu i vlákna stahovacího prádla, takže není problém jej nosit v podstatě denně.

A rozhodně i design se v mnohém vylepšil. Proto není třeba se obávat jako kdysi Bridget Jones.

stahovaci-pradlo

Máš nějaké vyzkoušené a oblíbené značky stahovacího prádla, které si Tvoje klientky chválí?

Ze svých zkušeností mohu na českém trhu doporučit dvě značky – Marks and Spencer a Lindex. Obě jsou cenově dostupné a navíc v případě MS i ve velikostech do 50.

Jak Ty sama vnímáš ženskou krásu a jak o tu svoji pečuješ?

Jsem matka dvou malých dětí a žena se čtyřmi křížky na krku.

Ženskou krásu vnímám jako propojení exteriéru a interiéru. Jedno bez druhého nefunguje.

Proto je důležité, abychom o sebe pečovaly po všech stránkách. Já osobně jsem bývalý aktivní sportovec, a proto se stále snažím hýbat. Pomáhá mi to čistit si myšlenky a prospívá tělu.

Navíc k tomu se snažím o sebe pečovat a pravidelně navštěvuji všechny naše dámské vymoženosti jako je kosmetika, manikůra, pedikůra a kadeřník. A moc si tu péči užívám. Navíc pak přidám trochu svého knowhow a obalím to správným oblečením. Zpětnou vazbou je poté pro mě spokojenost mého muže a dětí.

irenaJá sama učím ženy, že krása začíná v hlavě. Co na svých kurzech radíš ženám jako první krok na cestě k sebevědomí a pěknému stylingu?

„Styl není otázkou peněz a následování posledních módních trendů, ale pochopením sama sebe, které se jen správným oblečením podpoří.“

To je mé moto, které se snažím ženám v praxi předat. Pevně věřím, že po našich kurzech se mnou souhlasí a mají mnoho informací jak se v otázkách vlastního stylu lépe orientovat.


Irena Vokrojová

www.outfitmania.cz
Styl není otázkou peněz a následování posledních módních trendů, ale pochopením sama sebe, které se jen správným oblečením podpoří. Více o Ireně se dočtete tady >>

Magicky ženská
Tento blog je místem, kde kromě článků Míši Měřínské najdete příběhy a inspiraci od žen, které svoji cestu ke kráse našly a dnes si ji užívají. Jsou to ženy, jako vy. Rozhodly se, že jejich krása pro ně bude kamarádkou a rozhodly se své zkušenosti sdílet a pomoci tak dělat tento svět krásnějším. Chcete i vy přispět? Začněte u toho, že se budete krásná a magicky ženská cítit i vy sama. Přečtěte si knihu Magicky ženská a inspirujte se. Více o knize najdete tady >>
Komentáře